ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

לא תודה

למה שיעזוב?

אחלה סה"כ.

אני בכנות לא מבין איך הרגולציות עובדות כבר, או מאיפה גוזרים את המגבלות ומי משקר פה. יש מאזן כספי ומהנגזרת שלו יש תקרה שצריך לעמוד בה. איך זה לעזאזל משתנה כל הזמן? או לא מצליחים לחזות את מה שקורה? זה אומנם הרבה פרמטרים, אבל מאיפה הקושי לחזות את זה כל הזמן בא?

אמנם זה מפתה להאשים את טבאס ואת הליגה בכל התחלואות, וברור לי שהם עשו גם לא מעט דברים לא כשרים כדי להערים קשיים על בארסה. אבל ההערכה שלי בהקשר הזה -

החוקים והכללים גלויים וידועים (אפילו לנו, אזרחים מן השורה), וזאת בניגוד לדו"חות הכלכליים של בארסה, מן הסתם. העניין, שבגלל המצב והקשיים הכלכליים אליהם נקלעה ברצלונה, רואי החשבון ואנשי הפיננסים שלה מנסים פעם אחר פעם לעשות תרגילים ופעלולים חשבוניים על-מנת להתגבר במידת מה על הקשיים, ולנסות להתקדם הלאה. הבעיה היא שבכל פעם לא ברור איך הפעלולים האלה יפורשו ויתורגמו בצד השני, והאם הם יתקבלו. וזה מה שאנחנו רואים כאן בעצם.

כמו בהרבה דברים בחיים - כשהכול טוב ויפה, אז הכול זורם וכולם שמחים. אבל ברגע שמתגלה קושי, השאלה היא האם יש היענות ורצון טוב מהצד השני, או לא. אצל טבאס והליגה, התשובה לכך ברורה.

שים כוכבית. זה משהו שקורה רק אצל לאפורטה.

בתקופת ברתומיאו, הבן זונה הזה נתן לבן זונה ההוא לעשות מה שהוא רוצה, ולהעמיד אותנו במצב כל כך מסוכן שאפילו אני, שלא נמצא שם ולא מכיר את המספרים המדוייקים - אמר שזה עלול להביא אותנו למצב של פשיטת רגל.

וכוכבית שנייה, שהחוקים משתנים תוך כדי תנועה, אוסרים על פעולות שביצענו ומונעים מאיתנו לחזור עליהן. פעולות שאנחנו עושים כדי להתמודד עם הפאקינג מצב שהבן זונה הזה נתן לבן זונה ההוא לקבור אותנו בו.

מאחל לו לא פחות ממה שאני מאחל לרוסיי וברתומאו.

ג’ורדי קרויף התראיין אתמול ונשאל על הנושא.
גם הוא לא מבין את הכללים והתלונן שזה משתנה כל הזמן.

בארסה קנתה כ 10 שחקנים בכ 200 מיליון ב 2022. העלו צעירים מהקאנטרה. אם עדיין אין מגן ימני, מי שצריך להאשים היא בארסה, לא טבאס.

אבל היא גם הכניסה הרבה כסף (עזוב איך ) הורידה את החוב וחזרה לשפיות. זה לא נתון לויכוח.

אני חושב שמי שלא מבין עדין שטבאס מתנכל לברצלונה אז שום דבר אחר חוץ מזה שטבאס בעצמו יבוא ויודה בזה. אז זה כבר לא ישכנע אותו.

וגם אוהדי ריאל מדריד צריכים להיות מודאגים מזה. ובכללי גם אוהדי לה ליגה. אני מדבר אך ורק מהפנטזיה שלי. אני מת שמחר לאפורטה יודיע שאנחנו עוזבים את הלה ליגה. זה כמובן פנטזיה פרועה. אבל לי אישית פשוט נמאס מהליגה הספרדית והניהול שלה, ושלאפורטה גם יכיר גם במציאות ויודיע שהוא עוזב את הסופר ליג. אם פלורנטינו לא עוזר לנו מול טבאס אז שישאר לבד בזה.

בכללי, וזה משהו שאפשר לבצע. אני רוצה מאוד סופר ליג והוא חיוני בשביל לשבור את המנופול המושחת של אופ"א. אבל בעקבות הקריסה של ההנהלה של יובה, ברור שאין לזה יותר סיכוי. וברצלונה לא צריכה להתאבד בשביל זה. צריך להודיע שעוזבים את הספינה הטובעת של הסופרליג ולקוות שזה יעזור לנו.

