ההנהלה של בארסה: תם עידן צ'אבי

זה למשל ממארקה
בתרגום גוגל לאנגלית “they responded with precautionary measures”
יכול להיות שהציטוט למעלה לא מדויק, אבל מה זה יכול להיות? כנראה איום בתביעה על הפרת חוזה מצד בארסה.

אם קוראים פה גם: ¡El Barça rompió el contrato con Nike por incumplimientos!

לא משתמע בשום צורה שהולכים לבית משפט.
''אנחנו עובדים כדי לפתור את המצב בצורה מנומסת". בין היתר.

בהמשך לזה.
MD חוזר לנושא עם אותם סכומים שפומה מציעה.
100 מיליון קבוע לשנה, פלוס 20 במשתנים פלוס 100 בונוס חתימה.

אבל MD טוען שנייקי משלמת עכשיו רק 66 מיליון, כולל משתנים. זה הרבה פחות ממה שמארקה מציין למעלה.
האתלטיק טוען בכלל שנייקי משלמת 105 מיליון קבוע פלוס 50 במשתנים.

יכול להיות שלאפורטה עובד עלינו? שההצעה של פומה לא יותר טובה ממה שמקבלים מנייקי, וכל העניין הוא סביב בונוס חתימה שיאפשר לבארסה לסגור את השנה הזאת ברווח?

בגדול כשאני צורך עיתונות ספורט, אז האתלטיק תמיד הוא הגרסא הכי קרובה לאמת. ככה שאם זה או הוא או המונדו דפורטיבו. זה ברור שהאתלטיק הרבה יותר קרוב למציאות.

אני תופס ממארקה כעיתון הכי פחות גרוע בספרד.
יש פערים גדולים בינו לבין אתלטיק בנושא הזה.

נראה לי הפערים בין פומה לנייקי לא אסטרונומיים כמו שנתנו לנו להרגיש בהתחלה.

אני איתך בנושא המארקה בספרד, אבל בסוף זה עיתון שמקורב לריאל מאוד. לא יודע כמה ידיעות בנוגע לברצלונה הן אמינות. הרבה פעמים הם מאמצים עמדות פשוט אנטי ברצלונה קלאסיות.

האתלטיק הכי אובייקטיבי והכי מקצועי.

אני חושב שכתבת יפה והמטרה פה היא מענק החתימה. זה גם מאוד מאוד הגיוני. החוזה של נייקי על ברצלונה החל ב-2018 קרי תקופת מסי.

https://www.footballbenchmark.com/library/sponsorship_overview_2023_24

לדעתי הנתונים פה בלינק מחזקים את מה שאתה אומר.

האתלטיק הכי אמינים. רלבו מיד אחריהם. מארקה זה מאוד תלוי מי הכתב, חלק אמינים וחלק לא.

רלבו זה אתר שנוסד מתוך הרשת החברתית. אסף הרבה עיתונאים פרטיים וכאלה שפעלו בטוויטר. הקיץ אגב רלבו החליפו את מארקה בשיתוף הפעולה עם לה ליגה באפליקציית הפנטזי.

לא יכול להיות

לא יודע, משהו בחיבור בין “מאמן עילית” ל"לואיס אנריקה" לא מסתדר לי.

אני חושב שהכוונה היא לזה שהוא אימן קבוצות עילית וגם הביא איתן תוצאות טובות.

לזכותו של לוצ׳ו אני חייב לומר:
כשלוצ׳ו הגיע אלינו היינו קבוצה משעממת בטירוף, מניעים כדור לרוחב, אפס יצירתיות, שבלוניות מוכרת, כולם ידעו איך לחנוק אותנו ולתת לנו להניע כדור למוות בלי תכלית.

בא לוצ׳ו ועשה שני דברים חשובים:

1. ייצב את ההגנה (זוכרים?)
  2. הנחיל שיטה של הנעת כדור מהירה קדימה, שימוש מוגבר בחלוצים ומעבר מהיר מההגנה והקישור ישירות להתקפה.

בעונה הראשונה שלו זו הייתה הצלחה מדהימה, הטרבל אולי רשום בעיקר על שלישיית MSN אבל ללואיס אנריקה יש לא מעט מניות בזה שהם בכלל קיבלו כדורים שיהיה להם עם מה לעבוד.

בשנים הבאות העובדה שדילגנו על הקישור פגעה בנו, אבל זה יהיה מאוד לא הוגן להגיד שללוצ׳ו לא היה את החלק המשמעותי שהיה לו בעונת הטרבל.

