ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אתה יכול להגיד שזה התנהגות מטומטמת טיפשית ולא חכמה. אני לא יפריע לך בזה.

אבל אין שום קשר לסוגיה של מוסר פה. זה פשוט לא קשור.

דרך אגב אני מעדיף שהנשיא של הקבוצה שלי היה בן זונה וחרא של בנאדם אבל מעולה בעסקים וימקסם את הרוחים מאשר צדיק הדור אבל חרא בעסקים…

אין לי שום בעיה מוסרית אם לאפורטה יסחט את נייק עד האגורה האחרונה שלהם .

יעבוד או לא, זה מבחן התוצאה יקבע.

דרך אגב נראה לי מיצתי פה את הדיון. ואני באמת לא מבין יותר מידי בכלכלה. אז אני פורש בשיא.

לא אמרתי שזה לא בסדר שהוא עושה את זה, אמרתי שזה טפשי ללכת בדרך הזאת מכיוון שמדובר בחברת ענק שמנוהלת ככל הנראה ע"י אנשים רציניים ולא אידיוטים שיכנעו למניפולציות.

אם זה יעבוד לו, אז אגיד שטעיתי, לא תהיה לי בעיה עם זה. אני מאוד אופתע אם זה יקרה. לא מבין מה האינטרס עכשיו של נייק להיכנע לזה, יש להם את כל הכח.

וואלה, על זה נסכים. אם הוא יכשל אז הוא יצא אידיוט.

אולי :joy: :joy: :joy: :sob: :sob: :sob: :joy: :joy: :joy:

לפחות הבנת את זה בסוף.

לאפורטה בצדק מתחיל להפעיל לחץ מעכשיו, למרות שיש עוד 4 שנים לחוזה. לא עובדים על הדברים האלה חודש או חודשיים. אולי הוא התחיל קצת הרבה מראש, וכרגע הם עוד לא מפחדים לאבד אותנו, אבל ככל שעוד זמן נעבור ונהיה במרחק של שנה שנתיים - הוא יוכל להגביר את הלחץ ולהגיע בעמדת יתרון למו"מ. אולי לא הכי יפה, אבל ברצלונה היא המותג הכי גדול של נייקי, והם דפקו אותנו בשנים האחרונות. אני לא מרחם עליהם.

לפחות הבנתי את זה מתישהו, יש כאלה שעוד פחות אובייקטיביים ממני ועדיין לא השכילו להבין את זה. :wink:

אני עדיין מחפש איומים והכפשות.

בקיץ איימו עליי בחוף הים. מוכר הארטיקים צעק “אני הולך!” לפני שהחלטתי אם לקנות ארטיק או לא.

אני גם עשיתי מניפולציה על מוכר מסוים כשאמרתי שבמקום אחר מוכרים יותר זול. איזה עונש מגיע לי?

image
בוא נגיד שקצת הגזמת

לא אמרתי בשום אופן שזה לא בסדר או מגיע עונש, רק שלנסות ולהפעיל לחץ דרך ריאיון בתקשורת זה חסר תקדים והזוי. אני לא מאמין שטקטיקה כזאת יכולה לעבוד, כרגע לא נראה שזה עובד, ולפי הדיווחים שממשיכים לזרום היום זה נראה שלאפורטה ממשיך עם האסטרטגיה הזאת.

על מוכר ארטיקים אפשר לעשות מניפולציה כזאת וזה יעבוד, על נייק - פחות.

לגבי כל העניין של הכפשה, הבאתי בדיוק את אותו צילום מסך בהמשך, יכול להיות שפספסת את החלק הזה. תקרא את מה שאני ומשה כתבנו שם.

אני מן הסתם לא חשוף לשום מספרים ולא עוסק בתכנון כזה או אחר בחיי.

