זינדין זידאן :: שוב עוזב אותנו :(

אני לא חושב שאפילו זידאן מדמיין שלבן שלו יש איזשהו סיכוי להשתלב בקבוצה.

אני מניח שגם זידאן ג’וניור יעזוב אותנו הקיץ.

אבל עדיין שום הצלחה של בנו בכדורגל לא תגיע בצורה חלקה כאשר הוא הבן של המאמן שלו.
זידאן גם בטח מבין שהכי טוב לקריירה של בנו היא שהוא יהיה תחת מאמן אחר, שמאמן אחד יתן לו צ’אנס או יחליט למכור אותו. שדקות של לוקה לא יחשבו כפרוטקציה כזו או אחרת ויוכלו לעבור בשקט על סדר היום.
כמובן זידאן גם לא רוצה להיות זה שמוכר את בנו או נותן לו בשורות רעות.

https://twitter.com/MHChehade/status/1019194597615067138

פייק ניוק או תפנית סופר-מעניינת בעלילה? מה שבטוח שיהיה מעניין.

נשאלת השאלה: האם יובנטוס רוצה להיות ריאל מדריד?
וברצינות: נראה לי מטורף שמהלך כזה נרקם מראש, תוכנן איי-שם לפני כמה חודשים. מצד שני גם ההחתמה של זידאן כביכול הייתה מוזרה - על מפית. זה יכול להיות מהלך מטורף, שניים כל-כך ווינריים במערכת אחת, ועבור זידאן כמובן שהתפקיד הוא לא חצי קלאץ’, זו לא חופשה, אבל הרבה פחות עומס ולא עבודה יומיומית כמאמן, אולי ימתין לנבחרת צרפת כמאמן ואולי ליובה עצמה שיש לו חיבה עצומה כלפיה והוא תמיד אמר זאת. כריסטיאנו אגב עושה את הדרך ההפוכה מזידאן, רק עכשיו חשבתי על זה. ואני אהיה מאוד מאוכזב אם זה יקרה. שיגיע בעוד שנה, לא עכשיו

זה היה בקהאם שהוחתם על מפית.

זידאן מדבר על ריאל מדריד

לפני קצת יותר משלושה חודשים, פחות משבוע אחרי שעשה היסטוריה והוביל את ריאל מדריד לשלוש זכיות רצופות בליגת האלופות - זינדין זידאן ‘הטיל פצצה’ והודיע על התפטרותו מריאל מדריד. מאז הוא בעיקר נהנה מהחיים והתרחק מהכדורגל. היו שמועות שקישרו אותו ליובה כמנהל ספורטיבי ועד היום בתקשורת האנגלית משוכנעים שיהיה המאמן הבא של מנצ’סטר יונייטד. בינתיים זיזו ‘שובר שתיקה’ כמאמר הקלישאה ובראיון נרחב לאתר אופ"א הוא מסכם את התקופה בריאל מדריד.
בכוונה אני לא מעתיק לכאן את הכל, תרגמתי את כל הראיון בניגוד לתקשורת העצלנית בארץ, שווה לכם להקליק. הנה חלק מהדברים:

זידאן מספר שכריסטיאנו היה המנהיג על המגרש, זה שכל השחקנים מסתכלים עליו, וראמוס דומיננטי בחדר ההלבשה. הוא אומר שקארים שחקן קבוצתי שהשפיע הרבה על משחק ההתקפה, ועוד לגבי השחקנים - מחמיא למגנים שקבוצות היו צריכות להיערך איך לעצור את מרסלו וקרבחאל, ובכל רגע הרגשת שמשהו טוב קורה כשכהכדור הגיע לכנפיים.
קאסמירו לדבריו נתן את האיזון בכר הדשא ושלט גם בקרבות באוויר וזה חשוב, והחזקת הכדור היא כלי כדי להתיש את היריבות בין היתר ולהיות פחות בסכנה אבל לא ערובה להצלחה.
המפתחות להצלחה - להיות נאמן לפילוסופייה ולהתרכז תמיד בקבוצה שלנו ופחות ביריבה), והוסיף שהקבוצה אכן השיגה תוצאות מעולות בחוץ ולעתים זה הביא לשאננות כמו נגד יובה.

