דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

ראיתי כמה פעמים את צ’לסי העונה. הוא השתפר המון, אבל אם היה משחק פה אצלינו היינו מוצאים סיבות להתלונן עליו. לפעמים הוא לוחץ גבוה מדיי, לפעמים הוא מקבל החלטות לא משהו.

בסך הכל הוא השתפר, כן. עם זאת לא הייתי בוכה עליו. שחקני הקישור שלנו טובים יותר ממנו לדעתי.

אתם יושבים?

רינייר השלים היום 90 דקות (!) בפעם הראשונה מאז שהושאל לדורטמונד אי שם בקיץ 2020. המשחק היום מול אינגולשטאט בגביע הגרמני העלה בעשרות אחוזים את כמות הדקות שלו בקבוצה בשנה וחודשיים.

מבחינת יכולת וכו’ אומרים שהוא היה בינוני להחריד ומהפחות טובים בקבוצה, אבל את מי זה מעניין…

רכישה תמוהה למדי.
מוביל אותי לכתבה הבאה, דברים שאפשר לעשות עם 30 מליון דולר. פלורנטינו היה יכול לקנות את הירח אשכרה.

https://www.stuff.co.nz/life-style/luxury/81638529/30-things-you-could-do-with-30-million

התגעגעתם אליו? רובן דה לה רד נאלץ לחשב מסלול מחדש. הקשר שנחשב לכישרון עולה בקסטיליה, פרץ אט אט והחל לקבל הזדמנויות. שלוש הופעות ליגה ב-2005-06, עשרה משחקים עם קאפלו ולאחר מכן עונה אדירה בחטאפה כמושאל, הקבוצה שהגיעה לרבע גמר גביע אופ"א. הוא קיבל אמון בעיקר מברנד שוסטר ב-2008/09 ואף כבש בסופרקופה הספרדי נגד ולנסיה. ואז במשחק הגביע נגד ריאל אוניון הוא צנח לכר הדשא בגלל בעיה בליבו ובהמשך נאלץ לפרוש. בגיל 36 הוא רוצה לעשות את התיקון ולאמן קבוצה גדולה בספרד.

הספרדי מצר על העובדה שאז היה יחסית מעט ידע והיה חולם להמשיך לשחק (כפי שכריסטיאן אריקסן, למשל, יוכל לשחק בהולנד למשל לפי הדיווחים), אך מעדיף לא להסתכל לאחור. “התמונות האלה מהמשחק ההוא כבר פחות משפיעות עליי, אני רוצה להשפיע בכדורגל בדרך אחרת ולקבל הזדמנות כמאמן. נכון שזה חבל שהמדע אז היה פחות מתקדם אבל אין מה לעשות. זה היה פרק שהיה לי. נכון שעם הזמן אתה מבין שהיה הרבה מידע מוטעה. עכשיו הכל קצת יותר מתקדם”.

הוא מספר שכואב לו לראות ששחקנים טובים שגדלו בקאנטרה הצליחו בקבוצה אחרת ואומר: "במקרה שלי, אני חושב שהייתי מוכן לשחק לפחות שנתיים לפני, יכולתי לשחק יותר, אבל הסגל של הגלאקטיקוס כלל את פיגו, בקהאם, זידאן, ורונאלדו, ולפעמים זה היה קשה.

מי המנהיג הגדול של ריאל השנה, בנזמה או ויניסיוס: “אני חושב שוויניסיוס שחקן טוב מאוד והוא מראה את זה. הוא תמיד ינצח את היריב באחד על אחד. לריאל יש שחקנים מעולים. כשמודריץ’ טוב - זו רמה אחרת, קאסמירו. אני חושב שאף כוכב גדול. זה היה צריך להיות הזאר, אבל רק בגלל מה שעשה בעבר. הוא לא מוצא את עצמו. כמובן שבנזמה נפלא”. על מרכז השדה: “במדריד יש שחקנים וותיקים, אבל פדה צובר ניסיון ולקמאבינגה צריך לתת זמן. אי אפשר להחתים ילד כה צעיר לעמדה בה יש שחקנים גדולים כאלה ולדרוש תוצאות עכשיו”.

