טיפים, המלצות, שיתוף, עזרה ::

ראיתי שחסר ת’רד בסגנון בדומה לזה שהיה בפלטפורמה הקודמת, אז הרשתי לעצמי לפתוח אחד.

שאלות, המלצות ושאר הירקות.

אני אתחיל: ברצוני לסחור במניות וכמו בכל נושא, אני יודע שצריך ללמוד הרבה כדי להיכנס לשם ברגליים יציבות ולהבין מי נגד מי, ועל-מנת לשאת ברווחים אמיתיים. שאלתי - האם יש כאן אנשים בעלי ידע בעולם שבידיהם להמליץ לי על ספרים/תוכנות/פלטפורמות מומלצים לשם רכישת ידע כזה. כמובן עוד טיפים בנושא מיודעי דבר גם כן יתקבלו בברכה.

עמכם התודה!

הסולידית

2 לייקים

אם לסכם את הגישה של הסולידית בקצרה באותו הקשר:
בשביל השקעה צריך כמה כללי אצבע בסיסיים מאוד - תיק מגוון ולא לפחד מתנודתיות היות ולאורך זמן (עשר שנים נניח) היא לא תשפיע.

החלק המשמעותי לתפיסתה זהו החיסכון ולא ההשקעה, אני באופן אישי חושב שהיא נמצאת על קיצון שלא רלוונטי עבור רובנו המוחלט.

בחור בשם מאור שהיה פעיל מאוד בפורום שלה פתח את “מתייעלים”, הגישה שלהם פרגמטית יותר ובנימה אישית - הוא אחלה גבר. הפעילות שלהם מאוד מגוונת, הם גם פתחו כאן באוניברסיטה מעין חוות חסות חסכונית שכזאת והם מעבירים בחונטה בר (טכניון) הרצאות על בסיס די קבוע.

https://mityaalim.org/

אכן, אם תקרא יותר מידיי את הסולידית יש סיכון שתעבור לתזונה מבוססת עדשים. אבל בצד של ההשקעה אפשר לקבל ממנה מושג דיי טוב על התחום, גם ברמת מתחילים. היא כותבת טוב.

היא מעולה, אין ספק. זה אגב פוסט די מומלץ למי שרוצה להתמקצע

http://www.hasolidit.com/ספרים-מומלצים

איך אתם ממליצים לנקות את המחשב? תוכנות חינמיות יתקבלו בברכה

לנקות קשים ושיט כזה? או Malware ווירוסים? יש לך ווינדוס 10?

מלוור, וירוסים וכו’, נראה לי שכן (אני כרגע לא ליד המחשב שלי)

אני לא מומחה גדול בנושא אבל ה-Defender שמגיע עם הווינדוס אמור להיות אנטיווירוס טוב למדי (אולי מישהו שמבין באמת יתקן אותי). חינמיים מוצלחים אחרים שאני מכיר:
Avast
AVG

להחליף לmac

תגובה אוחדה לנושא קיים: מנצ’סטר סיטי 17/18 - חיים את החלום

יש גם כל מיני תוכניות מעיקות שיושבות על המחשב ברקע, לא כולן מלוור אגב. העפתי את הסקייפ למשל

אוריה, יש הבדל בין תוכנות ניקוי לתוכנות אנטי וירוס.

ccleaner - זו תוכנה נחמדה לניקוי זבל.
Avast - אנטי וירוס.

בגדול, חשוב לשמור על הורדות בריאות (טורנטים וכדומ’), ולבדוק כל דיסק און קיי שנכנס למחשב. רק לאחרונה ניצלתי מוירוס מתוחכם בגלל עירנות שבא מדיסק און קיי. וירוס חדש (יחסית) שרק אנטי וירוס אחד עלה עליו.

בכלל, ממליץ לעשות מדי פעם סדר במחשב ולמחוק קבצים מיותרים, כמו כן מומלץ אם זה מחשב נייח לפתוח את המארז ולנקות אבק.

אלו היו שתי דקות לקהילה… :wink:

לייק 1

קורס אינטרנטי מומלץ של מבוא לאלגוריתמים?

@KB9

למדת מבני נתונים?

