ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

זה בדיוק כמו בארסה.
השליטה נשארת אצל חברי המועדון, וחלקים שייכים לגורמים חיצוניים.
להבדיל מרוב המועדונים האחרים שם השליטה אצל חברת השקעות שיכולה לעשות מה שבא לה.

איך זה בדיוק כמו בארסה? בארסה 100 אחוז בבעלות האוהדים.

השינוי שאני ומשה מדברים עליו זה בדיוק זה- למכור איזה 15-20 אחוז לחברה גדולה שתהפוך לשותפה אסטרטגית, כמו בבאיירן עם אאודי ואדידס (בעדיפות שזו לא תהיה חברת דחליל של סעודיה או מדינות המפרץ) וככה לסגור את כל החוב של המועדון במכה, להפוך לתחרותיים כלכלית מיידית ועל הדרך להכניס איזה גורם מייצב לניהול המועדון.

מכרו למשל את בארסה סטודיוס , את יחידת המרצ’נדייז הדיגיטליים, זכויות על האיצטדיון בימים ללא משחקים, ואולי עוד דברים ששכחתי.
25% זכויות השידור של הליגה למשך 25 שנה.
אני מתיחס לזה כמו למכירה של חלקים מהמועדון גם אם על הנייר זה לא ככה. אבל בפועל כן.

מבחינת כמות הכסף ומבחינת ההשפעה על הניהול השוטף זה לא אותו דבר. ההבדל זה כמו בין למשכן את הבניין של העסק תמורת כסף מהבנק ובין להכניס שותף.

דימטרי אתה רק מחזק את ההרגשה שלי, תסתכל כמה מנופים עשינו ואין כסף לפלאפל.

כסף יש. אנחנו משפצים את האיצטדיון במיליארד וחצי אירו.

הבעיה שיש נשיא בן זונה לליגה שמנהיג תקרת שכר סדיסטית שאין בשום ליגה באירופה, ומחשיבה את השכר של פליקס כפי 10 ממה שאנחנו משלמים לו כי ככה הפסיכי רוצה.

נשיא אחר שאוהב את הליגה היה נותן לבארסה יותר חופש כדי להתגבר על הבור הכלכלי שהוא נתן להנהלה הקודמת המון חופש להכניס אותנו אליו, בלי יותר מדי ביקורת או מנגנונים כאלה ואחרים.

מה ההשפעה של החברות השותפות בניהול של באיירן? אני לא מכיר. חשבתי שיש שם בחירות כמו בבארסה ולחברות אין השפעה.
בארסה סטודיוס זה לא כמו למשכן, מכרו את זה וזהו. את האיצטדיון נתנו ל"רחוב השישי" חופש פעולה למשך עשרות שנים, הם יכולים לעשות מה שבא להם.

יש כסף לפלאפל ואפילו עם צ’יפס.
לא נותנים לנצל אותו כי הוא לא נכנס תחת ההכנסות של הפייר פליי.
אני לא שותף להשתלחויות של טל בטבאס, החוקים הם אחידים לכולם. גם לבטיס למשל לא אישרו איזשהו מינוף כמו של בארסה, לא זוכר מה זה היה. גם אתלטיקו סובלת מהפייר פליי, ולכן הם התנו את ההשאלה של פליקס בכך שיאריך את החוזה.

פורסמה ליגת הכסף של דלויט על השנה שעברה.

ברצלונה מקום רביעי בהכנסות עם עלייה מ-638 ל-800 מיליון אירו. אני לא יודע אם זה כולל את המנופים.

הנתון הכי מעניין לדעתי זה העובדה שהשכר שווה ל-81% מההכנסות, שזה פשוט מופרע. זוהי עלייה לאחר שהיה 73% ב-2022(על פחות הכנסות) וזה בעצם מהווה גם שיא של השנים האחרונות.
זה גם הנתון הכי גבוה מבין שאר הקבוצות. כשהכי קרובות אלו פריז עם 77% וצ׳לסי עם 79%.

אם נסתכל על המספר עצמו שהוא 648 מיליון על משכורות, אז עדיין מדובר במספר הכי גבוה, כשאצל פריז זה 617 מיליון. אצל ריאל זה 448 מיליון, אצל סיטי זה 462 מיליון, ואצל צ׳לסי שהייתה קרובה בחלק היחסי זה 465 מיליון.

אני לא ממש בטוח ספציפית איזה תקופה זה מכסה, אצל ריאל הייתה ירידה של 73 מיליון במשכורות, לדעתי זה מתכתב עם העזיבות של בייל קאסמירו ומרסלו כך שזה לא תופס את החלון ההעברות האחרון של הקיץ. מה שאומר שעבור ברצלונה זה לא תופס את העזיבות של בוסקטס וג׳ורדי אלבה.

הדו’'ח מכסה את העונה שעברה.
לפי האתר הרשמי, ההכנסות היו 1259 מיליון שזה כולל מינופים. כך שדלואיט לא כללו מינופים.
הייתה עיסקה גדולה עם ספוטיפיי שבוודאי נחשבת כי זה ספונסר כמו כל ספונסר .
עליה גדולה בהכנסות מהאיצטדיון, עם ממוצע של 80 אלף צופים, ועוד. יש הסבר הגיוני לעליה בהכנסות.

