ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

יהיה מצחיק אם בסופו של דבר יתברר שמי שהציל לכם את התחת היה פלורנטינו…

כ-ן…
מחכה לשמוע מאיפה יגיע הכסף :crazy_face:

הכוונה כנראה מהקנסות שישלמו הקבוצות שהתחייבו לסופרליג ואז הבריזו.
אבל כל הסיפור הוא לא יותר מאנקדוטה, הם לא ישלמו. יגישו עירעור, ימצאו בית משפט שיהפוך את ההחלטה אם וכאשר, וכו’.

זה פשוט חרטא בפיתה. הבעלים של הקבוצות האלה הם אנשי עסקים מיומנים. הם לא ישימו אף שקל אמיתי בחשבון נאמנות. הכסף וההסכם שהם כנראה חתמו לא שווים כלום. זה לא ילדים אחרי צבא שהבטיחו להם הכנסה פאסיבית מהצד.
בסופו של דבר, ההחלטה של בית המשפט יכול לעזור רק במישור אחד. לשכנע את המתנדנדים.
פרז חייב לוותר על הפרמיר ליג וללכת לאיטלקיות ולבאיירן. הם כבר מודעים לכך שהם בעמדת האנדרדוג שרק ימשיך ויתעצם מול האנגליות. אם לאפורטה ופרז לא יצליחו להחתים אותם במהלך אז הם כשלו בניסיון.
אין שום מצב לתחולתם ו/או תקומתם של המועדונים הגדולים הנ"ל עם הכסף שרץ אצל הבריטים.

מישהו מכיר את הכתב ? הוא אמין?

https://twitter.com/Tim_Roehn/status/1738142678720581778

Exclusive

@WELTAMSONNTAG

: FC Barcelona could be banned from the Champions League for several years for violating Financial Fair Play. #Uefa considers balance sheets to be a whitewash. Exclusion could apply from the 2024/25 season.

הם מסבירים שם קצת יותר למי שמעוניין. לא דיווח שלהם, הם במפורש ממחזרים ידיעה מגרמניה בלי לקחת אחריות על האמינות שלה.

אם בארסה עברה את הבקרה של טבאס, אני לא דואג.
אולי הייתי קצת דואג אם הידיעה הייתה מגיע מעיתון מפורסם ומכובד, אבל לא הייתי דואג אם זה בא מעיתון בגרמניה, שבכלל לא ברור איך יש לו סקופים מאופ"א ולאחרים אין.

הם טוענים שם, אם הבנתי נכון ממה שקראתי ברפרוף, שהמינופים שעשיתם לא נחשבים להכנסות מבחינת אופא, למרות שבליגה הם כן נחשבים.

לא, גם בליגה הם לא נחשבים. היה קיץ אחד בו בארסה ניצלה פירצה בחוקים, ואז סגרו לה את זה.
בכל מקרה, הם כבר בדקו את החשבונות של בארסה לפני שאישרו את ההשתתפות שלה השנה, אז מדובר כנראה בחשבונות של השנה האחרונה, ושם לא היו מינופים.
זה מזכיר לי את השמועות שירחיקו את בארסה מאופ"א בגלל פרשת נגריירה. באו חוקרים מאופ"א, חקרו, חקרו, לא מצאו כלום, ואישרו שאין כלום. אבל העיתונים חגגו.

טבאס נותן קצת מספרים פיננסיים על בארסה. הוא עושה את זה כי האשימו אותו שהוא מכופף את החוקים של פייר פליי לטובת בארסה, לא בגלל שאני שאלתי.
לא יודע מי בדיוק חשב שהוא לטובת בארסה, אבל מה אכפת לי.

איניגו מרטינז רשום רק לעונה הזאת למרות שיש לו חוזה לשנה נוספת. לא יודע איך זה אפשרי, כנראה שנה נוספת היא אופציה.
גאבי כבר רשום באופן מלא.
השכר של פליקס, שמרוויח ממש מעט בבארסה, חושב לפי פאקטור של פי 10 לצורכי תקרת השכר. אל תשאלו אותי למה.
לאפורטה ושות’ הפקידו ערבויות של 18 מיליון יורו . אני אוסיף שזה היה הכרחי כדי לרשום את קאנסלו ופליקס ברגע האחרון.
אי הצטרפות לשטות של CVC הורידה את תקרת השכר של בארסה ב 60 מיליון.
בקיץ הקודם, לעומת הקיץ שלפניו, ההוצאות קטנו ב 100 מיליון ובנוסף נמכרו שחקנים ב 70-80 מיליון.

לפני כמה ימים נכנסתי לבארסה מניה מתוך שיעמום. וראיתי שיש קולות בברצלונה שטוענים שבקיץ ברצלונה תגיע לצומת דרכים שהיא תצטרך להכריע בין שתי אפשרויות:

א. לשנות מבנה בעלות ולהכניס יזם פרטי שהיה חלק מהמניות בקבוצה.

ב. למכור שחקן משמעותי.