ההיגיון אומר לי שכדי להוציא דבר כזה לפועל באופן שיצליח מצריך כמה גורמים:

1. תכנון מוקפד מראש.
  2. הבנה שיהיו שנים של הפסד(בעיקר בהתחלה).
  3. התבססות על מותג שיצליח למשוך קהל.
  4. אירגון מחדש של המועדון(שת"פים עם חנויות, פתיחת חנויות, יכולות שילוח, מחסנים, מפעלים וכו’).
  5. אורח רוח.

מניח שיש עוד הרבה גורמים שבטוח לא נגעתי בהם(מסים של כל מיני מדינות שמוכרים בהן וכן הלאה just to name a few).

כמו שאני רואה את זה, ברצלונה הנוכחית עונה רק על סעיף 3. בכל השאר הם רחוקים מאוד, בעיקר סעיפים 1, 5 שלתחושתי הם way off מהמציאות.

אם מדובר בטקטיקת מו"מ מול נייק אחרי השמועה של פומה זה לדעתי לא ישיג את המטרה, ואם מדובר בניסיון אמיתי אז זה הימור שעלול להסתיים בהתרסקות קולוסאלית.

מה?

אתה לא אמור להיות אוהד כדורגל חנן? לא יצא לך להחשף לטקטיקה הזו קיץ אחרי קיץ כבר עשורים?

חחח
נראה לי אתה עושה מאמץ להטריל - אפילו אתה לא יכול להאמין שיצא לך כזה משפט שטותי ולא קשור מהמקלדת :joy: :joy: :joy:

מסכים בהחלט.

אה, סליחה, לא ראיתי.
אתם כתבתם הרבה ומהר.

אני לא רואה בעיה בלהגיד שמתחרים מוכנים לשלם יותר. לגיטימי לגמרי.

ספורט כנראה מתלהב מהרעיון של ייצור עצמי ומביא 3 מקרים של קבוצות ספרדיות שכבר עשו את זה.
אתלטיק בילבאו 2001-2009
בטיס 2009-2012
מיורקה 2003-2009
ניחוש פרוע שהם הפסיקו את זה כי זה לא השתלם.

בנוסף ספורט אומר שבארסה לא תעשה הכל בעצמה אלה תחפש חברת ביגוד שתייצר את הבגדים תחת הלוגו של בארסה.
במקרה כזה אני לא מבין כמה בדיוק הם רוצים למכור כדי שישתלם לוותר על כ 100M של נייקי, ובנוסף לשלם ליצרן על החולצות.
מחיר חולצה בחנות הרשמית הוא 110 יורו, ועם שם שחקן 165-185 יורו.
זה מחיר רשמי, בטח במבצעים יש מחיר זול יותר.
מצאתי נתון לא רשמי שב2021 נמכרו 1.34M חולצות. 80% מתוכם היו עם השם של מסי.
סביר להניח שהמכירות ירדו אחרי שמסי עזב.
נראה כמו הרפתקה מסוכנת מאוד, במיוחד במצב הפיננסי הבעייתי, ורווח לא ברור אם בכלל.

ועוד לא דיברנו על הקנס שצריך לשלם לנייקי על הפרת חוזה.

אשמח לראות תקדים לזה, שנשיא של מועדון גדול יוצא נגד הספונסרית ומנסה להשיג דיל יותר טוב דרך ריאיון בתקשורת.

ולעניין ההטרלה, באמת שלא. יש דרכים הרבה יותר טובות להטריל, ואת זה אני עושה ברדיט. אתכם אני מכבד ומדבר דוגרי. פעם אחת הטרלתי בכוונה, אחרי כל הסיפור שהיה עם השופטים, ולא ניסיתי אפילו להסתיר את זה, רק רציתי לתת לכם לטעום טיפה מהתבשיל שלכם.

אתה קצת מבלף כי אתה מסייג:

אבל הסייג שאתה מציב לא תופס בעיניי. הפעלת לחץ באמצעות ראיונות בתקשורת היא האלף בית של פוליטיקאים, וקורית חדשות לבקרים בכל התחומים שבהם מישהו עם גישה לעיתונות רוצה להפעיל לחץ על איזשהם מקבלי החלטות.