חכה עם הסופרליג. דווקא הבלגן ביובה יכול לצאת טוב. כל הגדולות באיטליה בהפסדים קשים, ויש סיכוי שיחשבו מסלול מחדש.
אולי גם בבאיירן יבינו מתישהו שאי אפשר להתמודד מול השייחים כשאופ’'א נותנת לזה יד. כשהגרמנים הצעירים יעדיפו כסף גדול על פני האפשרות לשחק בבאיירן.

הבעיה שאני לא יודע אם ברצלונה תשרוד בקצב הזה.

אתה שוכח שבאיירן תקעה סכין בגב של הסופר ליג. הם (ופסז מולם אין לי ציפיות) סירבו ובלמו את ההקמה של הסופר ליג. במשך שנים הם דיברו נגד פסז ובזמן אמת חברו להם. לא מובן בכלל. כנראה שמכרו את הנשמה שלהם בשביל גובים…

*שאני כותב על לשרוד, זה בכיון של לשמור על תחורתיות ולהמשיך להיות קבוצה בטופ של אירופה…

באיירן במצב כלכלי וספורטיבי מצוין, הם לא צריכים את הסופרליג כרגע.
אבל הם ישנו את דעתם כשיתחילו לאבד את הכשרונות.
גם האיטלקיות הפנו גב לסופרליג, אבל החובות של אינטר ומילאן רק תופחים. הם יחפשו אלטרנטיבה למצב הנוכחי.
או שאופ"א יצטרכו לחלק הרבה יותר כספים למועדונים הגדולים או שסופרליג תקום במתכונת כזאת או אחרת.

מעולם לא נכנסתי לדיונים הללו כי אני באמת שלא מבין בזה, אבל מהי ההתנכלות הזו שמדברים עליה?
ממה שזה נשמע רוב התלונות מכירות בהתנהלות
הביזיונית של ברסה בתקופת ברטומאו ולהתנהלות כלכלית רעה לצד הישגים מקצועיים פחותים אמורה להיות השפעה.

מה טבאס לא נותן לברסה שהוא נותן למועדונים אחרים בספרד? אני באמת שואל כדי לדעת, ממש לא כדי לעקוץ.

שהוא לא מאפשר לברסה להחתים שחקנים? לפי החישובים של דמיטרי אתם לא הייתם אמורים להיות מסוגלים להחתים אותי למשרת סטודנט, בטח שלא את פראן, לבנדובסקי, קונדה, כריסטנסן, ממפיס, לוק דה יונג, קסיה, אלונסו, ביירין, ראפיניה, אריק גרסיה ופבלו טורה, וזה רק בשנה האחרונה.

אז אני מנסה להבין מה הציפיה מטבאס בנושא הזה? האם הוא אמור להתעלם מהחובות שלכם?
ריאל לצורך השוואה במצב כלכלי נהדר, עם רווחים גבוהים לצד הצלחה מקצועית טובה ועדיין אנחנו מוציאים פחות כסף מכם.

אין פה עקיצה, באמת רצון להבין איפה הוא דופק אתכם שלא בצדק בנושא הזה.

גב אם אתה רוצה להכנס לדיונים כאלו אתה מוזמן לעשות שיעורי בית. אני לא יכול להסביר לך את כל ההסיטוריה של ברצלונה עם טבאס (אני עוד זוכר שרצינו להחתים את קונדה הוא רץ לתקשורת וסיפר שברצלונה קרובה לפשיטת רגל בשביל להכשיל את העיסקה) .

טל פה כתב בצורה מאוד נכונה. אם טבאס היה באמת אכפת לו מהפייר פלי הוא לא היה נותן לברתומאו לבזוז את ברצלונה ומונע ממנה להגיע למצב הזה. הוא הרגלטור, זה התפקיד שלו. ובלי קשר, החוקים בלה ליגה הם שערוריה. אף ליגה תחרותית באירופה אין כאלו הגבלות.

בלי להיכנס לכל ההיסטוריה, אחת הבעיות המרכזיות היא זה שהוא “הרשה” לברתומאו להביא את ברצלונה למצב כזה גרוע, ורק אז החמיר את הכללים. בנוסף - התחושה, מוצדקת או לא, שגם כשכבר ההנהלה הנוכחית מצליחה לייצב את הספינה, מגיעים חוקים חדשים בלי התראה (לפחות לא שאני יודע עליה, אבל מה אני מבין), שכאילו נועדו כדי להגיד “אה…מצאתם פירצה בפעם הקודמת? בואו נסתום לכם גם אותה. למה? כי ככה”.