ד"ש מחאבייר פורטיו| מי שנחשב לילד הפלא וליורשו של ראול, זה שהפציץ במספרים מטורפים בקאנטרה - יחווה הערב משחק מרגש כשיגיע לברנבאו כשהוא חלק מהמזכירות הטכנית של ראיו וייקאנו. הוא כבש 14 שערים בלבן בעונת 2002/03 כששולב היטב על ידי דל בוסקה, שניים זכורים במיוחד - אחד נגד ולנסיה אחרי בישול ענק של זידאן, והשני שהציל אותנו נגד דורטמונד והשווה ל-1:1 בתוספת הזמן במשחק החוץ בגרמניה. שנה קודם לכן הוא כבש נגד פנאתינייקוס בנגיחה “הוא עשה כמו פושקאש”, החמיא לו תומאס רונסרו המדרידאי שנזכר בעבר. אז מה הוא (החלוץ) אומר לקראת המשחק?

“איך הגעתי לריאל? שיחקתי בשכונה שלי בבית ספר שנקרא סאן איסידרו. דל בוסקה שהיה רכז כדורגל לנוער באותה התקופה - בחן אותי. הייתי השחקן הכי טוב של הטורניר ומלך השערים והגעתי לריאל מדריד”. הוא מחייך כשנשאל על תקופתו לצד הגלאקטיקוס: “הקבוצה הייתה מלאה בשחקנים שזכו בכדור הזהב וגם שחקנים מהקאנטרה - ‘הזידאנס והפאבונס’. היינו שילוב טוב. כבשתי 739 שערים בכל הקבוצות הצעירות ומשכתי את תשומת ליבו של המאמן. אני זוכר שנסעתי למשחק נגד פורטו בליגת האלופות ב-2001-02, אך לא שותפתי. מול פנאתינייקוס שיחקתי 20 דקות וכבשתי. הגלאקטיקוס? הם היו אנשים טובים ועזרו לי בכל דבר. אני מרכז שזו הייתה זכות”.

על דל בוסקה: “הוא אחד האנשים שהכי עזרו לי, נתן לי לערוך את הופעת הבכורה בקבוצה, זה לא רק שהוא החתים אותי”. הוא מרעיף שבחים גם על פלורנטינו: “היה רק נשיא אחד בזמן שלי - פרס. הוא הנשיא הטוב ביותר שהיה בתולדות המועדון הזה”. בתום 2003/04 פורטיו החל לנדוד ולא ממש עמד בציפיות. ההשאלה לפיורנטינה כשלה, הוא היה לא רע בברוז’ ורשם עונה עם דו ספרתי באוססונה. עד סוף הקריירה שיחק בעיקר בהרקולס מהליגות הנמוכות.

“ריאל מדריד הזו היא קבוצה נהדרת עם הרבה דברים חיוביים, טקטית וטכנית, אנצ’לוטי הביא לה שלווה”, הוא מנתח את הקבוצה הנוכחית אך מבטיח שראיו וייקאנו מגיעה כדי לנצח - עם כדורגל התקפי. עוד אמר: “הייתי נותן לבנזמה את כדור הזהב, כי הוא טוב כבר כמה שנים ואני אוהב את סגנון המשחק שלו, הוא טכני וגם סקורר”. כשנשאל על אמבפה או הולאנד אמר: “אני אוהב את שניהם אבל מעדיף את אמבפה”.

ד"ש מפאביו קנבארו| אלוף העולם ומחזיק הבלון ד’אור ב-2006 שהעביר אצלנו שלוש עונות עם שתי אליפויות. כיום האיטלקי עומד על הקווים אך קצת נחבא אל הכלים מחוץ לאירופה אך תמיד מרתק לשמוע אותו. ומי כמוהו יודע מה זה אומר להיות בלם בריאל מדריד.

הוא אמר שאין ספק שכאשר הוא רואה את הצ’אנס שקיבלו זידאן, פירלו וצ’אבי – זה יוצר אצלו גירוי אבל הוא כבר זכה בשתי אליפויות ויש לו סבלנות. “כמובן שזה חלום לאמן את ריאל, עליי לעבוד קשה כדי להגיע לשם”. המאמן האידיאלי עבורו: “המשמעת של קאפלו, ניהול הקבוצה כמו אנצ’לוטי, עבודת השטח של ליפי”.

לדבריו “הכדורגל של אז היה יותר אינדיבידואלי, שחקנים כמו זידאן, רונאלדו, פיגו, רוי קוסטה, שבצ’קו או בובאן היו עושים את ההבדל. כיום זה יותר קולקטיבי. כריסטיאנו ימשיך לכבוש שערים אך לא יזכה בתארים לבד בלי קבוצה חזקה”.