לסייג ולהגיד שבמו"מ מול חברת ביגוד זה שונה מאשר בתחומים אחרים, ובכן… קלוש.

אתה יכול לא לאהוב את זה, אבל זו טקטיקהה מקובלת ונדושה. אין פה שום דבר חדש.
ואם במקרה אתה חושב שבאמת יש פה משהו חדש, אז בחייאת תעביר לי את הטלפון של הדילר שלך - אני צריך לדבר איתו דחוף, הרפואי שלי נגמר…

וואי וואי איך הכנסת לי והראת לי מה זה… נוקאאוט.

:man_shrugging:t2:

קח את זה לאן שבא לך.

אין לי מושג אם זה יעבוד או לא, אבל בגדול צריך להיות ברור אני חושב שבארסה לא תייצר לעצמה את החולצות. זה מטופש ו-א’ ב’ של התנהגות עסקית, ואין לי ספק שלאפורטה לא כזה מפגר. מדובר כאן באחת מ-2 אפשרויות:

1. לחץ למטרות מו"מ.
  2. כוונה לעשות אאוטסורס לחברה חיצונית שתייצר את הביגוד תחת המיתוג של בארסה.

לגבי אופציה 2, אגב, זה לא מאוד משנה מי החברה הזו וברמת התיאורטית זו יכולה להיות אחת החברות המוכרות שהן חלק מהמשחק הקיים (נייקי, אדידאס, פומה וכו’). ההבדל המרכזי כאן הוא בעצם חלוקת התפקידים: האם המיתוג שייך לברצלונה והיצרנית רק מקבלת תשלום על הייצור (ואולי גם קצת הפצה ומרקטינג), או להפך, שהמיתוג יהיה שייך ליצרנית וברצלונה רק מקבלת תשלום מסוים על הפרסום (המודל הקיים).

הדגל האדום המרכזי כאן הוא למה אף קבוצה מוכרת לא עובדת במודל כזה, ולמה אלו שכן עבדו במודל כזה הפסיקו. כנראה שזה הרבה פחות משתלם, ואין פה איזו הברקה של לאפורטה אלא משחק פוקר.

יכול גם להיות שמדובר בדבר זמני בלבד כדי לשבור את החוזה מול נייק, ולא בהכרח מתוך מחשבה ש’‘ייצור עצמי’’ זו הדרך קדימה.

אומנם שייך להנהלת העבר אבל ישפיע עלינו עכשיו.

אחרי דיונים של 8 חודשים שהגיעו למבוי סתום, בארסה ומירוטיץ׳ כנראה ילכו לבית המשפט לדיון על חיסול החוזה שלו.

לפי רדיו קטאלוניה, הסנטר עם חוזה ברתומאו רוצה 22 מיליון יורו בפיצויים על החיסול שקיבל בקיץ האחרון, כולל בונוס של 6 (!!!) מיליון יורו על הזכייה באליפות ספרד עם הניצחון בגמר על ריאל מדריד.

שתבינו, אפילו מסי לא קיבל בונוס של 6 מיליון יורו על זכייה באליפות.

#תודה_ברתומאו

גם עוד 100 שנה עוד נשלם על הנזק של החתיכות חרא

מירוטיץ’ צודק.
מצאתי כתבה בה הסוכן אומר שבארסה משלמת לו 31 אלף ליום. זה 11M לעונה.
היה לו חוזה עד 2025, אז הוא דורש שישלמו לו את השנתיים שנותרו.
לגיטימי לחלוטין מצידו .

הבעיה כמובן ברטומיאו שחתם על חוזה כזה. אני לא יודע מה היה תקציב של קבוצת כדורסל בתקופתו, אבל בשנתיים האחרונות זה עומד על 40M בערך.
אי אפשר לשלם 11 לשחקן אחד.

אני מניח שיגיעו לפשרה, בארסה תשלם לו בתשלומים במשך כמה שנים והוא יקבל את הכסף.