דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

בראהים שיחק העונה 1750 דקות,כבש 4 שערים ובישל 7,מעורב בשער כל 159 דקות.

ויניסיוס שיחק העונה 2535 דקות,כבש 6 שערים ובישל 7,מעורב בשער כל 195 דקות.

שניהם לא מספיק מרשימים לדעתי לרמות האלה,אבל בראהים ראוי לצאנס לא פחות מויניסיוס.

הוא ברמתם אולי. אבל לא הראה משהו שיגרום לי להחליף מישהו מהם בו בכל אופן.
כלומר אני תומך בהשאלה של ויניסיוס אז בכיף שיחליף אותו, אבל זה לא מה שאמור לשפר אותנו.
למען הסר ספק לא טענתי שויניסיוס עילוי לעומתו, שניהם באותו לבל מבחינתי.

ולמען הסדר הטוב, הנתונים של ויניסיוס הושגו בליגה קשה יותר. באיטלקית השנה אין הגנות

לא חושב שיש מקום להשוואה בין בראהים לויניסיוס. לשניהם אין מקום בקבוצה הנוכחית של ריאל. שחקן צעיר צריך סביבה טובה להתפתח בה, סביבה בה יש סבלנות. אצלנו בהיעדר התקפה (למעט בנזמה) כל הציפיות נופלות על הצעירים וזה רחוק מאוד מלהיות בריא.

דווקא היום יש להם. לצערי. פה בדיוק הבעיה.
יש לנו 2 עמדות באגפי ההתקפה, ולא רודריגו ולא אסנסיו הרשימו יותר מהם. כלומר אסנסיו בתקופה טובה והלוואי וימשיך כך, אך זה אחרי שחצי עונה ראשון הוא תרם פחות מהם.

במצב הנוכחי גם ליהונתן כהן יש מקום בהרכב של ריאל. אני מדבר על מצב אידיאלי בו לקבוצה יש מספר שחקני התקפה בכירים ולא 2 ברזילאים צעירים ואדן האזר שמפחד מהצל של עצמו.
דווקא עם אסנסיו אין לי בעיה. אומנם הוא איבד מהמהירות שלו, אבל זה שחקן שכבש בגמר הצ׳מפיונס, כבש נגד בארסה ובאופן כללי הופיע ברגעי הקלאצ׳. ויניסיוס קיבל הכי הרבה ונתן מעט (הצמד נגד ליברפול היה יוצא מן הכלל), רודריגו לא יציב אבל ככה זה כשאתה לא מייצר יותר מ 2 משחקים ברציפות.

סיכום מושאלים עונתי 2020-2021!

הזה זה מגיע…
אז השנה לא הייתי ממש בעניינים (ספוילר: כמו רוב המושאלים שלנו). לא הצלחתי למצוא זמן לצפות בחבר’ה ולמען האמת הם גם לא ממש עשו חשק.
בכל מקרה, יש כאלו שכן יזכרו את העונה הזו לטובה, בעיקר החבר’ה שלנו באיטליה, גם גארת בייל עם סיום עונה נהדר שגרם לנו לפתח עליו דיון לא מזמן.
בניגוד אליהם יש כמה מושאלים שירצו לשכוח את העונה הזו, בדגש על קובו, רינייר, מרטין קלדרון.
ויהיו גם כאלו שרשמו עונה סבירה שלא ממש קידמה אותם לשום מקום כמו אודגארד, יוביץ וסבאיוס.

נחלק את הסיכום ל-2 חלקים, נתחיל המושאלים המעניינים יותר ואלו שעשו לכל הפחות עונה סבירה.

בואו נתחיל:

בורחה מיוראל, רומא

סטטיסטיקה:
31 משחקים, 10 שערים ו-2 -בישולים בסרייה א.
13 משחקים ו-7 שערים ו-2 בישולים בליגה האירופית.

