ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

מן הסתם שהוא ישמח,הגעה של אמבפה לליגה תעלה את רמת העניין בליגה משמעותית וזה שווה הרבה כסף וגם יכול למשוך כוכבים נוספים לליגה.

אם רק איזו קבוצה שהוא שונא הייתה מנסה להחתים את השחקן הגדול בהיסטוריה… פעמיים…

פארחו הוא לא הגדול בהיסטוריה

אז… מתחילים הדיווחים על הישארות אפשרית של צ’אבי.

זה סתם מאופוריה על ניצחון על חטאפה. עוד מעט בילבאו יורידו אותנו למציאות.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1763261227235438952?t=C3JOioqRwNkRWoc3hORJCA&s=19

Barcelona is about to make a historic decision! Desire to reach an agreement on leaving Nike and create its own brand for the club that produced the shirt. Sources from the club say that the decision may be made next week. [@SPORT]

נראה לי כמו מהלך נואש מאוד(לא דיברו על הצעה מפומה?) אני מנחש שאם זה מהלך כל כך כדאי זה כבר היה נעשה, יש פה גם עלויות ייצור והפצה, לא כל כך פשוט. מעניין מה גורם להם ללכת(או אפילו לחשוב) בכיוון הזה.

ספורט מפליץ כל יום כתבות כאלה.
פעם זה פומה, פעם זה הומלס, פעם זה ייצור עצמי, פעם נייקי ישלמו פי 2.
לא נראה לי שבארסה תהיה פתאום חברת בגדי ספורט, זאת לוגיסטיקה עצומה.
גם לא בטוח שהיה יוצא יותר זול, לחברות ענק החומרים עולים שקל, משלמים לילד סיני עוד שקל, הובלה בזול כשהכמויות עצומות. לבארסה אין את כל זה.
גם ככה יש חוזה עם נייקי עד 2028.

לאפורטה דיבר בעצמו על האפשרות הזאת בריאיון לא מזמן. לא יודע אם ההחלטה אכן נלקחה או לא, אבל האפשרות הזאת, וגם ההצעה של פומה (לא הזכיר את פומה במפורש אבל אמר שהשוק מציע כפול), אלו דברים שלאפורטה אמר בעצמו.

כמובן ששתי האופציות לא נשמעות אמינות, וזה ברור שלאפורטה מנסה ליצור פה לחץ, אבל האשמה פה היא לא על ספורט.

מתוך האתר הרשמי.

2 דיווחים שונים מספרים על כך שלאפורטה התייעץ עם פפ בנושא המאמן הבא ובעקבות כך מעמדו של דה זרבי התחזק בעיניו של הנשיא.

כמה זה רלוונטי כל עוד יש לו סעיף שחרור לא קטן, לא ידוע.

זה מצב בו או שנרוויח המון, או שנקרוס לתוך עצמינו. הרעיון להתנהל מול מותג ענק כמו נייק או פומה הוא שיש לנו הכנסה בטוחה שנתח גדול מהרווח על חולצות מגיע אליהם, כשהייצור וההפצה עליהם. אני לא יודע במצב הנוכחי המותג של בארסה חזק מספיק או שקופת המועדון עמוקה מספיק כדי שהמותג של בארסה יוכל לייצר קיימות עצמית. זה נראה לי עוד all in על בלוף של לאפורטה.

רעיון נוראי. אם זה סתם ניסיון ללחוץ על נייקי - סבבה, אבל מעבר לזה…

בדקתי קצת, סנט פאולי מגרמניה מייצרים את החולצות של עצמם. החלטת ההנהלה שהתקבלה ב-2016 והקבוצה לבשה את המדים לראשונה בעונת 2021/2022.

הם חתמו לא מזמן על חוזה עם פומה שתתחיל לייצר להם את המדים מהעונה הבאה.

נראה שכל הסיפור הזה סבב סביב הנושא של סביבה. הסקייל שברצלונה תזדקק לו הוא גדול בעשרות מונים, הן מבחינת ייצור, הן מבחינת תפעול, הן מבחינת הפצה והן מבחינת ריטייל. והעובדה שסנט פאולי חוזרת לפומה בהחלט מעלה עוד סימני שאלה.

כל הכבוד על המחקר.
המקרה של סן פאולי מוכיח שהרעיון של ייצור עצמי הוא לא רעיון טוב.
לא רק בגלל שהם חזרו לחברת ביגוד אחרי כמה שנים, אלא גם בגלל שלא מצאת שום קבוצה אחרת שעושה זאת.
לפורטה יכול להמשיך לדבר כמה שהוא רוצה, וספורט יכול לפמפם כמה שהוא רוצה.
אם הייתי מנהל בנייקי, לא הייתי נלחץ מזה. אבל כן הייתי נלחץ שהמתחרים מציעים יותר.

בכל מקרה אתם תחת חוזה איתם עד 2028. לאפורטה מנסה לסחוט מהם כסף על ידי מניפולציות איומים והכפשות אבל צריך להיות אידיוט כדי ליפול לרשת שלו.

מעבר לזה כל הסיפור פשוט לא נראה טוב. הוא לדעתי רק יוצר נזק לברצלונה, אבל אולי אני לא אובייקטיבי.

לא הגזמת טיפה ?

