ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

הוא כתב על החברה האזרחית של פלורנטינו, אני זוכר בזמנו היא בצירוף מקרים מוחלט לגמרי זכתה במכרזים שם.

זה גם בעיה שלנו,

כי אתה נחנק תחת חוקים מסוימים ולפי החשד קבוצה מסוימת מקבלת הקלה מאותם חוקים.

ושוב יש פה הרבה בעיות. אחת מהם זה למשל הפרה מוחלטת של אופ"א לגבי ספורט ופוליטיקה אני מדגיש לכאורה.

אני גם לא יודע אם הכל נכון ואני לא עד לאמינות של הציוץ. אני חושב שיש פה דיון מעניין.

שוב זה גם דאבל סטנדרט. כי אני רק יכול לדמיין אם לאפורטה היה נפגש עם ראש עיירית ברצלונה ועוד כמה פולטיקאים ואז מקבל חוק שמקל על המיסים שהוא משלם תמורת איזה “האלנד” חדש.

ואז גם חותם את זה, שהוא יושב צמוד עם אותו פוליטיקאי בקלאסיקו.

אני מניח שאז לאוהדי מדריד זה כן היה משנה.

ושוב זה גם קשור לחקירה המגוחכת לטעמי על נגיריה. אם פלורנטינו מתערב בדברים כאלו אתה יכול באמת לפסול שהוא מתערב גם שם?

אני שואל רציני, אם הוא משפיע כזה חזק על חוקי מס מי יכול להגיד לי שהוא לא מתערב גם שם?

אנחנו בבעיות בגלל ההתנהלות שלנו, לא בגלל האחרים.
הנפגעים הישירים מחוק מבאפה הם תושבי מדריד. שהם יטפלו בזה.
גם לבארסה יש כוח פוליטי בקטאלוניה. אני לא פוסל חוק דומה גם שם. אם פשוטי העם שנלחמים על כל יורו למחייה מקבלים את זה, מי אני שאגיד להם משהו.

לאפורטה עשה דבר כזה?

דרך אגב, אני מסכים איתך, אם לתושבי מדריד לא אכפת שכספי משלם המיסים שלהם הולך לאמבפה אז מי אני שיטיף להם מוסר.

הבעיה שקודם כל , בוא נכיר בבעיה. אחרי זה, נבין אם זה משפיע על ברצלונה לרעה ולדעתי זה כן.

אבל תשים לב למה שסימתי, אם הוא מתערב בחוקי מס שם מי יכול לשלול שהוא לא משפיע בדברים אחרים?

רוב התושבים כנראה לא מבינים את ההשלכות של חוק כזה. אני מסכים איתך שאם יישאלו את רוב תושבי מדריד אם הם היו מוכנים לוותר על יורו בשביל לראות את אמבפה בברנבאו הם כנראה היו מסכימים. אבל החוק הזה לא מדבר על אמבפה עצמו, זה חוק שייגרר קדימה והרבה עשירי עולם יעשו עליו סיבוב. חמור מאוד, כמובן אם וכאשר זה נכון.

או שמצד שני הגעה של אמבפה לעיר מדריד תביא לעיר מאות אלפי אם לא מיליוני תיירים כל שנה שיכניסו הרבה כסף למקומיים?

אתה מכיר קהל אוהדים שיסרב לוותר על יורו אחד בתמורה לאמבפה בקבוצה ובעיר שלהם?

אז אם הפוליטקאים של מדריד חושבים שאמבפה זה החתמה קריטית בשביל העיר (ואני בספק גדול שזה כך), אז שייתחמו את החוק לאמבפה עצמו וזהו.

עד עכשיו לא, עכשיו אולי כן אם החוק הזה יתקבל במדריד.

לא לא לא.
אתם חושבים שמבאפה לא יגיע לריאל בלי החוק הזה? זה משהו אחר.
אני הבנתי שהוא בכל מקרה מגיע, והחוק ייתן לו עוד כסף על חשבון התושבים.

אני חושש שאני לא רוצה להעמיק בדיון על מס כי אני לא מכיר את ספרד יותר מידי, יש בכלל לברצלונה אפשרות לעשות את זה? כי אם אני לא טועה, הגובה הראשית של המיסים זה ספרד ולפי ההגיון לברצלונה באופן עצמאי אין יכולת לשנות חוקי מס במדינה. אבל אני לא מבין בזה יותר מידי.

ברצלונה משלמת לספרד מיסים לא לעיר. אבל אני לא מבין גדול פה.

גם אני לא, אבל בכל מחוז בספרד יש מס קצת שונה.
זאת עובדה.
אם חוק מבאפה כפי שמוצג בכתבה יכול להתקבל רק במחוז אחד (מדריד), אני לא רואה סיבה למה חוק דומה לא יכול להתקבל במחוז אחר.

במקום לדאוג לתושבי מדריד בוא נבדוק כמה העשירים של ישראל משלמים מיסים יחסית לשאר.

אני מניח שזה כל הבעיה. בשביל לשנות את המס אתה צריך השפעה על הפולטיקאים בממשלה או במדריד. אני מניח שללאפורטה אין את זה.

תושבי מדריד לא מעניינים אותי, מענין אותי השפעה זו או אחרת של בעל קבוצת ספורט על מקבלי החלטות במדינה.

זה כל הציוץ .

