ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

דווקא אני בעיקר מאוכזב מהיכולת ההגנתית של באלדה. אבל היו לו תקופות טובות יותר והוא צעיר. מגיעה לו עוד הזדמנות.

אני מבין מה אתה אומר לגבי לאמין בעיקרון, אבל אתה לא פוחד עליו?
אני משקשק מפחד. מקרה פאטי עדיין טרי והוא ילד בכיתה י’. אני ממש חושש שעומס של הרכב יגרום לו נזק גופני/ מנטלי.

אני מסכים לחלוטין שראפיינה יותר סחיר, אבל פראן הוא פשוט לא מועיל (וראפיניה הראה שיש לו גם ורסטיליות). חוץ מזה, בהמשך לפסקה הקודמת, הייתי ממש רוצה לראות אותו לכל הפחות חולק דקות עם לאמין, ואני לא חושב שזה יהיה בלתי אפשרי ברמת האגו.

אם הכסף מהמכירה של פראן יספיק, הייתי מוכר אותו (ואת ראפיניה בקיץ הבא כשלאמין בן 18)

כל עוד שניהם בפריזר ברור שזה נראה רחוק. צ’אבי חייב להתחיל לתת להם יותר דקות.

בעיני הצד ההגנתי שלו טוב מאוד, למרות שצריך שיפור.
קשה מאוד לעבור אותו באחד על אחד, הוא חזק, מהיר, אגרסיבי.

אני גם לא מבסוט מזה שימאל ישחק המון, אבל הוא כבר קנה את המעמד שלו.
אם זה נטו עניין מקצועי אני משאיר את ראפיניה(אני כנראה בין הבודדים פה שכן מחזיק ממנו), במיוחד אם קאנסלו יהיה המגן הימני שלנו(כנ’'ל לגבי פורט). הבעיה המקצועית שלי עם ראפיניה זה שבניגוד לימאל הוא לא שחקן כנף וצריך מגן ימני שתופס את הקו במקומו. לא בא לי לראות עוד עונה שלו מנסה להיות בכוח דריבליסט.

הבעיה שעל פראן לא תקבל הרבה. השווי שלו בספרים יהיה 30M בקיץ, ואני לא מאמין שמישהו יקנה אותו אפילו בסכום הזה. אם נמכור בפחות, אז רושמים הפסד במקום רווח.
ראפיניה בספרים שווה 35M, כנראה אפשר למכור אותו בהרבה יותר ולרשום רווח משמעותי.

קצת מפחיד להעזיב את לבנדובסקי בלי מחליף שהוכיח שהוא שווה משהו. זה יכול לחרב עונה שלמה.

לגבי באלדה נסכים לא להסכים: לדעתי היכולת ההגנתית זו החולשה שלו.

מסכים איתך מאוד לגבי התפקוד של ראפיניה, אבל פראן בצד השני הוא עוד פחות שחקן אגף, ומתקשה לעקוף עציץ בדריבל.

אני חושב שקלעת בול בתיאור של ראפיניה, יש לו מה לתרום (הרבה יותר מפראן) אבל ווינגר שעובר שחקנים בדריבל על הקו הוא לא.

לכן דווקא השילוב שלו עם באלדה/קאנסלו יכול לעבוד.

כהערה משנית, קשה לי קצת עם קו הגנה שכולל גם את באלדה וגם את קאנסלו. שניהם עולים המון למעלה, והגנה זה לא הצד החזק שלהם.

אני מרגיש שכרגע למשל קונדה מאזן את העליות של קאנסלו הרבה יותר טוב.

איך מחליף יכול להוכיח את עצמו אם לא ניתן לו צ’אנס?
לבנדובסקי עוד מעט מתפורר על המגרש, חייבים להתחיל לעשות החלפות לפני שהם ייעשו עבורנו

לא הבנתי מה זה קשור?

מה זה משנה בכמה הוא נקנה עבור המכירה שלו לצרכי הפייר פליי?

