ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני מעורב מספיק במצב הכלכלי, בגלל זה אני מעדיף את מארקז על צאבי.

מה זה נמצאס לי מלאפורטה? אני פאנבוי שלו? הוא נבחר כי הוא אמר שיש לו תוכנית לשקם את המועדון והלחזיר אותנו לצמרת.

מבחן התוצאה הוא נכשל.

זה השאלה שגם אני שואל.

סבבה, אם זה מה שהיית אומר מלכתחילה, אבל אתה מציג איזה תמונה לא מציאותית שהכל אפשרי וזה רק לאפורטה אשם שזה לא קורה.
מקודם זה היה שכל מאמן היה רץ לבארסה אם רק היה שומע את השם שלה, עכשיו אתה מעדיף את מארקז כי המצב הכלכלי לא טוב.
קצת לא ברור.

לא זכור לי שהוא אמר שיש תכנית לשיקום המועדון, אבל ניחא.
המועדון לחלוטין משתקם, אבל לאפורטה גם מוגבל בהחלטות שהוא יכול לקבל בגלל שנים של הזנחה שהתרחשה לפניו.

ברצלונה זה עדיין מקום אטרקטיבי שאם היא תפנה למאמן בכיר. היא תקבל תשומת לב שלו. כמובן שאף מאמן לא יבוא אם יגידו לו אין תקציב ואתה צריך להתסדר רק עם רומיאו ורוברטו…

אם אין לברצלונה כסף למאמן בכיר, היא צריכה למנות את מארקז. צאבי לא צריך להישאר אחרי העונה הזו.

לא אמרתי שהכל אפשרי, צריך ניהול נכון.

אז על מה הוא נבחר? זה בדיוק היה המצע שלו.

אתה שוב מתחיל במעגל הזה.
לפני רגע טענת שאתה מכיר את המצב הכלכלי ולכן רוצה את מארקז.

הביקורות של כל מתנגדי לאפורטה היו ''אין לו תכנית", אז קצת מוזר שאתה מביא את זה עכשיו.
הוא נבחר כי הוא הנשיא הכי מוצלח בהיסטוריה של בארסה.

אני אף פעם לא הייתי אחד שמתנגד ללאפורטה בעבר אז בחיים לא טענתי את זה. לא יודע מה אתה רוצה ממני.

הוא טען שיש לו תוכנית לשיקום ברצלונה ולהחזיר אותנו לצמרת.

המצב פשוט, אני טוען שאם למועדון אין כסף למאמן בכיר, אז הוא צריך למנות את מארקז. המועדון טוען שיש לו כסף ואוטאוטו חותמים עם נייק וחוזרים ל1:1 בפייר פלי, אז אם המועדון אומר אמת, הוא צריך להחליף את צאבי ולפנות למאמן בכיר, פליק מועמד מספר אחת אצלי.

לא קשה. אני לא מאמין ללאפורטה. לכן אני חושב שצריך במקרה הגרוע לפנות למארקז.

לכישלון צריך להיות השלכות. בכל תסריט צאבי לא צריך להיות מאמן ברצלונה יותר. זה הנקודה שלי. מאמן שנכשל כך ומביך אותנו כל פעם עם ההתהגות שלו לא צריך להיות מאמן של ברצלונה יותר.

אני לא טענתי שאתה הייתה מתנגד לאפורטה.
דיברתי על אנשים שכן, והטענה שלהם נגדו, בהתייחס למה שאתה טענת.

אני 99% בטוח שהוא לא אמר שום דבר כזה.

שמועות של עיתונים זה לא ''טענות של המועדון".
גם אם חוזרים ל-1:1, זה לא אומר שום דבר על האפשרויות של המועדון ברמה הכלכלית. עדיין צריך לייצר הכנסה ובשביל לרשום חוזים חדשים.
ומי אמר מתי זה יקרה? ואילו מאמנים עוד יהיה פנויים כשכן?

ומה לגבי הצלחה? נניח, אליפות?
זה נותן משהו? עוד אתה רוצה להגיד לי שכל מאמן שלא יקח פה אליפות צריך לסלק אותו מיידית?

אז מה אתה חושב שהוא נבחר? להצעיד אותנו לליגה האירופאית? לסיים 11 נקודות מתחת ריאל?

להצליח להתגבר על גירונה במאבק על המקום השני?

