דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

למה לתת לו הזדמנות אצלנו ולא להשאיל אותו לקבוצה כמו חטאפה?

החוזה שלו הוא עד קיץ 2021, עוד שנתיים.

מסכים מאוד עם חסה על זה, יש לו 11 שערים ו-12 בישולים השנה. אם היה משחק באייאקס לא מן הנמנע שהיה לו 50-60% יותר (הבקיעו 120 שערים לעומת 70 של וויטסה).
אני די בטוח שאם לא היו קוראים לו “אודגארד” או אם היה משחק באייאקס או קבוצה אקזוטית אחרת, המון אנשים פה היו בעד רכישה שלו. בואו לא נשכח שהבחור רק בן 20, זה הגיל שאסנסיו/ איסקו/ סבאיוס הגיעו אלינו בתור כישרונות עתידיים.
בגלל שמרטין כל כך הרבה זמן בתודעה נראה כי אנשים בטוחים שהוא מוצר מוגמר, שיותר מזה כבר לא נראה ממנו, למרות שבפועל יש לו עוד שנים רבות בהם יוכל להתפתח ולצמוח כשחקן, אם ימשיך בגרף ההתקדמות שלו נוכל לקבל שחקן מצוין (מישהו חושב שואסקז היום יותר טוב ממנו?).

גם אני בעד לתת לו צ’אנס. השאלה שצריכה להישאל היא אחרת:
אודגרד, ברהים, ויניסיוס, רודריגו.

לפחות 1-2 מהם יצטרכו לצאת להשאלה, בהנחה שהזארד ויוביץ’ באים ובנזמה נשאר (ונשאר גבוה בהיררכיה/אמבפה יגיע, אמן אמן אמן). רק אם יעיפו לאלף עזאזל את ואסקס-מריאנו-אסנסיו-איסקו, אולי יהיה מקום ריאלי בסגל ל3-4 מהם.

לדעתי, הוגן יהיה לתת לארבעת התינוקות להוכיח את עצמם בקדם עונה. רודריגו החמוד יכול להיות על תקן ויניסיוס ולזגזג בקסטייאה, ואפשר להוציא להשאלה את ויניסיוס/ברהים. אודגרד היה מספיק זמן בגלות, מה גם שאשכרה צפיתי בו מכוון בעיטה למסגרת ופוגע, מה שבאופן מאוד מטריד עדיין לא זכור לי מויני.

כי חטאפה משחקת סגנון מאוד ספציפי שלא בהכרח מזכיר את שלנו. כי לא תמיד מצליחים להתחבר לקבוצה בשנה של כדורגל. כי אם הוא היה משחק באייאקס אנשים היו רוצים אותו לספסל כמו שרוצים את ואן דה ביק

המטרה היא לא לראות אם יש לו פוטנציאל להיות שחקן ספסל, יש לנו מספיק כאלה.
לא חטאפה? תשאיל אותו לקבוצה עם סגנון שמזכיר את שלנו. הרי אצלנו הוא לא יקבל הרבה דקות, זה מראש ליצור בעיה איפה שלא צריך. הדבר ההגיוני לעשות הוא להשאיל אותו לקבוצה בספרד/גרמניה ולראות איך הוא מתפקד ברמה גבוהה יותר ממה שעכשיו. גם בשבילו זה מעולה, במקום שיהיה מתוסכל יהיה לו למה לשאוף.

תראה, זה לא שהמצב אצלנו כזה מזהיר. אנחנו נואשים לשחקן יצירתי כמוהו. הנקודה שלי שאם במועדון שוקלים את ואן דה ביק, אין סיבה שאודגרד לא יעשה את התפקיד הזה בעצמו. אפשר לעבור מערך ל433 ל4231 לפעמים, הוא שלנו ולא פחות טוב מההולנדי. אישית אני לא הייתי רוצה לראות עוד עונה שבה הקישור שלנו בינוני והמחליפים מנסים לחקות את השחקנים הפותחים-סבאיוס, איסקו, אסנסיו משחקים בצורה מאוד עייפה ושבלונית. פדה הרבה יותר ישיר אבל לא מספיק טוב בעיני. יש קדם עונה, מגיעה לו הזדמנות להראות שהוא לא פחות מוכשר מהאחרים.

