דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

הפינה האהובה עליי בפורום, תודה.

רק תיקון לגבי ברהים, הפעם דווקא קיבל דקות בליגה מול אודינזה. נכנס דקה 57’ עשה כמה דריבלים והשתחררויות יפות אבל לא מעבר.

אגב ישנם דיווחים באיטליה שמילאן רוצה להפוך את ההשאלה לרכישה או להשאלה ארוכה יותר עם אופציה, על פי הדיווחים תג המחיר שריאל נתנה על ברהים הוא 25 מיליון.

תודה רבה! בהצלחה לי עם להמשיך איתה כאבא טרי + עבודה חדשה.

הופ הופ הופ התפספס לי, תודה על התיקון!

הופה, מזל טוב + מזל טוב
בהחלט מחכה לפוסטים האלה שלך כל שבוע,
תודה.

תודה רבה על ההערכה חברים :white_heart:

עד גיל 40: פפה האריך את חוזהו בפורטו עד 2023. הבלם שזכה אשתקד בדאבל עם קבוצת נעוריו ורשם 37 משחקים - ממשיך את האגדה שלו. פפה זוכה לאמון של סרחיו קונססאו ורשם יותר מ-3,000 דקות תחתיו, וממשיך כמובן להיות בסגל נבחרת פורטוגל. “כששחקן מגיע לגיל 30 אומרים שהוא זקן אבל אני כמעט בן 40 ומרגיש מצוין לא מעט בזכות המאמנים ואנשי המועדון שמקיפים אותי”, אמר פפה הנרגש ורמז שזה אולי לא החוזה האחרון והוא חולם לשחק עד גיל 42.

אחד הבלמים הגדולים שראיתי בריאל מדריד איי פעם ומהבולטים בעשור האחרון. האוהד הממוצע זוכר אותו בגלל הקפריזות וקאסקרו, הוא גם הרס לנו קמפיין-שניים בצ’מפיונס אבל לעת זקנה משהו השתנה לטובה. פחות מלוכלך, יותר שקט, משחק הגנה כמעט מושלם הרי את הפיזיות והמהירות תמיד היו לו. מקווה שרפא מסתכל בקליפים ולומד :slight_smile:

בלם אגדה. יפה לו לשחק כ"כ הרבה בגילו המופלג ולהפצע אצלינו כל חודשיים כשהוא בשיא.

ארבעה אקסים מוזמנים לסגל נבחרת ספרד שתתמודד מול הולנד במשחק ידידות, ומול שוויץ וגרמניה בליגת האומות.
מוראטה שנמצא בכושר הבקעה מצוין ביובנטוס חוזר לאחר שנה שלמה מחוץ לסגל. מרקוס יורנטה עם זימון ראשון, צ’ופר ראוי על היכולת לאחרונה במדי אתלטיקו. רגילון וקנאלס גם הם הוזמנו.

*סופר סרחיו יהיה הנציג היחידי בלבן.

אסנסיו זומן לאחר הפציעה של פאטי, לא?

כן צודק, הסתכלתי על הפרסום המקורי של הסגל.

מדור המושאלים יוצא לנבצרות זמנית עד שאתאפס על חיי.
בכל מקרה, השבוע אפשר לציין את בורחה מיוראל שסוף סוף רושם מספרים ומבקיע צמד בניצחון רומא באירופית.
השערים כאן:

גם קובו רשם משחק לא רע מול מכבי תל אביב ובישול:

קובו חייב להיכנס לחדר כושר. חייב.
אני חושב שזה אחד שמונעים ממנו מלעשות את קפיצת המדרגה.

אם זה כבר היה אז אפשר למחוק.