סיכום עונה: לאחר שהראה שיפור ביכולתו בשנה שעברה במדי לבאנטה, קיבל מיוראל קידום והושאל לרומא עם אפשרות קנייה. טענתי פה בעונה שעברה שלדעתי היה כדאי למכור אותו כל עוד הוא מציג יכולת טובה אבל כנראה שטעיתי וכי הנהלת ריאל יודעת מה היא עושה.
בורחה התחיל את העונה כשחקן שולי במדי בסגל רומא, מיעט לקבל הזדמנויות ועד נובמבר היה לא רלוונטי בכלל, עיקר הדקות שקיבל היו בשלב הבתים של הליגה האירופית.
השינוי הגיע עם צמד בליגה האירופית מול קלוז’ הרומנית, לאחר מכן הגיע שער ובישול בניצחון על פארמה. לאחר מכן מיוראל נכנס שוב לסוג של הקפאה בליגה וקיבל דקות בודדות פה ושם, בליגה האירופית הוא המשיך להפציץ מול יאנג בויז, בראגה וצמד מול שחטאר של מנור בשמינית.
עם השערים באירופית הגיע גם יוצר קרדיט בליגה ובורחה החזיר עם צמדים מול קורטונה וספציה, ולמעשה זכה במקום בהרכב של רומא כמעט עד לסיום העונה בה הודחה בחצי גמר האירופית מול יונייטד ובמקום השביעי בליגה.

מידת התאמה לסגל של ריאל: היינו שם, ניסינו את זה, די ברור שמיוראל כבר לא יהיה שחקן בריאל מדריד.

תוכניות לעונה הבאה: לפי הדיווחים מוריניו, מאמנה הבא של רומא, מעוניין שמיוראל ימשיך בקבוצה בשנה הבאה, לה לפי הדיווחים סעיף רכישה ב15 מליון יורו. נראה שהשידוך מוצלח וימשיך גם בשנה הבאה.

ציון : 8

ביצועים:

גארת’ בייל, טוטנהאם

סטטיסטיקה:
20 משחקים, 11 שערים ו-2 בישולים בפריימרליג.
10 משחקים ו-3 שערים בליגה האירופית.
2 משחקים ושער אחד בגביע הליגה.

סיכום עונה: שחקן שממש לא חשבתי שיופיע פה במדור, אחרי תקופה ארוכה שאנחנו מנסים להיפטר ממנו הגיעה טוטנהאם והייתה מוכנה להשתתף במשכורת כדי לקבל את שירותיו של גארת.
העונה התחילה בדיוק כפי שנעצרה בריאל מדריד, הרבה מאוד פציעות, מעט מאוד יכולת ולמעשה רק בפברואר ראינו את בייל על הדשא ליותר מהופעות קמע.
השיפור הגיע עם הופעות טובות מול וולפסבורגר האקסית של וויסמן ובצמד המשחקים הוא הבקיע 2 ובישל אחד. גם בליגה הציג יכולת טובה וצמדים מול ברנדי וקריסטל פאלאס.
סיום העונה של בייל היה מצוין, הוא תפס את המקום בהרכב והבקיע מול סאותמפטון, שלושער מול שפילד וצמד מול לסטר.

מידת התאמה לסגל של ריאל: אני חושב שהדיון מיצה את עצמו. אם אתם שואלים אותי? לא ולא, חלאס, הגיע הזמן להיפרד וגם הבליץ הנחמד בסוף העונה לא ישנה את דעתי.

תוכניות לעונה הבאה: חזרה לריאל מדריד, פרישה,
עונה נוספת בטוטנהאם. שלל דיווחים לגבי גארת בנוגע לעונה הבאה, שום דבר לא מבוסס כרגע. מה שכן, רוב הדיווחים מספרים כי ההחלטה הסופית תהיה לאחר היורו.

ציון: 7

הביצועים:

ברהים דיאז, מילאן.

סטטיסטיקה:
27 משחקים, 4 שערים ו-4 בישולים בסרייה א.
10 משחקים ו-3 שערים בליגה האירופית.

סיכום עונה: אחרי 1 עונות בהן כמעט לא קיבל הזדמנויות מזידאן, יצא ברהים לעונת השאלה במילאן המתחדשת.
פתיחת העונה שלו הייתה נהדרת וכבר במחזור הבקיע שער בניצחון על קרוטונה, גם בליגה האירופית הוא הרשים עם 2 שערים בנצחונות על סלטיק וספרטה פראג. ברהים היה שותף לפתיחת עונה נהדרת של מילאן שהובילה את הליגה ונראתה כמו שהיא לא נראתה כבר שנים רבות.
המשך העונה של ברהים כללה לא מעט דקות, התנדנדות בין הרכב לספסל אבל בסה"כ לא מעט קרדיט להראות את יכולתו. אומנם הסטטיסטיקה שלו נרגעה אבל הדקות המשיכו להגיע (כמעט 2000 דקות העונה).
סיום העונה היה מוצלח עם 2 שערים בנצחונות על יובנטוס וורונה כשמילאן מסיימת עונה מוצלחת למדי במקום השני.