אני לא שותף לדעתו של משה שכל מה שמעניין את טבאס זה לדפוק את ברצלונה.
אבל יש אמת בדבריו שבעצם לפורטה אמר בפומבי עוד בקיץ הקודם. זה שהוא נתן לברטומיאו להשתולל זה מה שהביא את בארסה למצב הנוכחי. אם היה כזה קפדן קודם, המצב לא היה כל כך קטסטרופלי.
בארסה נמצאת כרגע במצב ייחודי שאין לאף קבוצה אחרת בספרד. היא מכרה levers במאות מיליונים. אז כל חוק שטבאס מעביר בנוגע למינופים אמנם תופס לכל הליגה , אבל רלוונטי רק לבארסה.
אני לא מספיק בקיא בפרטים כדי לחוות דעה. הדעה שלי שבארסה מנסה כל הזמן לקפוץ מעל הפופיק הכלכלי, ולכן אני לא מתנגד בצורה כה נחרצת לכל מקל שטבאס מכניס בגלגלי לפורטה.

אני לא אומר שטבאס אשם בלעדי או שברצלונה תמימה. אבל בעיני, זה ברור שהשיקולים שלו לא ענינים. יש שיקול דעת. הוא אמור בסופו של דבר לעזור לברצלונה להתרומם ולא לנסות כל הזמן לחבל בגלגלים.

אני מסכים ב100% לגבי ה״איפה הוא היה לפני כן?״, אבל זה גם קצת נשמע כמו אדם שמקבל דוח על מהירות גבוהה שמתלונן על כך שהשוטרים וויתרו לו עד היום.

התפקיד של טבאס הוא לא למנוע מברסה לעשות טעויות, אלא למנוע מהם לעבור על החוקים. אם ברסה רוצה להשקיע 400 מיליון בדמבלה, קוטיניו וגריזמן אז זו זכותם במידה ויש להם את הכסף לכך.

כמובן שאם יתגלה שטבאס פעל בשחיטות בנוגע להקשחת
העמדות כדי לאנוס אתכם לחצום על הcvc אז מגיע לו שיעיפו אותו, לרגע לא טוען שלא. אבל זה עדיין לא שטבאס דפק את ברצלונה.

ככה זה נשמע לי מהסיפור. בגלל זה אני אשמח לשמוע איפה ה״דפיקה״ עצמה נגד ברצלונה. כי לדרוש מכם לעמוד בסטנדרט הכלכלי של הליגה זה לא לדפוק אתכם, אפילו אם זו דרישה פתאומית (הסטנדרט לא פתאומי).

בהחלט חשוב שאם יש סטנדרט אז צריך לדאוג שתמיד יעמדו בו, אבל בסוף גם קבוצות צריכות להבין שאלא אם הן פריז אז הסטנדרט הזה נועד גם להגן עליהן ולא רק לפגוע בהן, ולכן הן לא צריכות לחשוב איך הן עובדות על החוק.

בקיצור, טבאס כנראה שצריך ללכת הביתה, אבל לא בגלל שהוא דופק את ברצלונה, פשוט בגלל שנראה שיש שם שחיטות. המצב של ברצלונה הוא לא באשמתו בשום צורה שהיא, בדיוק כמו שנהג שהיום נתפס נוסע מהר לא צריך להאשים את השוטר שאתמול וויתר לו על הדוח.

לא. בנאדם שנסע במהירות מופרזת יודע שהוא עובר על החוק. ההשוואה היא “בנאדם שנסע ב-140 קמ"ש כי אף אחד לא אמר שאסור, ואחרי שנתפס אמרו לו שהחוק השתנה אחרי הפעמים שנסע ככה, ובעצם כל הפעמים שהוא נסע במהירות הזו בעבר יתנקמו בו מעכשיו”.

כשבחודש האחרון זה גם “אה…נסעת בעצם ב-130 קמ"ש? אז גם זה אסור”.

בדיוק. אבל לא היה להם את הכסף לזה + המשכורות + כל הדברים האחרים.

ההשואה צריכה להיות בין בנאדם שנוסע 20000 קמש לשעה והשוטר שאמור לעצור אותו מעלים עין מזה, ואז בא נהג חדש שמחליף את אותו עבריין ונוסע במהירות 70 קמש ואז בלי לדעת השוטר שינה את החוק שאסור לנסוע מעל 60 קמש ושאותו נהג אחרי זה יורד ל55 קמ"ש הוא משנה שוב את החוק ל40 קמ"ש.

