דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

סיכום מושאלים שבועי

שבוע עמוס שכלל גם מחזור אמצע לכן על הנייר המון על מה לעדכן.

בפועל היחידים שבאו לעבודה גם השבוע הם ראול דה תומאס עם שער ליגה 13 ובישול ראשון שנוספו בשני המשחקים האחרונים,ואודגארד שממשיך לשמור על יכולת גבוהה עם משחק מעולה מול אלקמאר ושער גדול מול איינדהובן.
בנוסף נדבר על מיליטאו שחוזר לעמדת הבלם ועל חאמס וקובאצ’יץ’ שנעלמים.

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה), בישול מול אייבר ושער בניצחון על ולנסיה.

במחזור אמצע השבוע ראיו התארחה אצל אייבר עם ראול בהרכב כמובן במשחק של להיות או לחדול, בדקה ה-40 קיבל ראול כדור יפה, הוריד את הכדור השתחרר מ-2 שחקנים ובישל בצורה נהדרת לחוסה פוזו בצורה נהדרת את ה1-0 של ראיו שהפיח הרבה תקוות. לצערם הגדול חטפו 2 שערים בדקה ה-64 וה-73 והפסידו את המשחק בצורה כואבת מאוד. ראול עם משחק לא רע ובישול ראשון העונה.
במשחק השני ראול פתח במשחק הקצוות מול ולנסיה, ובדקה ה-32 סיים נהדר מול השער אחרי שקיבל כדור טוב מהאגף וכבש את ה1-0 של ראיו, לאחר מכן ראיו כבשה שער נוסף במה שהסתיים בניצחון ענק 2-0 על ולנסיה. מלבד השער ראול לא עשה יותר מדי ונגע מעט מאוד בכדור, אבל למי אכפת. ראול עם שער ליגה 13.
מדובר בניצחון ליגה ראשון מזה 9 משחקים במה שנותן לראיו תקווה קטנה להישארות בליגה.

השער של ראול:

מרטין אודגארד (וויטסה ארנהיים, הליגה ההולנדית)- 90 דקות מול אלקמאר, 90 דקות ושער מול איינדהובן.

עוד משחק נאיבי של וויטסה, עוד תיקו, עוד ספיגה ברבע שעה האחרונה, עוד איבוד יתרון של 2-0, ועוד משחק בו אודגארד לא מבשל או כובש אך מסיים כמצטיין המשחק.
אודגארד סגר 90 דקות מעולות ב2-2 של וויטסה מול אלקמאר מהצמרת שכבר הובילה 2-0 אך שמטה את היתרון. אודגארד רשם 6 מסירות מפתח (כרגיל הכי הרבה בפער), 7 (!!!) דריבלים מוצלחים מתוך 8 (הכי הרבה בליגה), 4 נסיונות בעיטה שלא צלחו, אך שוב הראה את הכישרון הענק שלו.
במשחק שנערך אתמול (ראשון) בו אירחה וויטסה את איינדהובן המובילה התסריט חזר שוב, ושוב וויטסה פספסה את האופציה לניצחון יוקרתי מאוד ואיבדה 3 פעמים את היתרון עד שאיינדהובן השוו בדקה ה-91 את המשחק לתוצאה 3-3.
אודגארד עם עוד משחק טוב בו הוסיף שער יפיפה אחרי שטייל ממחצית המגרש ובעט טיל מחוץ לרחבה ישר לחיבורים (העלתי את הוידאו אתמול), בנוסף קרן שלו הובילה לשער השלישי.
שער ליגה שישי לקשר שעושה עונה נהדרת במדי וויטסה שמאבדת גובה ויורדת למקום השביעי.

כל הביצועים מהמשחק מול אלקמאר כאן (מומלץ):

הביצועים מהמשחק מול איינדהובן כאן ( שימו לב למהלך ב04:19):

בורחה מיוראל (לבאנטה, לה ליגה)- 21 דקות מול בילבאו ו-11 מול הואסקה.

בורחה פתח על הספסל בהפסד הכואב של לבאנטה לבילבאו, לבאנטה היו בפיגור עד הדקה ה-89 אז הצליחו להשוות, אך בדקה ה-93 מוניאין המחליף ניצח את המשחק עם פנדל מוצלח והתוצאה הסופית היא: 3-2.
בורחה נכנס בדקה ה-69 הגיע ל-2 בזדמנויות ולא כבש.
במשחק השני לבאנטה רשמה 2-2 מול הואסקה, מיוראל פתח על הספסל ונכנס ל-11 דקות האחרונות.

