ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

טבאס מכניס את הכסף הזה לחישובי השכר שלנו, נכון?

כשקונים שחקן, בארסה תמיד רוצה לשלם בתשלומים כי מה שנכנס לחישוב זה תשלומים באותה עונה.
גם תשלומים דחוים למסי אנד קומפני נעשו בגלל זה.
ההיגיון אומר שגם תשלומים לשחקנים עקב התרת חוזה צריכים להיות ככה. הרי אם היה נשאר לא היה מקבל את כל השכר של שנתיים במכה.
אבל הם מסוגלים לשנות את החוקים עוד 10 דקות אז אי אפשר להיות בטוח.

אל תרביצו לי שאני מזכיר את בארסה מאניה, אבל בארסה מאניה כל הזמן מביאים דיווחים ממקורות שונים כמה בהנהלה חושבים שקריטי שהמאמן הבא יידע ספרדית.

אם זה נכון, אני חייב לומר שאני לא ממש מבין את הקטע. נתפשר וניקח מאמן פח כי הוא יודע ספרדית? מה הבעיה בלהביא מתורגמן בזמן שהוא ילמד ספרדית?

יש מתורגמן פורטוגלי מפורסם ששמעתי שפנוי (:

אני קורא קבוע במארקה וב MD על בארסה, ועוד לא ראיתי איזכור אחד של ידע בספרדית.
אולי רק שמועות שפליק לומד ספרדית, אבל לא קראתי שזאת דרישת סף.
יכול להיות שיש להם מקורות שונים, כי שמועות סביב בארסה זאת תעשיה שלמה שמפרנסת עשרות או מאות עיתונאים ו"עיתונאים" .

שמינו את ואלורדה התירוץ היה שהוא שיחק יומיים בברצלונה. אז הקישקוש של “שידע ספרדית” זה בערך אותו דבר.

יביאו לנו איזה בינוני ויתנו את התירוץ הזה

חוץ מזה שהייתי רוצה לראות יותר דקות לפאו פרים\ברנאל, אני כן מבסוט מזה שצ’אבי יוצר תקדים עם הדקות לקובראסי ופורט ועוזר להם להתבסס לקראת המאמן הבא. ממש מקווה שהם ימשיכו לקבל הזדמנויות בעונה הבא.

אשמח מאוד אם פורט יראה יותר דקות, במצבים בהם זה יתאפשר. אפילו אם זה רק כדי לתת לקאנסלו קצת מנוחה.

לגביי פרים, ברנאל (גונדואן יהיה חייב לנוח מתישהו) וקובארסי - מסכים.

מישהו מהקישור האחורי חייב לראות דקות משחק, אפילו אם רק נצטרך חילוף כמו אתמול.
רומאו קטסטרופה.

מקווה שזה לא יהיה קאסדו. אני יודע שהוא מבוגר יותר, וברור לי שהוא מעל פרים וברנאל בהיררכיה מבחינת צ’אבי כי הוא מזומן לספסל והם לא, אבל הוא שחקן שלא ייצא ממנו הרבה וחבל לבזבז את הזמן.

אלא אם קורה נס ויש פתאום אפשרות להוציא 60 מיליון על קשר אחורי בקיץ, נראה לי שלרשום את לאמין, קובראסי ופורט בבוגרת פלוס אולי להחתים את קאנסלו ב-20 זה הכי טוב שאפשר לקוות לו.

מקווה שלא ינסו לגרד עוד כל מיני שחקנים סוג ז’ כפלסטר.

צריך גם לרשום את איניגו, גאבי ורוקה, ולדאוג להארכת חוזה לאראוחו…

מקווה שללאפורטה יש תוכנית להגשים לפחות את הסנאריו המינימלי הזה.

הבעיה היא שאם מוכרים את קונדה אין לנו מגן ימני (הגיוני להפוך את פורט לשחקן הרכב בגיל 17?), אם מוכרים את כריסטיאנסן זה משאיר רוטאציה דלילה מאוד במרכז ההגנה+ לוקח מאיתנו את הפתרון המקומבן שלו כקשר אחורי שבינתיים לפחות עובד יותר טוב מהאלטרנטיבות, ואם תמכור את ראפיניה זה בעצם אומר שלאמין הופך לשחקן הרכב בגיל 17.

