דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

בהחלט לגיטימי, יבקיע כמה וכמה שערים חשובים עבור ברצלונה אם יגיע, ההתקפה שלהם תשתפר ויהיה להם סוף סוף חלוץ 9 אמיתי, כזה שמסוכן ברחבה, כתובת לכדורי גובה וגם יכול לשחק עם הגב לשער, אבל הוא לא לרמה שהם שואפים אליה, כחלוץ מחליף כפי שהיה אז בריאל הוא יהיה מצויין, אבל החתמה שלו במצבה הכלכלי של ברצלונה יכול למנוע מהשחקן שהם באמת צריכים להגיע.

בקשר לדמבלה/אמבפה, לצערם בניגוד להחלטה של הנהלת ריאל ההנהלה שלהם עשתה את הבחירה הגרועה, לא עובר שבוע מבלי שאוהדי ברצלונה מזיכירם את ההחלטה ההיא של ההנהלה שלהם.

רכישה שנעשתה בפאניקה יחד עם קוטיניו אחרי מכירת ניימאר. מטורף לחשוב כמה הם יכלו להשתמש בבוחטה הזו יותר ביעילות.

באמת לא מבין אתכם.
מישהו פה חושב שחלומם הרטוב של צאבי ולאפורטה זה מוראטה או קאבני?

ברור שזה חיזוק זמני כי כרגע אין לקבוצה שום דבר שיודע לשים את הכדור ברשת. היה אגוארו ואין, יש את ברייטוויט וזהו בערך.
יסלח לי ממפיס שאני לא מזכיר אותו אבל הוא די הביא את זה על עצמו.

במצב הזה, אם רוצים טופ 4 (טיטי, אליפות?! הצחקת אותי) או סיכוי כלשהוא לזכות בליגה האירופית בשביל הצמפיונס, חייבים להביא חלוץ.
מוראטה וקאבני הם שחקנים עם ותק שיודעים לכבוש גולים ועשו זאת בכל המעמדים הכי בכירים שיש לכדורגל להציע והם עדיין עושים את זה גם בימים אלו.

הדיון היחיד האם הם מתאימים לסגנון שמשוחק עכשיו בברצלונה ואני חושב שהתשובה היא כן.

הכוונה לא העונה, לחזור להיות תחרותיים בעונות הקרובות, לא יודע את המצב הכספי של ברצלונה והאם בנוסף למוראטה אתם יכולים להביא את השחקנים שבאמת צריכים.
כפי שכתבתי לטווח המיידי הוא מאוד יעזור ויכול להיות גם גיבוי טוב מאוד לחלוץ יותר בכיר בעתיד.

אפשר להתדיין על זה, אבל גם אם התשובה היא לא(ואני לא טוען שהתשובה היא לא) מוראטה עדיין יוסיף מימד שמאוד חסר בקבוצה שלכם דבר שיכול לעזור לשאר השחקנים לשחק כדורגל כפי שצ’אבי רוצה.

ועדיין, גם בתוך הפניקה אמבפה היה אשכרה על השולחן אל מול דמבלה, ומשום מה הם הלכו על דמבלה (באיזה טיעון מוזר ש"הוא יותר מתאים לסגנון"). כבר אז אני בירכתי על ההחלטה הד(מ)בילית.

הלכו על דמבלה כי עד אותה תקופה שניהם היו שחקנים שהתפוצצו שנה אחת בלבד, ושניהם היו לא פציעים, וכי היה הפרש של 80 מיליון בין השניים.
הגיוני מאוד שגם החלטת השחקן השפיעה על הנושא, אחרי הכל מדברים על כך שאמבפה היה אוהד ריאל.
גם אסור לשכוח שבסוף אמבפה עשה מה שעשה בליגה הצרפתית ולא בגרמנית שנחשבה לחזקה ממנה.

בדיעבד כמובן שזו טעות, אך דווקא פה לדעתי היה פשוט הימור הגיוני שנכשל.

תמיד טענתי שאת הרכישה של דמבלה אני לא שם יחד עם קוטיניו וגריזמן. מדובר ברכישה טובה מהן בהרבה מבחינת ההתאמה של השחקן ולצערכם התברר שיש לו שתי רגליים שבורות.
הימור שנכשל כמו שאמרתי.