אדר מיליטאו (פורטו, ליגת העל הפורטוגלית)- 90 דקות בגביע ו-90 בליגה.

למשחק הגומלין בחצי גמר הגביע בגביע מול בראגה פורטו הגיעה עם מקדמה של 3-0, מיליטאו פתח בהרכב בעמדה האהובה עליו כבלם ועזר לפורטו לסיים בתוצאה 1-1 שהעניקה לה את הכרטיס לגמר הגביע.
במשחק בשבת מילטאו פתח שוב כבלם לצד החונך פפה, במשחק פורטו אירחה את בואבישטה וניצחה 2-0 בלי קושי רב, מילטאו נראה טוב מול בואבישטה שלא הגיעה להרבה הזדמנויות ונראה שללא ספק העמדה המועדפת עליו היא עמדת הבלם.

מתאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, פריימיר ליג)- 8 דקות בליגה.

8 דקות כמחליף ב3-0 מול ברייטון.
משחק היום (שני) מול ווסטהאם, נעדכן אם יהיה משהו מעניין (הימור שלי- לא יהיה).

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- 90 דקות וניצחון.

אחרי 2 הפסדים ברצף, לגאנס מנצחת 2-0 את חטאפה ושומרת על מקומה היציב במרכז הטבלה (מקום 11).
אוסקר רשם 90 דקות פושרות ותרם יותר בפן ההגנתי. עוד 90 דקות של צבירת נסיון לקשר בן ה-20 שרושם עונת בכורה יפה בלה ליגה.
הוצא מהסגל ברגע האחרון בתיקו 1-1 של לגאנס מול אלאבס (כנראה פציעה).

תיאו הרננדז (ריאל סוסיאדד, לה ליגה) 90 דקות בליגה.

טעות שלו הובילה לשער היתרון של ויאדוליד, לאחר מכן ריאל סוסיאדד השוותה את התוצאה ו 1-1 הייתה תוצאת הסיום.
במשחק השני 90 דקות בינוניות בהפסד 3-1 מול סלטה מהתחתית.

חאמס רודריגז (באיירן מינכן, בונדסליגה)- 45 דקות בגביע.

במשחק הגביע המשוגע בו באיירן ניצחה 5-4 פתח חאמס והוחלף במחצית אחרי משחק חלש כשבאיירן בפיגור 2-1.
דווקא במשחק העונה מול דורטמונד חאמס יובש על הספסל, לאור הדיבורים האחרונים נראה שבבאיירן לא מתלהבים מכושרו הטוב של חאמס ונראה שלא יממשו את אופציית הרכישה עליו, לכן חאמס שחקן ריאל בסוף העונה, מעריך שנמכור אותו למרבה במחיר (לא מאמין שהמחיר יהיה גבוה מדי בכל מקרה).

אלכס פבאס (אלבסטה, סגונדה דוויזן)- 90 דקות ושער.

אלכס פבאס ממשיך את עונתו הטובה הליגה השניה וכובש את שער הניצחון של אלבסטה מול אלקורקון.
אלבסטה עולה למקום השלישי, פבאס רושם שער ליגה שני.

פינת האקסים!

פפה (פורטו) - היה חלש בניצחון 3-2 של פורטו והוחלף במחצית השניה.
מוראטה (אתלטיקו מדריד) - שער ליגה רביעי למוראטה ב4-0 של אתלטי ועוד 32 דקות חסרות תועלת מול בארסה.
חסה (בטיס) - לאחר שער החזרה המרגש חסה חזר לסורו והיה חלש מאוד בתיקו 1-1 של בטיס, שיחק 80 דקות ולא הגיע לאף מצב בעיטה.
קאייחון (נאפולי) - האקס החביב קאייחון רושם בישול 12 בכל המסגרות, הוסיף אחד בניצחון 4-1 של נאפולי בליגה
סרחיו קנאלס (בטיס)- האקס הסורר קנאלס רושם עונה טובה וכבש את שער הליגה השביעי שלו מול סוסיאדד.