רגילון מגלה בראיון שעשו עבור בייל חורים בדשא כדי שיוכל לשחק גולף במתחם אימונים. אמיתי לגמרי.

https://www.google.com/amp/s/en.as.com/en/2020/11/04/football/1604477396_224196.amp.html

סיפור מרגש: איקר קסיאס סיפר שלפני שנה וחצי פפה שקל לפרוש מכדורגל כי לא מצא את התשוקה והכוחות. “ואז הגיע התקף הלב שעברתי (מאי 2019). אמרתי לו ‘כל עוד אתה מרגיש טוב - תמשיך’. בסוף הוא האריך את חוזהו עד 2023”.
לא פחות חשוב מכך, ביום שישי הבא, 27 בנובמבר, תערך הקרנת בכורה של הדוקו של אמאזון על הקריירה של סאן איקר “תולה את הכנפיים”, וכרגיל מבטיחים קטעים שלא שודרו. קולגות מהנבחרות כמו אנדרס אינייסטה וקרלס פויול שזכו איתו במונדיאל, חורחה ואלדאנו, רפאל נדאל, אריאן רובן מולו רשם את ההצלה הענקית בגמר ואפילו ז’וזה מוריניו שסיפר: “הוא היה אחת הדמויות הכי משמעותיות בקריירה שלי”.

השוער האגדי התראיין לא מעט בימים האחרונים ואמר שקשה לו ליהנות מכדורגל כצופה והוא לא ממש מעכל שפרש, שבניגוד לפציעה שיש תאריך חזרה - אצלו הסיפור היה אחר. הוא שוב בחר בגמר המונדיאל ב-2010 ובזכייה הראשונה בליגת האלופות בשנת 2000 כרגעי השיא שלו. חזרה למועדון? האפשרות מרגשת אותו. לסיום סיפר שבצעירותו אחרי משחקים בברנבאו היה לובש מעיל ארוך, מכסה את פניו בכובע וחוזר עם האוהדים במטרו.

https://twitter.com/MovistarFutbol/status/1328291294637137920

מיוראל מראה סימני חיים ברומא. אולי יהיה אפשר לגרד כמה מיליוני יורו עליו בעוד שנתיים.

ריינייר לדורטמונד מסתמנת כהשאלה הכי גרועה בהיסטוריה שלנו. שוב הוא נשאר מחוץ לסגל. כדאי להוציא אותו משם בינואר. העמדה שלו עמוסה ועכשיו גם מוקוקו בן ה-16 יקבל יותר הזדמנויות על חשבונו.

ועכשיו גם נדבק בקורונה… היה עדיף לו קסטיליה כבר.

אתמול עלה לאקרנים הפרק הראשון מתוך שלושה על הדוקו שסוקר את הקריירה של איקר קסיאס - “תלה את הכנפיים”. במוקד: הופעת הבכורה שלו בריאל מדריד ב-1999/00 וכמובן התקף הלב שעבר. תחזיקו חזק:

image

ג’ון טושאק שהעניק לו את הופעת הבכורה נגד בילבאו בסאן ממס (ספטמבר 1999) - נזכר: “ראיתי את איקר לראשונה באימונים. השער היה נראה 20 מטר והוא כלכך קטן. ופתאום הוא דופק הצלה, ועוד אחת, ועוד אחת. שאלתי ‘מי הוא’ ואמרו לי זה איקר קסיאס. הוא היה מעולה במשחק. צעיר אבל עם ראש על הכתפיים כמו שחקן מנוסה. אמרתי לו ‘לעזאזל, איקר, אתה כזה קטן והשער כל כך גדול, איך תשחק? איך תעצור? אבל הוא הסתדר נפלא’”.

קסיאס עצמו אמר: “חשבתי על זה לאט לאט. אני ילד בן 18, בשער של ריאל מדריד, בסאן ממס…כמה כבר זכו לצ’אנס הזה? אמרתי לעצמי: 'מה אתה עושה כאן, עם מי אני משחק? נראה שאני בחלום”.

חורחה ואלדאנו: “מה שהפתיע אותי זו שפת הגוף שלו. הוא היה ילד שנכנס הרגע לסיר לחץ. לריאל מדריד. לעולם של גברים. והוא? זה היה נראה כאילו הוא משחק בגן של חצר ביתו”. פרננדו היירו הוסיף: “כולנו ראינו כבר בחימום כמה הוא היה טוב ומרוכז ודומיננטי”.

הנה הדברים שאמר קסיאס על התקף הלב שלו בדוקו ששודר אתמול, שימו לב כמה זה עוצמתי: “בשלב מסוים חשבתי - אני הולך לישון ואם לא אתעורר מחר - לא אתעורר , אבל אני חייב לנסות לנוח”.

