ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

זה לא עבירה פלילית , זה עבירה על חוקי ההתאחדות שברצלונה הייתה צריכה לעמוד על זה לדין.

אנחנו שילמנו להם שלא יתלוננו והם בעקבות זה לא התלוננו. (ברתומאו ידע שיש להם דואר ותכתובות שמוכיחות את זה)

העבירה עצמה לא פלילית. התשלום בשביל “השתיקה” שלהם זה דבר אחר.

הסעיף הזה הוא דמי שתיקה.

יכול להיות שאין שום דבר פלילי גם בזה, אבל בטח שיש בזה פסול מבחינה אתית ומוסרית.

אם תסתכלו על זה באופן כללי, אני אישית לא זוכר סנקציה פעילה בכדורגל על קבוצות שיוצרות קשר עם שחקן או מי מטעמו (ולא צריך באמת להסביר שדיבורים עם סוכנים קורים באופן יומיומי). לדעתי, יש הסכמה שבשתיקה שכל קבוצה עושה את זה ולכן לא באמת מתלוננת באופן רשמי. אם כי לא מעט קבוצות יצאו בתקשורת נגד קבוצות שדיברו עם שחקנים. אבל כמו שאמרתי בהתחלה לא זכור לי מקרה שהיה סנקציה על קבוצה כלשהי בנוגע לזה ויותר מיזה לא זכור לי אפילו משפט ציבורי שהתנהל על זה. בניגוד גמור לאן בי איי ששם קבוצות או עובדים בכירים שלהם חוטפות על ימין ועל שמאל קנסות על שיחות עם שחקן כשהוא בחוזה (מגיק גונסון קיבל קנס אישית כשהוא דיבר עם דיוויס). בגלל זה לי אישית זה נראה כמו מעשה מסריח של ברתומאו, לא מאמין שהייתה סנקציה גם אם אתלטיקו הייתה מוכיחה שהיה קשר בין גריזמן לברצלונה (ומראש אני לא מאמין שאתלטיקו באמת הייתה הולכת על זה עד הסוף). אשמח אם מישהו יזכיר לי מקרה שבאמת קבוצה חטפה סנקציה על הדברים הטלה.

הכל טוב ויפה, אבל זה נדיר שמעמידים קבוצה לדין על זה כי קשה להוכיח את זה. במקרה הספיציפי פה, הנשיא של אתלטי טען שיש לו תכתובות דואר והודעות שיכלו לבסס את זה. ברצלונה לא סתם שילמה לו חמש עשרה מיליון אירו. או שזה ברתומאו והנשיא של אתלטי הכניס לו סתם סעיף והוא לא שם לב לזה. אני באמת לא שולל אפשרות כזו, ברתומאו מספיק מטומטם בשביל זה…

לפורטה נתן אתמול ראיון לתקשורת.
תרגום חופשי ולא מלא שלי.

• השחקן שמוכר הכי הרבה חולצות כרגע הוא ממפיס
  • גריזמן לא התאים מלהתחילה. אין טענות אליו, הוא תמיד נתן את הכל, אבל פשוט לא מתאים. אתלטיקו חייבת לממש את הרכישה רק אם הוא ישחק מעל 50% מהמשקים בהם יוכל להשתתף.
  • היחסים עם מסי טובים. הכל כבר סוכם, הוא היה אמור לחתום לשנתיים ולקבל תשלום ב 5 שנים. אבל הליגה לא אישרה את זה ודחפה להסכם עם ה CVC כדי לאשר את מסי. לא פוסל חזרתו של מסי בעתיד.
  • גם אם גריזמן היה עוזב מוקדם יותר, היה בלתי אפשרי לרשום את מסי.
  • ניימאר רצה מאוד לבוא לבארסה , היו מגעים, אבל זה לא התאפשר כלכלית.
  • סופרליג עדיין חיה, מחפשים נוסחה אחרת.
  • לפורטה אומר במפורש ש PSG עוברת על חוקי הפייר פליי כבר שנים וכולם, כולל אופ"א יודעים את זה.
  • המועדון יהיה יותר פעיל בשוק ההעברות בקיץ הבא.
  • הרבה שחקנים, כולל רוברטו ואומטיטי, שוקלים ירידה בשכר.
  • עם כל המכירות והורדות שכר, השכר הכללי ירד מ 110% של ההכנסות ל 80%.
  • לפורטה אמר שהוא מעולם לא ביקש מקומאן לשתף שחקן כזה או אחר. כל מה שהוא רוצה זה סגנון קרויפיסטי.
  • קויאדו כבר היה סגור בברוז’, אבל ברגע האחרון הם רצו להכניס סעיף רכישה מחייב. השחקן עצמו סירב.
  • עדיין בודקים את הספרים של ההנהלה הקודמת. לא פוסלים גם אחריות פלילית.

