ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

הוא קיבל תקציב רכש של 250 מיליון ותמיד בחר לקנות שחקנים לעמדות מכוסות. מישהו אמר לו להתעקש על קונדה ולבנדובסקי ולא להסכים לשמוע לא? מישהו אמר לו להתעקש על אלונסו ולא להסכים לשמוע על להחזיר את גרימאלדו?

עם אותו תקציב רכש יכולנו להעמיד היום קבוצה כזאת:

ברנרדו(70), אובמייאנג, לאאו(70)
דה יונג, זובימנדי(60), גונדוהאן
קאנסלו(40), אראוחו, כריסטנסן, גרימאלדו(10)
טר שטגן

בכוונה לא הכללתי את לאמין וקובארסי, כי אף אחד לא יכל לדעת שהם יפרצו ככה.

ברנרדו לא היה יוצא מסיטי עונה שעברה גם אם הייתם רוצים אותו.
לחשוב שהייתם קונים את לאאו ב70 זה חתיכת הזיה, יש יותר סיכוי שתיקחו העונה את האליפות מאשר שזה היה קורה.
על זובימנדי אני קורא אצלכם בפורום פה ושם תלונות למרות שאפילו לא הבאתם אותו בסוף.
במקום אובי הבאתם את אחד החלוצים הטובים של העשור האחרון שנתן לכם אליפות עונה שעברה כמלך השערים של הליגה (כן הוא מבוגר אבל בדיוק בשביל זה הבאתם מחליף צעיר עם פוטנציאל).

(לא לקפוץ עליי, אם הייתי אוהד ברצלונה הייתי עומד עם שלטי #צאביההחוצה מחוץ למונז’ואיק כבר היום.)

זה לא ודאי וזה רק שמועות, אבל אנחנו חיים פה על שמועות. אבל נראה לי שאם היה כסף לברצלונה הוא היה עובר.

לפי מה שקראתי בזמנו, ברנרדו מיצה את החיים באנגליה והוא קיבל הבטחה מפפ שהוא לא יעמוד בדרכו מלעבור לספרד. אם היה לנו כסף, הוא היה נוחת אצלנו בקיץ הקודם אבל צ’אבי בזבז את כל הכסף על עמדות שכבר יש לנו בהן שחקנים.

נכון שלבנדובסקי > אובמייאנג, השאלה היא האם הערך המוסף שהפולני הביא לנו ב-50 מיליון שווים את ההזנחה של שאר העמדות. התשובה כאמור היא לא.

זובימנדי הוא לא השם הראשון שעולה לי, הוא פשוט השם שצ’אבי לא מפסיק לרייר עליו. אותו צ’אבי שהלך ובזבז את כל הכסף במקום לקנות אותו…

בנוגע ללאאו, אני ממש אוהב את השחקן ולכן שמתי אותו. לא חסרים שחקני כנף שמאל שאנחנו יכולים להשיג במחיר טוב. אבל צ’אבי הלך על ראפיניה, שהתפקיד שלו זה כנף ימין, אחרי שהוא התבזה כדי להשאיר את דמבלה.

שווה להזכיר גם את קונדה שהוחתם אחרי שכבר הבאנו את כריסטנסן, ואת פראן שרק הוא ואלוהים מבינים למה זה היה טוב.

קומאן כל הזמן מתלונן בתקשורת שצ’אבי קיבל את כל מה שהוא ביקש, בניגוד אליו. הוא צודק בקטע הזה.

*אחרי שקראתי קצת אקסטרה בנושא אני מקבל את הטענות לגבי סילבה, יש מצב שהיה מגיע אבל זאת לא הבעיה (שלי) עם צאבי.

הבעיה הרצינית (בטח מבחינת אוהדי ברצלונה והטיקי טקה היא שצאבי לא יודע/מצליח להנחיל שיטה מסודרת שתוציא את השלם שלכם גדול מחלקיו.
לכן גם אם היו מגיעים שחקנים יותר כישרוניים (ונשכח לרגע שבמקום ראפיניה הבאתם את מסי הבא :wink: ) היה לכם יותר רגעים של כשרון אבל מצב הקבוצה היה נשאר דומה.

קומאן אפס.

פאקינג מקום 9 :man_facepalming:t2:

יש לי הרבה מה להגיב גם על שאר הדברים שכתבת, אבל זה… אי אפשר לעבור על זה לסדר היום!

אני לא מחסידי קומאן. אבל הסגל שקומאן קיבל הוא ללא ספק היה פי כמה יותר גרוע וזה לשון המעטה מהסגל של צאבי ושלא לדבר על הבלאגן הניהולי שקומאן היה צריך להתמודד מולו…

בכל מקרה, מי יותר גרוע? קומאן. אבל זה לא לכבודו של צאבי.

דרך אגב אין לי ספק שבסגל שקומאן עבד איתו צאבי לא היה מגיע רחוק.

כשהיה לו את מסי קומאן סיים רק מקום אחד מתחת לריאל. כשצ’אבי עושה את זה משום מה משווקים לי את זה כהצלחה אדירה.

