דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

קובו

https://twitter.com/i/status/1566203424550502401

“מרסלו - האל החדש באולימפיאקוס”, הגדירו ב-AS. הקפטן האגדי שלנו שיוצא לדרך חדשה, הוצג כשחקן החדש של היוונים באצטדיון בפיראוס באווירה מחשמלת לצד כמעט עשרת אלפים אוהדים. הוא קיבל את החולצה מספר 12 - היה לכם ספק בכלל? “מרסלו!”, “מרסלו!”, שאגו האוהדים. לשם השוואה ב-2004 כשריבאלדו אלוף העולם הגיע לקבוצה - קיבלו אותו רק שליש מהכמות (3,000). מטוס ישיר לקח את מרסלו לאתונה כמה שעות לפני שהוצג: “אולימפיאקוס! אנחנו מוכנים לצאת לדרך!”, אמר לאוהדים. לא מעט אבוקות הוסיפו עוד צבע לאירוע. כשהעשן התפזר הקפטן לשעבר, שרקד קודם לכן, עמד במרכז המגרש יחד עם ילדיו. הנה לינק שכדאי להיכנס אליו.

ברוכים הבאים לספרד רינייר.
אחרי שנתיים מבוזבזות למדי בגרמניה, רינייר מקבל הזדמנות להוכיח את עצמו בקבוצה מסדר גודל נמוך יותר.
הוא קיבבל מקום בהרכב ואתמול הבקיע שער ראשון בספרד במדי חירונה ב2-1 על ויאדוליד של שון וייסמן.
מלבד השער הוא נראה מאוד משוחרר, נותן עבודה הגנתית והתקפית ומשחק עם ביטחון. מזכיר כי הוא משתף פעולה עם מיגל גוטיירז שנמכר ונאחל לו ולמיגל בהצלחה, בכל זאת השקעה של 40 מליון יורו.

בתור מה הוא משחק? קשר מתחת לחלוץ?

בעיקר מתחת לחלוץ, יכות לשחק גם באגפים וחלוץ שני.

מיגל בדיוק עם בישול נהדר במשחק של ג׳ירונה נגד בטיס.

פוטנציאל נהדר יש לו.

ראוי לציין גם את רינייר עם כמה נגיעות יפות (וכמעט כמעט כבש שוב).
וגם טאקה קובו שאפשר לומר סידר את השער הראשון של סוסידאד עם הלחץ שלו.

איסקו סגר תשעים דקות (ועשרה קילומטרים סך הכל) נגד ויאריאל בלה-סרמיקה ואני חייב רק להגיד בנושא הזה - אם זידאן היה זקוק לו בשנים האחרונות ל90 דקות… הוא היה צריך להתחנן

קאסמירו פתח את העונה כ-MVP בסופר קאפ במדי ריאל מדריד הקבוצה הטובה בעולם ואלופת אירופה הגאה. הוא בטח לא חלם בסיוטים שלו שזה מה שייקרה במנצ’סטר יונייטד שמקבלת בראש ומשמשת שטיח בדרבי.

אמנל הוא לא יכול לבד ולא היה משנה את הדברים מקצה לקצה. אבל איך לעזאזל הוא פתח על הספסל במשחק כזה? מה חשב לעצמו “הפרופסור” טן האח? זה חמור יותר מזה שבניטס ויתר עליו בקלאסיקו 2015/16. היה צריך גרזן שיקשה על סיטי לכתוש. שיעשה עבירה-שתיים, יידע איפה לעמוד. יכוון את מי שלידו. הוא עשה את זה כלכך הרבה פעמים ועצר את מסי וניימאר בשיאם. בשביל מה הוא בא אם הוא לא משחק היום.

פיפה פורש מכדורגל. מספר שאבא שלו דפק בדלת בלילה ואמר - ‘ריאל מדריד הולכת לרכוש אותך’ - וחשב שזו בדיחה.
:heart:
https://twitter.com/ellarguero/status/1576980505458720770?s=20&t=LedPAFabU7pk-eZ6LGRxLQ

גונסאלו היגואין, החלוץ הארגנטינאי הנפלא של אינטר מיאמי ששיחק אצלנו שש וחצי שנים - הודיע כי יפרוש בתום העונה הסדירה בארה"ב, עוד לפני גיל 35. “הגיע הזמן להיפרד מהכדורגל שנתן לי כל כך הרבה, זכיתי לחוות את הרגעים הכי טובים שיש וגם רגעים פחות טובים”, אמר והודה לקבוצה שהחזירה לו את החשק לשחק כדורגל. “למדתי מכל דבר ואף פעם לא ויתרתי. זיכרו אותי כאדם טוב וכשחקן שתמיד נלחם”.