זה טקטיקה רגילה במשא ומתן. כולם עושים את זה. “מניפולציות איומים והכפשות” מאיפה הבאת את זה?

מניפולציות ואיומים - “השוק מציע יותר ואנחנו שוקלים מה לעשות”. “אנחנו בנקודה שבה אנחנו צריכים למצוא את הפיתרון הטוב ביותר”.

הכפשות - “אני חושב שהם צריכים לעשות יותר מאמץ. בזמנים קשים, נייק לא היו שם”.

לא ככה זה עובד, לא בריאיון דרך התקשורת. אתה מדמיין את פרז אומר דבר כזה??

שום דבר ממה שכתבת זה לא הכפשות או מניפולציה. אני לא מבין את זה.

אין לי מושג יותר מידי בכלכלה נטו אז אני פחות מנסה להתערב בנושאים כאלו. אני יודע דבר אחד

שיש לך נכס ואתה רוצה ל"הכניס ללחץ" את הקונה הפוטנציאלי השיטה היא “שמע יש קונה אחר והוא רוצה לשלם יותר” גם אם זה bs. דרך אגב, כך גם מתנהלת כל עיסקה למכירה שחקנים למשל.

אין לי מושג אם זה חכם או לא. או אם לאפורטה יצליח או יכשל, יכול להיות שהוא יצא טמבל. אבל בין מה שכתבת למה שלאפורטה עושה אין שום קשר.

הכפשות ומניפליציות? כאילו הוא אסף “חומר” על המנכל של נייק ומנסה לסחוט אותו…

סמוך עלי שנייק עושים דברים יותר גרועים מזה, והם מתמודדים עם אנשי עסקים הרבה יותר “רעים” מלאפורטה.

בקיצור אם מבדילים בין חכם או לא (שאין לי יותר מידי מושג פה) לבין לגטימי כן או לא, אז אפשר להגיד שהתנהלות של ברצלונה היא מטומטמת אבל מה הקשר ל"הכפשות ומניפולציה" ?

אתה מצד אחד אומר שהוא לא עושה מניפולציות ומצד שני אתה אומר שזה בסדר שהוא מנסה להכניס את הצד השני ללחץ. מה זה אם לא מניפולציה? זו בדיוק ההגדרה של מניפולציה.

להגיד שנייק לא הייתה שם בזמנים קשים זו לא הכפשה? אמנם לא הכפשה בוטה, אבל המשפט הזה הוא חד משמעית בגנותה של נייק.

אני לא יודע עם מה נייק מתמודדת, אבל אתה מוזמן להראות לי עוד מקרים בהם נשיא של מועדון בסדר הגודל הזה יוצא נגד הספונסרית הראשית של המועדון ומאיים שיעזוב וייצר את החולצות בעצמו.

יש ללאפורטה הרבה יציאות לא במקום. זו הייתה אחת מהן.

אתה מתבלבל בין האם זה חכם לבין האם זה לגטימי

האם זה חכם? לא יודע נראה אם זה יעבוד בסוף. האם זה לגטימי? כך העולם מתנהל.

הכפשה זה אם הוא היה מאשים אותם במעשים לא חוקים. זה הדעה שלו. וטוב לפחות שאתה מודה שזה לא הכפשה בוטה. התקדמנו.

זה משא ומתן כלכלי. הוא רוצה למקסם את הרוחים שלו נייק רוצה לצמצם את העלות. כך עולם העסקים עובד.

לא אמרתי שאני חושב שזה התנהלות חכמה או נבונה. אבל אין בזה שום דבר לא מוסרי.

שמועדון רוצה למכור שחקן מסוים, הוא תמיד יגיע לצד שרוצה לקנות אותו וישחק אותה קשה להשגה. “תשמע הייתי מת למכור לך את השחקן הזה אבל המועדון השני רוצה לקנות אותו ביותר כסף אז תעלה את ההצעה.”

רוב הפעמים זה BS מוחלט. אבל זה לגטימי לחלוטין. ואם זה מצליח אז כל הכבוד. אז מה זה “מניפולציה והכפשות” הכל נבחן במבחן התוצאה, אם בסופו של דבר, זה עובד צל"ש למועדון אם המועדון נכשל אז צל"ג…

אותו דבר פה.

לא אומר שזה לא חוקי או לא לגיטימי, אבל זה לא מקובל ושוב אתה מוזמן להראות לי התבטאויות דומות.

בכל מקרה כמו שאנחנו רואים זה לא עובד בינתיים… אני אישית גם לא מאמין שקיים איזשהו סיכוי שזה יעבוד, ואם אתה שואל אותי בארסה תאבד חלק משמעותי מהכוח השיווקי שלה בקרוב עם ההתחזקות שלנו והדשדוש שבו היא גם ככה נמצאת, כך שקשה לי לראות איך משפרים לכם את החוזה. אבל זה רק אני, לא מומחה לא מהתחום ולא אובייקטיבי בשיט.

סתם אופטופיק אבל בדקתי כדי לוודא, אמנם לא דברים בוטים אבל כן פוגעים בשמה של נייק. בכל מקרה אם מפריע לך שאמרתי מכפישה ולא מילה יותר עדינה כמו “דיבר בגנותה” אז אני מתקן.