כמה קבוצות כאלה קיימות ומתוכן כמה קבוצות יתנו לשחקן מושאל את המקום בהרכב? אם אנצלוטי בא ומבקש אותו כמחליף ראשון לכל העמדות בהתקפה, יאללה, תפאדל. אבל אם לא עדיף שיהיה מחליף אצלנו, ושברהים ורודריגו שהרבה פחות מוכנים ממנו יצאו להשאלה בקבוצה מהסוג הזה. יש לו מספיק דקות כמחליף אחרון אצלנו לאגפים ולקשר ההתקפי, במשחקים קלים ומהספסל. במיוחד כי נראה שבמועדון לא רוצים להחתים שחקן קו נוסף ואני אישית לא עף על כנפיים של האזר וינסיוס אסנסיו וברהים.

אני זוכר שדיברו ככה על מסי בן ה17. ולא מזמן ולדאנו דיבר על כך שגם לראול הייתה אותה בעיה בתחילת דרכו. אז אני כרגע יישאר אופטימי ברשותך, במיוחד בעונה זוועתית כזו שהברזילאי הוא אחת מנקודות האור היחידות שלנו. חושב שהוא הרוויח את ההזדמנות שלו בזכות.

• לא שהוא יהיה מסי, ראול או אפילו קרוב לכך, אבל סיומת זה דבר שניתן לשפר והילד צריך לעבוד על האספקט הזה.

במועדון שוקלים הרבה דברים, בינתיים כמו כל קיץ יש המון שמועות. שמעתי שמתעניינים באריקסן ובפוגבה. אני מניח שאתה מבין שישנו הבדל עצום. אודגארד כרגע הוכיח שמגיע לו לקבל צ׳אנס בלה ליגה, ממש לא הוכיח שהוא שווה מספר דקות רב בריאל מדריד. אתה מציע לקחת הימור, אבל מה הסיבה לקחת אותו? מה הסיכוי שבעונה הבאה אתה תקבל ממנו יותר ממה שאיסקו יתן לך (גם איסקו היה פוטנציאל ענק ושיגע את אירופה עם מלאגה)?

ויש עוד דרך, שהיא לא ליפול למסלול שהרבה נפלו בו אלא דווקא לעשות כמו קרבחאל - תרוויח תקבל.

כן רק שואן דה בק היה השחקן המצטיין של אייאקס בליגת האלופות, שרק בנס לא העפילה לגמר. ולאן דה בק אין את המגבלות הפיזיות שיש לאודגאר, שבעיניי כרגע לא מאפשרות לו להצטרף לקבוצה בסדר גודל של ריאל מדריד (ואפילו לא בסדר גודל של ולנסיה או סביליה).

בנוסף, הוא לא יזכה לדקות משמעותיות בריאל מדריד, וההתקדמות שלו תיעצר. לא חסרות דוגמאות כאלו גם בסגל, סבאיוס למשל. החזרה שלו לריאל מדריד תהיה רעה לשני הצדדים.

ואן דה ביק הוא ההיפך הגמור מאודגארד(לפחות לפי מה שאני הספקתי להתרשם מאודגארד), דה ביק את מירב העבודה והתרומה שלו באים כשהכדור לא ברגליים שלו, הוא שחקן מאוד חכם עם תנועה מדהימה ללא גדור דבר שמאפשר למשחק של אייאקס לזרום ומאפשר התקפות מגוונות מכל הכיוונים. אודגארד מסוכן בעיקר כשהכדור ברגליים שלו.

הכדורגל היום הוא יותר לכיוון שחקנים כמו דה ביק, שאגב הכי הרשים אותי מבין כל שחקני אייאקס.

אתה מחמיץ את הנקודה, זה לא משנה אם זה ואן דה ביק, סבאיוס, לו סלסו או עטאא ג’אבר. הוא הוכיח את עצמו בליגה של כל הצעירים של אייאקס, שהרבה כאן היו שמחים מאוד אם היו מגיעים. אם לפרנקי דה יונג מגיע הרכב בברצלונה, לאודגרד לא מגיע ספסל בריאל? אם הוא היה משחק באייאקס, פרנקפורט או פורטו כמו שהוא משחק בויטסה הוא כנראה היה מועמד לקבוצות גדולות, אם לא אלינו אז לסיטי\יונייטד\ווטאבר. למה לא מגיעה לו הזדמנות?