קוטיניו היה שחקן ללא עמדה בברסה וכמוהו גם גריזמן (כלומר הייתה, אבל אוישה על ידי שחקן מעט טוב יותר)

זה לא מפאניקה, ולא הייתה להנהלה שלנו שום כוונה לנהל. הכוונה שלהם הייתה באמת לחרב במסווה של להעמיד קבוצה תחרותית. הנהלה שכבר ב2018 הסבירו לה שהברך של אומטיטי גמורה ואסור לחדש לו חוזה מחדשת לו חוזה בשיטת פירמידה הפוכה זאת הנהלה שעושה לא מפאניקה ולא מהיסטריה, אלא מתוך רצון לצ’פר סוכנים מקורבים ולהציג “יעני” שהם עובדים.

הם לא היו באותו מצב - אמבפה היה כבר בעונה שניה טובה (משמע - לא ג’וק חולף), כאשר הוא רק הולך ומשפר את המשחק שלו - ולוקח אליפות עם מונאקו על פאקינג פסז’. לדמבלה אכן הייתה עונה אחת טובה, כשהוא אפילו לא הכוכב הגדול של הקבוצה שלו.
אני אומר את זה דווקא בגלל שאני סולד מההתלהבות משחקנים שנתנו עונה אחת גדולה, ואני מאוד זהיר לגביהם (אפרופו קטינים… ) - כי בהרבה מאוד מקרים זה פשוט חריגה סטטיסטית שלא מעידה על הכלל. בדיוק בגלל זה אחרי עונה אחת שהתלהבו מאמבפה בן ה-16-17 אמרתי נחכה ונראה, ואחרי עוד עונה של יציבות והתפתחות, כולל תארים וקבלות, הבנתי שכבר מדובר במשהו מיוחד. לכן כבר אז אמרתי שבארסה עושה טעות (ולכן זאת גם לא חכמה בדיעבד).
לגבי הכסף - 180 מיליון היה המחיר לפסז’, אני לא בטוח בכלל שזה היה המחיר אם בארסה הייתה רוצה לקנות.

זוכר שהיו סיפורים אז שפרז גם הציע 180 מיליון יורו למונאקו כמו פסז’ ואמבפה בחר להישאר בצרפת קרוב לבית ולחתום בפאריז כדי לא לעזוב בגיל צעיר מדי.
אז לא מבין איך ברצלונה הייתה מציעה פחות מ 180 ומצליחה לזכות בו מול ריאל מדריד של זידאן.

המשפט היה לי מוזר כי אני לא הכרתי את אמבפה לפני אותה עונה.
הלכתי לבדוק את הסטטיסטיקה של אמבפה טרום פריז בטרנספרמרקט:
עונת 15/16 הייתה עונה בה שיחק 14 משחקים, כבש שער בודד ובישל 2. זה בהחלט לא נתון איום ונורא לילד בן 16 (או כמה שלא היה שם) אבל ממש לא עונת פריצה כמו שהייתי מתאר.
בטרנספרמרקט נראה שהוא בהחלט כיכב בתחרויות נוער למיניהן, אבל כל מיוראל שהיה כיכב בהן, אז זה לא משהו שהייתי מגדיר כפריצה.

אז כן, אני שם אותו ואת דמבלה באותה קטגוריה. שחקנים נהדרים שנתנו עונה טובה (16/17) וקפצו לקבוצת פאר.
אמבפה בהחלט היה מוצלח יותר ולכן עלה 180 ולא 100. אבל לא משהו שאפשר להגיד איך לעזאזל לא שילמו עליו 180.

אני זכרתי את זה יותר בכיוון של-
פרז לא היה מוכן לשבור את היררכיית השכר בקבוצה ולשלם לאמבפה את מה שדרש.
לא?

אכן, גם את הגרסה הזאת אני זוכר, העיקר שהמעגל יסגר בקיץ עם הצטרפותו.

לפי הקומיקס - אוטוביוגרפיה של אמבפה. מונאקו הסכימו להצעה כלשהי של ריאל. הוא סירב כי רצה לבסס את עצמו כסוג של גיבור צרפתי לפני שהוא עובר לריאל.

כמו כן, הוא אומר שם שכילד החלום שלו היה לעבור מפסז לריאל.

אם זה לתקופה קצרה אז קבאני עדיף עליו בכמה רמות ואם זה לתקופה ארוכה אז הוא לא לרמה הזאת.
בכל מקרה, מוראטה עשה קריירה על המועדונים הגדולים באירופה, מישהו יכול להסביר לי את זה?