רוצה להגיד שהוא לא מאמן עילית? אני חולק עליך גם אם אני לא חושב שהוא יוכל לעזור לנו וגם אם לא אהבתי את הסגנון שהוא הנחיל.

** אגב, לנהל קבוצת עילית זה גם להתמודד עם אגו של שחקנים ולחץ של עיתונאים. לוצ׳ו בכיף מסמן :heavy_check_mark: על שני הפרמטרים האלה.

אחד הדברים שהפריעו ללוצ’ו בעונה וחצי האחרונות זה בין היתר האגו של השחקנים.
מאז שקראתי על ההצלחה שיש לו עם פציעות וכושר של שחקנים הוא קיבל אצלי נקודת זכות ואפילו חשבתי לכתוב על זה פה בדל"פ.
אני כן סקרן לראות אותו בקבוצה הנוכחית, שכרגע היא נטולת אגו (שמת לב לזה?), שזה דבר מדהים ולא מובן מאליו. הסגל בריא כיום, גם אם לא מושלם איכותית.

בקיצור, לא פוסל את לוצ’ו.

נכשל ברומא, היה בינוני מאוד בסלטה, נתן עונה אחת טובה בברצלונה ואז דרדר את הקבוצה, נכשל בספרד, מציג פריז בינונית ומטה בליגה מתה. לואיס אנריקה זו אופציה מזעזעת בעיניי.

זה שלא סגרו עדיין את העניינים מול פליק אומר דברים לא טובים על לאפורטה.

הייתי בכיף מקבל את צוות האימון של לואיס אנריקה בלי לוצ’ו עצמו. רפא פול ואונסואה מצויינים.

אונסואה היה אחראי על העמידה הטקטית המעולה בהגנה של בארסה בתקופתו.

רפא פול הוא מאמן הכושר תחת לואיס אנריקה (כיום שודרג להיות עוזר מאמן יחד עם אונסואה) והוא אחת הסיבות לכמות הפציעות הנמוכה יחסית של שחקנים תחת לוצ’ו, כולל דמבלה אחד שלא החסיר כמעט משחקים העונה.

מקווה להצליח לייצר תוכן על רפא פול, יש לו אחלה הרצאות על תוכניות למניעת פציעות, ואני רוצה לבדוק יותר לעומק את מספר הפציעות של שחקנים תחתיו. הגעה שלו ושל אונסואה יכולה לתרום לא מעט סביב ניהול הכושר של הקבוצה.

1346 דקות בליגה שפרושות על פני 23 משחקים נותנות ממוצע של 58.5 דקות למשחק.

66 דקות בסופרקאפ הצרפתי, 80.5 דקות בממוצע בגביע (2 משחקים) ו-85 דקות בצ’מפיונס (7 משחקים) מראות שבמפעלים האחרים הוא משחק יותר, אבל עדיין לא קרוב ללהידחק לקצה.

בנבחרת הוא בקושי משחק.

פריז זו קבוצה זבל, אבל לפחות מתנהלים כמו מועדון מקצועני. מה שהלך אצלנו בשנים האחרונות זו שכונה. אפשר להיזכר בעונה הפסיכית ההיא של פדרי.

זה לא סותר שיש לנו גם צוות רפואי על הפנים, ושהרפא פול הזה אולי עילוי.

שמועות מאוד חזקות שלאפורטה לוחץ על צ’אבי להמשיך לשנה הבאה.

אני חושב שזה קשור לקלופ.

אם זה מה שיביא את הגרמני לברצלונה אני בעד.

בנוסף, אם האופציה זה לוצו או צאבי אני חוזר לטים צ’אבי.

הרגשה אישית זה שהמשחקים מול פסז’ יכריעו.
אם נעבור אז כל הצדדים ירגישו את החיבור מחדש והקרדיט להמשיך, אם בארסה תעוף אז לשני הצדדים יתקרר הרצון להמשכיות.

אתה חושב שצ’אבי ישנה את דעתו?
הוא נשאל אם ישנה את דעתו אם יקחו את צ’אמפיונס,והוא אמר שלא.

לא הייתי מצפה ממנו לענות אחרת.
אני חושב שאם יעברו את פסז’ כל התחושות במועדון ישתנו, משני הצדדים, והנקודת זכות הזו תתן קרדיט להמשכיות של צ’אבי. רק תחושה שלי כמובן.

נו מה? אז יעברו את פריז, נעלה למקום הראשון בליגה, הוא יודיע שהוא נשאר ונעוף בחצי מול אתלטיקו (שיפסידו בגמר לריאל כמובן) ונאבד את המקום הראשון בליגה אחרי הפסד לאוסאסונה בבית.