ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

לא רציתי שצ’אבי יגיע כשהוא הגיע, בלי ניסיון רציני באימון ועם ריח חזק ולא מוצדק של שחצנות.

למרות זאת, אחרי שזה כבר נסגר, לא יכולתי שלא להתמלא תקווה. הוא השחקן האהוב עליי בכל הזמנים, תמיד היה מאמן על המגרש והלב של הפפ טים. בהרגשה שלי, יש לו פוטנציאל להפוך למאמן ענק.

אני עדיין לא בטוח שעוד איזה חצי עשור הוא לא יתגבש להיות מאמן מעולה, אבל כל מה שכתבת נכון.

הוא חייב להיות אמיץ יותר, צנוע יותר וללמוד הרבה.

התקווה האחרונה שנשארה לי שהוא late bloomer כמו שהיה כשחקן. עד כה זה מרגיש לי בן אדם אחר. יותר קרוב להיות גרסא פחות טובה של לוצ’ו המאמן.

התארים לא עד כדי כך משנים לי, להיות אנדרדוג בקלאס עם כדורגל טוב היה לחלוטין מרגיע אותי לגבי הכיוון אליו הוא הולך.

אולי כתבתי את זה כבר, אבל משהו שמפריע לי אצלו זה שהוא כל-כך בטוח ביכולות שלו כמאמן שהוא חושב שעם צוות חסר ניסיון לחלוטין ושנתיים של עבודה בקטאר זה מספיק כדי לקחת מושכות באחד המועדונים הגדולים בעולם.
נכון שהוא מכיר את ברצלונה יותר מכל אחד, נכון שהוא עבד אצל כמה מאמנים גדולים, נכון שהוא מכיר את סגנון המשחק של בארסה מבפנים, אבל כל אלה לא מעידים על העבודה שלך ושל הצוות שלך בתור ‘מאמנים’.

לא ניכנס לעומק של הסיפור של פפ שבערוב הקריירה שלו כשחקן עבר למקומות ספציפיים כדי ללמוד מאמנים שעניינו אותו, אבל זו דוגמא טובה למישהו דומה לצ’אבי שבכל זאת הבין שהוא לא יודע מספיק.
אפשר לציין גם את ארטטה שבחר לעבוד שנים תחת פפ או צ’אבי אלונסו שהתחיל את דרכו בקבוצת הבת של סוסיאדד.

אולי צ’אבי לא צריך מישהו ש’‘מכיר’’ את בארסה אבל הוא לכל הפחות צריך מישהו לצידו שמכיר את המקצוע הזה יותר ממנו. לכן התבאסתי מאוד לקרוא שהוא סירב להצעה למנות את דומנק טורנט לעוזר שלו. גם כי מדובר באיש מקצוע שהיה יכול לתרום לו המון, וגם בגלל שזה מראה שצ’אבי עדיין בטוח שהוא עושה דברים בדרך הנכונה.

דרך אגב רק שהיה ברור , @Ganjo צדק בכל מילה על לאפורטה וצאבי !

קלט את BS מהיום הראשון

מסכים על צ’אבי לא על לאפורטה.

מה ליאור אמר? ליאור ואנוכי היינו בטוחים שצ’אבי יהיה יותר מוצלח בפפ. חשבנו שמדובר בגאון שידע לנצח על מקהלה של פפ שזה הדבר הכי מסובך שיש בעולם.

אחד מהדברים הכי מבאסים בשבילי אישית שהאמנתי בתום ובתמים שהוא יהיה טוב מפפ, וכגודל הציפייה כך גודל האכזבה.

קודם זה לקח לחייים, לתאם ציפיות ולא להיות בהייפ מוגזם.

אבל הוא הראשון שהתאכזב מצאבי בתור אחד שאהב אותו.

אני מראש הבנתי שזה מינוי שנועד לכישלון אז לצערי לא התאכזבתי בסופו של דבר. אבל אחרי ה4-0 על מדריד בזמנו התחלתי לחשוב שטעיתי.

כבר בהתחלת שנה שעברה הבנתי שלא… :smiling_face_with_tear:

אני לא ציפיתי לתארים והצלחות מהירות, כן קיוויתי לכדורגל טוב ופה לצערי התבדתי.