אזכיר לך שבדיוק קנינו דבר שאמור להיות כזה לפי הבקשה של צ’אבי.
עכשיו מתקשים לרשום אותו.
יובנטוס רוצים להיפטר ממוראטה ודה ליכט כי הם רוצים להקטין את המשכורות. לא חיפשתי מידע מוצק לגבי המשכורת של מוראטה אבל יש לי הרגשה שהוא מרוויח הרבה. וזה בדיוק מה שברצלונה לא צריכה, אפילו אם הוא יותר טוב ממפיס וברייטוויט וגם אם אשים את הסלידה שלי ממנו בצד.

על סמך מה החלטת שיובנטוס מנסה להיפטר מדה ליכט?

פורסם בכל עיתון בספרד ובכל חשבון טוויטר של אוהדי ברצלונה.
ראיולה דוחף אותו לכל מי שמסוגל לשלם, וגם לברצלונה.
הוזכר גם שיש לו סעיף מיוחד בחוזה שמאפשר לו לצאת לבארסה במחיר מוזל, ובעזרת הסעיף הזה ראיולה מנסה לשכנע את לפורטה.
בין היתר , הזכירו את המצב הפיננסי הקשה שיובנטוס נמצאת בו ושדה ליכט הוא המרוויח הגדול בקבוצה. זה, פלוס העובדה שהם נפתרו מרונאלדו בגלל המשכורת, פלוס העובדה שראיולה מחפש לו קבוצה, גרם לי להחליט שיובנטוס מנסה להיפטר ממנו.

סתם דוגמה:
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1472581043492474892?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1472581043492474892|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.blackwhitereadallover.com%2F2021%2F12%2F20%2F22845683%2Fjuventus-matthijs-de-ligt-mino-raiola-2021-serie-a-premier-league-la-liga-transfer-rumors-interview

גם דווח שיובנטוס עדיין חייבת לאייקס 35M על ההעברה. אחת הסיבות, בנוסף למשכורת, זה הרצון של יובה לכסות את זה.

מה שפורסם בעיתונים זה שראיולה והשחקן רוצים לעזוב.
הסיטואציה של שחקן בן 36 עם אחד החוזים היקרים בעולם שהועזב(גם זה לאחר שביקש, לא מיוזמתה של הקבוצה) ממש לא דומה לשחקן צעיר ששיאו עוד לפניו.

אתה מוזמן לקרוא בתקשורת האיטלקית שיובנטוס כל הזמן מבהירה שדה ליכט כאן כדי להישאר.
גם בדוגמא שהבאת מדובר אך ורק על רצון השחקן, או הסוכן יותר נכון.
הסעיף שהוזכר הוא סעיף שחרור שנה לפני תום החוזה שעומד על 125 מיליון אירו על פי הדיווחים. לא שמעתי שום דבר על סעיף שמזכיר איזשהי זיקה לברצלונה.
כמו כן, יובנטוס קיבלה הזרמת כספים אדירה לאחרונה מקונצרן אקסור ששולט בה, כך שהבעיה הכלכלית שאתה מדבר עליה היא לא במדוייק מה שאתה רגיל מבעיות כלכליות של קבוצות. אין להם שום מניעה מלהחזיק בדה ליכט ועל סמך התקשורת וההדלפות מהקבוצה הוא בוודאות יישאר עד סוף העונה.
בסוף העונה תישאר לו שנה אחת בחוזה והם יצטרכו לקבל החלטה. אבל הם מאוד מעוניינים שישאר. הוא בלם העתיד שלהם.

יכול להיות שאתה צודק, אני לא עוקב אחרי יובנטוס אם זה לא קשור לברצלונה.
הנחתי שאם הסוכן מדבר , והקבוצה לא נוזפת בו, אז הם לא מתנגדים במיוחד.
הסעיף לבארסה אומר שיש לה זכות לקנות אותו באותם תנאים שיובנטוס קנתה אותו מאייקס. זה פחות מסעיף השחרור שלו, אבל הרבה יותר מדי כדי שזה באמת יהיה רלוונטי.

יש לך במקרה מקור אולי? נשמע לי מאוד מוזר הסעיף שחרור הזה. לא זכור לי שראיתי עליו משהו בתקשורת האיטלקית, שם מדברים רק על הסעיף שהזכרתי בתגובה הקודמת.

לא הייתי פוסל שזה שקר שההנהלה הקודמת שלכם הדליפה כדי לא לצאת מפסידה גדולה מהסיפור איתו.

כמו שלא הייתי פוסל שהשמועות על דה ליכט לברצלונה בינואר/בקיץ הם הדלפות לא נכונות של ההנהלה הנוכחית שלכם כדי שהאוהדים יחשבו שעושים משהו.