ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

מי נשאר בשלב הזה? אנחנו ומדריד?
עדיף לצאת בכל מקרה- כדי שפלורנטינו יבין שאנחנו לא שטיח שלו, כדי שטבאס ישחרר קצת מאיתנו וימצא קורבן חדש, וכי עכשיו כשכולם עזבו, גם אם בנס הפרויקט יצא לדרך, אני מניח שנוכל להצטרף בחזרה כמו כל האחרים.

אחרי שבארסה תצא מדריד תשאר לבד.

אני אחרי מה שקרה עם התקיעת סכין של פלורנטינו, גם אם היה אפשר להקים סופר ליג לא הייתי מוכן לתת לו להיות זה שמנהל את הליגה. זה היה רעיון איום ונורא בהתחלה ועכשיו זה עוד יותר רע. לא מבין גם למה אנחנו מחכים להודיע על זה.

הסופרליג זה היה רעיון טוב ואפילו הכרחי, אבל שילמדו למה הוא נכשל. הרוב זה אומנם באשמת הפחדנים שברחו בהתחלה אבל גם לפלורנטינו יש חלק בכישלון. כל הביצוע שלו מהתחלה עד היום זה ביצוע אומלל.

קצת בדומה לסערה המשפטית בארץ - פחות משנה מי אשם (בעיני - האוהדים בראש ובראשונה, אחריהם מועדוני הבונדסליגה ופאריז ורק אחר כך לפורטה ופלורנטינו) - יותר משנה שהעתיד של המועדונים מחוץ לאנגליה נקבר לכמה שנים טובות.

השנתיים האחרונות, שהיו המסויטות ביותר שאני זוכר, היו תוצאה של סעיף אחד קטן שיצר קושי להשתתף במפעל שלא קיים. על מזבח המפעל הלא קיים נפרדנו מהסמל הכי גדול שלנו והפסקנו להיות קבוצה תחרותית. לאפורטה שם את כל הקלפים שלו על מלחמה בטבאס והפסיד מכל הכיוונים באופן מוחלט. אני שמח שהסופר ליג יורד מהפרק כי אני חושב שזה חרא של רעיון, אבל אני בהלם מכך שהנשיא שלנו לא סופג ולו טיפה של ביקורת על התנהלות ביזיונית מאז שנבחר.

אני מסכים שלאפורטה לא חסין מביקורת אבל לא על אי ההצטרפות לההצעה של טאבס עם משכון העתיד ל25 שנה בנזיד עדשים.

והראיה?! שאר קבוצות הליגה שהצטרפו והם באותה בעיה כמו שלנו רק שלנו יש עוד נכסים ו’מותג’ למכור ולהם לא.
אם היינו חותמים אז אולי היינו נשארים עם מסי אבל היינו דוחים את כל הבעיות בשנה תוך כדי שאנחנו כבולים להסכם שלא מאפשר לנו לגייס דולר נוסף.

אני גם לא מסכים שלאפורטה לא חוטף. הוא חוטף מספיק. אבל איך אני ינסח את זה מבלי שיצא מהקשרו, שאני רוצה לבקר את לאפורטה (ויש על מה) אני פתאום נזכר בפושעים שהיו לפניו והכל נהיה פחות רע…

זה לא טוב אבל זה המצב

אבל אח"כ הוא כן משכן הרבה דברים… זה גם לא שהוא מכר למישהו אחר את זכויות השידור נכון? התחושה היא שאם בארסה הייתה חותמת על ההסכם טבאס היה בא לקראתה יותר בדברים אחרים (מסי וכו’). זו אמנם סחיטה באיומים אבל כשאין לך הגנה עדיף לשלם פרוטקשן.

עדיף לקחת הלוואה מהבנק ולא מהפרוטקשן שלך.

ליאור הבעיה שלך שאתה בוחר לבקר אותו דווקא על אחת מהחלטות היותר טובות שלו וזה אי הצטרפות לcvc

יש לך המון ביקורת נכונה עליו, רכש מפוקפק התנהלות גרועה מול צאבי וגיבוי מוגזם היחס למסי . שהוא נתפס הרבה פעמים אומר לא אמת. אין שקיפות בהתנהלות של ברצלונה. ועוד ועוד.

אבל משום מה אתה בוחר דווקא במשהו שלא צריך לבקר אותו. לא מבין למה דווקא על זה אתה מתעקש לבקר אותו.

