ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

לפי השמועות היתה הצעה יפה על בריוטויט והוא לא רצה. ובתור בונוס הוא גם נפצע לפני סוף החלון…

אני לא רוצה להשמע בתור פאנבוי של לאפורטה. אני חושב שהבעיה הכי רצינית שלי איתו שהוא שחצן ברמה שלא ברא השטן. זה לדעתי אחת הסיבות שהוא הפסיד לברתומאו בבחירות הקודמות. הוא היה צריך להיות צנוע יותר ולא להבטיח דברים שכולנו מבינים עכשיו שהוא לא יכול היה לקיים.

הטענות או הביקורת שלי לכיונו של לאפורטה, זה על אמרסון שלדעתי אנחנו נבכה על זה בעתיד. הפיטורים השערוריתים של פימי. מינוי מקורב לתפקיד ניהולי בצורה לא תקינה. ועוד כמה דברים קטנים שלא נראים טוב. ובגדול מה שאני כותב בלי סוף פה, זה נראה לי שהוא נרדם ולא עושה את הדבר הנכון לעשות , להקים ועדת חקירה ולתבוע את ברתומאו ורוסל על הנזקים שהם עשו . הם עשו את זה לו ושיקרו בבית משפט אז אני לא מבין למה הוא לא עושה את זה. צדק חייב להעשות פה.

אבל בגדול. הוא עושה עבודה לא רעה. אני מראש ידעתי שהשנה הזאת אבודה. ולדעתי גם שנה הבאה, אז הציפיות שלי בקרשים. אין ציפיות אז לא נתאכזב נכון?

אם בעוד כמה שנים, כל מה שישאר מהקדנציה הזאת זה “הוא ייצב את המועדון ולקח כמה משכנא” אז זה כישלון. אבל לדעתי בעוד כמה שנים, אנחנו נהיה במקום הרבה יותר טוב מזה. אני חושב שהחזרה לאופטימיות ותקווה חדשה זה כבר התקדמות לא?

שוסאקו (טל אם אני זוכר נכון?), אני בתור נשיא לא מביא חברים של שחקנים כפיצוי. בארסה היא בית ובשביל בית מקריבים בלי פיצויים מיותרים.

דימיטרי, את השלושה שציינתי, אני מכריז קבל עם ועדה (לאחר בדיקה עם היעוץ המשפטי של המועדון) שהם לא ישחקו דקה אחת כי מקצועית הם לא מתאימים או לא טובים מספיק. אני רוצה לראות שחקן שיישאר באופן פומבי ביציע עונה שלמה בשביל בצע כסף. ואם ישארו? סיכון מחושב… תועלת ממילא אין מהם. במקום לנגלה ואומטיטי משחק עם נערים מבארסה. אני מוכן לשלם מחיר ושכר לימוד למי שראויים לכך. קומאן אגב זה לימוד רע אז כבר עדיף שישחק בלי צעירים.

לגבי אילאיש, לא טוען שאפשר היה למכור ביותר רק אומר שהמחיר לא משהו מיוחד. שלמו יותר על שחקנים עם פוטנציאל נמוך יותר.

מהמעט שהתרשמתי אמרסון הוא מגן ימני ואין לנו כזה כבר 7 שנים בערך. דסאץט הוא בדיחה ולהתחיל עונה נוספת בלי מגן זו התאבדות מפגרת. יכול להיות שהתרשמתי לטובה כי אני לא אובייקטיבי.

ויש עוד שנקל שרציתי להוסיף לדיון…

למעשה גם כל אחד אחר לא, לא? ופה בדיוק הבעיה שלנו. בדיוק הרגע נפרדנו מהשחקן הטוב בעולם, וגם כשהוא לא בשיאו הוא מאפיל על כל שחקן אחר כנראה. את מי היינו יכולים להביא במקומו שיעשה לנו טוב על הלב, גם אם לא הייתה לנו בעיה של כסף?
אף אחד. תאמין לי שגם לא האלאנד ולא אמבפה. באמת. אני רואה משחקים פה ושם מחוץ לבועה, מסי הוא חתיכת בעיה. הוא מסנוור ברמות שמשאירות את כולם חיוורים לידו.