לא, אבל הבנתי שזה קורס דומה מאוד

יש מקומות שמאחדים את שני הקורסים לקורס אחד, בכל אופן מבחינת תכנים דרושה הכרות עם מבני נתונים בסיסייים (מערך, רשימה מקושרת, טבלת hash, עץ בינארי) וידע בניתוח זמני ריצה. לא מסובך מידיי אבל הכרחי.

זה מקור דיי טוב בעברית. לא מכיר קורס אונליין אבל הרשת מלאה בתכנים, זה קורס בסיס במדמ"ח שלא השתנה כבר הרבה שנים. אם תביא קורס לדוגמה אני אוכל להעריך.

התייעצות:
אני רוצה לקנות רכב ואני לא יודע מה הכי טוב בתור נקודת פתיחה:
לקנות מהחברה בתשלומים נשמעת האופציה הכי פחות מוצלחת בגלל ירידת הערך, אבל אני מתלבט בין לקנות מליסינג יד 2, ממגרש דרך הלוואה או מבן אדם פרטי.

חשוב לציין שאין לי סכום נזיל לקניה, כך שאצטרך בכל מקרה תשלומים או הלוואה שתיפרס לתשלומים.

סדר הגודל שאני רוצה להגיע אליו זה עד 40,000.
הרכבים שהסתכלתי עליהם הם סקודה פאביה, רנו קליאו ושברולט ספארק. כולם באיזור שנת 2016.

אשמח לעזרה ממביני עניין.

לדעתי אתה פשוט צריך למצוא מציאה. אני לדוגמה קניתי כשהשתחררתי מאזדה 2, באיזור ה25 אלף ש’'ח. אני מרוצה ממנה, אוטו סבבה בלי הרבה תקלות ולא שותה הרבה דלק. אלו קריטריונים סופר חשובים כי קניית רכב היא פחות בעייתית מאשר התחזוקה השוטפת.

בכל מקרה - להוציא רכב מחברה במיוחד בשיטת התשלומים לדעתי פחות מומלצת. אני רואה את זה כמו משכנתא בקטן כי זה אומר שלפני ההוצאות השוטפות על הרכב יש לך את ההלוואה להחזיר, אז ככה שאם יש לך את הכסף בנזיל (גם אם זה אומר לקחת הלוואה קטנה יחסית), זה דבר שהרבה יותר מומלץ לדעתי.

פאביה זה אחלה רכב ואני מכיר הרבה אנשים שמרוצים ממנו. הוא גם שומר על הערך שלו יחסית יפה עפ’'י מה שזכור לי לעומת האחרות שציינת כאן, שזה עוד פראמטר שצריכים לייחס לו חשיבות.

זה בגדול, אם תרצה להמשיך להתייעץ או שיש לך שאלה כזו או אחרת, תרגיש חופשי. אני לא איזה סוחר רכב מדופלם אבל מספיק מבין.

לייק 1

לאחרונה חיפשתי הרבה במגרשים, המסקנה היתה שאמנם יש לך סוג של ראש שקט כי הם באמת בודקי םאת הרכבים וחלקם נותנים אחריות, אבל המחירים שם גבוהים. ביד2 יש המון מציאות כי השוק מוצף ברכבים של הפירמות הפופולאריות (אני קניתי יונדאי), ואנשים הרבה פעמים עושים צעד דראסטי כדי להיפטר מהרכב.
כמובן שהסיכון הוא ביזבוז זמן על רכבים שאתה מגיע לבנאדם ולא אוהב או מוצא פגמים שלא בא לך להתפשר. לכן כדאי לחפור הרבה בטלפון, להתרשם שהבנאדם רציני וכמובן להתנות את הקניה בבדיקה.
כל זה נחסך לך בחברות הליסינג שם אתה רואה כמה רכבים בביקור אחד. זה הטריידאוף בין סיכוי למציאה לבין בזבוז זמן אפשרי.
לגבי תשלומים אני לא חושב שזה באמת משנה מבחינה כלכלית. מה שמשנה זה גובה הריבית שאתה משלם בסך הכל על ההלוואה. הרי אם אין לך את הכסף אז גם קניה מבנאדם פרטי תצריך הלוואה עם ריבית…

אה וכלל אצבע שעובר מאב לבן - לא צרפתיות!
לסקודה יש שם מעולה, אבל קח בחשבון שהחלקים יקרים.

2 לייקים