בתמונה: אודגארד.

סיכום מושאלים שבועי

מתקרבים לסיום העונה בכל הליגות הסדירות, גארבג’ טיים של ממש בליגה הספרדית, הצרפתית והאיטלקית. בליגה האנגלית והגרמנית יש עוד הרבה על מה לשחק (לנציגים שלנו קצת פחות).
נדבר על החלוץ שנמצא בכושר הטוב ביותר הספרדית, התואר האישי הראשון של קובאצ’יץ’, הכושר הטוב של רודריגו, מיליטאו שצובר נסיון ברמות הגבוהות ועוד…

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה), שער בהפסד לבילבאו.

ראיו ואיקנו במרחק 4 נקודות מחוף מבטחים שם נמצאת סלטה ויגו המנוסה יותר וכמו שזה נראה הסיכויים להישארות בליגה לא גבוהים.
עם זאת, ראול דה תומאס שלנו ממשיך לעשות חיל והוא הבקיע שער נוסף בהפסד 3-2 לבילבאו, הפעם זה היה שער מצמק שקבע את תוצאת המשחק בדקה ה-85 והפיח תקוות בראיו שלא הצליחה להשוות לאחר מכן.
ראול ניצל מהלך טוב של חברו לקבוצה אמברבה שהשאיר לו כדור נהדר אותו ראול היה צריך לדחוק מול שער ריק.
ראול עם 3 שערים ובישול ב-4 המשחקים האחרונים, לטעמי אי אפשר להתייחס בביטול ל-14 שערי ליגה מתוך 36 של אחת הקבוצות החלשות בליגה, ראול אומנם לא חלוץ וירטואוז ולא תראו ממנו דברים שיגרמו ללסת שלכם ליפול, אך מדובר בגולר שיודע לסיים נהדר מול השער, יודע להחזיק את הכדור לא רע בכלל (בניגוד למריאנו למשל) ולטעמי יכול לעשות אחלה עבודה כחלוץ שלישי אצלנו בקבוצה.

השער של ראול (סליחה על האיכות):

מרטין אודגארד (וויטסה ארנהיים, הליגה ההולנדית)- 90 דקות ותיקו.

ויטסה רושמת משחק 6 ברציפות ללא ניצחון, מאבדת מכוחה ויורדת למקום השביעי, המשחק מול אוטרכט נגמר בתוצאה המשמימה 0-0. אודגארד שוב נבחר למצטיין המשחק (קורה כמעט בכל משחק של וויטסה עם 4 בעיטות לשער (הכי הרבה במשחק), אחת מהן בבעיטה חופשית מסוכנת שכמעט נכנסה, 5 דריבלים מוצלחים (הכי הרבה במשחק) וגם כמה פעולות הגנתיות טובות (אחד הדברים הבולטים לעין העונה הוא שאודגארד לא מפחד להתלכלך בפעולות הגנתיות וגם די התחזק פיזית).

בורחה מיוראל (לבאנטה, לה ליגה)- 32 דקות מול ולנסיה.

בורחה באווירת סוף עונה, לא מוצא את מקומו בהרכב של לבאנטה החלשה שעדיין נמצאת בסכנת ירידה, לא הגיע למצבי בעיטה ב-32 הדקות שקיבל בהפסד 3-1 לולנסיה.
בורחה עם עונה בינונית מאוד שכוללת 3 שערי ליגה, יתכן כי בשנה הבאה יצטרך לחפש את מקומו בליגה השניה.

אדר מיליטאו (פורטו, ליגת העל הפורטוגלית)- 90 דקות מול ליברפול ו-90 בליגה.