אבל רק להזכיר, שמדריד יש גם אוהדים של אתלטי. שבטח לא ישמחו לדעת שהם ממנים את הבונוסים של אמבפה במדריד #רק אומר

אם החוק חל על כל מחוז מדריד ולא רק על ריאל מדריד אז הם יכולים להגיד שהם משלמים את הבונוסים של צ׳ולו ולישון בשקט.

זה ממש אוףטופיק.
החוק בכתבה מדבר על הקלות מס לעובדים זרים עשירים. לא לעשירים מקומיים, לא להשקעות זרות.

מן הסתם גם אתלטיקו תהנה מהחוק הזה. תוכל לשלם פחות ברוטו על שחקני רכש זרים והם יקבלו יותר בנטו.

הכסף מגיע על חשבון תושבי מדריד, זאת קודם כל בעיה שלהם.

אם זוכר נכון יש או היה חוק דומה אצלנו לשחקנים זרים.

זה נכון למיטב ידעתי, אבל מנגד המדינה הפחדנית שלנו הסכימה לתת לוועדי העובדים למיניהם (במקרה הזה, ארגון השחקנים) נדוניות שונות ומשונות. כמו הגבלת זרים. שגורמות לזה שמעבר לזה שאתה משלם יותר כאזרח גם בא לך לעקור את העיניים כשאתה רואה ליגת העל.

יש פה מין פיספוס והתעלמות מהבעיה האמיתית.

זה לא שפלורנטינו בהליך מסודר וראוי בא ואמר “בואו ותשנו את החוקי המס בשביל שכל תושבי מדריד יהנו ממנו”

הוא נפגש עם פולטיקאים ולפי החשד סיפק להם טובות הנאה (ישב פאקינג צמוד לראש העיר בקלאסיקו…) בתמורה קיבל מהם חוק אמבפה זה החשד.

החשד, שהוא השפיע על חוקי המס, בשביל להחתים שחקן כדורגל ספיציפי .

אני מבין את הרצון של כמה מאיתנו לנסות לברוח מזה. אבל תקראו את הציוץ.

כל השאלה, אם זה נכון או לא נכון. אם זה נכון, זה פאקינג שחיתות. אין פה בכלל על מה לדבר. שלא לדבר שוב, שיש פה פאקינג עבירה מפורשת של חוקי פיפא לגבי מעורבות של פולטיקאים וקבוצות ספורט.

אז אני ישאל שוב, האם הציוץ נכון או לא נכון. לא אם אתם חושבים שבישראל העשירים משלמים יותר מידי מיסים למען השם.

האם פלורנטינו מפעיל השפעה אסורה על פולטיקאים? אם זה נכון. האם זה הוגן לגבי שאר הקבוצות במדינה? אם הוא משפיע בתחום א מה זה אומר לגבי תחומים אחרים? האם הוא משפיע גם שם? האם גם בעלי קבוצות אחרות מתהלים בצורה כך?

זה הדיון שאנחנו אמורים לנהל פה לא אם חוקי המס בישראל זה אותו דבר.

והגבתי לך כבר בהתחלה. שאם זה נכון זה חמור ביותר.

אולי פספסתי אבל איפה זה רשום בציוץ? או שהכוונה שזה שהם ישבו לידו בקלאסיקו זה טובת הנאה?

אני מניח שזה לא הדבר הכי פרוע לצפות שיום אחד פולטיקאי נפגש עם בעל קבוצה אחרי זה אותו פוליטקאי משנה חוק במטרה להטיב עם בעלים של אותה קבוצה ופתאום אחרי זה יושב במשחק שכל העולם צופה בו בשידור חי בטלויזיה ליד הבעלים של אותה בעל קבוצה. אני מניח שלא כל אחד היה מקבל את הכבוד הזה.

מן הסתם, זה יותר פרשנות שלי. לא חושב שזה יותר מידי פרוע מצידי להסיק שיש פה משהו לא הכי כשר.

מי אלו בתמונה ? קלאיסקו אחרון

https://twitter.com/LaLigaMichael/status/1782795381031530749

רק בשביל לדייק:

מתוך הציוץ תרגום חופשי שלי:

הגבר זה ראש עירית מדריד האישה זה מישהי שעומדת בראש הועדה. שתי חברים קרובים של הבוס.

הם אלו שעמדו מאחורי שינוי החוק (בשנה שעברה שידעו שאמבפה עומד להגיע למדריד) .

זה יכול להיות באמת האימ אימא של הצירופי מקרים. כאילו סתם שתי חברים פולטיקאים בעלי כח שהחליטו סתם מטעם עצמם ולבד ולא שום השפעה להטיב עם ריאל וללא שום קשר פתאום מקבלים כיסא ליד פלורנטינו.

אני מניח שזה השתלם להם.

האם אתה באמת מאמין שפלורנטינו פרז, אחד האנשים החזקים באירופה, המוכרים בעולם והמשפיעים בספרד ישנה חוק רק כדי לחסוך לאמבפה כמה גרושים ? אתה חושב שכל רואי החשבון ועורכי הדין של ריאל לא יכולים למצוא דרכים לצ’פר חוקית את אמבפה אם באמת רוצים מבלי להעמיד את המורשת הענקית של פרז בסיכון ?
האם פרז אחרי שעשה עסקים מסריחים כפי שאתה מתאר יצטלם מחוייך מאוזן לאוזן עם אותם אנשים שהוא שיחד כדי שכל העולם יראה ? האם עד כדי ככה הוא מטומטם ?

בקיצור, זה נשמע סיפור שמצוץ מהאצבע ואני עוד עדין.