רמז: אני לא בא להגיד שקומאן היה מאמן טוב. ההיפך.

צאבי אגדת מועדון. שיוסי מסתכל עליו הוא לא מסתכל על מאמן אלא השחקן האדיר שהוא היה. על ההבטחה שלו. על הקסם הרגש הכל. ואז משקרים לעצמנו.

זה מעוור אותנו לגמרי.

אם צאבי לא היה צאבי הוא מזמן היה מובטל. וזה הבעיה. אף מאמן מחוץ למועדון לא היה מקבל כזה חבל וסבלנות.

אני מזכיר פה את ולאורדה. אני לא מתחרט שהוא עזב כמובן, אבל עכשיו יש לי באמת רגשות אשם על היחס שהוא קיבל.

משפט בעייתי.
ברור שה"כסף" זה נושא מכריע בהרבה מהביקורות שיש כאן. אם היה אפשר להביא קשר אחורי יקר אז לא היו מביאים את רומאו.

שוב מזכיר, בקיץ 22’ בנו תכנית מסוימת, כמה חודשים אחרי זה טבאס העביר חוקים שדפקו את אותה תכנית.

אני קראתי תלונות של קומאן על הב של הנשיא שצ’אבי מקבל בניגוד אליו.
לא קראתי שקומאן אמר “עם סגל כזה גם אני הייתי מגיע למקום השני” או משהו כזה.
כל הכעס והתסכול שלו מופנים לגב הפומבי מהנשיא שהוא לא קיבל.

אין לי מושג, אבל אני בטוח שקומאן מתוסכל שהוא קיבל פאקינג דסט בתור חיזוק וכולם הפכו אותו לשטן לעומת צאבי שקיבל פי כמה יותר וכולם מזילים דמעה מאושר (מחוץ לפורום פה) שצאבי נשאר שאפילו מקום שני לא הבטחנו.

קומאן מתוסכל מזה שהנשיא התחלף, והנשיא החדש לא רצה אותו במועדון בכלל. זה שהוא בא לעשוק את בארסה ביחד עם חברו ברתומאו זה בעיה שלו.

אני לא רוצה להיות הסנגור של קומאן, אבל למה אתה חושב שהוא רצה לעשוק את ברצלונה.

היה לו חוזה והוא דרש את מה שמגיע לו לפי החוזה.

הוא חתם על חוזה שממשיך מעבר לשנות כהונתו של ברתומאו בלי אפשרות לפצות אותו בסכום סביר במקרה של פיטורים.
סבבה שהוא רצה את מה שמגיע לו, אבל הגיע לו המון ביחס למצב המועדון וביחס לכך שהנשיא החדש רצה להתחיל מאפס עם מאמן אחר.
אם היה בן אדם פייר היה מבקש פיצוי סמלי ועוזב.
אין לי רחמים כלפי היחס אליו מההנהלה.

אני גם לא מרחם עליו. אבל הוא לא עשק אף אחד, הוא לא חתם על חוזה מול ברתומאו אלא מול ברצלונה. ברתומאו הוא הנציג שלה ולאפורטה בתור הנשיא שירש את המנוול היה מחויב לקיים את החוזה וחלק מזה זה הפיצוים במקרה של פיטורים.

אין פה רעים וטובים.

בתור מישהו שמתנגד לספינים, נתת פה אחלה ספין.

אז אם אנחנו מחוייבים לחוזה שלו ולפיצויים, אין לי מה לרחם עליו שהנשיא לא גיבה אותו. מגיע לו להיות מתוסכל.

הבעיה היא שלמרות היעדר כסף בארסה המשיכה לבזבז כסף פשוט לא במקומות הנכונים… בכסף שהביאו את ויטור רוקה יכלו להביא קש"א. מה שמוביל את מדיניות הרכש בעידן צ’אבי הוא לקנות מה שמתאפשר כלכלית ללא שום קשר למה שצריך מבחינה מעשית. צ’אבי מנסה לעשות קיצורי דרך.

טכנית, ויטור רוקה נמצא בסגל רק בגלל הפציעה של גאבי.
אני לא יודע איזה קשר אחורי יכולת להביא בינואר באותה סיטואציה כלכלית. סביר להניח ברמה של רומאו.

אני בספק אם צ’אבי ידע מי זה ויטור רוקה, זה רכש אסטרטגי של המועדון.

צריך לעשות את ההבדלה בין הכסף עצמו למה שהמועדון יכול לרשום תחת חוקי הפיירפליי של הליגה הספרדית.
הכסף עצמו זה לא הבעיה, אלא כמה מותר לבזבז ממנו.
בסוף העונה ויטור רוקה יצטרך להירשם מחדש כשחקן רכש חדש, זה לא רלוונטי לקשר אחורי בקיץ 23’.

לא יודע מה ספין, קומאן לא עשק אף אחד. ולא צריך לרחם פה על אף אחד. זה מועדון שאמור להיות מקצועני.

זה כל מה שרציתי להגיד, לא צריך לרחם עליו אבל גם לא צריך לכעוס עליו על זה.