אני תמכתי במבנה של קבוצה שהיא תהיה בבעלות של אוהדים, היום אני כבר לא כל כך בטוח בזה, אחרי שהסוסיוס “נרדמו” בשמירה ואיפשרו לרוסי ולברתומאו לבזוז ולאנוס את הקבוצה, ולא עשו שום דבר עד שזה לא היה מאוחר מידי אני כבר לא בטוח בזה. אולי עדיף להיכנס לפחות בצורה חלקית לבעלות של אנשי עסקים או יזמים

אני יוצא מנקודת הנחה עצובה שהסופר ליג לא תיצא בסופו של דבר לפועל. אם ברצלונה רוצה לחזור להתחרות ברמות הגבוהות אי אפשר להמשיך בצורה הנוכחית, שלא היה לנו תקציב לפלאפל כל פעם שחלון העברות מתחיל.

בהנחה שיש אפשרות לשינוי מבנה של בעלות. מה דעתכם?

היית רוצה שבארסה תקבל איזה פיטר לים או בעלות קטארית כלשהי? האופציה השנייה מאוד אפשרית אם יוותרו על מבנה המועדון.

אני מקווה שהדור שיחליף את הסוסיוס המבוגרים יהיה יותר חד.

ברור שזה אפשרות איומה. השאלה אם אפשר להמשיך במבנה הבעלות הנוכחי.

לא קובע עמדה ברורה אני מבין את הסכנות. אבל להמשיך כך לא חושב שזה אפשרות. כל חלון העברות המועדון חנוק כלכלית.

מה האלטרטיבה שלך?

אני בכללי תומך. משהו דומה למודל של באיירן בו חברה גדולה כלשהי היא הבעלים של איזה 15-20 אחוז. הכסף אמור להספיק לסגור לנו כמעט את כל החובות במכה.

השליטה תהיה עדיין אצל הסוסיוס, אבל יהיה איזשהו גורם מייצב חיצוני. רק צריך לבחור אותו טוב טוב כדי לוודא שזה לא פיטר לים וכו’. משהו יותר בסגנון של אדידס בבאיירן.

אחרת, יכול להיות שנחזור להיות תחרותיים כלכלית רק עוד 3-4 שנים, ובינתיים הסיטואציה הספורטיבית תפגע מאוד במוניטין ותיצור קשיים לטווח ארוך

לא חושב שיש בכלל אפשרות חוקית למכור חלק מהבעלות.

מה זה למכור שחקן משמעותי? לראפיניה עדיין יש רודפים באנגליה, לבנדובסקי אולי יסכים לעבור לסעודיה. זה לא חייב להיות פדרי, גאבי, דה יונג או אראוחו.

יש לי הרגשה רעה ששוב ינסו לדחוף את דה יונג החוצה. נראה איפה ינחת דה ליכט עונה הבאה.

במקום שיתקיימו בחירות אוטומטית אחרי תקופת זמן קבועה, שיתנו לאוהדים אפשרות להחליט כל כמה שנים אם יש צורך בשינוי. למה היינו צריכים להיפרד מלאפורטה וכל ההנהלה שלו ב-2010 כשהכל תקתק, רק כדי לקבל הנהלה שחירבה הכל, אותה סבלנו במשך עשור רק כי לא היתה נקודת יציאה נורמלית?

לאותם אוהדים שכמעט הדיחו את לאפורטה ב2008, והיינו רחוקים 20 קולות מהקבוצה הכי גדולה בכל הזמנים?

או אותם סוסיוס שהצביעו לברתומיאו ב2015 במקום להחזיר את אותו לאפורטה?

שיזדיינו. חבורה של זקנים מפגרים. מקווה שהם גם הולכים לאיצטדיון כל שבוע לראות את החרא הזה.

הצבעות אי אימון ובחירות אלה הליכים פוליטיים שלוקחים הרבה זמן, כולל תעמולת בחירות והרבה חרא שמשנה דעה לקלי דעת. אני מבקש הצבעה מקוצרת אחת לתקופה שתקבע אם בכלל צריך בחירות. כל דבר שהיה מונע מהצורך בלהחליף נשיא ב-2010.

אור זה לא רומנטי מצידי לכתוב את זה, אבל לסוסיו של ברצלונה היה יותר מפעם אחת הזדמנות להציל את ברצלונה. אבל פעם אחרי פעם הם בחרו לקבור את הראש בחול…

אני רוצה להוסיף פה משהו נוסף, שברגע שרוסי סגר או יותר נכון הגביל את היכולת של אוהדים שגרים מחוץ לברצלונה להשפיע על הקבוצה, כך המצב נהיה יותר גרוע. הסוסיו שם פשוט לעגו לנו שניסנו להזהיר אותם וזה ממש מטומטם כי היית יכול לחשוב שאוהדים מקומים ומבוגרים ינסו לשמור על הציביון של הקבוצה שלהם יותר מאשר אנשים שלא גרים בברצלונה. אבל זה היה הפוך.

לא יודע מה יותר טוב הסיכון שניפול לבעלות של קטאר וזה סיוט בפני עצמו או שהמועדון ימשיך להתנהל בצורה הזאת. באמת קשה לענות מה עדיף או יותר נכון מה פחות נורא.

מה שאני רוצה להגיד שאני לא סומך על הדור הזה של האוהדים המקומים בברצלונה, ההרגשה שלי שהם גם יבלמו את הכניסה שלנו לסופר ליג.