לטעמי זה יותר גרוע מפרוטקשן, אם לאפורטה היה מסכים ללכת למיטה ולחתום איתו על cvc המצב הכלכלי שלנו היה גרוע יותר. שאתה משלם לפרוטקשן לפחות בתמורה אתה מקבל קצת מנוחה…

כי אני עד היום משוכנע שאלמלא הסעיף על הסופרליג לאפורטה היה חותם. המשכון היה התירוץ לתקשורת. לראיה הוא לא מפסיק למשכן.

יכול להיות, ויכול להיות שלא, אבל אני חושב שהתוצאה לטווח הארוך הייתה נזק גדול יותר ממה שהיא היום.
אם אני זוכר נכון, עם CVC היינו מקבלים 270M תמורת 8.2% מזכויות השידור למשך 50 שנה.
מהבנקים קיבלנו 667M תמורת 25% מזכויות השידור למשך 25 שנה.
CVC היה מאפשר לנו לרשום את מסי, אבל לא את כל היתר שהחתמנו בשנה שעברה.

הוא הפסיק. אין מישכונים השנה.

הטענה שלו הייתה שהוא לא ימשכן את העתיד של בארסה כשדובר על 8% ואז הוא הלך ומשכן 25% ועוד כל מיני דברים. לגבי מה הcvc היה מאפשר אני לא יודע כי זה דורש לחזות את מידת השחיתות של טבאס…

דבר אחד בטוח, ההתנהלות של לאפורטה מול טבאס ומול עניין הסופרליג היא כישלון מוחלט.

ליאור אני יתן לך יותר מעצם לביקורת על ההנהלה וזה דמבלה זה פאק עצום של ההנהלה לא רק הצחוק שהוא עשה מאיתנו… אלא יותר הסעיף של חצי סעיף שנתנו לו.

שני המקרים הם לא מישכון העתיד של בארסה אלא הלוואה בתנאים מסוימים.
עיסקת CVC היא בתנאים הרבה יותר גרועים.
אותך המספרים לא מעניינים, אתה רואה רק שמסי הלך, ובשביל זה היה שווה לקחת הלוואה גרועה.
אני רואה את זה אחרת לחלוטין. לפורטה צדק כשלא הצטרף ל CVC.
אני כועס עליו שהוא הבטיח המשכיות של מסי לפני שבדק את כל העניין. עבד בעניים על מסי ועל כל האוהדים. אבל החלטה פיננסית הייתה נכונה.

דימה אבל את המונח “למשכן את העתיד” לא אני טבעתי… לאפורטה אמר את זה וכולם חזרו אחריו כמו תוכים. מה שמעצבן אותי זה שהוא לא מפסיק לשקר. שיש כל הזמן תחושה שיש איזה מניע נסתר ועקלקל.

אני באמת לא מבין במספרים אבל כמה עלתה לנו העזיבה של מסי? כמה כרטיסים פחות מכרנו? כמה מרצ’נדייז איבדנו? ואז קונים את לבנדובסקי ונותנים לו סרט קפטן… אולי אתה צודק ואני לא מסתכל על זה נכון… סביר להניח שאתה צודק. אני פשוט לא מסוגל להישאר אובייקטיבי כשהורסים לי את בארסה.

“למשכן את העתיד” זה רק ביטוי. בפועל מדובר על 5-6% מההכנסות השנתיות. כל אחד מאיתנו היה שמח אם המשכנתא האישית שלו הייתה עולה לו 5% מההכנסות.
כן, לפורטה שיקר, ומגיע לו בוז. אבל לא על זה שלא הצטרף ל CVC ולא על זה שלא עזב את הסופרליג עדיין.

שאלה מצוינת שאין לי תשובה.
כשמסי הרוויח 100M , סיפרו לנו שהוא מכניס 300.
כשמסי עזב, וההכנסות ירדו, סיפרו לנו שזה בגלל הקורונה.
כרטיסים עוד אפשר למדוד - השנה היו יותר צופים בממוצע מכל השנים שמסי שיחק. 83 אלף כאשר השיא הקודם היה 79 אלף ב 2010\11

כנראה זה בסוף לא יצא לפועל

מצד שני -

זה מה שפורסם על ידי esport -

תנו לי לנחש זה אמצעי לחץ ובסוף הם ישלמו פחות עכשיו.

אני בעיקר מופתע שעברו שעתיים ולאפורטה לא איים בתביעה עדיין.