מיליטאו מתחיל להשתפשף בליגה של הגדולים, פורטו פתחו עם 3 בלמים כדי לנסות לעצור את שלישית ההתקפה המצוינת של ליברפול וכדי להתגבר על חסרונו של פפה שהיה פצוע. מילטאו פתח בצד שמאל של המערך ולקח את סלאח כפרויקט אישי.
בסה"כ אפשר להגיד שמיליטאו רשם משחק לא רע בכלל, סגר טוב מאוד את סלאח ורשם 6 תאקלים מוצלחים, ליברפול תקפה ללא הרף את פורטו ולא נתנה לה הרבה סיכוי, בכל זאת פורטו מסיימת בתוצאה סבירה מבחינת איך שהמשחק התפתח, מה שכנראה לא יספיק להם בשביל לעלות שלב אבל בכל זאת הופעה מכובדת בצ’מפיונס עד כה העונה.
במשחק הליגה מול פורטימוננזה, פורטו ומילטאו חזרו לעשות חיים וניצחו 3-0 קל. מיליטאו פתח שוב כבלם הפעם לצד פפה, נראה שצמד הבלמים מסתדרים מצוין ביחד ומספקים הופעות טובות, מילטאו עם עוד משחק טוב שלא השאיר ליריבה סיכוי, המאבק מול בנפיקה של ז’ואאו פליקס ממשיך להיות צמוד וכנראה יוכרע ברגעים האחרונים.

הביצועים של מיליטאו מול ליברפול כאן:

מתאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, פריימיר ליג)- 68 דקות בליגה האירופאית.

ברכות לקובאצ’יץ’ על התואר האישי הראשון שלו בקריירה- השחקן הכי חסר תועלת בפריימרליג!
המגזין הנחשב 4-4-2 טוען שלפי ניתוחים סטטיסטים של כל שחקני הפריימרליג, קובא הוא השחקן הכי לא יעיל בליגה, דיברו על כך שהמספרים של קובא ממש לא מספקים ביחס לדקות שקיבל וביחס לחבריו לקישור, טוענים שאולי מדובר בבעיית גישה כי בעונתו האחרונה באינטר השחקן כן סיפק מספרים יפים.
במשחק מול ליברפול קובא לא קיבל אפילו דקה. חוץ מזה, קובא שיחק 68 דקות מול סלביה פראג ברבע גמר הליגה האירופאית והוחלף ע"י קאנטה, הוא תרם 0 בעיטות לשער, 0 מסירות מפתח ו… נו אתם כבר מבינים את הסיפור עם קובא.

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- לא יכל לשחק מול ריאל.

עקב סעיף המושאלים לא יכול לשחק מולנו.

תיאו הרננדז (ריאל סוסיאדד, לה ליגה)- בהשעייה.

לא היה בסגל עקב צהובים.

חאמס רודריגז (באיירן מינכן, בונדסליגה)- 10 דקות בליגה.

צמוד צמוד בליגה הגרמנית, המאבק מול דורטמונד צובר תאוצה וההפרש הוא נקודה לטובת באיירן אחרי ניצחון 4-1 על דיסלדורף.
חאמס מצידו ממשיך לא להיספר ע"י המאמן, נכנס בגארבג’ טיים כמחליף אחרון ל-10 דקות.

רודריגו (סנטוס, ליגה ברזילאית)- שער בגביע.

רורריגו ממשיך לצבור נסיון לפני הגעתו אלינו בקיץ, הוא פתח במשחק הגביע מול גויאננסה היה מצוין והבקיע שער יפיפה מהאוויר במשחק שנגמר ב3-0 לטובת סנטוס.
רודריגו הוא יותר חלוץ כנף מאשר חלוץ מרכזי כך שלא יודע אם אפשר לבנות עליו כמחליף עתידי לבנזמה, יותר סטייל וינסיוס רק קצת יותר נוטה למרכז.

הביצועים כאן:

פינת האקסים!

מוראטה (אתלטיקו מדריד) - שער נאה כמחליף ב2-0 של אתלטי.
רונאלדו (יובנטוס)- שער נגיחה אופייני ונהדר מול אייאקס ברבע גמר ליגת האלופות, שער חמישי העונה לאקס האהוב בליגת האלופות.
אנזו זידאן (ראיו מחאדונדה)- תהיתי מה שלום אנזו וגיליתי שהוא משחק היום בקבוצה הקטנה ממדריד בליגה השניה, השלים השבוע 90 דקות בהפסד 3-1 לטנריף. 0 שערים ו-0 בישולים העונה.
רוביניו (איסטנבול בשקשיר)- הברזילאי בן ה-35 עדיין חי ובועט בקבוצת הכוכבים מאיסטנבול, משתף פעולה עם אינלר, קלישי, ארדה טוראן, דמבה בה, קארים פריי. הבקיע בהפסד 2-1 לבשיקטאש את שערו ה-3 בסה"כ העונה.

