ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

זה נורא מוקדם לדבר על החוזה של אמבפה. אנחנו לא יודעים מה השכר האמיתי, מה המענק האמיתי, לכמה שנים החוזה. אנחנו לא יודעים כמה בונוסים ועל מה הם מבוססים. ואנחנו בטח שלא יודעים איך ריאל תציג את החוזה לליגה.
כשנדע יותר פרטים נוכל להתחיל לנחש האם טבאס יאשר או לא יאשר.
בכל מקרה, פרז מוכן להשים הרבה כסף בשביל להגשים את החלום שלו. ואני בספק שזה אמבפה.
זה תמיד היה ויהיה הסופרליג. מעבר והבטחה שהשחקן הטוב בעולם ישחק במועדון הגדול בהיסטוריה שווים הרבה יותר יכולת היתכנות למהלך של הסופר ליג.

זה לאט לאט הופך להיות “תרד החוזים של ריאל מדריד”…

מה אמפבה מעניין אותי?

מענקי חתימה אף פעם לא נחשבו בתקרת השכר.
החתמנו מספיק שחקנים חינמיים, וכולם קיבלו מענק חתימה מן הסתם, וזה לא נחשב.
אז אני לא מבין מדוע עם מבאפה זה צריך להיות שונה. שיקבל את הטריליונים שלו, אבל אם השכר המוצהר לליגה הוא 30-35 מיליון כמו שכתבו בפורום של ריאל, אני בסדר עם זה.
בכל הסיפור עם פליקס מה שמעצבן אותי שהליגה בכלל מחשבת משהו שונה מהחוזה שלו בפועל. אם הוא הסכים לשחק תמורת שכר זעום, למה שמישהו יחשב את זה אחרת? לא מבין את החוק הזה, ולא מבין למה זה לא עובד לכיוון השני.

הרעיון הוא למנוע סיטואציה שבה עוקפים את התקרה ע’‘י תשלום אפסי עבור שחקנים ששווים הרבה הרבה יותר.
פייר פליי וכו’…

אנחנו בטוחים שלא מחשבים מענק חתימה בתקרה?

אין לי אסמכתא, אבל מעולם לא דיברו על זה גם כשחפרו יום ולילה על תקרת השכר.
דיברו תמיד על פריסה ליותר שנות חוזה, דחיית שכר, שכר עולה בהדרגה, אף פעם לא דיברו על הקטנת מענק החתימה.

אני מבין את הרעיון, אני לא מבין מדוע הפעילו את זה על פליקס. מה הוא קיבל חוץ משכר?
ומי מחליט מהו שכר הגיוני ומה לא?
ולמה לא מפעילים אותו חוק לכיוון השני? רוברטו בחוזה של ברטומיאו, או נגיד מריאנו או הזארד בריאל.

לא זוכר סיטואציה שמענק חתימה היה נדרש, אולי זה לא היה אופציה מבחינתנו. די בטוח שכל החתמה לוותה ב-''השחקן עשה מאמץ להתאים את עצמו למצב הכלכלי של המועדון".

במקרה הספציפי של פליקס יכול להיות שזה עובד לפי השוואות לממוצע שכר קודם.

לגבי השאר סביר להניח שמבחינתם אין להם בעיה עם בזבוז מיותר אם יש לך אפשרות, רק שלא תצליח לחסוך בצורה ש’‘מרמה’’ כשאין לך אפשרות.

לא השתכנעתי, אבל אין לי דרך להוכיח או להפריך את התאוריות שלנו.

אז למה לעזאזאל אנחנו לא משתמשים בתרגיל הזה אם טבאס מאפשר אותו? מחדשים לשחקנים חוזים עם שכר קטן כשרוב הכסף במענק חתימה?

הצעתי את זה לא מזמן ודימיטרי אמר שזה יחשב בתקרת השכר :joy: :joy:

היחיד שמצאתי עליו מידע זה קסי, שלא קיבל מענק חתימה.
אם הוא לא קיבל אני בספק אם כריסטנסן, שהגיע בחוזה דומה, כן קיבל.