היה גם ראיון עם פיקה.
הוא נשאל האם ברטומיאו הוא הנשיא הגרוע בהיסטוריה של בארסה. התשובה הייתה - אני לא יודע, אבל הוא בוודאי הכי גרוע שהיה לי אי פעם.
בנוסף, פיקה אומר שהוא לא בטוח שישחק אפילו בעונה הבאה. הכל תלוי במצבו הפיזי.

https://twitter.com/LaSenyera/status/1435228164234649612

ולהבדיל:

קצת כואב לי שהאוהדים לא מצליחים להעריך את הצעדים העצומים שההנהלה עושה במטרה ליעל ולייצב את המצב הכלכלי במועדון. עם כל הבאסה על פימי, קומאן, מסי וקצת בהתנהלות עם אמרסון נראה שהם באמת מנסים להרים את המועדון מהקרשים.

בסדר נדב אבל בהנחה שרוסיי וברתומיאו (ימח שמם) הם אנומליה זה רק צפוי שההנהלה פועלת לשיקום המועדון… הבאסה היא שהם באו זחוחים ויצרו מצג שווא של תכנית ויכולות ובסוף עשו צעדים בסיסיים של פשיטת רגל (לא רק כלכלית).

האנומליה הזאת הייתה לך במועדון עשור, ואני כבר הספקתי לראות קבוצות קורסות בניסיון לשמר את הסטאטוס שלהן (בעיקר באיטליה). נראה שכמעט כל שבוע יש לך עדכון על שינויים באספקט הכלכלי במועדון. משינויים בתנאי הלוואות, עד ספונסרים וניקוי אורוות.

הלוואי שזה יבוא לידי ביטוי באספקט המקצועי בקיץ הבא.

לצערי במועדון הזה לאפורטה הוא היסטורית האנומליה, לא שאר הנשיאים הכושלים.

רק נדייק לגבי ראקוטן. הדיל היה על 55M עד 2021 עם אופציה להערכה לשנת 21\22 ב 30 מיליון. אכן הלכו על האופציה הזאת, אבל זה לא שכל הזמן היה 30M.

וה 105M דיל עם נייקי זה, לא נעים להגיד, הישג של ברטומיאו. רק ריאל מקבלת יותר, 110M.

מדאיג אותי שאומטיטי ינסה לעשות תרגיל של הורדה בשכר תמורת הארכת חוזה…

ליאור אם בעוד שלוש ארבע שנים בזה תסתכם הכהונה של לאפורטה אני יסכים איתך במיליון אחוז בתחושת האכזבה שלך… בשלב הזה, ללאפורטה הדבר החשוב ביותר זה לייצב את המועדון ולהחזיר אותו לחיים מבחינה כלכלית. בלי זה שום הישג ספורטיבי לא יגיע. ובנתיים הוא עומד בזה לא רע. לא מושלם אבל לא רע.

יש לי הרגשה שאולי חלק מאיתנו עדיין לא מעכלים ולא מבינים איזה ירושה רעה לאפורטה קיבל. ואנחנו נמצאים בחברה טובה כי לדעתי גם לאפורטה לא הבין באיזה מצב רע המועדון.

אני עדיין זוכר את כל אלו שהטיפו לנו שאנחנו מגזימים ושברתומאו ורוסל הם לא כל כך גרועים כמו שאנחנו עושים מהם. אני זוכר את השמות עדיין. מתאפק לא לסגור חשבונות עכשיו.