בתמונה: רודריגו.

לפי מה שאני מבין הוא עדיין רחוק מלהיות שחקן הכרעה. כובש פה ושם אבל זה, כפי הנראה מהמעט שאני יודע, עדיין רחוק מלהיות שחקן שיכול לתת לנו מספרים בקרוב.

למען האמת אני מנסה לעקוב וממה שנראה עכשיו אני לא חושב שהוא ברמה המספקת לריאל מדריד.
אין ספק שיש שם המון כשרון, אבל אני ממש בספק אם הוא יוכל לתרום לנו ברמה המיידית כמו וינסיוס (יותר הרשים אותי ששיחק בברזיל), אצל וינסיוס ראו את כל הפריצה המטורף גם בליגה הברזילאית והיה אפשר לראות את הכשרון הפסיכי, למרות השטויות הרגילות של ילדים ברזילאים והבעייתיות הגדולה שלו בסיומת.
אני לא חושב שבשלב הזה רודריגו צריך להיות חלק מהקבוצה הראשונה, עונת השאלה בפורטו/הולנד או משהו בסגנון לדעתי יכולה להועיל לו יותר.

אני חושב שזה נכון ל99% מהשחקנים, אם לא לכולם.
בכדורגל של היום, השואף לשלמות, לא באמת אפשרי לתת לילד צעיר וחסר ניסיון כמות דקות משמעותית בשביל ההתפתחות שלו. יסלחו לי כל חובבי הרומנטיקה למיניהם אבל מה שבעבר היה נפוץ פשוט לא באמת אפשרי היום.
גם ויניסיוס, עם כל הכישרון שלו, לא היה מקבל דקות או הכרה אילולא היינו נראים כל כך רע השנה ואלמלא היה מגיע מאמן כמו סולארי שהחליט להכנס בכוכבים העצלנים של הקבוצה.
שחקן שרוצה לשחק בריאל צריך להוכיח את עצמו קודם בקבוצת דרג ב באירופה.
אגב גם אודגארד, למרות עונתו הטובה, צריך לעבוד עוד יעד בקבוצת ביניים נוספת בליגה קשה יותר לפני שיהיה לו מקום בריאל. להיות השחקן המצטיין בקבוצת דרג ב בליגה דרג ב זה לא מספיק, ותשאלו את סבאיוס שהיה המצטיין בקבוצת דרג ב בליגה דרג א ועדיין לא הצליח להשתחל להרכב שלנו.

אני חושב שהשאלה לגבי מה שניתן ללמוד משחקנים בקבוצות דרג ב’ היא לא אם הם מצטיינים שם, אלא אם הם משחקים טוב מול קבוצות גדולות.
להיות המצטיין זה להיות הטוב מבין שאר השחקנים. זה לא אומר שאתה מסוגל לשחק ברמה גבוהה מול קבוצות חזקות.
אני חושב שאודגרד מוכיח שגם מול קבוצות כמו אייאקס ואיינדהובן הוא משחק טוב מאוד.
יתרה מכך, לעשות זאת במדי קבוצה קטנה מול קבוצה גדולה זה אפילו קשה יותר. תשאלו את מסי של ארגנטינה על מסי של ברצלונה.
אני חושב שאודגרד מסוגל לשחק כבר בעונה הבאה אצלנו. לפעמים יש קפיצות מדרגה משמעותיות. זה יהיה מאתגר והוא ישרוד זאת.

לגבי רודריגו - אני לא בטוח שויניסיוס היה מרשים יותר בברזיל. לא בדקתי נתונים, אבל לא נראה לי שיש פערים סטטיסטיים משמעותיים.
רודריגו שחקן פחות מוחצן. אבל גם הוא עושה הרבה דברים יפים. הוא לא תמיד יציב, אבל קשה שלא להבחין בכישרון שלו.
אז נכון שלא הייתי בונה עליו להיות שחקן הרכב בריאל, אבל כן כדאי שיעבור לאירופה עוד העונה.