לגבי לאפורטה, אם בעונה הבאה אנחנו נהיה עם יחס של 1:1 ב ffp וגם נהיה עם קאמפ חדש זה יהיה מדהים. ממצב בו הכל היה מחורבן לפי כל ההערכות לפי מצב החובות בקבוצה אל מול תקרת השכר שחונקת את הליגה נצליח לעמוד שוב על הרגליים זה על גבול הקסם.

מה שמהדהד בעיקר זה הכישלון המקצועי בקבוצה הראשונה. מקווה שאחרי שתגיע הרגיעה הפיננסית נראה יותר שינויים הכרחיים בקבוצה. גם פה, ההבאה של טוס ומרטינז היא כאמור שינוי מבורך.

הצלחה, כמו כל דבר אחר בחיים, היא יחסית ותלוית נסיבות. בנסיבות הנוכחיות בעיני צ׳אבי הוא הצלחה גדולה.

מאיפה התחלנו?..
פתחנו את העונה עם סגל חסר. זו לא הייתה בקשה או העדפה של המאמן, פשוט שמבחינה תקציבית אלו כל השחקנים שיכולנו לרשום.

וזה לא שחסרים לנו שחקנים שמגיעים ״בחינם״ ובחוזים ראשונים של שחקן מתחיל. למעשה יש לנו כמה מועמדים פנטסטיים לכך, אבל אפילו על הרישום של גאבי היינו צריכים להלחם ולהגיע לבית המשפט בשביל שיאשרו אותו.

אז קודם כל, עם סגל כזה קצר, העונה הזו עבורי היא הצלחה כבירה.

חווינו ירידת מתח של השחקנים אחרי האליפות בעונה שעברה, ההודעה של צ׳אבי החזירה להם רוח לחימה. זה הגיוני, קבוצות גדולות מזו חוות ירידות מתח אחרי הצלחות, אז בטח שלקבוצה הבינונית הזו אין מה להתבייש באחת כזו. העובדה שבחצי השני של העונה ידענו להתרומם ולחזור למקום השני היא עבורי הצלחה.

בתחילת העונה פסז הייתה סוג של הגרלה מפחידה.
לא עברנו אותם, נכון, אבל מישהו האמין שננצח אותם בחוץ ברבע גמר?

שוב. בארסה מנצחת בליגת האלופות בחוץ, ברבע - את פסז. לא ראיתי ניצחון חוץ מהקבוצה הזו באלופות כבר שנים, כולל בזמן שמסי שיחק. איך אפשר להתעלם מזה? מישהו חושב שרומא ההיא שהדיחה אותנו היא קבוצה יותר מפחידה מפסז הנוכחית? בפרופורציות שלי לא.

ושיחקנו יפה.
עם סגל יותר עמוק גם היינו עוברים, אבל לא היו לנו קשרים זמינים עקב הרחקות ופציעות וזה היה המזל שלהם והצרה שלנו. עם כריסטנסן ורוברטו בסגל אני מאמין שהיום היינו בחצי.

וגם מול ריאל שיחקנו טוב…

אמרתי את זה אחרי הלג הראשון בפאריז - הקבוצה הזו מרגשת. היא מתחילה להראות ניצוצות של כדורגל יפה ומלהיב. נכון, אין רציפות והמשכיות אבל יש משהו שהולך ונבנה.

לא רק שאין לי כעסים ללאפורטה, אני חושב שגם בקדנציה הזו הוא עושה עבודה מצויינת מול התנאים ההתחלתיים והכלים העומדים לרשותו.

גם צ׳אבי.
יש לו הרבה לאן להתפתח כמאמן, אבל זה לא אומר שהוא לא מצליח במקום שאחרים לפניו היו כישלון חרוץ.

וכן, חסר לו קלאס. טונות של קלאס. אבל זה דבר קטן בעיני שהוא יכול לשנות כבר מהעונה הבאה. לטעמי זה הדבר הראשון שהוא צריך לשנות, ובכל זאת זה דבר קטן.

והכדורגל לא תמיד היה יפה…
אבל אני מוצא מגמת שיפור ברורה ואני לא מתעלם ממנה.

אופטימי, כרגיל, אני מוצא את עצמי מתרגש כמו שלא התרגשתי הרבה זמן.