זהו, אין לי עוד מה להוסיף על זה, רק רציתי לאמר שלא משנה מה, אנחנו נראה רע לכמה זמן, עד שזיכרון ״הטוב בעולם״ ידעך קצת ונצליח לראות מעבר לו…

אני לא רוצה את האלנד ואמבפה. אני הרבה יותר צנוע. תן לי את פאטי וריקי והכל סבבה אצלי. לא צריך לחפש מחליף למסי. צריך לבנות קבוצה ולמשימה הזו קומאן לא מתאים.

כואב כמה שזה נכון.

דרך אגב, לא מובנת מאליה בכלל הנוכחות של מטאו אלמאן. האיש עשה פלאים בכל מקום בו דרך, במיורקה ובוולנסיה בעיקר.

בוולנסיה התמודד עם פיטר לים המנוול והביא את ולנסיה עם מרסלינו פעמיים למקום הרביעי ולזכייה בגביע המלך. אחרי שסולק, המועדון שוב קרס.

במיורקה היה במגוון תפקידים, לפני שהיה הנשיא, המועדון הגיע לליגה הראשונה, עד לגמר גביע המחזיקות, וכנשיא המועדון הגיע עד לליגת האלופות, זכייה בגביע המלך. גם כשחזר לקדנציה שנייה שוב מיורקה (עם דודו אוואט ותומר חמד) הפכה לקבוצת צמרת מרחק תוספת זמן מליגת האלופות ב-2010.

וכל זה, כשאנחנו נזכרים מי היו המנהלים המקצועיים של ברצלונה בעשור האחרון, ובא לי להקיא. פפ סגורה, אריק אבידל, מה להם ולזה?

אני לא שותף לפסימיות שלך לגבי דסט, אבל זה רק ימים יגידו. להגנתו אגיד שבאיירן רצו אותו מאוד, והם מבינים דבר או שתיים בכדורגל. הוא עוד לא הראה שום דבר ממה שמצופה ממנו, זה נכון, אבל מבחינתי גם אמרסון לא.
כעת המגן הימני המחליף שלנו הוא מינגסה, לא רוברטו. ככה היה במשחק האימון אתמול, לפי דיווחים.

לדעתי המחיר של מוריבה היה הוגן. תמיד אפשר למצוא דוגמאות שמישהו אחר שבדיעבד נהיה כוכב נמכר בפחות כסף, ואפשר למצוא דוגמאות הפוכות. הייתי מסכים איתך אם הוא לא היה בשנה אחרונה לחוזה, אבל ככה זה מחיר סבבה.

לנגלה, אם היה נמכר, לא היה מכניס הרבה כסף. בארסה כן שמה אותו למכירה, במחיר מסוים, ולא רצו אותו. כרגע הוא מספר 4 ברוטציות הבלמים, אולי 5 אפילו, אז לא מפריע לי שהוא פה. גם משכורתו לא גבוהה.

יש לי דעה לא פופולרית לגבי קומאן. אני חושב שהוא כן מקדם צעירים, פרט לאלה שהוא שם עליהם איקס. מוריבה, מינגסה, דסט, פדרי, אראוחו, טרינקאו, דמיר קיבלו אצלו צ’אנס. פוץ’, אלניה, קויאדו לא. בשבילי זה מספיק כדי שיתחיל תהליך בניה מחדש בבארסה, אבל אני לא רוצה שימשיך בעונה הבאה. הוא לא המאמן שיוביל אותנו לגדולות.

הוא מקדם לכאורה צעירים כי הסגל שלו נורא קצר ואין לו שום ברירה אחרת.

תבדוק לדוגמה את ארואחו השנה שלנגלה ופיקה כשירים.

תן לו סגל מלא ויותר נרחב ו90 אחוז מהשחקנים שרשמת לא רואים דקה משחק. רק אולי פדרי זה היוצא מן הכלל וגם
זה כי הוא נהנה מההפקר של הפציעה של קוטיניו והאיקס השערוריתי שהוא שם על פוץ.