מעבר לכך פיפיטה סיפר אנקדוטה עם פאביו קאפלו ששינתה הכל. היגואין הגיע לכאן כילד צעיר מריבר פלייט כזכור ומסתמן שהיה לו מזל. “הרעיון של המועדון היה שאשחק עם קסטיליה או שאצא בהשאלה לקבוצה אחרת. והיה משחק אימון בחורף, הוותיקים לא ממש התאמצו ואני נתתי את חיי וזה שינה הכל. פאביו אמר לי שהוא מאמין בי וארבעה ימים אחר כך פתחתי גם בהרכב בגביע המלך (נגד בטיס)”.

הוא הוסיף ואמר כי היה לו הכבוד לשחק שבע שנים במועדון הגדול בהיסטוריה וסיפר: “אבא שלי אמר לי ‘ריאל מדריד הולכת לרכוש אותך, הכל סגור’, ואני התרגזתי. אמרתי לו ‘אבא! אל תתבדח איתי, לא בדברים האלה’. חשבתי שהוא צוחק עליי. וכך היה”.

ריאל מדריד הוציאה הודעה רשמית ומילות תודה לגונסאלו היגואין: “תודה רבה פיפיטה עבור כל מה שנתת לריאל מדריד ולעולם הכדורגל. אתה תמיד תהיה חלק מההיסטוריה של המועדון הזה, איתו זכית בשלוש אליפויות ספרד בגביע המלך אחד ושני גביעי סופרקופה אנו מאחלים לך את הטוב ביותר בשלב החדש הזה של חייך”. נזכיר כי היגואין כבש את שער האליפות נגד אוססונה ב-2007/08 וגם הבקיע את השער הראשון במשחק ההכתרה נגד אתלטיק בילבאו בעונת 2011/12

היגואין במדי ריאל: 264 משחקים - 121 שערים, כמו חואניטו הגדול אליו השתווה במשחק הפרידה. הוא סיפק 56 בישולים. הבקיע או בישל כל 89 דקות.

בעקבות הפרישה הלכתי להתענג על ביצועי פיפיטה בריאל, וואלה קצת שכחתי איזה שחקן הוא היה בשיאו. האיכות והמגוון שלו בשערים פה היא מהרמות הכי גבוהות, סיומת ב2 הרגליים, שערים עוצמתיים,של טכניקה עילאית, של דריבל נפלא ומהירות, ממש הכול מהכול.

הוא תמיד היה שחקן נשמה שנכנס ללב עם תשוקה בלתי נגמרת ורואים שהתקופה בריאל נותרה כשיא הקריירה עבורו. הפציעה בגב שינתה את הסגנון שלו מאוד אך הוא נותר חלוץ 9 נהדר גם אחריה.

אחד השחקנים האהובים עליי שעברו פה ואחד שזכה לדעתי ליחס מאוד לא הוגן לאורך הקריירה, הוא מהחלוצים הגדולים ביותר של הדור האחרון. מקווה שיחזור למועדון מתישהו באיזשהו תפקיד.

ואני הייתי נוכח בברנבאו במשחק השיא שלו בקריירה, שבו כבש רביעייה ב 4-3 נגד מלאגה.
שחקן אדיר ולא מוערך מספיק. מלך.

אגדה אמיתית. גם אם יכול להיות שהיו לו קצת בעיות לחץ ועצבים בתוך 90 הדקות על המגרש (בעיני זה יותר סיפור שהתחיל מכלום עד שהפך לנבואה שמגשימה את עצמה), באיך שהבן אדם התנהל בקריירה מדובר באחד השחקנים הכי חזקים מנטלית שראיתי ומקור אמיתי להשראה.

הצליח לפרוץ בגיל צעיר בריאל, לפחות 3 פעמים זכה במקום בהרכב וגם כשירד לספסל לא בצדק זכה במקום בהרכב בחזרה. הפציעה הארוכה בגב פגעה לו משמעותית ביכולת, אבל גם אחריה הוא בסוף מצא דרך להצליח. עזב את ריאל כי הוא רצה להיות כל הזמן על המגרש, כמו שמקצוען צריך לשאוף. וזה לא שבריאל הוא היה מייבש את הספסל. הוא קיבל בערך 50% מהדקות אבל הוא רצה 100%. עשה עונות מדהימות בנאפולי והצליח לחזור חזרה לצמרת האירופאית. כמה שחקנים עוד אתם מכירים שעזבו מועדון צמרת באירופה לרמה נמוכה יותר והצליחו לחזור? בדרך הכלל התנועה היא חד-כיוונית. אגב, מהמעט שראיתי עושה רושם שגם בארה״ב הוא לקח את העסק ברצינות וניסה לשחק כדורגל ולא רק לנוח על המגרש.