אכן מספר גבוה מאוד, אבל לא כולו שכר של שחקנים. זה מה שאדוארד רומיאו אמר באוקטובר
In terms of spending, this is mainly on sports salaries amounting to 676 million euros. That figure represents 79% of the 860 million in revenue without accounting for the sale of TV rights. Also, about 255 million in management expenses are included, which correspond to the cost incurred by the club for ordinary operations, excluding salary expenses.
מה זה ה 255 מיליון האלה שהם לא שכר אבל דלואיט מחשבת בתור שכר? שכר דחוי מתקופת הקורונה? אני לא יודע, אבל בלי זה הוצאות שכר הן באיזור 400 מיליון כמו יתר מועדוני צמרת.

זה מעניין מאוד, אכן הגיוני שזה יהיה השכר הדחוי, לפחות מבחינת ההסבר שלו.
השכר הדחוי שווה 255 מיליון גם אחרי, כמה זה כבר 4 שנים? סכום די מטורף בערך 60% מהוצאות השכר הנוכחיות.

בכל אופן, לאחר העזיבות של אלבה ובוסקטס בשנה הבאה החלק הזה ידעך משמעותית, אך גם הכנסות ממשחקים ידעכו עקב המעבר לאיצטדיון קטן יותר. אם כי יש גם השפעה נגדית של הצלחה רבה יותר בגלל ליגת האלופות, שאני חושב שבעלת משקל רב יותר.

הפייר פליי של הליגה מתחשב בכל הסכום? זה יסביר למה לא מאפשרים לברצלונה מרווח בהחתמת שחקנים.

אם אני צודק, אז זאת דחיה בשנתיים. מעונת 20/21 לעונת 22/23.
זה יכול להיות גם דברים אחרים. תשלומים מוקדמים שקשורים לשיפוץ למשל, או תשלומי הסדר להמון קייסים משפטיים שלפורטה סגר, או השד יודע מה.

זה אף אחד לא יודע. “החוזה של X נשלח לבדיקת לה ליגה, מקווים שייאשרו”. כשאני קורא משהו כזה, אז ברור שגם עורכי הדין של בארסה לא יודעים ב 100%.

image

אם זאת אמת וזה ייצא לפועל, זאת תהיה עסקה הכי גדולה בכדורגל בפער ניכר.

בניגוד למה שכתוב בטבלה, החוזה עם נייקי הוא עד 2028, כך שלא צריך לבנות על עוד 100 מיליון במיידי.
אני מאמין שבארסה ונייקי ינהלו מו"מ על חידוש חוזה ארוך טווח שמתקרב לסכומים שפומה מציעה. כך או כך בארסה תרוויח הרבה יותר מהחולצות בשנים הקרובות.

טבאס בתגובה : לעשות חוזים עם חברה שמתחילה באות p זה לא חוקי

תירגע משה.
לטבאס יש אינטרס ברור בבארסה חזקה בשביל הליגה שלו.
הוא עושה המון רעש, אבל בפועל אנחנו מחתימים המון שחקנים.

בתאוריה אתה צודק. בפועל לא. אבל זה דיון שלא נוכל להסכים עליו לעולם. אין לי יכולת לשכנע אותך אם כל מה שהוא עשה עד עכשיו לא שיכנע אותך.

מחתימים המון שחקנים וכל שחקן שמחתימים מוכרים חצי מועדון בתמורה…

החלפנו כמעט את כל הסגל ב 3 שנים. כמה חצאים יש למועדון הזה שאפשר למכור?
טבאס עושה צרות, אבל לא מאיים על קיום המועדון או על המקום שלנו בצמרת. עם סגל כזה ועם הכסף שהושקע היינו צריכים להיות יותר חזקים.
אם הידיעה על 200 מיליון עם פומה נכונה, אז הברנד שלנו יותר חזק ממה שחשבתי. משחקים חרא, ועדיין מוכנים לשלם לנו הכי הרבה בעולם ובפער ענק.

שכחת להוסיף “חלשים”.

רמזתי לזה ב “עם הכסף שהושקע היינו צריכים להיות יותר חזקים.”

מבחינת לפורטה, ה 255 מיליון האלה הם לא חלק מהשכר.
image

עוד כמה פנינים מלפורטה:
תבענו את ליברו (על 40M שלא שילמו על בארסה סטודיוס)
לא מתחרט על פימיינטה. מאמן טוב, אבל לא מתחרט.
מדברים עם נייקי כי אחרים מציעים לנו כפול.
אם זה לא היה צ’אבי, המאמן כבר היה מפוטר. (אני אוסיף - אז בעצם אתה שם אגדה של המועדון מעל המועדון?)
ריאל מדריד עושים צרות בקייס נגריירה. זמן החקירה הוגדל לבקשת ריאל מדריד.
ריאל מדריד TV מפיצים פרופגנדה על שופטים וצריכים להיחקר על ידי ההתאחדות.
שיפוצים בקאמפ מתקדמים בקצב טוב.

הציטוט המלא הוא:
" הסכמנו למתווה הזה(הישארות עד סיום העונה) בגלל שזה צ’אבי, אחרת היינו משחררים אותו".

בהמשך הראיון לאפורטה ממשיך לדבר על כמה הוא תומך בצ’אבי ולא יפטר אותו כי זה לא מגיע לו.