הייתי מזכיר את לבנדובסקי, אבל בהינתן השכר שלו אפשר למכור אותו רק לסעודיה, לא בהרבה כסף, והבנתי שהוא לא בקטע.

בקיצור, אין דרך קלה להכניס כסף שיממן את כל הרישומים, אז אני באמת לא יודע מה לאפורטה מתכנן, שלא לדבר על סנאריו בו מגיע מאמן חדש ומבקש רכש כלשהו חחח.

אני משער שהתכנית היא למכור את אחד מקונדה או כריסטנסן פלוס ראפיניה כדי לממן את קאנסלו(שיכול לשחקן מגן ימני) וקיצוני שמאלי. בסוף אם תהיה אופציה אז גם קשר אחורי, אבל זה לא נשמע סביר.

אם כבר הייתי מעדיף למכור את פראן על ראפיניה - גם ככה קאנסלו הוא דה פאקטו שחקן האגף השמאלי שלנו. אבל בכל סנאריו כזה יש ילד בן 17 שהופך לשחקן הרכב - פורט אם מכרת את קונדה, לאמין אם מכרת את ראפיניה. לא יודע איך אפשר לפתור את העניין הזה.

עריכה: מממ בעצם שכחתי מקיומו של באלדה חחח. אז כאילו מכרת את קונדה, קאנסלו בימין, באלדה בשמאל. זה נשמע סביר. אם כי באלדה היה רע זמן מה לפני הפציעה.

תאורטית אם אפשר להסתפק במכירה של קונדה זה יכול להיות אחלה- ייתן לנו קצת יותר תמרון מבחינת רוטאציות בקישור.

העניין הוא שבקיץ הקלפים נטרפים - ואני לפחות לא מסוגל לחזות מה יהיה המצב.

זה לא שאני צריך לדעת כמה כסף נעשה במשחקי ידידות או את מי נמכור משחקני הסגל הקיים ואז אני אחשוב שאני יודע משהו, זו לא הצרה. הצרה היא שיש לנו שחקנים שלא איתנו אבל החוזים שלהם כן. לנגלה, דסט ואומטיטי אלו בוודאות שחקנים שהלה-ליגה מסתכלת עליהם כעל שלנו כל קיץ, עד שמוצאים להם קבוצה בהשאלה או עד שימכרו אותם / החוזה שלהם יסתיים.

חוץ מהם יש לנו שחקנים עם שכר דחוי. אנחנו יודעים שפיקה ויתר על השכר שלו בחוזה, אבל לגבי אלבה ובוסי אני לא יודע מה הם דרשו, אם וכמה אנחנו עדיין משלמים. מאטס ופרנקי - מתי אנחנו מסיימים לשלם על השכר הדחוי שלהם מהקורונה? גם את זה אני לא יודע.

כלומר, יש פה הרבה נתונים בתקרת השכר שיכולים פתאום להתפייד בקיץ מבלי שאנחנו נראה איזו הכנסה מעניית ממשחקים / ספונסרים וגם מבלי שנמכור שחקנים יקרים.

המצב שלנו לא שקוף לנו בכלל, אז לא ברור לי למה אתם נכנסים לספקולציות על רכש או עזיבות. כלומר, תפאדל, תהנו מזה כמה שבא לכם, אני פשוט מרגיש שחסרים לי מלא נתונים…

באלדה היה רע לדעתי כי ביקשו ממנו המון בצד ההתקפי(מה שאין לו מספיק) וכי שחקנים צעירים תמיד חווים ירידה מסויימת בתחילת הקריירה.
הוא שחקן טוב עם פוטנציאל גבוה, הייתי רוצה לראות אותו יותר כחלק מהקו האחורי עם שחקן כנף מלפניו. 2 איכויות מאוד חזקות שלו הן שבירת לחץ בעזרת דריבל(פחות אחד על אחד) והצטרפות מאוחרת.
הבעייתיות יכולה לבוא מחוסר ריכוז ומשחק גובה ברחבה.