ריאל של אנצ’לוטי: “הוא עושה עבודה מרהיבה בשנת מעבר. היה קצת חשש, אבל הוא המאמן המושלם לריאל. הוא יודע איך לנהל חדר הלבשה, שחקנים עם אגו ועוד. הוא העלים את הפחד שפציעות או שינויים יפריעו לקבוצה”. “מה שריאל צריכה עכשיו זה זמן. עזבו שחקנים ענקיים כמו כריסטיאנו וראמוס, זידאן שעשה נס עם הזכיות הרצופות בליגת האלופות. קשה למצוא מחליפים, זה לא רק להביא את אמבפה או הולאנד אלא לבנות קבוצה”.

על דויד אלאבה: “הוא רגיל למצב הזה, הוא הגיע מבאיירן מינכן. הוא יודע מה זה להיות חלק מקבוצה התקפית שמתגוננת גבוה מאוד. הוא קראק ללא ספק. הוא רב-גוני, מהיר, מנהיג, הוא החתמה נהדרת, שחקן שאתה יודע שיצליח. לא כל אחד יכול להיות בלם בריאל, עליך להפגין אישיות”. על מיליטאו: “הוא שחקן נהדר. ריאל זו קבוצה מסובכת לשחקני הגנה, לא פעם עלייך לרוץ 50 מטר מול יריב. הוא מהיר, חזק ומרוכז”.

על הכושר של ויניסיוס: “כשאתה מגיע למועדון כל כך גדול שבכל שלושה ימים יש משחקים והאוהדים כבר ראו את השחקנים הכי טובים בהיסטוריה – זה נורמלי שהלחץ גובה ממך מחיר. לא כולם משתלבים מייד כמו ראמוס. לפעמים צריך סבלנות לפני “ששורפים” שחקן. ויניסיוס מוכשר מאוד”.

מה היה עושה לגבי אדן הזאר: “אי אפשר לדעת את המציאות מבלי להיות בפנים. אנצ’לוטי מנוסה מאוד וכבר פיקד על השחקנים הטובים בעולם. ריאל חייבת לסמוך על המאמן שייבחר הכי טוב שיש”.

מרכז השדה קאסמירו-קרוס-מודריץ’: קנבארו נשאל האם זו אחת השלישיות הטובות בהיסטוריה – “הם יצרו מרכז שדה מרהיב. איתם, לריאל יש במרכז השדה כוח, איכות, כושר גופני, יכולת מבריקה עם הכדור. הם המפתח להצלחה יחד עם ראמוס המנהיג, כריסטיאנו ובנזמה. השלושה השתלבו בצורה מושלמת וכבר זמן רב לא היה דבר כזה”.

האם היה רוצה שראמוס יסיים את הקריירה בריאל: “כן, כי הוא קפטן, שחקן שעשה את ההבדל בכל כך הרבה משחקים גדולים, בגמר ליגת האלופות למשל. יש לו את המנטליות הנכונה והוא שיחק כאן כל כך הרבה זמן. העזיבה שלו הייתה מפתיעה. האמת שאני לא אוהב לראות אותו עם חולצה אחרת שהיא לא ריאל מדריד”. הוא נשאל עד כמה עזר לראמוס הצעיר ואמר: “הוא לא היה צריך הרבה, באמת, ראו עליו מהרגע הראשון שהוא יהיה אדיר, כמו מאלדיני. ההצלחה שלו כקפטן שימחה אותי”.

כדור הזהב הנוכחי, כריסטיאנו ומסי: “מסי זכה בקופה אמריקה אבל בנזמה מועמד וגם לבנדובסקי. אני לא רואה פייבוריט ברור מביניהם. ב-2020 ברור שלבנדובסקי היה ראוי לפרס, כעת כל אחד יכול לזכות. מה יש לומר על מסי ורונאלדו שממשיכים בכושר הזה גם עכשיו. הם יושבים באותו השולחן של מראדונה, פלה וקרויף. המספרים שלהם מפלצתיים”.

קצת מושאלים ואקסים

שכחנו להודות פה לקובו שמבקיע שער ניצחון גדול שמנצח את אתךטיקו מדריד בדקה ה-87 ב2-1 של מאיורקה.

ברהים- ממשיך בכושר טוב עם בישול שני ב4 ימים. האחד בניצחון 3-0 על גנואה, השני ב2-0 על האחרונה סלרניטנה. הוא שחקן הרכב מובהק השנה במילאן הראשונה בסריה א, עם סטטיסטיקה יפה של 4 שערים ו4 בישולים.