מחזור הלוואות בתנאים נוחים וקיצוץ בשכר לחלק מהשחקנים זה נחמד. גם הבאת ספונסר זה יופי טופי ומובן מאליו מבחינתי. ההישג היחידי של לאפורטה זה שהוא נפטר מגריזי. כל השאר כשלונות מהדהדים. מסי, קומאן, אומטיטי, לנגלה, אמרסון…

אני מסכים שבסוף ימדדו אותו בעוד 3-4 שנים וחא עכשיו. אבל האוהד הפשוט שחיכה וסבל כל כך הרבה זמן, לחכות עוד 3 שנים זה גובל בהתעללות.

כן, אבל קצת קשה למחוק התעללות שיטתית של 11 שנה, תוך חצי שנה. ייקח קצת זמן. הלוואי והיו פתרונות קסם, אבל אין. לכן גם אם לאפורטה טועה וטעה בחצי השנה הזו, אני עדיין נותן לו ליהנות מימי החסד שלדעתי עוד מגיעים לו.

הדבר היחידי שכל אחד מהמועמדים האחרים יכל לעשות במקום לאפורטה ולמנוע את כל הנ"ל זה לקבל את עסקת cvc שלחלוטין בתנאי ניצול. הוא שם את המועדון מעל מסי, זה כל הסיפור. אני חושב שביחס לסיטואציה הוא עושה מעל ומעבר, והוא יחד עם אלמן לא מפסיקים לעבוד.

תן לזה זמן, באמת שאין דרך אחרת לנקות את כל הבלאגן הזה.

ויש גם את ממפיס שבינתיים הוא הצלחה גדולה,
את מוריבה שהכניס סכום נאה - ועוד יותר חשוב, לא נכנעו לדרישות שלו,
את גארסיה שהסכים לקיצוץ שכר ממה שהבטיח לו ברתומיאו,
את ווינאלדום שרצה יותר שכר וראה את הדלת החוצה,
דמבלה ורוברטו שנמצאים במגעים על חידוש והפחתה,
רכש של צעירים כמו הדמירים שעוד לא פרצו ויכול להיות שהם מחטף אמיתי,
וכנראה שיש עוד מה להוסיף לרשימה.

תראה, ברור שאם היו לנו עכשיו 300 מיליון לרכש אז זה חלון ביזיוני. אוהדי ריאל בוכים כבר 3 שנים על חלונות ביזיוניים שכאלה. בפועל, לא היו לנו אפילו 40 מיליון לרשום את מסי.

מצטער, אבל זה לא כוחות.
אתה רוצה מוכנת זמן, ומתלונן שקיבלת נשיא.

אגב, עבורי עיקר הסיפור הוא כנראה אלאמאן. מנהל מקצועי מהסוג שלא היה פה כבר שנים (כולל בקדנציה הקודמת של לאפורטה שגם בה אנסו אותנו בכל קניה ומכירה) ושומר על יד קפוצה ועמוד שידרה.
אני לא זוכר חלון כזה מוצלח מבחינת מו"מ ודרישות כבר הרבה שנים.

נדב אם הוא היה מתנגד לcvc בגלל ‘תנאי הניצול’ אולי הייתי מקבל את זה אבל ממה שאני מבין, לאפורטה תמך בחוזה והיה מוכן לחתום עליו ועל ‘תנאי הניצול’ האלה, ומה שמנע את חתימתו זה סעיף מגביל ביחס לסופרליג, דבר שאני מתנגד לו מכל וכל.

לגבי ממפיס כהצלחה - מוקדם לשפוט. ההיסטוריה תשפוט אותו כמי שניסה להיכנס לנעליו של מסי והסיכוי שהיא תחליט שמדובר בהצלחה נמוך עד אפסי. כל משפט על ממפיס בשנים הקרובות הולך להתחיל ב’הוא לא מסי’.

לגבי מוריבה, בימים האלה 30 מיליון זה לא מאוד מרשים לצערי. לטמבלה לא הייתי מחדש גם אם הוא מקצץ. את סרגי אין טעם לחדש כי הוא ממשיך להיות מגן למרות שהוא לא מגן. את הצעירים אני סומך על קומאן שיהרוס.