כשרון כדורגל די טוב, שחקן כדורגל ענק.

image

ההזדמנות הגדולה הגיעה! צ’אבי אלונסו מונה למאמן באייר לברקוזן!| קשר העבר הספרדי ששיחק אצלנו חמש עונות והחל את דרכו על הקווים בקבוצת המילואים של ריאל סוסיאדד (98 משחקים) - קיבל את הג’וב של המועדון הגרמני שנמצא במצוקה אמיתית העונה. לברקוזן מדורגת במקום הלפני אחרון בטבלה עם ניצחון בודד וחמש נקודות מתוך 24, הובסה במחזור האחרון 4:0 על ידי באיירן מינכן ובליגת האלופות היא עם שלוש נקודות מתוך תשע. אלונסו העביר את שלוש השנים האחרונות ככדורגלן במדי באיירן כך שהליגה אינה זרה לו. ככל הנראה חתם עד לתום העונה הבאה.

נראה שהתפילות של @Niro מיום כיפור הצליחו מהר מהצפוי.

בחיים לא ראיתי שחקן בריאל שהייתי כ"כ משוכנע שיצליח בתור מאמן, כמו צ’אבי אלונסו.

צ’אבי אלונסו הוצג רשמית כמאמן באייר לברקוזן היום ומה שיפה זה שהופעת הבכורה שלו על הקווים תהיה נגד שאלקה - בדיוק אותה הקבוצה נגדה שיחק לראשונה בבונדסליגה כשחקן באיירן מינכן.

מוטיבציה: "זה כבוד להיות כאן. אולי שכחתי קצת את השפה אחרי חמש שנים שלא הייתי במדינה. עכשיו זה הזמן להתחיל לעבוד, הפרויקט הוא מה שהוא ויש לנו את קבוצה כדי להתמודד עם האתגרים ננסה להעמיד את עצמנו למבחן החל משבת.

בכורה מול שאלקה: “זה שונה מהבכורה שלי כשחקן בבונדסליגה מול שאלקה, אם כי יש גם קווי דמיון. גם אז לא היה לי הרבה זמן להתאקלם. יש לנו הרבה דברים לעשות. אני רוצה לפגוש את השחקנים וליצור איתם מערכת יחסים טובה. אנחנו צריכים אנרגיה חדשה, לשחזר את ההערכה העצמית והביטחון. עלינו להיות יעילים כדי להשיג את מה שקבענו לעשות. אני אנסה לעזור לשחקנים שלי לשים אותם ברמה שהם יכולים להיות”.

החלטה: “הקריירה שלי היא תמיד צעד אחר צעד. כשהתחלתי את השלב שלי כמאמן רציתי לעשות דבר אחד אחרי השני. הייתה לי הזדמנות לקחת ג’וב בקבוצה עילית בעבר, אבל לא חשבתי שהזמן מתאים. עכשיו היו לי דברים ברורים. אני מרגיש מאוד שאפתני. ניסיתי ללכת בדרכי כשחקן ועכשיו אנסה זאת כמאמן. אני מאמין שכל דבר צריך את הזמן שלו, התהליך שלו. עבורי היה חשוב לעשות את החוויות שלי כמאמן. התחלתי באקדמיה של ריאל מדריד ואז הבנתי שאני אוהב את זה ויכול להתפתח. אחר כך הלכתי לריאל סוסיאדד ועכשיו אני כאן ואני מרגיש מוכן לאתגר שנקרא באייר לברקוזן”.

בונדסליגה: “מעולם לא הפסקתי לעקוב אחריה, היא המשיכה להשתפר. יש סגנונות שונים, אבל הלב של הליגה הזו הוא אחד. זה משהו שעזר לי לקבל את האתגר הזה. אנחנו רוצים לשחק כדורגל טוב ואני חושב שזה נהדר שיש כאן קבוצות שמוכנות לתת הזדמנויות למאמנים צעירים כמוני”.

הקבוצה שלו: “אני רוצה להיות ברור לגבי מה אנחנו מסוגלים לעשות וכמה רחוק אנחנו יכולים להגיע. נראה למה הקבוצה הזו מסוגלת, גם בהוראת חררדו סאונה (המאמן שפוטר). אני אסיר תודה לו על העבודה שעשה וכעת נותר לנו להמשיך ולשפר את הצוות ולתת לו את האנרגיה הדרושה. זו המנטליות שאני רוצה להנחיל לשחקנים שלי. יש לנו חמישה או שישה שחקנים גרמנים ואני אנסה להפעיל אותם בגרמנית, אבל גם בספרדית”.