אורדיוסולה- ממשיך לתפוס הרכב בפיורנטינה החביבה, בסה"כ רושם עונה לא רעה.

רינייר- קיבל כמה דקות פה ושם לאחרונה, אבל לא משהו ששווה להרחיב עליו. רינייר חייב לעזוב את דורטמונד ולחפש מקום אחר .

מיוראל- מחוק לחלוטין ע"י מוריניו ברומא. שיחק העונה 27 דקות בסה"כ בסריה א, הדיווחים מספרים כי הוא עתיד לעבור לפיורנטינה בהשאלה עם אופציה. חבל מאוד שלא לקחנו עליו את ה20 מליון יורו אחרי העונה הטובה שלו בשנה שעברה.

אקסים:
אודגארד בפורמה טובה עם 2 שערים רצופים מול יונייטד ומול אברטון, הבעיה היא שב2 המשחקים האלו ארסנל הפסידה

הוגו דורו שבשנה שעברה עוד שיחק בקאסטייה, מבקיע שער חמישי העונה במדי ולנסיה בניצחון 2-1 על סלטה ויגו.

מישהו ראה את ההרחקה היום של ראמוס ויכול להסביר לי למה זה צהוב (השני)?

פלורנטינו עם מתנת חג מולד למנצ’סטר יונייטד:
image
ר. וראן

הייתי מציע לכם להחתים את ראמוס שיעשה לו בייביסיטר והוא יהיה הבלם הטוב בעולם.

שחררנו בקיץ אחד גם את וראן וגם את ראמוס, וזאת הייתה ההחלטה הכי טובה שיכולנו לקבל, ולראיה ‘הפריחה’ שלהם בפריז ומנצסטר. כל מי שהתנגד הגיע הזמן לאכול את הכובע :slight_smile:

יש דיבורים על מוראטה לבארסה.
אז נכון שהוא כבר היה באתלטיקו והסתובב בכל מקום, אבל ברצלונה???
מה דעתכם בסיפור

שחקן חילוש, הלוואי שהם יקחו אותו.

אשמח מאוד שזה יקרה.

בהינתן הקיים של בארסה מוראטה זה דווקא רעיון לא רע עבורם, ורחוק מלהיות חילוש. הוא עדיף על כל הקשקשת שיש להם שם כרגע.

אם הוא חותם שם בשכר גבוה ל5 שנים אז אני בעד.

מצד אחד נכון מצד שני הם עם מוראטה וממפיס ושום חלוץ מעולה באמת… טוב לנו

איפה הימים היפים והדיונים הסוערים שמוראטה יותר טוב מבנזמה ושיש לשחרר את הצרפתי ולהשאיר את הספרדי… :smile:

מוראטה יותר טוב מכל חלוץ שיש לברצלונה להציע כרגע, זה נכון, אבל זה לא לזכותו של מוראטה, פשוט אין כרגע כלום בברצלונה, אבל האם מוראטה כשיפור למה שיש כרגע הוא השחקן שהם באמת צריכים ? אם מחפשים חיזוק להמשך הליגה האירופית אז כן, אם המחשבה היא לחזור למאבקי האליפות אז לא.

אני הייתי מאלה שחשבו בזמנו שמוראטה צריך לשחק לפני בנזמה. כמה טפשי זה נראה היום וכמה טוב שלא אני זה שמנהל את העניינים. יאמר לזכותי שהייתי עדיין ילד.

עם זאת, מוראטה עד כדי כך גרוע? זכור לי כחלוץ לגיטימי בהחלט. לא רואה ליגה איטלקית אז באמת שואל, אין לי מושג.

אגב קצת חבל לי שהם מביאים את מוראטה גם בגלל ששיעשע אותי לראות אותם חולמים על הלאנד. ואפרופו ויכוחים מטומטמים, זכור לי ויכוח עם אוהדי ברצלונה, כאן בפורום הזה (או הישן ליתר דיוק), שבו דנו מי טוב יותר אמבפה או דמבלה, באותה תקופה שאמבפה עדיין לא עבר לפסז’ ודמבלה עוד לא חתם בבארסה אבל היו שמועות חזקות על שניהם.מצחיק איך שההיסטוריה כתבה את עצמה.

רק כדי לדייק, הדיון היה- דמבלה vs אמבפה vs אסנסיו.
מה שהופך את זה למגוחך אפילו יותר.