ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

ב-2015 הסוסיוס היו עיוורים מההצלחה ובחרו בשמרנות. זה מה שהיה צריך לקרות ב-2010. בלי תעמולות בחירות ובלי הבטחות לפוליטיקאים ומי כמונו יודעים כמה זה רע וכמה בחירות משנות גורל, כי זה לא רק הנשיא אלא כל הסובבים אותו.

אם ב-2010 היינו מקבלים המשכיות, צ’יקי וסוריאנו היו ממשיכים כנראה. אתם מבינים כמה זה משמעותי?

אני כבר לא מאמין בבחירות, זה מנגנון הרסני שנועד לרצות בן אדם אחד בסופו של דבר, אבל הדרך לשם הרסנית.

המשכיות זה מה שקורה בריאל מדריד, שם הכח שיש לנשיא הוא בלתי נתפס, אז הוא יכול להיות רגוע ולא לחלק ג’ובים או לפטר מאמנים מוצלחים כדי לשרוד פוליטית. הוא פשוט עובד.

החשש שלי שימכרו בסופו של דבר את אראוחו לבאיירן.
העונה הוא בירידה דרסטית ביכולת לעומת העונה שעברה (פציעה וכו’) ולמרות שלא מדברים על כך, אני לא אתפלא אם אוהדים יתחילו לדחוף אותו החוצה.

באופן אישי, אני לא רואה איך מכירה כואבת של שחקן משמעותי תעזור לנו, להפך, יכול להיות שזה מהלך שיפגע בנו. נניח ונמכור את אראוחו או דה יונג ב100 מיליון, במחירים המשוגעים של היום נוכל להביא במקסימום 1-2 שחקנים כשיש כל כך הרבה עמדות שזועקות לחיזוק.

בקיצור, עם כל האהבה שלי למודל הנוכחי של המועדון, הוא כבר לא מתאים ל2024. צריך למצוא איזו נוסחה שתאזן בין האוהדים לבין בעלים/משקיע שיחזיקו באחוז מסוים של המועדון, אני לא הייתי רוצה להיתקע עם בעלים שמחזיק ב100% מהמועדון ומחריב אותו (ע"ע: מנצ’סטר יונייטד).

זה פשוט פלורנטינו. בימים שאחריו אני מאמין שזה יחזור להיראות כמו אצלכם פלוס מינוס (כפי שהיה לפניו וגם בהפוגה הקצרה שלו עם רמון קלדרון).

אני יודע שזה פלורנטינו, אבל זו דוגמה טובה למה קורה כשבמועדון דמוקרטי על הנייר, יש המשכיות. ברצלונה זו דוגמה הפוכה.

בכלל, אני מתחיל לחשוב שבמועדונים דמוקרטים, מצליחים ולא מצליחים, אין יציבות מעצם היותם דמוקרטים. השיטה צריכה רענון, זה משהו שכולנו כבר שמנו לב אבל לא ידענו לשים את האצבע על הנקודה.

כן אבל פלורנטינו הוא איש עסקים עם טונות של כסף וכמו שאתה כותב “כח בלתי נתפס” שמה “בעלות ע"י אוהדים” זה סתם שורות ולא באמת קיים.

בברצלונה ל"סוסיו" יש הרבה יותר כח. וכמו שראינו זה לא עובד.

אני יכול להגיד את זה על כל מודל בכנות. כל מועדון בבעלות זרה הופך לסיטי?

אבל אמרתי, פחות משנה איך פלורנטינו עובד. בשורה התחתונה יש לו המשכיות, לא משנה איך הוא השיג אותה ואם זה לגיטימי.

הדמוקרטיה לא מפריעה לו, כי הדברים עובדים בסופו של דבר. הקולות נגדו הם כל כך חלשים כי הוא מצליח.

אבל אני לא טוען בעד בעלות זרה. אני מכוון למשהו באמצע.

דמוקרטיה שתתן לראשים שלה לעבוד, ולא תיאלץ אותם לקחת החלטות במחשבה על הכסא שלהם. אם זה לא יצליח, יהיה אפשר להחליף אותם, אבל לא להחליף על עיוור גם אם מצליחים.

בסוף החוזק של המודל הזה הוא ביכולת לחתוך הנהלה גרועה. בכל מודל אחר, כל הנהגה מקבלת המשכיות. ההקבלה לפוליטיקה לא רעה - דיקטטור מוכשר עם המוטיבציות הנכונות יעשה עבודה טובה יותר מממשלה נבחרת.

בסוף, לאורך יובל פלוס מינוס של כדורגל מקצועני, נראה שהמודל של בארסה וריאל הוא לכל הפחות בין המוצלחים ביותר. אין לאוהדי בארסה מה לקנא באוהדי צ׳לסי, מילאן, יונייטד, ליברפול ולדעתי (האולי לא פופולרית) גם ממש לא בבאיירן. סיטי עוד לא מספיק ותיקה, בוא נדבר עוד עשור.

@mos56 ההבדלים בשיטה זניחים, ולראיה בית הבושת שהתחולל בעשור שלפני פלורנטינו. בולדוזר דומה היה עושה אותו דבר בבארסה. לאפורטה עשה ניסים ונפלאות בקדנציה הראשונה (ואני חושב שהוא לא קרוב להיות פלורנטינו, למרות שעשה לו בית ספר לכמה שנים).