לאפורטה נבחר והועדף על ויקטור פונט ובצדק, כי האוהדים חשבו שהוא ישקם את הקבוצה ויחזיר אותנו לצמרת באירופה. אני לא מבין עדיין מה “מעורר מחלוקת” בציפיה הזו שלי.

אני חושב שכולנו יודעים מה זה הצלחה בברצלונה. צאבי לא בשנה הראשונה ולא בשנה השנייה.

אם צאבי היה מביא כדורגל טוב היינו מרגישים שיש התקדמות. הוא היה מכבד אותנו בהתנהלות שלו. אני הייתי בעדו גם הוא היה מפסיד את האליפות. אני התנגדתי לצאבי גם שהוא הביא אליפות .בדיוק מהסיבה שהוא לא הצליח לתת כדורגל יפה ואיכותי.

כולנו רואים מה מצב הקבוצה ואיפה אנחנו.

באותו משקל אני יכול להגיד שזו ירידה הגיונית כשאתה מחליף את אחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם(והיחיד בסגל) ברכש של 3.5 מיליון יורו כי אתה במצב שהמועדון לא מסוגל לעשות כלום מעבר לזה.

אני לא פה בשביל להגן על צ’אבי ולהיכנס לניואנסים האלה.

כתבת שבארסה יכולה להביא מאמן בכיר, או ככה אני הבנתי את זה. טענה הזויה אם כן.
עכשיו אתה גם יורה לכל הכיוונים.

אתה מעדיף את מארקז על צ’אבי, לגיטימי. זה הכל.
כל המסביב שלך פשוט בנוי על טענות לא נכונות.

אתה עדיין מתעקש לא להבין כתבתי משהו מאוד פשוט.

המועדון טוען שבקרוב הוא יחזור ל1:1 יקבל את נייקי ויש לו סגל שברובו מורכב משחקנים צעירים ומבטיחים. במקרה כזה אפשר להביא מאמן כמו פליק, לתת לו איזה שתים שלושה שחקני רכש לתת לו זמן וסבלנות ובעיקר כח ולעבוד איך שהוא רואה לנכון (אני מוכן לתת לו כמה שנים עד שהוא יצליח) ואז אני מאמין שנראה תוצאות בטווח הארוך.

במקרה היותר רע, שאין לנו כסף לכלום. שנייקי לא מגיעים ואין שום שקל לביזבוזים. אז צריך להביא את מארקז במקום צאבי.

זהו לא קשה.

צאבי צריך ללכת הביתה בכל מקרה.

המשפט האחרון שלך זאת הנקודה.
לא ברור בשביל מה היה צריך להכניס את פליק, לאפורטה, בחירות לכל הדבר הזה.

בכל אופן, המועדון לא טוען כלום. ושוב, גם אם נחזור ל-1:1 זה לא מבטיח כלום. אתה לא יודע איך, מתי ומה יהיו האופציות. ההחלטות צריכות להתקבל עכשיו.

בכל אופן 2, ב-‘ספורט’ מפרסמים ידיעה מעניינת מאוד.
האיש שנבחר להצטרף לצוות של צ’אבי כדי ‘‘לתרום’’ להכנה הפיזית הוא חוליו טוּס. ספרדי בן 52 שבשנים האחרונות עבד בעיקר כמאמן הכושר עבור… אנטוניו קונטה.
בנוסף, לפי טרנספרמרקט, טוּס כבר עבד בעבר בברצלונה, והיה בצוות המקצועי בחצי השני של עונת 03/04 שזכורה בעיקר בזכות אותה חצי עונה שניה.

דל"פ: צ’אבי לא מושלם, אבל תיקונים אחרים בצוות כן נעשים והם יכולים להיות הבדל משמעותי לעונה הבאה.

מאמן כושר חדש זה מדהים. מכאן אפשר לעלות, רק לקוות שבאמת יהיה שיפור משמעותי בזה.

לא יודע איך אני מרגיש לגבי כל הסיפור הזה.
נראה לי שאני מעדיף את צ’אבי על מארקז אם זו הבחירה שעומדת בפנינו- מארקז עושה עבודה סבירה עם הצעירים בבארסה ב’ (ויהיה נחמד אם ימשיך), אני עדיין שואף להביא מאמן בכיר ואם קשה השנה בגלל שעדיין אין כסף, מקווה שבקיץ הבא כבר נהיה במצב אטרקטיבי יותר למשוך מאמן בכיר.