• עשיתי לך לייק למרות זה חח

אני ינסה להפסיק להגיב על קומאן. מרגע לרגע הגול ההוא נגד סמפדוריה נמחק לי מהזיכרון והכל מטשטש לי. אני מכריז בזאת שבשביל לשמור על החיבה שהיתה לי פעם להולנדי אני מכחיש לחלוטין שקומאן מאמן אותנו עכשיו. מבחינתי ההולנדי שמאמן אותנו היום הוא מתחזה.

נ.ב אני לא מאמין שלאפורטה יחדש לו חוזה . לדעתי הוא מחכה להזדמנות נוחה לפטר אותו. אבל אם הוא יחדש לו חוזה לעוד שנה אני לוקח הפסקה מלצפות בקבוצה. זה כדורגל לעזאזל, זה אמור לתת לנו כמה דקות של הנאה בחיים. לא רק עצבים וסבל. ואם קומאן יהיה עוד שנה מבחינתי שיעשו אי אמון וידיחו את לאפורטה. שערוריה שבברצלונה מאמן אחר מאמן אלו מאמנים שבמקרה הטוב, הייתי נותן להם לאמן את חטאפה שערוריה. ובדיחה עצובה על חשבוננו. תראו מי מאמן את ליברפול באיירן ריאל ושאר הגדולות. למה אף אחד מהם לא מעסיק מאמנים כמו ואלורדה טאטא מרטינו קומאן.
זה הורג אותי הדבר הזה.

גם על המילה ״מקדם״, אני רוצה להתווכח.

פפ ״מקדם״ צעירים - הוא מלמד אותם איך לשחק טוב יותר. יש עוד מאמנים שמלמדים צעירים לשחק נכון יותר, חוש מיקום, תנועה נכונה עם ובלי כדור, קריאת המשחק וכיו״ב.

קומאן לא ״מקדם״ צעירים. הוא מעלה אותם בהרכב וזהו. איתו הם ואנחנו לא נתקדם רחוק.

ולא, זה לא משנה כמה פדרי או ריקי כישרוניים. בלי מאמן שילמד ויכווין אותם, בגיל הבוסרי שהם עדיין נמצאים בו הם ילכו לאיבוד או ידרכו במקום. עצוב.

אני באמת קיוויתי שיקחו את הכסף מהמכירות בקיץ ויביאו לנו מאמן אמיתי. מקווה שזה באמת רק בגלל שאף אחד מתאים לא פנוי כרגע.

כל מילה ג’וספה!!! ההבדל בין לקדם צעירים לבין לשתף צעירים הוא ענק. קומאן פשוט משתף צעירים בכשלונות שלו. נסיון זה לא בהכרח דבר טוב כשהנסיון הוא רע.

דימיטרי דסט איתנו כבר לא מעט, השחקן לא מסוגל להחזיק קו. יש לו נוכחות אפסית על המגרש, הגנתית והתקפית. מינגסה בינתיים הוא אפס מוחלט. ואם כבר אפסים אני מעדיף את האפסים שלנו. מה שבטוח זה שלא ייצא משני הצעירים הללו כלום ושום דבר בלי מישהו שילמד אותם.

המחיר של אילייש אגב היה הוגן לגמרי. אין לי טענות. פשוט לא הייתי קורא לזה הצלחה. מחיר סביר ותו לא.

ואחרון לא חביב לנגלה, גם כשחקן רביעי/חמישי הוא נזק. לא היית עולה עם השוער של חטאפה בהרכב שלך כשאתה משחק מול חטאפה והוא בעדם נכון? אז לנגלה…

כן, אתה זוכר נכון.

תראה, ההקרבה של מסי הייתה אמורה להיות ההקרבה האולטימטיבית. לוותר על ליגת האלופות עד סוף הקריירה, לוותר על שיא השערים בליגת האלופות ולסיים את הקריירה אולי גם בלי תואר אליפות נוסף. אנחנו מדברים פה על השחקן הטוב בהיסטוריה, שזו ההזדמנות האחרונה שלו. והוא היה מוכן לוותר על כסף כדי לעשות אותה. לא רואה משהו רע בזה שהביאו חלוץ שפעם היה ענק בהעברה חופשית עם משכורת קטנה, בעיקר כדי שיארח לו חברה.