ונהנה.
זה כבר שינוי לטובה :smiling_face::heart_eyes:
ויסקה בארסה :blue_heart::heart:

ההחלטה של צ’אבי היא עלובה. גם אם מאז הודעת הפרישה שלו היה שיפור - זה עדיין רחוק מאוד מאיך שקבוצה צריכה להיראות והכי גרוע - הוא ביטל את פרישתו אחרי שעפנו מול פריז ואחרי שהפסדנו למדריד.

צ’אבי נגלה במערומיו הן כמאמן והן כאדם שאין לו מילה, שזורק אחריות על אחרים ושמתרץ תירוצים.

עכשיו אנחנו שוב הולכים לעונת בנייה בלי אדריכל ובלי שיש תכנית מאושרת. עוד פעם נראה את צ’אבי מניח כבל חשמל (כריסטיאנסן) איפה שצריך לעבור כבל תקשורת (בוסקטס).

בהנתן המצב הכלכלי, מה החזון שלך?

יש לי הרבה פעמים הרגשה שאין הלימות בין הירושה של ברתומיאו, הגזירות של טבאס, האופציות בשוק והציפיות של האוהדים.

גם אני לא מרוצה מאיך שהקבוצה נראתה רוב העונה, אבל בהתבוננות ריאלית - אני בשלום עם המצב.

מאמן צעיר (עדיף ברסאי) שיבנה סגל על טהרת הילדים שלנו ויחזק בעמדות החסרות. בלי שחקנים יקרים. צעירים. 20 מיליון ומטה. להעזיב את שכירי החרב היקרים או ההזקנים.

השאיפות שלי צנועות. יש לנו יופי של שחקני בית. רק צריך מישהו שיחבר את זה למשהו אטרקטיבי.

שמות כושון.

אתה זוכר שלרשום את גבאי לא הצלחנו בלי התערבות של בית משפט? אני בספק אם נוכל במצב הנוכחי לרשום יותר משני שחקנים.

ואם הם לא רוצים? משלמים את החוזה שלהם? יש לנו אפשרות כלכלית להעזיב אותם בניגוד לרצונם?

כן, אבל אני שאלתי על ריאליות, לאו דווקא צנועות או גראנדיוזיות.

קטונתי… בשביל מה יש הנהלה? מה אני מבין?

:grin::grin::grin:

אז אל תרשום…

שוב בשביל זה יש הנהלה… השחקנים שמקבלים משכורת גבוהה עכשיו שוים משכורת גבוהה. יושבים ומסבירים שבבארסה משבר כלכלי. לא רואה את פרנקי או לבנדובסקי נשארים בכוח כאחרוני האומטיטים.

במקום לבזבז כספים על שחקנים (לבנדובסקי, הברזילאי שאשכרה אני לא זוכר את שמו כי הוא לא משחק וכו’) שניה להביא מאמן בתחילת דרכו. בטוח יותר זול.

גם צאבי “שכח”

ויקטור רוקה.

שנה הבאה הבחירות נכון?

כל כך מהר עבר הכישלון של לאפורטה?

אני חושב שהמנדט של לפורטה הוא ל 6 שנים, אז הבחירות אמורות להיות ב 2027.

בנושא הזה יש לי קושי. אפשר לבקר את צ’אבי על הרבה דברים, אבל איזה ביקורת אתה יכול להפיל עליו? הוא אחראי על זה שאין כסף? מה אתה היית עושה במקום צ’אבי? באמת, אשמח לשמוע.

ואם כבר מגינים על צ’אבי, גם אם יש כסף, איפה אפשר לרכוש עוד ‘‘כבל תקשורת’’ כמו בוסקטס ? חוץ מלסיטי אין קבוצה היום שיש לה שחקן שמזכיר את בוסקטס(או אלונסו או פירלו), וכבר כתבתי בעבר שגם רודרי בעצמו הוא די אוברייטד(אבל וורלד קלאס).

זו לא הייתה ביקורת על צ’אבי… דווקא המהלך הזה של הצבת כריסטיאנסן עצר את המפולת והיה סוג של הברקה. הבעיה היא שבניית הסגל, כסף או לא כסף היא נוראית. מי קונה חלוץ ברזילאי צעיר כשאין קשר אחורי בסגל? מי לוקח אחריות על רכש כושל כמו רומיאו?