בנוסף, למארקז כמובן אין שום ניסיון וזה עוד מישהו שיגלח עלינו את זקנו.

גם אם היה כסף לרכש ולתשלום שכר יותר גבוה למאמן, טוכל ופליק לא נראים לי כמו אפשרויות טובות. טוכל אוברייטד ונכשל המון ולפליק יש פחות ניסיון מצ’אבי כמאמן ברמות הגבוהות.

הטרבל שלו זה קצת כמו הטרבל של לוצ’ו- הגעה לקבוצה עם בסיס מאוד מאוד חזק והצלחה בלא להרוס יותר מידי. זה לא אומר שלוצ’ו מאמן גדול, וגם לא פליק.

האופציה של נגלסמן נסגרה לצערי, ולא נראה שיש תקציב לפצות את ברייטון עבור דה זרבי.

השאלה שעולה לי: מי זה המאמנים ה"בכירים" שאנחנו כן מייחלים להם? כלומר, דווקא הקיץ היה שוק לא רע של מאמנים פנויים. את מי אנחנו רוצים? קלופ ופפ? קשה לי להאמין שפפ יחזור לאמן בבארסה על בסיס התבטאויות קודמות ומה שהוא רגיל לקבל (פנקס פתוח) וקלופ, אם לא פרש מאימון, גם לא ימהר להיכנס למיטה החולה שלנו. מי עוד אנחנו רוצים?

מצד שני, צ’אבי אכן הראה שהוא לא בשל ולא מספיק טוב כרגע לאימון ברצלונה.

מה השורה התחתונה של כל החפירה הזו? האמת שאין לי, בעיקר מתוסכל.

אני לא חושב שיש מישהו ספציפי כמו העובדה שכרגע אין.
בעוד עונה המצב יהיה שונה מאוד. גם מבחינה כלכלית, גם מבחינת מאמנים שאולי התקדמו או סיימו פרק במועדונים אחרים.

מעבר לעניין הכלכלי (שכולנו מקווים שיהיה טוב יותר אבל לא באמת יודעים), איזה מאמנים “בכירים” בעולם הייתם רוצים לראות בבארסה? חוץ מקלופ ופפ שלדעתי לא יגיעו.

אם יהיו שמות, אפשר כבר עכשיו לקבל מושג אם הם יהיו זמינים בקיץ הבא- החוזה של דה זרבי מסתיים בקיץ הבא? של טן האך? את מי היינו רוצים?

אתה לא תקבל אף אחד מהם.

שנה הבאה, מארקז יחליף את צאבי.

זה החשש. כלומר, אם יש איזה מאמן קונקרטי שיש סיבה להאמין שיהיה פרקטי להביא אותו בקיץ הבא, זה אולי מצדיק לתת לצ’אבי עוד שנה. אם אין- לא יודע, אולי באמת היה עדיף להמר על פליק.

רוצים ויש סיכוי שיבואו או רוצים באופן כללי?

כי יש צאבי אחר (רק שכותבים אותו עם B ולא עם V וגם מוסיפים לו בסוף אלונסו)

כן אבל הוא לא יגיע.
הוא רוצה מדריד. אחרת היה חותם בליברפול או באיירן.

אנחנו יודעים כי בכל עונה שעוברת החוב ממשיך לרדת, חוזים יקרים ממשיכים להתקרב לסיומם ובקיץ 25’ התקציב יכלול את הקאמפ נואו המחודש וההכנסות שלו. המצב יהיה הרבה הרבה יותר טוב.

רוב המאמנים תחת חוזה הם לא אופציות עבור בארסה בגלל המצב הכלכלי. אי אפשר לנהל מו״מ כרגע.
יש גם מאמנים כמו מיצ׳ל לדוגמא שלא רוצים עדיין לעזוב.
יש גם כאלה שאחרי עוד עונה טובה(תיאגו מוטה) יהפכו לאופציות הרבה יותר ״בטוחות״ עבור מקבלי ההחלטות.

אני לא צופה הרבה בבארסה, ואולי אני טועה, אבל ביחס לסגל של בארסה, התוצאות בשנתיים האחרונות הן עד כדי כך כישלון?

הסגל פחות טוב משל ריאל משמעותית, כנל משל פסז’.
מאמן אחר היה מוציא יותר מהסגל הזה?