מידת התאמה לסגל של ריאל: לא יודע, אני סקפטי עד כמה שחקן רוטציה במילאן יכול לחזק את ריאל, מצד שני ברהים רק בן 21, כדורגל יש לו ולא נראה שהאופציות שלנו בהתקפה טובות בהרבה. האם הוא השחקן שיוכל להביא לנו שינוי? כנראה שלא, האם הוא יכול להפיק יותר מספרים מוינסיוס, רודריגו וכו’ בכמות הדקות אותן הם קיבלו העונה? אולי.

תוכניות לעונה הבאה: הדיווחים מלמדים שמילאן רוצה להשאיר את ברהים בעונה הבאה, בין אם זה כמושאל או בין אם דרך רכישה. העובדה שזידאן כבר לא פה יכולה לשנות את התוכניות של ברהים שלפי הדיווחים מעוניין להישאר במילאן.

ציון: 6.5

הביצועים:

מרטין אודגארד, ארסנל

סטטיסטיקה:
14 משחקים, שער ו-2 בישולים בפריימרליג.
6 משחקים ושער בליגה האירופית.

סיכום עונה: אז לאחר כמה חודשים בהם מיעט לשחק בריאל, נשלח מרטיל להשאלה מסקרנת בארסנל שם הצטרף לסבאיוס. ההייפ סביבו היה גדול כיאה לאנגליה.
אחרי פתיחה מהוססת, הוא תפס מהר מאוד את המקום בהרכב, הוא היה שותף לכמה משחקים לא רעים וגם הבקיע שער דרדלה יחיד בניצחון 2-1 על טוטנהאם. פציעה קלה עמרה את המומנטום לאחר 3 משחקים רצופים בהם השלים 90 דקות. הוא גם היה שותף לקמפיין היפה של ארסנל באירופיץ שנעצרה רק בחצי הגמר מול הזוכה ויאריאל.
סה"כ אוהדי ארסנל מאוד התרשמו ממה שהם ראו ממרטין, אומנם המספרים לא ממש באו לידי ביטוי, אבל מרטין הציג במרבית במשחקים יכולת גבוהה ובלט בין שחקני ארסנל החלשה.

מידת התאמה לסגל של ריאל מדריד: שאלה טובה, אני חושב שההנהלה צריכה לקבל החלטה בנוגע אליו, לא בטוח שכל ההשאלות האלו מקדמות אותו יותר מדי, סה"כ אנחנו יודעים מי השחקן ומה היתרונות והחסרונות שלו. לצד איטיות ובעיטה חלשה הוא מביא המון חוכמת משחק ומסירה ברמה גבוהה.
עקב המצב הדל של הקישור שלנו השנה, אני כן מאמין שהיינו יכולים להיעזר בו יותר אם היה נשאר אצלנו, אני כן בעד לתת לו את ההזדמנות בשנה הבאה, אבל במידה וזה לא הולך השנה הגיע הזמן להיפרד.

תוכניות לשנה הבאה: הדיווחים מספרים כי ארטטה וארסנל מאוד מעוניינים שמרטין ישאר בעונה הבאה, למרות חולשתה של ארסנל, כסף לא חסר שם ובמידה וריאל ירצו להכניס איזה 40 מליון יורו אני לא חושב שלארסנל תהיה בעיה לשלם.
מצד שני, אולי השינוי בעמדת המאמן בקבוצה תאפשר לו לקחת את ההזדמנות ולקחת קצת יותר קרדיט ממה שזידאן הביא לו.
נמשיך לעקוב.

ציון: 6.5

הביצועים:

לוקה יוביץ’, פרנקפורט

סטטיסטיקה:
18 הופעות, 4 שערים ו-2 -בישולים בבונדסליגה.

סיכום עונה: יוביץ’ פתח את העונה וקיבל כמה הזדמנויות מזידאן, אבל קורונה, הסתבכות עם החוק בסרביה ועוד פציעה הוציאו אותו לגמרי מהתמונה ובינואר הוא נשלח להשאלה הכי נוחה מבחינתו על הנייר לפרנקפורט ממנה הגיע לריאל.
הפתיחה הייתה סוערת למדי וב-3 משחקיו הראשונים בקבוצה הוא הבקיע 3 שערים, כולם כמחליף.
הוא המשיך לקבל דקות בעיקר כמחליף לאנדרה סילבה, אבל לא הצליח לשחזר את אותם 3 משחקים ראשונים. בהמשך גם קיבל לא מעט קרדיט בהרכב, בין היתר בניצחון מפתיע על באיירן אבל השערים לא הגיעו. הוא כן רשם שער אחד נוסף מאז בניצחון על וולפסבורג, אבל שום זכר לאותה פתיחה.