זה כנראה סופי, עפ"י חוגונס ורדיו סר זידאן חוזר הביתה עוד היום.

אני אוהב את זידאן מסיבות מובנות, אבל קשה לי להחליט אם אני יותר מאושר שהוא חוזר או שמוריניו לא חוזר.

אני באקזטזהההההנ

וכמו שאמר אייל שני: “זו תהיה או הצלחה ענקית או התרסקות איומה”

מעריך מאוד את זידאן שהסכים להענות לאתגר ולסכן את המורשת האדירה שהוא בנה, אני מאוד אוהב אותו ומאמין בו. תמיד ישאר השחקן האהוב עליי בעולם ככל הנראה, ואחת הדמויות האהובות עליי בספורט באופן כללי.

אני מניח שאם זיזו מסכים לחזור כנראה הבטיחו לו שליטה על הסגל ותקציבים שלא הסכימו לתת לו בקיץ שעבר. זה אומר שהזאר בטוח ינחת פה, יעלה כמה שיעלה. זה אומר גם שיורנטה כבר מתחיל לארוז וחבל. שבנזמה יישאר באנקר בהרכב וכך גם קרוס. איסקו עוד יחזור להרכב עם ה-4-4-2 שזידאן שיחק בעונה האחרונה שלו פה. בייל כמובן לא יראה מגרש אבל הוא במילא לא מצדיק מקום בהרכב. חאמס יישאר בבאיירן. זידאן ישפר את הסיכוי שלנו להביא את אמבפה בעתיד היותר רחוק.

עם כל האהבה לזידאן התחושה שלי שפוצ’טינו יותר מתאים לבנייה מחדש. זידאן לא היה נדיב עם דקות לשחקנים צעירים ואני לא בטוח שהוא יטפח אותם כמו שצריך. הוא לא ספר את מוראטה, יורנטה וסבאיוס ואת אשרף הוא מחק אחרי המשחק החלש בוומבלי. זידאן גם קיבל קבוצת כוכבים וזה שונה מלבנות סגל מחדש. הפעם אי אפשר להשאיר את הסגל כמו שהוא ולראות תוצאות שונות. חייבים מהפכה אמיתית.

אגב זידאן מבחינתי הוא המאמן הכי חכם שהיה לנו פה בשנים האחרונות. הוא לא טקטיקן ולא מוטיבטור אבל יש לו הרבה היגיון והבנה שאין להרבה מאמנים. סתם דוגמא פשוטה, בסופר קאפ האירופי מול סביליה זידאן העדיף הרכב מוחלש של שחקנים שעברו הכנה מלאה והשאיר בבית את הכוכבים שחזרו מאוחר לאימונים אחרי היורו. לופטגי עשה בדיוק ההפך בסופר קאפ מול אתלטיקו. כל השחקנים שעשו הכנה מלאה סופסלו עבור שחקנים שהתאמנו בקושי שבוע. אחרי שרואים דברים כאלה אסור לזלזל בהיגיון פשוט. מהבחינה הזאת אני אשמח שזידאן יחזור. אני רק לא שוכח את העונה האחרונה שלו בליגה, וההתעקשות על שחקנים מאכזבים כמו בנזמה וקרוס. הוא חייב להראות להם את הדרך החוצה, אם לא מהמועדון אז לפחות מההרכב.

חדשות משמחות מאוד. בעיקר לאור העובדה שהיה נראה שמוריניו הוא זה שיגיע.

שנה שעברה זידאן הבין שריאל צריכה שינוי. אף אחד לא באמת הבין אם התפטרותו קשורה בכך שלא רצה לעשות את השינוי הזה או שמא רצה ופלורנטינו לא זרם איתו.
יהיה מעניין מאוד איך הוא חוזר לתפקיד. האם הוא מתכנן מהפכה או שהדברים יסתכמו בבייל והזאר.
לדעתי הוא מבין שנדרשת חשיבה חדשה שדורשת שינויים ממשיים בקבוצה.
מעניין מה יהיה מעמדו של ויניסיוס ושאר הצעירים. מה יהיה עם מרכז הקישור האנמי. בנזמה, מרסלו, איסקו ורכש באופן כללי.

אבל לפני הכל, מרגש לראות שוב את הבנאדם המרשים הזה על הקווים.
במצב שלנו כרגע זה מאוד מאוד חשוב.