אה והנהג הוא במקרה עורך דין שחושב שתתחנת המשטרה של אותו שוטר היא ארגון מושחת וצריך לעשות בה רפורמה וכך סתם בצירוף מקרים השוטר שהוא בין המושחתים שם, עושה לנהג את המוות. אבל אז באים כל מיני בתי יענה ומנסים להסביר לנו שזה לא יריקה אלא גשם והשוטר סתם בצירוף מקרים משנה את החוקים ותמיד דופק את אותו נוסע וזה הכל בראש שלנו. כמו באותו תקופה שמחינו נגד ברתומאו ורוסל ואותם משתמשים קראו לנו סתם מפונקים וקונספרטבים רק מה שכל מה שאמרנו לגבי ברתומאו ורוסל צדקנו.

אני מקווה שהסברתי נכון

עכשיו אני שם לב למשפט הזה. אבל זה בין היתר התפקיד של הרגולוטור. שהוא אמור לזהות קבוצה שמוציאה כספים שאין לה שום יכולת להוציא אותם, שם הוא אמור להתערב. ופה טבאס נכשל ולא רק בגלל שהוא מטומטם אלא בגלל שהוא שונא את ברצלונה. ברתומאו בזמנו עשה לו את העבודה אז הוא לא היה צריך להתערב. אם טבאס היה מתערב אז. אז היית צודק. וכל האשמה היתה 1000 אחוז על ברצלונה.

כנראה שצריך לשמור על חוקי הפייר פלי של הלה ליגה רק אם קוראים לך לאפורטה. אם אתה ברתומאו למשל יש לך פטור מזה.

ועכשיו, זה לא שאני מאשים את טבאס ב100 אחוז או אפילו קרוב לזה, או משחרר את לאפורטה מאחריות, זה ברור שהם לפניו בטבלה ב"מי אשם". אבל הוא גם אשם . ודרך אגב, הוא לא רק אמור להיות המקל אלא גם הגזר. ברצלונה מאז שלאפורטה נכנס לתפקיד מתנהלת בצורה אחראית . הוא אמור לעזור לנו לצאת מהמצב הזה ולא לנסות לקבור אותנו. זה גם אינטרס שלו שברצלונה תהיה תחרותית. לא רק של הקטלונים.

באמת לא היה לכם את הכסף לכך?
זה כסף שהוצאתם במשך שנתיים אחרי שהרוחתם 222 על ניימאר כאשר אתם אולי הקבוצה הרווחית ביותר בעולם (זכיתם בדיוק באליפות השניה ברציפות ורק שנה קודם לכן גם באלופות). לא חושב שכל כך הזוי שיהיה לכם את הכסף להוציא 400 מיליון.

צריך לשאול האם אילולא הקורונה הייתם גם מגיעים למצב בו אתם נמצאים? כי אם לא אז האם טבאס צריך היה למנוע מכם רכש בגלל שאולי תהיה מגפה עולמית?
אם מועדון רוצה לקחת הימור אז זוהי זכותו ואתם לקחתם הימור בהנחה שההכנסות שלכם ימשיכו כפי שהן היו. שיחקתם על הגבול, מה שהשאיר אתכם חשופים לכל פגיעה עתידית בהכנסות.

אז השאלה היא האם לקחתם הימור או שעברתם על חוקי הליגה והעלימו עין?
כי אם לקחתם הימור שלא צלח אז אני לא מבין את הטענות לטבאס.

אם בזמנו עברתם על החוקים וטבאס העלים עין אז כמובן שצריך להתלונן עליו ומקומו לא בראשות הליגה (וכנראה שבכלא), אבל זה עדיין לא ממש התנכלות כלפיכם שהוא וויתר לכם על הגבלות אי שם ב2017.
אם יש חוקים חדשים שהכריזו עליהם מראש (לפני עונת ההעברות) אז עם כמה שזה מעצבן שזה מגיע דווקא עכשיו, זה עדיין תקין. ככה פועלים בעולם וכל חוק חדש מגיע אחרי שלא היה חוק כזה.
אם מדובר בחוקים שתקפים רק לברסה, אז יש פה משהו נגדכם.
אז השאלה היא מהו המצב?

אני לא בא להראות לעולם שאתם טועים, זה לא המצב. אני באמת ובתמים שואל אתכם איפה ההתנכלות של טבאס כי מהצד שלי אני לא רואה אותה ולכן אשמח לשמוע את הצד שלכם בסיפור.
לא אהיה מובך אם תסבירו לי את ההתנכלות לצורך העניין. פשוט אקבל את ההסבר שלשמו הגעתי לפה.