איסקו בן 27. עבר הרבה זמן מאז שהוא שיגע את אירופה. מה אודגרד נותן לי יותר ממנו? בגדול, אם הוא יתן משהו יותר מגולים בגביע ופסים לרוחב אני אהיה מרוצה. אודגרד בן 20, הוא גם יכול להשתפר בניגוד לאיסקו שיותר מנסה לחקות את היגוואין כרגע. ולמיטב זכרוני רוב השחקנים ברמות האלה עושים את הפריצה שלהם בקבוצות הגדולות, לא בקבוצות שהושאלו אליהן. ע"ע הארי קיין, לוקאקו, דה בריינה, סאלח ועוד רבים וטובים.
להזכירך פוגבה\אריקסן מגיעים לתפקיד של איסקו. אודגרד במקרה הטוב יהיה מחליף שני.

באותה מידה אני יכול להגיד שאודגרד סיפק סטטיסטיקה דומה בקבוצה חלשה בהרבה, צעיר יותר ומוסר טוב בהרבה. בכללי, לואן דה ביק שלושה שערים העונה באלופות, לא 8. איך הוא המצטיין שלהם העונה is beyond me, בטח שהוא משחק בקבוצה שסך החלקים גדול מהשלם.

אני אוהב את המסירות לעומק של אודגור, זה משהו שמאוד חסר במשחק שלנו. הגול השני של ויטסה אתמול הגיע ממסירה כזאת שלו. הבעיה שאין לנו חלוץ שעושה תנועת עומק לרחבה. בנזמה מעדיף לברוח לצדדים או מחוץ לרחבה. יוביץ’ אמור להיות החלוץ הזה אבל אני מתקשה להאמין שזידאן יספסל את בנזמה עבורו. אם זידאן מתכנן לשחק עם בנזמה ויוביץ’ ביחד, ויש גם את הזאר שאמור להצטרף אז זה לא משאיר מקום בהרכב לשחקן התקפי נוסף.

כמובן שאפשר לשנות שיטה סוף סוף מ4-3-3 ל4-2-3-1 ואז יהיה מקום לעוד שחקן התקפי. הבעיה שעם שני מגנים שעולים להתקפה בלי הפסקה, וקשר 50/50 כמו קרוס שיטה כזאת תוביל לקריסה מוחלטת שלנו.

אני מעדיף שנעבור לשחק 4-2-3-1 אבל רק עם השחקנים המתאימים. לצוות את קאסמירו עם עוד שחקן הגנתי בקישור על חשבון קרוס (כמו אנדומבלה, ואלוורדה או יורנטה). להחליף את מרסלו במגן שמאלי מהיר שיכול לעשות הגנה (מנדי). במקרה הזה אפשר לוותר על מודריץ’ בהרכב לטובת עוד שחקן התקפי כמו ויניסיוס, אודגור, רודריגו או אסנסיו. בסוף זה יהיה לוקאס…

לא מסכים. המסירה של אודגאר היא יותר דחיפה של הכדור שלעיתים מגיעה לשחקן והרבה פעמים לא. אמרת זאת גם בעצמך.

תקן אותי אם אני טועה אבל אין לאף קשר 8 שערים באליפות העונה.
ומגניב שאתה יודע לספור לאודגאר את הבישולים ולואן דה בק לא.

המצטיין באלופות. שער מול טוטנהאם בחצי הגמר, שער מול יובנטוס ברבע הגמר, בישול מולנו ובישול מול באיירן.
בכללי הוא היה השחקן הכי מסוכן והרשים פעם אחר פעם במאני טיים. בניגוד לדה יונג ודה ליכט הוא פרץ מאוחר יותר בעונה. הסטטיסטיקות שלו היו נראות הרבה יותר טובות אם הוא היה מראה את היכולת של סוף העונה גם בתחילתה.