לא מסכים לגמרי. כמה שחקנים מצטיינים בקבוצות שונות מאירופה הגיעו לריאל עם השנים אחרי הופעות טובות מול הגדולות גם כן? עשרות.
כמה קנאלסים היו פה ועזבו אחרי עונה או 2? לא מעט בכלל.
אודגאר בהחלט יכול להועיל לנו כבר עונה הבאה כשחקן משלים, אך ל2 הצדדים יהיה טוב יותר אם תהיה לו עוד עונת שפשוף בקבוצה גדולה יותר. הרי כנראה שאת קפיצת המדרגה שלו הוא לא יעשה על הספסל בריאל.
אני מוכן לוותר על התרומה שלו מהספסל בעונה הבאה כדי לקבל ממנו תרומה גבוהה יותר בעונה שאחריה.

אגב, גם השחקנים שכן הצליחו אחרי עונת שפשוף אחת בלבד כמו קאסמירו וקרבאחל (היחידים אגב), עשו זאת בעיקר בזכות מחסור בשחקנים בעמדה שלהם - קאסמירו היה הקשר האחורי היחיד בסגל אחרי שניסוי קרוס כקשר אחורי נכשל, וקרבאחל “התחרה” מול ארבלואה המזדקן. התחרות של אודגאר פשוט קשה הרבה יותר, וזה כשהוא אפילו לא שיחק בקבוצות צמרת כמו פורטו או לברקוזן אלא בקבוצה קטנה מהן.

המשחק המעניין ביותר אתמול היה סיטי מול טוטנהאם כמובן, אבל במשחק הנוסף ששוחק אתמול הביסה ליברפול 4-1 את פורטו.
הנקודה המעניינת מבחיתנו היא מילטאו (בנוסף לפפה וקסיאס) שפתח הפעם בעמדת המגן הימני, ולפי הסקירות נתן משחק טוב באופן יחסי לקבוצתו (קיבל את הציון הכי גבוה בפורטו ברוב האתרים).
בנוסף למשחקו הטוב כבש את שערה היחיד של פורטו בנגיחה נהדרת לאחר כדור קרן, שער ליגה שני למילטאו בליגת האלופות העונה, נקווה שיגיעו עוד שערים רבים.

השער:

לא 1, לא 2.
3 בישולים רשם הכוכב הקטן מרטין אודגארד בניצחון 4-1 של וויטסה. בנוסף ל3 הבישולים הוסיף לא פחות מ- 10 דריבלים מוצלחים.
מרטין קיבל את הציון המושלם 10 ב whoscored, נחכה לסרטון הביצועים!

יש לי הרגשה שמרטין כבר מסוגל לקחת חלק בסגל הבכיר של הקבוצה. אייאקס ופ.ס.וו מוכיחות שאסור לזלזל בתוצרים של הכדורגל ההולנדי השנה.
כשבייל יימכר יחסר לנו קיצוני ימני עם רגל שמאל בעמדה הזו. יותר מאשמח לראות אותו משתלב ברוטציה בתוספת מתן דקות משחק משמעותיות על חשבון לוקאס וסקס, ממנו כבר לא נראה יותר מהמעט שראינו עד היום.

מסכים איתך מאוד, אני עוקב באדיקות אחרי מרטין העונה, והוא בהחלט עבר שדרוג אדיר. אינטלגנציית המשחק שלו שואפת לשל שחקן עם 10 שנים נסיון בבוגרים, הוא עובד קשה, נטול מניירות ויכול לתרום לנו המון.

איפה הוא משחק? עדיין כשחקן קו ימין או באמצע?

גם בעיני מגיעה לו הזדמנות, אם הוא היה משחק באייאקס חצי מאירופה הייתה רודפת אחריו. המספרים שלו אמנם לא מדהימים ביחס לשחקנים אחרים בליגה(בכל זאת, זייך וטאדיץ אחראים על איזה 30 שערים כ״א), אבל משתמע שהשפעה שלו על ויטסה עצומה וכמות מסירות המפתח שהוא נותן מטורפת.