“הייתה לי תחושה, של חצי שנייה, שאני לוקח אוויר וזה ‘טעם’ אחר. הרגשתי שאני כבד, שחסר לי אוויר, חשבתי אולי יש לי אלרגיה. הרגשתי לא טוב בחזה ושוחחתי עם מאמן השוערים, ביקשתי ממנו סוכר, נשכבתי על הרצפה ולא יכולתי להמשיך. הבנתי שקורה לי משהו רציני. זה כאילו שאתה בבריכה ופתאום אתה רוצה לצאת ולא יכול - אלה היו ייסורים. היה לי קוצר נשימה, ביקשתי ממאמן השוערים: ‘תתקשר לרופא כי אני טוב’”.

הרופא אמר: “הוא התפתל, היה חסר מנוחה, לא הפסיק לשפשף את הגוף שלו. לקחתי אותו למשרד ובחנתי את זה במקום רגוע יותר”. קסיאס: “הייתי במושב האחורי, לקחו אותי לבית החולים, שמו עליי את החגורה ונשכבתי. אבל עדיין לא חשבתי שזה יהיה התקף לב”.

שרה קרבונרו אשתו סיפרה: "חברה התקשרה אליי ואמרה לי ‘איקר עבר התקף לב, אבל תירגעי, יהיה בסדר’. התקשרתי לאיקר והוא לא ענה לי, וגם לא הרופא. גם לא איש הביטחון סנדרו שהוא תמיד עונה. רציתי לעלות למטוס ואז איקר התקשר אליי ודיבר חלש מאוד, הרגיע אותי, אני לא ממש זוכרת ‘הבדיקות מתחילות, זה כמו צנתור’ או משהו כזה.

איקר מוסיף: “בחיים לא ישנתי על הבטן, אני לא יודע מה היה קורה אם הייתי בבית, היו לילות של ייסורים. אמרתי בשלב מסוים ‘אולי אני הולך לישון, ואם לא אתעורר - אז לא אתעורר, אני חייב לנסות לנוח’”. איקר התקשר גם ללואיס סרטוזה, שהיה רופא ריאל מדריד ומנהל את תחום השיקום ורפואת הספורט בבית חולים במדריד. הוא מספר שאיקר רצה שייפגשו ושייתן את חוות דעתו גם כן. סרטוזה: “אמרתי לאיקר שהוא בר מזל, תמיד היה, גם בבית החולים”.

המציאות החדשה הקשתה על קסיאס: “אחרי 22 שנה, בפעם הראשונה לא עשיתי קדם עונה עם הקבוצה. זה מוזר, זה עצוב, זה היה אכזרי. לפעמים רציתי לרוץ ולתת את הכדור לחבר בקבוצה, לעשות עוד זינוק. אתה מרגיש מעט טוב יותר בכל יום אבל יודע שהגולף שלך לא מספיק. סיבות לחזור? לא חסר. שמעתי מלא פעמים - ‘אין לך צורף שוב לשחק כדורגל, התרכז בבריאות’. אני יודע, אבל התגברתי כל החיים על אתגרים על כר הדשא. ככה אני”.

גיגלתי קצת ולא הצלחתי למצוא, היכן ניתן לראות את זה?

לא סביר מה שקורה עם יורנטה. כבר מתקרב למה שקרוי ‘מספרים’
https://twitter.com/backagain/status/1333870668249698311?s=19

לא סביר מה שקרה עם יורנטה ולמה הוא לא איתנו.
עד היום אני לא מבין מה בדיוק קרה שם.

גם בזמנו לא הבנתי את השחרור שלו ויותר מזה את אי הבאת מחליף לעמדה. אבל אף אחד אפילו לא יורנטה עצמו, לא צפה את ההצלחה הנוכחית כשהמציא עצמו מחדש על המגרש. סה"כ עשה כמה הופעות מצוינות והיה אמור להיות המחליף של קאסמירו + שחקן רוטציה לקישור ולא שחקן אינטגרלי בקבוצה.