גונדואן יותר הגיוני, אבל הוא מרוויח יפה אז יכול להיות שלא וזה פשוט חלק מהחוזה.

בעיקרון, שחקנים חופשיים שרצו מענק חתימה(כמו אלאבה ורודיגר) די נפסלו ע’'י המועדון.

אולי אני סנילי ולא עקבי, אבל אני לא זוכר שאמרתי את זה.

לדעתי לא עושים את זה כי צריך לשלם במיידי ולא פרוס על פני שנים כמו השכר. אז ההוצאות באותה שנה היו עולות ובעקיפין פוגעות גם בתקרת השכר. אבל לא ישירות.

אני זוכר שהם נפסלו בגלל שכר גבוה.

ב’ספורט’ מנתחים היום את הסיטואציה ומסבירים שהעפר התקציבי נובע מהרכישה של ויטור רוקה ובחידוש חוזה של צ’אבי והצוות(12 מיליון) ובאי הגעה ליעד שהציבו במכירת כרטיסים(בשווי 15 מיליון), מצד שני יש עלייה במכירות בחנויות, ככל הנראה המיליון שמכסה על הפער בין 26 ל-27.

בארסה רוצה לסגור את הפער הזה ע’'י העפלה לרבע גמר, תקווה שסוף העונה תביא איתה עלייה במכירת כרטיסים ומרצ’נדייז ואולי עוד משחק ידידות כמו ששיחקו בדצמבר בשווי של 3-4 מיליון יורו.
כל זה כמובן בלי להתייחס ל-40 מיליון שחסרים ממכירת ‘בארסה סטודיוס’.

רגע, חידוש החוזה של צ’אבי לא היה בתכנון בתקציב בקיץ?
קצת מוזר…
ואם מדובר על העונה הבאה, שהוא כבר ויתר עליה, למה זה נכנס למגבלת השכר של העונה?
לא ברור.

דרך אגב, עברה אצלי מחשבה לגבי הויכוח שהיה לי עם משה ואחרים, על טבאס המאנייק שסגר לנו את הפירצה של שימוש במינופים.
מה זה הכסף הזה של ליברו שלא קיבלנו? זה אחד המינופים. אם היינו מקבלים אותו, זה היה מגדיל את תקרת השכר.
אז כן מותר להשתמש במינופים לטובת תקרת השכר, לפחות בחלק מהן. הפירצה לא נסגרה.

מותר למנף נכסים שלא הניבו בעבר כסף למועדון או משהו כזה.

אבל זה לא המקרה של בארסה סטודיוס

זה נכס סתמי לא?

זה נכס שהניב הכנסות כלשהן בעבר.

מה שאני רוצה להגיד, שאם המטרה של טבאס הייתה לסגור הרמטית את כל הפירצות של בארסה ולהתנכל רק לה, הוא היה סוגר גם את זה.
בינתיים למיטב הבנתי הוא סגר רק את הכסף ממכירת זכויות טלויזיה עתידיות. זה מתחרה ראש בראש עם עיסקת ה CVC שלו, אז הוא רוצה להיות מונופול.
קראתי שבטיס גם רצו למכור שנה אחרינו כדי להגדיל את תקרת השכר, ואמרו להם לא.

כן, ההגבלה היא לנכסים שמניבים יותר מ-5% מההכנסה הכוללת של המועדון.

טבאס לא עושה לנו חיים קלים בכלל וגם יכול להחליט איזה חוקים הוא רוצה להעביר כי הוא סוג של דיקטטור.
אבל זה לא אומר שאני חושב שבארסה “טלית שכולה תכלת”.

לא הכל בסדר זה אתם אני פרונאיד וזה נורמלי

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1761092279178052015

הוא שמח שכוכב ענק מגיע לליגה שלו.
הייתי שמח במקומו גם.