שוב אני אומר, אני לא רוצה להיו צ’לסי, מילאן יונייטד וליברפול, שם גם אין אפשרות לחתוך הנהלה גרועה. אני בסך הכל רוצה שלא יהיה קל לחתוך הנהלה מצליחה. שימצאו דרך, לא יודע איך.

ואני אומר לך שאתה מבקש משהו שאינו קיים ולא ברור איך אמור להיראות. או יותר גרוע - מבקש לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. זה הרי שני הצדדים של אותו מטבע.

אני חושב שהוא בעיקר רוצה לבטל את הגבלת הקדנציות.

אני גם לא בעד לשנות את מודל הניהול, למרות שהסוסיוס שלנו מנוולים, ומגיע להם הכל.

אפשר ליצור מנגנון בקרה, אולי ועדה מיוחדת. השיטה לא צריכה להיות עיוורת. אם המצב הכלכלי והמקצועי טוב (זאת אומרת, יש שביעות רצון בקרב הסוסיוס), אין צורך לשנות.

אני אומר לכם, קרה לנו הדבר הכי הזוי שהשיטה המקובעת הזאת מייצרת. היתה לנו הקבוצה הטובה בעולם, אחרי שנים מהגדולות בהיסטוריה לקבוצה. המצב הכלכלי השתפר פלאים. במקום זה קיבלנו את ההנהלה הקסטרופלית ביותר רק כי החוק אמר שצריך להחליף.

והנה לאפורטה חזר, עוד מעט 3 שנים בתפקיד, קיווינו שמה שהוא עשה פעם יעבוד גם היום. לא רק שזה לא קורה, 3 שנים וכל מה שהוא עסוק בו קשור לפוליטיקה. אם זה לפטר מאמן כזה או אחר, אם זה חבר הנהלה ששם כסף ערבות עוזב, אם זה למנות לתפקידים שמות שהקהל אוהב, לתת להם כח במקום אנשי מקצוע טובים יותר.

בקיצור, אני בטוח שאם לאפורטה לא היה צריך לעמוד בהבטחות “קואליציוניות” אולי היה יכול להיות לו יותר שקט למנות אנשי מקצוע אחרים, ולעבוד בשקט.

בכל אופן, עוד מעט אנחנו מגיעים לזמן שבו הבחירות הבאות יותר קרובות מהקודמות. אני מקווה שהבחירות הבאות יביאו הנהלה (בראשות לאפורטה או בראשות מישהו אחר) שתצליח לשכנע אותנו שלא צריך להחליף אותה.

יופי , אז הפתרון הכי פשוט ומתבקש הוא לבטל את המגבלה של 2 קדנציות , כמו שאמרו לפני וכמו שעושים בריאל.
למה צריך לשנות עוד משהו?

אתם לא מתיחסים למצב הכלכלי. ברצלונה חייבת להיות קבוצה תחרותית שתחחרה בטופ של אירופה. המצב החדש של קבוצות הנפט + חוקי החנק של לה ליגה על פייר פליי לא מאפשרים לה את זה בטווח הקצר ולדעתי גם הבינוני.

אני שואל, אם זה בכלל אפשרי במבנה הקבוצה הנוכחי ? האם אפשר להכניס משקיעים בקבוצה במצב כזה.

מסי עזב אנחנו רואים את האבק של ריאל מאחור ובשנה הבאה זה לא היה יותר טוב.

בקיץ הקרוב מה עדיף? למכור שחקנים מבטיחים (כרגע איך שאני רואה את זה יש לנו רק שתים כאלו ארוחאו ודה יונג) או לחפש השקעה ממשקיע או משקיעים זרים וכך לשנות את מבנה המועדון או החוקים שלו.

אני חושב שאפשרות א היא אפשרות גרועה.

בארסה כבר מכניסה משקיעים בלי לשנות את צורת הניהול.
כל המכירות וההלוואות של השנתיים האחרונות הן בדיוק זה.
אם ריאל ובאיירן מצליחים עם ניהול בשיטה הזאת, אז הבעיה לא בשיטה אלא במימוש שלה בבארסה בשנים האחרונות. לא צריך לשנות את השיטה לתמיד בגלל קשיים נקודתיים.
אבל אני באמת לא מבין מדוע נשיא מוצליח חייב לעזוב אחרי 2 קדנציות.

אני לא יודע איך קבוצות כמו בארסה, ריאל ובאיירן יתמודדו בעתיד מול סטייט קלאבס או מול ליגות כמו הסעודית. אני מקווה שבסופו של דבר השכל הישר ינצח ויהיו מגבלות. בפמיירליג כבר התחילו ליישם מגבלות, אולי גם אופ"א ייתישרו או שהסופליג תצליח.

אתם מגדירים את 20 השנים של נונייס כמוצלחות?

תחשוב על נשיא לא מוצלח…

סוג של .
למה שהסוסיוס לא יחליטו בעצמם האם להמשיך עם נשיא מסוים או לא? זה מועדון ששייך לאוהדים, שהאוהדים יחליטו מה טוב ומה לא. אם הם רוצים להרוס אותו, יש להם את הזכות הזאת.

איזה 25 אחוז מבאיירן זה בבעלות אדידס ואאודי. באיירן הם דווקא דוגמא למודל האלטרנטיבי.

זה נכון, אלא אם כן תעמולת הבחירות גורמת להם להתלהב מנשיא חדש כמו שקרה עם רוסל.