פראן לא כנף קלאסי, אבל צריך לזכור שאת העלייה הראשונית שלו עשה באגף ימין, מה שגם שהיו לו כמה הופעות מרשימות שם בבארסה(קאדיז לדוגמא). אני סובל את ההופעות שלו שם הרבה יותר מאת אלו של ראפיניה.
בכל אופן לא על הגבעה של פראן כנף ימין אני אמות.

אם אתה לא מחזיק מבאלדה הגנתית, אז כל הנקודת מוצא של קאנסלו בימין לא רלוונטית.
אני לא חושב שבאלדה עולה המון למעלה כמו שזו הוראה של צ’אבי ולכן גם קאנסלו מבצע אותה, אבל בכל מקרה הנחת הבסיס הטקטית היא שלפחות מגן אחד צריך להיות חזק הגנתית כדי ליצור קו 3, והשני צריך להיות מישהו שמצטיין התקפית או בניהול משחק.
אם קאנסלו בהרכב אז המגן השני צריך להיות מישהו כמו קונדה שיתן את האיזון(משהו שלדעתי באלדה כן יכול לעשות). מאיזה אגף עושים את זה תלוי בשאר השחקנים.

עכשיו גיליתי ש-ע. שם בדוי שמור במערכת בפורום.

נראה לי שזה קשור לעובדה שמשלמים בתשלומים ושכנראה עוד לא סיימנו לשלם עליו.

אז אם מכרת בפחות, אתה ממשיך לשלם על שחקן שכבר לא שלך, כלומר שהוא תופס מרווח בפייר פליי גם אחרי שמכרת אותו.

אגב, בינתיים הניסוי של כריסטנסן כקש״א עובד נהדר הגנתית, מה שגורם לי לתהות אם לעשות חילופים בינו לבין פאו על המשבצת הזו יעבוד טוב יותר.

לילד יש ראיית משחק טובה ומסירות מצויינות. אולי הוא יוכל להשתלב יותר טוב גם במשחק ההתקפה כקש״א ממה שכריסטנסן מסוגל.

רק אומר שלכתוב רק “פאו” בהקשר של שחקן ברצלונה, זה כמו לכתוב “שי” בהקשר של משתמש פורום -

כוסאומו - לכתוב קובארסי מהנייד זה חתיכת שבירת אצבעות…
תחסוך ממני עד שיעלה עוד פאו לבוגרת, פליז… :pray:t2: :crossed_fingers:t2:

לא בטוח שירדתי לסוף דעתך אבל אם כן לא נראה לי שזה ממש מסביר מה הקשר.

כשאני מוכר שחקן לצרכי פייר פליי, מה זה משנה את מי מכרתי ובכמה הוא נקנה?

ה-‘‘פייר פליי’’ שמתקבל מהמכירה של שחקן זה סכום המכירה מינוס שווי הנכס.
אם השווי של פראן הוא 30 מוכרת ב-50, אז ה-‘‘פייר פליי’’(אם הבנתי נכון את כוונתכם במושג) הוא 20.
אם הוא נמכר ב-25, אז זה מינוס 5.

בגלל זה מכירה של שחקני בית, שחקנים חופשיים או שחקנים שהרבה זמן במועדון מביאים יותר אפשרות של ‘‘פייר פליי’’.

אתה קצת מערב שני דברים שונים.

מה זה משנה את מי מכרתי? בוודאי שאם מכרתי שחקן ב X ושחקן אחר ב 2X יש הבדל נכון? אז כנראה שלא שאלת על זה באמת, ועל כן לא הבנתי את השאלה הזו שלך:

לגבי בכמה הוא נקנה, יש עניין של תשלומים כאמור. אם אני משלם על שחקן בפריסה לחמש שנים, ואז אחרי שלוש שנים אני מוכר אותו ב״הפסד״, כלומר בפחות מ40% מערך הקניה (שווי של שנתיים), אז אני ״מפסיד״ על השחקן.