הם הצליחו להביא אותנו למקום שלישי עונה שעברה. אפילו יותר טוב מאלאמן.

ספר את זה לממפיס. הוא נראה כמו מועמד לגניבת השנה, בשנה שבה פריז הביאו את מסי בחינם.

בסהכ, נראה שהחזרה עושה לך טוב. להתמרמר על בארסה של השנים האחרונות זה לגמרי המקום. אם היית חוזר מוקדם יותר אולי היית שותף במרמורי האינוסף שלנו בשנים האחרונות ומגיע לשלב של שביב התקווה שאנחנו נמצאים בו כרגע :smile:.

ליאור אני לא מבין משהו , אתה כועס על לאפורטה שלא עשה יותר בשביל להחתים את מסי וחושב שהוא ניסה לרמות אותנו בהבטחה שלו להשאיר את מסי אבל מצד שני כועס שהחתימו את אגוארו בחוזה קצר טווח ומשכורת נמוכה בשביל לתת למסי חבר בחדר ההלבשה?

אם לאפורטה לא היה מחתים את אגוארו אז היו אומרים שבגלל ה"קמצנות" שלו מסי לא חתם.

אני לא קונה את מלכתחילה את הקונספט שמביאים שחקנים כמנחה למסי. זה נשמע לי דבילי מידי ולא אמיתי. אני גם לא יודע על איזה קשר מיוחד שיש לשניים. אני גם לא חושב שקון היה בא רק על תקן מסי-באדי. שחקן טוב מידיי בשביל זה.

אם לאפורטה מוותר על הסופר ליג יש מסי. זו הבעיה שלי. אני לא רוצה סופרליג ולאפורטה כן. על זה הקרבנו את מסי ולא על שום דבר אחר. בקמפיין של לאפורטה אני זוכר שהוא דיבר הרבה על להשאיר את מסי ולא זוכר שהוא דיבר על הסופרליג.

למיטב ידיעתי זה לא נכון.
המנכ"ל שלו לא הרשה לו לחתום על החוזה, וזה בלי קשר לסופרליג.

בגלל הצורך בערבויות עצומות, הנשיא תלוי בדירקטוריון היום יותר מבעבר. לאפורטה לא היה יכול לשים על השולחן 124 מיליון יורו בערבויות (אם אני זוכר את המספר נכון), הוא היה חייב מראש ללכת עם צוות.

המנכ"ל הכלכלי הסתכל על החוזה ולא אישר אותו, ובצדק. איפה נשמע שאתה לוקח 240 מיליון בהלוואה, ומחזיר 800? זה תנאי זנות.

אולי לאפורטה רגשן והיה עושה את זה בשביל מסי, אבל אני שמח שמח שהצוות שלו הפיל את זה. עם או בלי קשר לסופרליג.

אני לא חושב שלמישהו יש ספק שאגוארו הובא בין היתר בגלל הקשר שלו למסי. ובאמת? אתה לא רוצה שאני יביא לך את התמונה של מסי בוכה מהסופר קופה ומי שנמצא שם ומנחם אותו? זה כואב גם לי :cry:

לא חושב שיש משהו פסול שדאגו שמסי ירגיש נוח מבחינה חברתית. כל עוד זה נעשה בטעם טוב וללא הגזמה. להביא שחקן להחתים אותו על משכורת סבירה ולא חוזה ארוך בשביל לגרום למסי להישאר לא נשמע לי בכלל פסול. אגוארו לא חוסם אף שחקן צעיר ועלות נמוכה. הבעיה עכשיו שנתקעו בלי מסי ועם אגוארו מתוסכל ופצוע.

אני מבין לחלוטין את זה. מסי התחיל עם מילטו המשיך עם פינטו ואז צאבי ואיניסטה וססק עזבו ואחרי זה ניימאר וסוארז עזבו, מבין לחלוטין שזה לא נעים מבחינתו.