מידת התאמה לסגל של ריאל מדריד: אם אתם שואלים אותי, יוביץ’ קיבל מספיק הזדמנויות להראות מה הוא שווה, ובנינו? הוא נתן רק עונה אחת טובה בקריירה. אני לא חושב שהוא אי פעם יוכל להתמודד על הרכב במדי ריאל מדריד, בעיקר נוכח האדישות שמאפיינת אותו וחוסר המעורבות שלו במתרחש על המגרש. אני חושב שהגיע הזמן להיפרד.

תוכניות לעונה הבאה: כל הדיווחים מספרים על כך שריאל תשמח מאוד להכניס כמה יורואים ולמכור את יוביץ’, כבר די ברור שלא נצליח לכסות את ה60 מליון יורו ששילמנו עליו אבל צריך למזער נזקים.
פרנקפורט הוזכרה כמועמדת אפשרית במידה ואנדרה סילבה יעבור לקבוצה גדולה יותר, גם מילאן, ווסטהאם ולייפתיג הוזכרו כמועמדות גם כן.

ציון: 5.5

על שיתוף הפעולה עם אנדרה סילבה:

אז לצערי לא הצלחתי להגיע לחלק השני של סיכום המושאלים, נו שוין… בטוח שלא כזה מעניין אתכם מה מאנו פרננדו עשה בפונפרידה ומה מרטין קלדרון עשה (יותר נכון לא עשה) בפאקוש דה פריירה עם דור ז’אן.

אז כמה עדכונים קצרים לקראת שנה הבאה:

• ברהים דיאז- הסיפור נראה די סגור, ברהים יסגור לעונה נוספת במילאן כולל אופצית רכישה.
  • מרווין פארק- הקשר/מגן הניגרי/ קוריאני שקיבל לא מעט הזדמנויות השנה מזידאן עומד לצאת להשאלה מעניינת בטורינו. שיהיה בהצלחה!
  • מיגל גוטיירז- המגן שמאלי שהותיר רושם מצוין בסיום העונה מועמד לפי הדיווחים להגעה לארסנל, ככל הנראה בהשאלה.
    מכיוון שהסגל כולל את מנדי, מרסלו וגם אלאבה, נראה כי אין למיגל מקום בקבוצה בעונה הבאה.
  • פראן גרסיה- עוד מגן שמאלי שנתן עונה נהדרת בראיו ויקאנו ועלה איתה ללה ליגה ונבחר לשחקן העונה של האוהדים. לפי הדיווחים ראיו רוצה לרכוש אותו כך שלריאל תהיה אופציית באי באק.

הבעלים של טורינו הוא גם הבעלים של המארקה. שולחים לו שחקן כדי לקבל סיקור אוהד :upside_down_face:

לא ידעתי את זה, גדול.

זוכרים אותו? אסטבן גראנרו, “אל פיראטה” פרש מכדורגל בגיל 34. הוא נעלם מהראדר הרבה לפני כן ולא רבים יודעים איך שיחק בעונה החולפת בקבוצה מהליגה השלישית. “שום דבר לא עצוב עד שהכל נגמר”, כתב ברשתות החברתיות. גראנרו גדל בקסטיליה וחזר אחרי שנתיים בחטאפה כשהצטרף לקבוצת הגלאקטיקוס של פלגריני. הוא כבש שלושה שערים בעונת הבכורה בה רשם 36 משחקים ושותף בסה"כ ב-96 משחקים בהם כבש חמישה שערים. זכה עם ריאל בגביע המלך (עלה מהספסל בדקה ה-104) וכן באליפות המטורפת עם ז’וזה מוריניו ב-2012. שימו לב לתמונה…
“פרישה היא כמו מוות לכדורגלן אבל רוב האנשים לא ימותו כי הם לעולם לא נולדו. כמה אני גאה שהייתי שחקן כדורגל כמוכם ואנחנו ברי מזל. לא הוגן להתלונן שאנחנו חוזרים לאותו מצב. תודה לכל מי שליווה אותי וגם למי שלא היה בפרונט”.