אם שילמתי עליו מוקדם אז אולי זה פחות משנה לפייר-פליי, אבל אם אני עדיין משלם עליו ואחרי המכירה אני עדיין צריך לשלם עליו כי מכרתי ב״הפסד״, אז הוא לא סיים להתפנות מהפייר-פליי. אני עדיין מחשב את מה שנשאר מהתשלומים עליו והם לא באמת התפנו.

על כל פנים, בקבוצות כדורגל יש ענייני חשבונאות מורכבים בכל מה שקשור לקנייה, מכירה ותשלומים.
בזמנו, עיסקת המכבסה עם ארתור ופיאניץ׳ הייתה דוגמא מצויינת.

מכירה נכנסת בספרים ב״מכה אחת״, גם אם העיסקה נעשתה בתשלומים.
קניה נרשמת בתשלומים שעליהם סוכם ולא במכה אחת.

בעיסקה הנ״ל לשתי הקבוצות הייתה הזדמנות מצויינת ״לסדר את הספרים״ ולמרות שהקבוצות לא החליפו כסף באמת, ההבדל ברישום בין קניה למכירה גרם לכך ששתי הקבוצות רשמו ״הכנסה״ למרות ששום כסף (כמעט) לא עבר בין הקבוצות.

מה שאני מנסה לומר זה שכמו עם בנקים וכמו עם ממשלות, יש לא מעט משחקים וירטואליים בכסף שבכלל לא זז לשום מקום ואולי אפילו לא התקיים במציאות (כמו בנק שיכול להלוות את אותו שקל לעשרה אנשים שונים לפי חוק).

לא בטוח שאנחנו מבינים באמת את המשחקים האלו, כי עלינו הם אסורים.
אני לא בנק, אני יכול להלוות שקל אחד רק לבן-אדם אחד.
אני לא ממשלה, אם יש לי שקל אני לא יכול לייעד אותו לכיסוי של כל מיני הוצאות ולהחליט שזה בסדר. ברגע שאני מכסה איתו הוצאה אחת אני כבר לא יכול לכסות איתו הוצאה אחרת.

כנראה שקבוצות כדורגל הן עסק שכן מותר לו ״לשחק במספרים״ בגבולות מסויימים.

תכתוב פאו שובר-שיא

אם אני לא טועה, אז דימיטרי הסביר בעבר שקנייה נרשמת לאורך כל שנות החוזה לא משנה בכמה תשלומים שילמת. החתמת על חוזה ל-3 שנים, אז הרכישה נפרסת ל-3 - החתמת בחוזה ל-7, אז 7 שנים.

Puma are ready to pay a €100 million bonus immediately upon signing. Additionally, they are willing to offer €120 million per season, a significantly higher amount compared to Nike’s offer of €85M plus €20M in variables. [MARCA]

@dmitrys לתגובתך ממתין

כן, זה.

פראן טורס נקנה ב 55M וחוזה ל 5.5 שנים.
זאת אומרת באותו רגע יש לבארסה נכס (או “נכס”) בשווי 55M.
הערך של הנכס הזה יורד ב 10M כל שנה, ובסוף החוזה שווה ל 0 כי הוא שחקן חופשי ויכול לעבור בחינם.
בקיץ, 3 שנים לתום החוזה, הערך של הנכס יהיה 30M.
אם מוכרים בפחות, רושמים הפסד לאותה שנה, מה שלא רק שלא עוזר, אלא אפילו גורע מתקרת השכר.
כמובן שצריך גם להתחשב שנפטרים מהשכר שלו, שאני לא יודע מה הוא, אבל אם מוכרים מישהו אחר ברווח, נפטרים גם מהשכר של זה, אז לא התחשבתי בשכר אלא רק בסכום המכירה.

בקיצור, זה מאוד משנה את מי מוכרים.