בכל אופן יש סיבה שאודגאר לא מקושר לחזרה אלינו אפילו שהוא כבר שייך לנו, וואן דה בק מקושר לכל הגדולות של אירופה. זה לא סתם.

ואן דה בייק הוא מסוג השחקנים שמרוויח מהקבוצה שלהם לא פחות ממה שהיא מרוויחה ממנו.
אייאקס ממש בנויה בשביל שחקן כמוהו שיודע לעשות תנועה נכונה. אלא שריאל מדריד היא לא אייאקס ובכדורגל ברמות הגבוהות צריך עוד כמה תכונות חשובות.
כגם בסרטוני היוטיוב המחמיאים שלו לא נראה ממנו יותר מדי פעולות משמעותיות הקשורות לשליטה בכדור.
אז נכון, הוא חכם מאוד וגם סקורר מעולה ביחס לעמדתו. לא בטוח שלריאל מדריד זה מספיק.

עם זה אני מסכים וגם לי יש חשש כזה. מצד שני אפשר לומר זאת על כמעט כל שחקן. אפילו על פאקינג מסי ורונאלדו אמרו את זה.

הנה, ציינת זאת בעצמך. בשביל מחליף שני יש לנו את סבאיוס וואלורדה.

עכשיו בוא נניח שלרגע שהוא לרמת הרכב בריאל מדריד: אלא אם כן הוא באמת עילוי, הוא יתפתח וירוויח כשחקן הרבה יותר מעונת השאלה בה הוא משחק דקות משמעותיות מאשר לגרד 1000 דקות בעונה אצלנו. אתה סתם עוצר את הילד במקום לעזור לו.

אתם שוכחים נקודה קטנה, אודגארד הוא יותר שחקן אגף ימין מאשר איסקו/ סבאיוס (הוא אומנם יכול לשחק גם שם).
מי כרגע נמצא באגף ימין של ריאל?

1. ואסקז- מישהו חושב שהוא טוב מאודגארד או בעל פוטנציאל גדול יותר? נקסט
  2. בייל- ביי ביי
  3. ברהים דיאז- יכול לשחק בימין ושמאל, צעיר ממרטין בחצי שנה ועד כה עם 13 הופעות בליגת בוגרים, יש פוטנציאל, יותר משל אודגארד? לא בטוח
  4. רודריגו- שחקן בן 18 נע בין הרכב לספסל בליגה הברזילאית, עד כה לא מראה יציבות ומבחינתי הוא סימן שאלה גדול.

לטעמי ואסקז ובייל צריכים לעזוב, את רודריגו צריך להשאיל, נניח ומשאירים את ברהאים כי הוא יכול לשחק ב2 הצדדים למרות שגם אותו הייתי משאיל.
לא נראה שהמועדון מתכנן להביא שחקן לאגף ימין, אודגארד יכול לקבל מספיק דקות בשביל להראות אם יש לו מקום בריאל או לא.

גרף של שערים/ בישולים לשחקנים מתחת ל-21

אני לא בטוח מה הטיעון, אתה רוצה עוד שחקן אגף שלא מבקיע?

אודגארד העונה- 12 שערים
בייל, אסנסיו, ואסקז, וינסיוס, בראהים דיאז ביחד העונה- 12 שערים.

אפשר להבין מאיפה המסקנה שהוא שחקן אגף שלא מבקיע?
ובכל אופן הטענה שלי שהוא צריך לקבל דקות במקום אחד מהנ"ל ולא בנוסף אליהם.

הוא נתן שמונה שערים בליגה, זה לא מספיק בשביל להעלים את הצורך בשחקן שנותן מספרים קצת יותר רציניים ולכן הוא לא יהיה בהרכב (כבר הסכמנו). מצד שני, אם הוא בכיוון של להתפתח להיות שחקן טוב עדיף לנו ולו לתת לו לכבוש בתקווה 15 שערים במועדון דוגמת ולנסיה.

אני חוזר על הנקודה שוב - אם הוא באמת שחקן איכותי זה עדיף לשני הצדדים. אם לא אז כל הדיון לא משנה. מה יעזור לו לעשות אצלנו עונה עם מעט דקות ולסיים עם חמישה שערים? שיבוא מהדלת הקדמית.