אלברו ארבלואה שהגיב להודעת הפרידה של גראנרו, הקדיש פוסט משלו על רקע תמונה מרגשת מחגיגות האליפות בסיבלס ב-2012 עם צ’אבי אלונסו וחוסה קאייחון גם כן: “מזל טוב על קריירה מופלאה, מלאה בתארים ויעדים שהושגו, התגברות על קשיים ותמיכה שקיבלת מכולם. אין גביע גדול יותר מאשר האהבה של כל הקולגות שלך והאנשים שעברת איתם את המסע שלך. המסע שלך לא נגמר כאן ידידי, זו רק עוד דרך שכולנו צריכים לקחת ולהיות בה (אחרי הפרישה). אתה גדול”. הוא סיים עם ההאשטאג: “תודה, אל פיראטה”. האמת שזה לא מסתכם בזה, לגראנרו הוכן סרטון מיוחד בו גם צ’אבי אלונסו, חוסה קאייחון וז’וזה מוריניו מדברים.

היה מעז לעשות את זה לראמוס?

https://twitter.com/RSharmzz/status/1412537888219271171?s=19

מושאל חדש.
דייגו אלטובה השוער השלישי של הקבוצה מצטרף לפואנלברדה מהליגה השניה בספרד בהשאלה לעונה.

מהצד השני- פראנצ’ו, שהיה מושאל לאותה פואנלברדה ורשם עונה בינונית עוזב את המועדון ומצטרף לאייבר מאותה הליגה לחוזה קבוע של 4 שנים.
לפי הדיווחים ריאל לא תקבל כסף מהעסקה אלא רק אחוזים עתידיים.

חויות מהקלאסיקו בתל אביב-
נצחון על ברצלונה, מחמם את הלב גם כשזה בפיפא.
חבורה של בני חמישים רצים על המגרש והקצב יותר טוב ממשחק בליגת על (וממשחקים של ריאל בעונה האחרונה)
לגמרי לוקח את פיגו ומוניטיס להתקפה עונה הבאה.

רונאלדיניו כובש בפנדל, פייר, התרגשתי. כל נגיעה שלו קסם, עדיין.
הקפיץ לי את הטרואמות כשרץ פעמיים באגף השמאלי.
רוברטו קרלוס חמוד ושמן היה עדיף שישב עם קסיאס, לרוץ הוא לא הצליח :wink:

מוניטיס זה הבחורציק הקירח ששם גול ובישול אחרי שנכנס? אם כן אז לגמרי, הרשים מאוד.

כיף לראות אותם ופייר - מרונאלדיניו התלהבתי הכי הרבה. איזה איש שהוא מותק!

כן זה בהחלט היה הוא.

התרגשתי הכי הרבה מרובן דה לה רד.
שמחתי כשקפאלו הקפיץ אותו בזמנו מהקאסטייה, הוא עשה רושם נהדר והיה נראה כמו שחקן עם פוטנציאל לתפוס מקום בהרכב הקבוצה, ואז פתאום אותה התמוטטות וההודעה הקשה שכבר לא יחזור לשחק כדורגל.
אז כדורגל מקצועני הוא באמת לא חזר לשחק, אבל היה כיף לראות אותו אתמול בבלומפילד מבקיע שער גדול.

מוניטיס היה נראה כמו הבן זונה היחיד שבא בכושר טוב לכדורגל שבורים.

לא יודע כמה משחקני הסגלים האלה הם מאמנים פעילים. פדרו מוניטיס בין עבודות אחרי עונה בלי קבוצה, כנראה יאמן בליגה השלישית או בשנייה במהלך העונה.

בראהים דיאז כבש ובישל בהפרש של 3 דקות (ו 5 דקות מהפתיחה) בניצחון של מילאן 5-0 על מודנה.

אצלנו אסנסיו לא צפוי לפתוח בהרכב של ספרד האולימפית נגד אוסטרליה כי לפי השמועות הצוות הספרדי מאוד מאוכזב מהיכולת שלו באימונים ובמשחק הקודם.
אבל לא נורא יש לנו גם את הסקורר ויניסיוס ואת הזאר שסיים את העונה הקודמת בדאבל פיגרס.

איזו השאלה טיפשית ולא מובנת.

פבריציו רומאנו:
Takefusa Kubo leaves Real Madrid to join Mallorca on loan until June 2022. He also received a proposal from Real Sociedad but decided to pick Mallorca as next destination