אני לא רואה סיטואציה שבה ימאל חוזר להיות שחקן ספסל, במקסימום יותר רוטציה כדי למנוע ממנו שחיקה ופציעות.
למה דווקא ראפיניה?
א’. כי הוא מבוקש ופראן לא.
ב’. ראפיניה לדעתי לא ירצה להסתפק וגם לא אמור להסתפק בפחות מלהיות שחקן הרכב. עונה שעברה היה את התירוץ שדמבלה היה טוב מדי, ואז עם הפציעה ראפיניה קיבל מספיק דקות כדי לשכנע את עצמו שהוא שחקן חשוב.
העונה, אחרי שדמבלה עזב, הוא שוב לא הצליח להתקבע בהרכב, ואם הוא ישאר אז הוא יראה יותר דקות דווקא באגף שמאל ואני לא יודע אם זה מתאים לכל הצדדים.
ג’. הכי פחות קריטי, אבל פראן טיפה יותר ורסטילי ויכול לשחק בנוחות בכל עמדה בחלק ההתקפי.

@Josepe, בגדול אני מסכים, אבל רוב הדיבורים פה הם על שחקנים שכבר חלק מהקבוצה וצריך לרשום אותם, ועל עזיבות שסביר להניח שקרו בהתאם למצב הכלכלי.

מצטער לומר שהרכבת הזאת כבר עזבה את התחנה… יש לכם כבר ילד בן 17 שהוא שחקן הרכב כמעט בלתי מעורער, ומועמד רציני לשחקן העונה שלכם.

מה שהכי עצוב זה שכל המועמדים הכי חזקים לעזוב את הקבוצה לטובת ריפוד קופת המועדון, הם בדיוק הרכשים היקרים ביותר בעידן צ’אבי, ואלה שע"פ הפרסומים הוא התעקש עליהם במיוחד - ראפיניה, קונדה, פראן (גם השם של לבנדובסקי עלה (ובצדק), אם היה ניתן לגזור עליו כמה שקלים). ואני לא חושב שהעליתם דווקא את השמות האלה מתוך איזושהי רומנטיזציית יתר של הצעירים שלכם. בכל ניתוח מקצועי “קר” של צרכים אל מול יכול ומקסום רווח, אלה אכן השמות שלדעתי היו עולים.
וזה אולי הכישלון הכי גדול של צ’אבי בתקופה שלו במועדון, בטח כמנג’ר. להתעקש על רכש יקר שמלכתחילה נראה תמוה לאור מצב הסגל (עמדות מכוסות + צרכים דחופים בהרבה), ושגם בדיעבד לא מסביר/מצדיק את עצמו, בקבוצה שבכל מקרה נמצאת במשבר כלכלי.

יש הרבה מה להגיד על הנושא הזה, אבל הזרז העיקרי לעניין הזה זה לאו דווקא עניין ההשתלבות, אלא שינויי החוקה של טבאס שבעצם ביטלו את התכניות שנבנו בקיץ 22’.

שכחתם את כל המושאלים שחוזרים, פלוס כאלה שיש לנו בייבק בזול.
חלקם אולי יישארו.
קראתי כבר על אלכס ואלה, ריאד, פאטי, אראוחוב, טורה.
עוד לא דיברנו על הכסף שאפשר לקבל על לנגלה, דסט, אריק, ואותו פאטי אם לא יישאר.

את לבנדובסקי הייתי משחרר גם בחינם אם היה מסכים ללכת. צריך גם לשחרר שכר, והוא יושב על שכר הכי גבוה בקבוצה ולא מצדיק אותו. מצד שני, אני עדיין לא רואה את רוקה או את גיו פותחים במשחק רציני.

הקטור פורט קיבל מצ’אבי 2 משחקים בקושי ואז הוקפא. זה לא מספיק כדי להכריז עליו כדבר הבא. זה לא קוברסי ולא לאמין.

@PositiveArs תראה. זה תפס.

כן, זה קצר וקולע, ורק אחוות אוהדי בארסה ישר מבינים במי מדובר.