לאפורטה לא העמיד את הסופר ליג לעומת מסי. לדעתי ואתה יכול לא להסכים איתי לאפורטה העמיד את טובת המועדון כנגד להשאיר את מסי בכח ולסכן את העתיד של המועדון.

מי שהתחייב לסופר ליג זה, לפחות התחיבות בע"פ זה ברתומאו . לאפורטה המשיך בהתחיבות והבטיח להעמיד את זה בפני הצבעה באסיפה של הסוסיו.

הסגל שלו קצר כי הוא ביקש סגל קצר. וקומאן הוא זה שהחליט שלא צריך עוד בלם במקום שחקן צעיר, קומאן הוא זה שויתר על אמרסון והשאיר את מינגסה.
זה לא שכולם נפצעו וזה מה שנשאר לו. היה יכול לפוצץ את הסגל בלוק דה יונגים זולים כאלה ולהחזיר כמה צעירים לבארסה ב’ או למכור.
אני חושב שזאת בחירה שלו ויש לו ברירה.

אני חושב שעונה שעברה לא הייתה כשלון. לא הצלחה רבה גם. הצעירים קיבלו ניסיון חשוב, שיחקו נגד יריבות חזקות, וחלקם התגלו כעילוי.
אני חושב שהעונה תהיה דומה.
אני מקווה שלמאמן הבא תהיה ערימה של צעירים עם 1-2 שנים ניסיון וזה יהיה שלד לעתיד.

סתכל, אני רק אומר את זה בתחושה שיש לי. וזה ספוקלציה. אבל קומאן במעמד שיש לו במועדון פשוט לא מחליט יותר מידי.

בהתחלה הוא עשה קולות שהוא לא מסכים ואחרי זה הנחיתו לו. ואז הוא הסכים. ובתור בונוס נתנו לו שישתוק את לוק דה יונג.

אבל זה רק דעה שלי.

ליאור, אני לא חושב שהיה ללאפורטה מה לעשות אחרת עם החוזה של מסי וגם אם כן מזל שלא עשה.
אף חוזה, ספונסר, שחקן לתקופה כזאת או אחרת לא שווה התרסקות כלכלית של מועדון.

מה שלאפורטה עשה בקיץ הזה עם הצוות הניהולי שלו זה בגדר מטורף, קיצוץ שכר בקיץ אחד שבחיים לא חשבתי שנצליח לעשות בדרך לעונה פיננסית שפויה.

מבחינה מקצועית אין לי ציפיות, בטח לא עם קומאן וכמה שילך יותר מוקדם טוב יותר אבל זאת עונה שבעיקר כרגע היא פיננסית לשיפור מאזנים ואם על הדרך אפשר לקבל כמה בונוסים-דיינו.

נ.ב. כי זה גם דובר פה, אני לא אוהב את הסופרליג, אני חושב שהסופרליג מייצג כל מה שרע ולא רומנטי בכדורגל אבל מבחינת לאפורטה הסופרליג הוא קרש הצלה כלכלי שאי אפשר לא לרצות לקחת, התאוששות כלכלית עם סופרליג ובלעדיה זה כמו הרצו לראות משחק בליה הצרפתית לפני מסי או אחריו.

לפורטה נכנס חזרה בטבאס, אחרי שטבאס אמר שברצלונה נחטפה על ידי פלורנטינו (בהקשר של החוזה עם CVC והסופרליג)
נראה שלפורטה ממש התעצבן, ולא בוחר במילים. הכי קשה זה “אנחנו לא נלך אחריו בפרויקטים האישיים שלו. הוא רוצה להשתמש באינטרסים של בארסה כדי לקבל כסף, תוך כדי משכון של זכויות השידור ל 50 שנה”
טבאס האשים את לפורטה בכך שמסי עזב, ולפורטה מאשים אותו בחזרה, שמסי עזב בגלל חוקי הפייר פליי הלא גמישים.

נראה כמו מלחמה עכשיו.

וואי וואי…בקצב הזה תוספות הזמן במשחקים של אתלטיקו יגדלו ל-15+ דקות.