מרטין משחק בויטסה ארנהיים (מקום שישי בהולנד) בעיקר כשחקן אגף בצד ימין, שיחק גם כמה משחקים השנה באמצע.
יש לו עד כה העונה 6 שערים ו-9 בישולים בליגה ובאופן חד משמעי הוא השחקן הכי טוב של וויטסה בפער, שאגב בעצמה לא קבוצה טובה במיוחד.
זה נכון שיש באייאקס כמה שחקנים עם סטטיסטיקות מפוארות הרבה יותר משלו, מצד שני אייאקס הבקיעו בליגה כבר 107 שערים שזה נתון פסיכי ומעיד על קבוצה ברמה התקפית גבוהה מאוד (וראינו את זה בברנבאו) וויטסה הבקיעו העונה רק 57 שערים (שוב לאודגארד חלק גדול מהם), אגב התרומה שלו לא מסתכמת רק בשערים ובישולים, הוא בונה את כל ההתקפות בקבוצה, אחראי על המון שערים בעקיפין ע"י מסירות מפתח, פעיל מאוד גם בצורה הגנתית ושם המון תחת בהגנה.

תקציר של מיליטאו מול ליברפול.

https://twitter.com/KaizerT8/status/1118822218555973632

רמה טכנית מטורפת עבור שחקן הגנה יחד עם מהירות מסחררת זה כבר שילוב פנטסטי. נראה שיש לו גם ראיית משחק טובה. הוא שיחק במשחק הזה בתור מגן ימני מה שאיפשר לו להצטרף הרבה להתקפה.

כל הבישולים של אודגארד - קרנות לראש של אותו שחקן:

איזו טכניקה אדירה יש לו. העניין שהוא מוצא את עצמו לא פעם במצבים שגם מסי מתקשה לצאת מהם. זה טבעי מאוד משום שהיריבה מודעת ליכולות הכדרור שלו. שלב נוסף בהתפתחות שלו יהיה לזהות מרחבים כאלה ולנסות איכשהו לצמצם אותם. מתאר לעצמי שבקבוצה עם יותר שחקנים איכותיים זה יהיה גם קל יותר.

בכל אופן, הכדרור הצמוד שלו לרגל יכול לעזור לנו מול יריבות שמצופפות. דובר כאן אתמול על כך שהוא יכול להיות מחליף של ואסקז. אני חושב שהיתרון המשמעותי שלו הוא במרכז. או לפחות לא כווינגר קלאסי, אלא יותר כקשר צד. יותר כמו דוד וברנרדו סילבה.

מחר אגב, מחכה לו אייאקס בחוץ. יהיה מעניין.

האודגארד הזה נראה לי כמו גירסא חיוורת של איסקו, בלי כוח פיזי ומהירות אין לו מה לחפש ברמות הגבוהות היום, מהירות וזריזות בבירור אין לו וגם לא יהיה לו, כוח פיזי הוא יכול לפתח עם השנים, לדעתי נמצא בקבוצה שתפורה בדיוק למידותיו.
הוא כבר בן 20, שחקן משמעותי ריאל מדריד הוא כבר לא יהיה.

לא כל שחקן צעיר הוא קיליאן אמבפה שנמצא בטופ קלאס עוד בגיל הטיפש עשרה. על הכישרון של מרטין אודגארד אין עוררין. לא בכדי חצי אירופה רדפה אחריו שהיה בן 15. לטעמי המסלול שעבר חישל אותו ועשה לו טוב להמשך הקריירה. מילד מפונק שחושב שמגיע לו הכל בקסטיליה, הוא למד צניעות מהי וכמובן לקחת על עצמו יותר (יכול ללמד את אסנסיו דבר או שניים באספקט הזה). מרטין נראה הרבה יותר בשל משחקן ממוצע בגילו. לשחק מגיל כל כך צעיר בקבוצות בוגרים זה לא עניין של מה בכך, והשנה הוא ללא ספק קוצר את הפירות.
דבר שני, איסקו בעצמו נראה כמו גרסא חיוורת של איסקו. ככה שאני יעדיף שחקן בן 20 שעוד לא ניתנה לו הזדמנות אמיתית להוכיח את עצמו, מאשר שחקן בן 27 שנראה כבר הרבה מאחורי השיא.

בעניין הזרירות אתה טועה מאוד:

והוא לא איטי בכלל, ובכל מקרה - כאילו שזה מדד לאיכות של קשר.

הבעיה של איסקו היא לא היכולת הטכנית או הפיזית. היא יותר סגנון המשחק והמנטליות שלו. כשהוא ממוקד (לפרקים, מאוד מאוד קצרים) הוא וורלד קלאס לכל דבר.
לצערנו, הוא לא במוד הממוקד שלו כבר הרבה זמן