אם היה מדובר בצעדים של פשיטת רגל כלכלית בלבד הייתי מקבל אבל להשאיר את קומאן מאמן זה להרוג את מעט היתרונות שעוד נותרו לנו.

ליאור מה אתה חושב שלאפורטה היה יכול לעשות בקשר ללנגלה ואומטיטי?

אין שום אפשרות משפטית להתיר להם את החוזה בלי לשלם על זה עם ריבית בבית משפט. ובקשר לקומאן , זה לא סוד שלאפורטה רצה לפטר אותו. אין למועדון 12 מיליון שקל בשביל זה. ועכשיו מועדון שאין 12 מיליון אירו לפטר מאמן לא רצוי זה לא אומר לך כמה המצב של מועדון הוא רע?

רק להזכיר שברצלונה עדיין חייבת לסטיין פיצוים ומשלמת או שילמה לואלורדה פיצוים וזה בטווח של שנה…

מבין לליבך אבל תהיה חזק חבר יש לנו שנה אחת לסבול. אתה אוהד ארגנטינה. אתה יכול ללמד פה את כולם על סבל :wink:

לגבי לנגלה אומטיטי ודמבלה יונקי הדבש - מודיע להם ובמסיבת עיתונאים שהם לא בתכניות המקצועיות ושהם רשאים לחפש מועדון אחר או לשבת ביציע.

לגבי קומאן - לשלם לו שכר מלא ולהביא מאמן שיסכים לאמן במשכורת של אגוארו המיותר.

אגוארו הגיע כפיצוי למסי על זה שהוא מקריב את סוף הקריירה שלו בשביל להישאר במועדון.

מה אתה היית עושה עם אומטיטי? את אומטיטי אף אחד לא רוצה. היית משיב אותו ביציע כמו מוריבה, אבל עדיין משלם לו את מלוא משכורתו? זה בערך מה שעושים לו גם ככה.
מה אתה היית עושה עם לנגלה? מוכר אותו ב 5 מיליון ולא מביא אף אחד במקומו כי אין כסף? כמה שלנגלה גרוע, זה חילוש של הסגל.
מה אתה היית עושה עם דמבלה? משלם לו משכורת גבוהה עוד שנה ואז הוא היה עוזב חינם? עדיף לחדש לו חוזה ל 3 או 4 שנים ב 50% שכר ולקוות שאו שיפסיק להיפצע או שאפשר יהיה למכור אותו בסכום כלשהו. זה סיכון מחושב.
כמה לדעתך שווה מוריבה? 18 משחקים בבוגרת , זה הכל. סוכנים ואבא גרידיים במיוחד. שנה אחרונה לחוזה. אם אתה היית מנהל של קבוצה אחרת, כמה היית מוכן לשים על שחקן כזה? להזכירך, קמאבינגה נרכש ב 35 מיליון.

למה אתה אומר “ממפיס כהצלחה - מוקדם לשפוט” אבל כבר קבעת שהעזיבה של אמרסון היא כשלון? מה הוא כבר עשה שברור לך שהוא תותח ופישלנו? לא עקבתי אחריו בבטיס, ומה שהוא הציג ב 3 משחקים בבארסה היה גרוע.

אני מסכים איתך על כמה דברים. היה אסור ללפורטה לשדר שמסי ימשיך לפני שהוא בדק מה מצבינו האמיתי. כתוצאה מכך, גם לא היה צריך להביא את אגוארו. אבל אגוארו, להסכירך, זה כסף יחסית קטן וחוזה קצר.
הייתי מוסיף אולי גם את ברייטוויט, אחרי היורו יכלו למכור אותו ביוקר.

להציל אותנו מפשיטת רגל ומריביות אסטרונומיות זה יותר מנחמד ולא מובן מאליו. אני לא יודע אם לקחת משכנתא אי פעם, אבל ההפרש בין 4 אחוז לבין 5 אחוז ריבית מורגש בכיס, תאמין לי. אז ההבדל בין 2% שלפורטה השיג לעומת 6-7% של ברטומיאו יורגשו גם כן.