סגנון: “אנחנו רוצים לשחק כדורגל מודרני. אנחנו רוצים להיות אינטנסיביים עם ובלי הכדור, להיות פעילים כל הזמן. הכדורגל העכשווי נעשה מאוד מתוחכם וצריך לשלוט בהיבטים רבים של המשחק. חשוב לשלוט בכל ההיבטים ואני אנסה להעביר את זה לצוות שלי. אנחנו צריכים להיות בעלי מנטליות מנצחת, להישאר חזקים כל הזמן כי אם לא, בכדורגל עכשווי אתה מקבל עונש, מייד”.

המאמנים שהיו לו בקריירה: “הדבר הכי חשוב שלמדתי מהם היה שהשחקנים שלך תמיד צריכים לעקוב אחריך ולהיות משוכנעים במה שאתה רוצה ללמד אותם. אתה שם כדי לעזור להם עם הניסיון שלך, המנהיגות שלך והשאיפה שלך”.

הצעות אחרות: “היה עניין, אבל צריך להרגיש חיבור מההתחלה. אם אני אוהב משהו, הוא נשאר איתי. זה מה שקרה עם באייר לברקוזן אחרי השיחות שניהלנו. הרגשתי שזו הזדמנות מצוינת עבורי ושאוכל להשפיע על הקבוצה. אני מכיר את גרמניה ואת מנטליות העבודה שלה. זה משהו שאני אוהב”.

איום ירידת הליגה לאור מצב הקבוצה וספקות אחרות: “אני לא חושב על מאי, אלא על המשחק בשבת. נלך משחק אחר משחק ושלב אחר צעד. המטרה הבאה היא תמיד החשובה ביותר, וזו הסיבה שאני מרוכז רק בלנצח את שאלקה. לשם כך אני רוצה להעביר את הרעב והרעננות שלי לצוות. אנחנו צריכים את ההשפעה הזו על הצוות כדי שדברים ישתפרו”. הוא מוסיף: “בחיים אין שום דבר בטוח ובטח שבכדורגל. אבל אם לא תעז, לעולם לא תצליח. אני כאן כי אני משוכנע שאנחנו יכולים להשיג את המטרות שלנו. אני מרגישה את התשוקה הזו בתוכי לעמוד באתגר. יש לי מוטיבציה, אני נלהב להיות כאן. ניסיון תמיד עוזר, אבל אני רוצה להתמקד במשימות שעומדות בפנינו מהיום”.

ביטחון עצמי: “השחקנים הם שמשדרים לי את זה, הם מופיעים ברמה גבוהה כבר כמה עונות. אם נצליח להתאים את כל החלקים ולהפיק מהם את המקסימום, הם גם ייהנו מזה כי הם טובים. לפעמים, בכדורגל זה לא קל להפוך את המצב, אבל עכשיו הגיע הזמן להתמודד עם זה”.

המדינה גרמניה: “לא היה לי הרבה זמן לצאת לטיולים, אבל אעשה זאת. מאוד אהבנו את בוואריה ואני בטוח שגם אני ומשפחתי נרגיש מאוד בנוח כאן”.

אלונסו מרשים עם 4-0 חלק בבכורה נגד שאלקה.

מי שהרשים אף יותר הוא ברהים, שקיבל את הקרדיט בהרכב וגמל לפיולי עם גולאסו אדיר שקבע 2-0 בקרב נגד יובה, שער סולו מטורף

אז ארסנל נראית מעולה העונה ומי שמנהיג אותה הוא מרטין אודגור שאפילו מחזיק בסרט הקפטן.
ראיתי כמה משחקים שלהם העונה ומעבר לזה שהוא משחק מצוין הוא גם מזכיר לי בסגנון שלו את מודריץ’. יכול להיות שהמחליף של הקוסם הקרואטי היה לנו מתחת לאף ושחררנו אותו?

ארסנל משחקת היטב אבל וואלה- אודוגר ומודריץ’ לא כאלה דומים. הנורבגי מוסר טוב ודריבליסט לא רע אבל כאן נגמר הדמיון. אחלה עסקה למכור אותו לארסנל ב45M.

בכלל ארסנל הנוכחית היא קבוצה של מאמן, סיסטמטית שבה השלם גדול מסך חלקיו- בדיוק ההפך מריאל מדריד. גם טומיאסו ובן וויט חולקים בהצלחה את עמדת המגן ולא הייתי רוצה אותם לקסטיליה.