כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

players
season-17-18

הוויתורים על משחקי ידידות פה ושם הם הכרחיים בגיל כזה. אחרת היה מאבד המון במשחקים שבאמת רלוונטים ובעלי משקל.

לדעתי רק במקרה של פציעה מתמשכת (חודש+…) ניתן לחשוב שזה היה פוגע במספרים.
בהרבה מקרים שחקן שנפצע לשבוע שבועיים דווקא מקבל זאת כמנוחה וחוזר טוב יותר לשאר העונה. כך שהסט’ מתיישרת בסופו של דבר.

מה עם הרחקה לחמישה משחקים למשל? זה שווה ערך לפציעה של חודש?

יש לך איזו תאוריה מורחבת מאחורי זה? או נתונים שמגבים את זה? כי זה נשמע לי לא הגיוני מאוד, יש איבוד מומנטום, יש חלודה אחרי פציעות ויש הסתבכות של פציעות לפעמים…

אני חושב שהכיוון הזה תקף רק לפציעות שלא נגרמו לרגליים של השחקן - כאשר הפציעה היא בכתף, שורש כף היד או כל איבר אחר, השחקן בעצם מקבל מנוחה אמיתית, כשהפציעה היא באזור כלשהו ברגל יש גם פיזיותרפיה לפעמים, איבוד מסת שריר ועוד מגוון בעיות שבטח לא עוזרות לשחקן כדורגל לחזור לכושר שיא בשנייה שהוא דורך בחזרה על הדשא ולצערו גם לא בטווח היותר רחוק של העונה.

מה זה משנה מאיזו סיבה משחק פחות? אם הוא משחק פחות הגיוני שיכבוש פחות, פשוט מאוד.

דוד, גם אני בין הטוענים למכירה של רונאלדו, אך לא חושב שהיה מישהו אחד שטען שתריכים למכור מבלי לרכוש שחקן אחר, כל אחד מאיתנו טען שרונאלדו צריך לפנות את מקומו לכוכב אחר - הזארד, קיין, אמבפה, ניימאר וכו… גם היה לי ברור שלטווח הקצר זה לא יעשה טוב, אך לטווח הארוך בזכות כך עשינו עליו כסף, וחסכנו שנה-שנתיים של משכורת גבוהה מאוד.

נכון, המצב בלי רונאלדו קשה, אך אולי עם כוכב אחר המצב היה טוב יותר, וגם מחזיק יותר זמן

אין לי מספרים לגבות מה שאני אומר, את דעתי אני כותב לפי מה שהעינייםמרואות והמח מתרגם.

השחקנים היום מביאים אותם למיקסום יכולת וסחיטת כל טיפת כישרון ויכולת אפשרית.
יותר משחקים פירושו יותר עייפות וירידה בתפוקה במשחקים שהוא כבר לא עומד על הרגליים. קצת פחות משחקים והוא רענן יותר ויעיל יותר, ובכך הסט’ מתיישרת.

כמובן אם יחסיר 10-15 משחקים מכמות המשחקים האדיאלית, אז זה כן יפגע בסט’.

רונאלדו בגיל 28 לדוגמה, היה משחק 65 משחקים בשנה ומסיים עם ממוצע שער למשחק.
בגיל 34 הוא יוכל לשמור על הממוצע הזה אבל לאורך 50-55 משחקים, כי ההתאוששות שלו איטית יותר.

דוגמה לכך ראינו בתחילת השנה שעברה, סיבוב שלם עם 5 שערי ליגה זה עלוב גם לחלוץ בינוני, והסיבה לכך שהוא כבר נפל מהרגליים בסוף השנה הקלנדארית.
אחרי הכריסמס והמנוחה שקיבל וירידה בכמות המשחקים, קיבלתם מפלצת בישורת האחרונה של העונה והוא לא הפסיק לכבוש.

ומה שורת הסט’ ציינה? כמות שערים שמתאימה לסך הכל הכללי שלו ב 5 שנים האחרונות. אם היה מחסיר 10 משחקים מתוך ה 19 בסיבוב הראשון לא חושב שהשורה האחרונה הייתה משתנה בכלל.

ולמה זה צריך לבוא אחד על חשבון השני?

מי אמר שזה אחד על חשבון השני?

להפך, הטענה היא שהגדולה של כל אחד מהם רק מעצימה את השני.