אני קורא את זה פה במערכת בספורט1, מנסה להכין ידיעה במהרה ומצפים ממני כאיש ריאל מדריד - ואני רועד. ניסיתי לא להתייחס לדיווחים האלה אבל זו אותה צמרמורת כמו אז ב-6 בינואר. הגלאקטיקו של פלורנטינו הוא זידאן. אני גם חושב שהוא יקלקל את המורשת אבל יש כלכך הרבה זכרונות מדהימים ואני פשוט רוצה ליהנות מהרגע, בשורה טובה בימים קשים. סתם לחייך, בלי לנתח, בלי לחשוב מה יהיה.
אגב מילה מקצועית: הייתי משוכנע אז שזיזו מאמן עם מספיק כוח לקבל החלטות קשות. אולי בעבר לא רצה להתלכלך והפעם אחרי עונה פח זה יותר פשוט. אני מאמין שזידאן קיבל הבטחות מפלורנטינו - רכש, סמכויות, מדיניות, ומאוד-מאוד מרתק לראות איך ייבנה את הקבוצה מחדש. המלך חוזר.

איזה אושר. ההצלחה אולי לא תהיה אותה הצלחה אבל כמה גבר אפשר להיות כדי לקחת על עצמך אתגר כזה אחרי הצלחה כל כך גדולה. לגווארדיולה לא היה אומץ והוא עדיין חי על התהילה מלפני עשור למרות ההצלחה באנגליה (לא מתייחס לגרמניה בכלל).

בדיוק כשהמועדון באמת צריך אותך אתה חושב קודם כל על הבית.
שמח שהמועדון שומר על הקלאס ולא ירד לזנות בדמות מוריניו.

אם יש מישהו שהייתי רוצה שייבנה את הקבוצה מחדש זה זיזו,סוג של הגשמת חלום החזרה שלו.
גם התזמון מצוין,מעכשיו ועד סוף העונה יהיה לו זמן לבחון את הסגל הקיים ולהחליט עם מי להמשיך ועם מי לא ובקיץ להנחית פה 2-3 כוכבים ועוד כמה שחקנים משלימים שיסגרו את הסגל.
אני חושב שבעצם החזרתו של זיזו כבר החתמנו את הזאר ובעטנו לבייל בישבן,כנראה גם חמאס לא יחזור ובנזמה יישאר בסגל,בתקווה שלא בהרכב,השאר חידה מאוד מעניינת.

אפשר להביא סימוכין לכאן ולכאן בדבר כל מיני מאמנים שיכלו לבוא ועדיין, עם יד על הלב, הטוב ביותר קרה. איזה פאקינג כיף. סחה על הקוהונוס הגדולות לחזור לקבוצה אחרי המעמד בו עזב רק לא מזמן וכשכל-כך הרבה סימני שאלה באוויר. חת’כת איש ואיזה כיף שהוא שלנו שוב :hugs:

לא ממש ברור לי מדוע:

1. מפטרים את סולארי כבר עכשיו. מה הערך? סתם מחמירים את השם שלנו עם מאמנים.
  2. זידאן מסכים לחזור, ובמיוחד מדוע הוא מסכים לחזור כבר מעכשיו. יש לו רק מה להפסיד, הרי הוא יכל לחכות לקיץ ואז להחליט.

זה רשמי.

מהניסוח אגב אני מבין שייתכן וסולארי ימשיך במועדון.

יש שתי סיבות לדעתי:

1. הוא רצה לנוח אחרי שלוש עונות מטורפות.
  2. רצה לעשות ‘שרירים’ מול ההנהלה שכר/רכש/ספסול /שחרור כוכבים.

אם השני נכון אחד משני הדברים יקרו:
שחקנים יוציאו את המיץ וישתפרו או שיעופו קיבינימט ומהכסף אפשר להביא את אמבאפה ב 300m אפילו.

האמת כמו תמיד באמצע.

אם פריז מכל סיבה שהיא שמים תג מחיר לאמבפה, לא משנה מה הוא צריך להביא אותו.
נכון להיום אם יש שחקן שעושה רושם בעל סיכוי בכלל לשמור על ממוצע שערים/בישולים פר דקה
של מסי ורונאלדו זה רק הוא והוא עדיין ילד.