ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אז זה כבר לא ואלוורדה שאשם, אלא אתה?

אני חושב שזה שילוב של השניים. לאפורטה קיבל החלטה להישאר עם קומאן, כי אין אפשרות לשלם לו את הפיצויים ולהביא מאמן חדש (ששווה משהו).

אני עם מוס פה - לדעתי לאפורטה מנסה למשוך כמה שאפשר עד לפחות לינואר, שם אולי ייפתחו עוד אפשרויות. ואני מנחש, בדגש על ה"מנחש", שזה קורה בין השאר בגלל שלאפורטה לא מחפש פלסטר זמני, אלא להביא מאמן כמו שצריך. באמת לא רואה סיבה הגיונית שבגללה לאפורטה ישאיר את קומאן, שלא קשורה לנושאים תקציביים, ומחשבה שכל תחליף שאולי יכול לבוא במקום - לא שווה את זה. וכאן נכנסת הרבה אי ודאות לגביי מה קורה עם צ’אבי, ומי עוצר את הנושא ולמה.

כן, אבל אז היה צריך למנות מאמן חדש לבארסה ב’. איך זה היה מסתדר עם הנושא הכלכלי? שואל ברצינות.

בכל מקרה, הביקורת הגדולה שלי על לאפורטה בנושא הזה היא לא על אי החלפת קומאן, אלא על ההתנהלות החיצונית/תקשורתית מולו ובהקשר שלו, שקצת מרגישה עם נגיעות ברתומאיות. ברתומאו אומנם פיטר את ואלוורדה לפני שמצא לו מחליף, ולאפורטה “רק” הודיע לקומאן, כבר בתחילת הקיץ, שאם רק היה כסף הוא היה הולך הביתה, אבל יש מצב שגם זה לא היה צעד חכם במיוחד.

לאפורטה אומנם לא צריך, לדעתי, לצאת לתקשורת ולהגיד “אני מת שקומאן יעוף, אבל הלך הכסף דוד”, אבל הוא כן היה יכול לנסות לשמור את הקלפים יותר קרוב לחזה. הזיגזוג הזה בין הולך/נשאר/מפוטר עוד יומיים/נשאר עד ינואר/יעזוב אם יהיה תחליף/נראה איך אקום בבוקר - לא תורם לאף אחד. אומנם אין לי יותר מידי סנטימנטים כלפיי קומאן כרגע, אבל לדעת שהבוס שלך מת להעיף אותך, לא ממש תורם למוטיבציה איתה באים לעבודה בבוקר. שלא לדבר על השחקנים, שכבר הרבה זמן לא הייתה להם אישיות נורמלית על הקווים, והידיעה שהמאמן הנוכחי שלהם נמצא איתם בלית ברירה - לא ממש תורמת.

אבל גם מבחינה פוליטית ופופוליסטית - אני לא מבין את היריות ברגל שלאפורטה ממשיך לכוון לעצמו. כנראה שלא הייתי אוהב משפט כמו “קומאן איתנו ואני מאמין בו” בתחילת הקיץ, שלאחריו היה סוג של שקט תעשייתי (אלא אם), אבל אני רוצה להאמין שהייתי מקבל את הסיטואציה יותר טוב מאשר הקרקס שקורה עכשיו.

בקיצור - לאפורטה אולי לא יכול לפטר את קומאן, שזה בסדר גמור, אבל הוא בהחלט יכל לנהל את המצב הזה הרבה יותר טוב.

פשוט מקפיץ מאמן מהמשתלה. זה לא שהוא הביא לשם איזה מאמן שהוא עילוי עכשיו. שכר של מאמן בברצלונה ב זה שכר נמוך יחסית. זה לא הייתה הבעיה. הוא פשוט סידר מקום עבודה לחבר שלו שם.

ליאור לדעתי , כתב את זה וצדק. לדעתי לאפורטה כשל בהבנה כמה קומאן נוראי. הוא נראה לי באמת חשב שאפשר לסחוב איתו עד ינואר או אפילו עד סוף השנה ולסיים בקלות בין ארבע הראשונים. זה הטעות שלו.

אני חושב שזה או זה, או שהוא כשל בלהבין איך קומאן יתנהג ברגע שיעמידו אותו במצב שהוא הועמד בו. בין כך או בין כך - לאפורטה פישל פה.

הוא היה צריך להתקשר לחברים שלו בולנסיה הם היו עוזרים לו להבין איזה הרס הוא השאיר שם שהוא עזב.

כי היא עדיין נהנית מהסכמים שנחתמו עם ספונסרים בתקופת מסי,מה יהיה כשהם יפוגו?

אתה חושב שאם לאפורטה היה מתנהג אחרת בקיץ אז קומאן היה לוקח אחריות ומתפטר?

הבעיה הגדולה, שברתומאו החתים את קומאן לשנתיים למרות שהוא ידע שהוא כבר לא היה נשיא בשנה השנייה. לדעתי בשביל לחבל בגלגלים של המחליף שלו.

12 מיליון פיצוים ועוד 7 להתאחדות ההולנדית. זה פשוט לחבל בברצלונה.

לא. אבל אני חושב שזה היה נראה פחות מטומטם מאיך שזה נראה עכשיו.

כבר עכשיו בקו ירדו מהשרוול, והספונסר הראשי ראקוטן משלם 30 מיליון במקום 60.
עם נייקי יש חוזה ארוך טווח.

אני מעריך דיבור כנה וישיר. וזה לא דבר שלא קיים בעולם הכדורגל. לשמוע את הנהלת דורטמונד או באיירן מדברות - שומעים כנות. בין אם זה אמירה טובה לשמוע או רעה לשמיעה, הם לא נותנים תחושה של זיבול שכל.

לאפורטה מזבל את השכל מהרגע שהוא התחיל את קמפיין הבחירות שלו.

כולנו זוכרים את מגוון האמירות בקמפיין שלו. שמסי ישאר, שהסוכנים מציפים אותו בטלפונים ורק מחכים שהוא ייבחר, שקומאן ישפט לפי התוצאות ובמיוחד לפי רמת המשחק של הקבוצה וכו’ וכו’. אז ניתן לפטור אותו מאחריות לאמירות האלו: זה קמפיין בחירות, הוא לא היה מודע למצב האמיתי של המועדון וכו’. הבעיה היחידה עם זה, זה שהיה מתמודד אחר שדיבר שונה והציע תוכנית מאוד סדורה ושונה מלאפורטה - ולאפורטה תקף אותו על כך ובגדול זכה בבחירות כי הוא פוליטקאי הרבה יותר טוב מאשר ויקטור פונט. אז האמירות האלו גרמו לעובדה שהאיש בעל הכוח להחליט הוא היום לאפורטה ולא פונט - אז פשוט להתעלם מהן, אני לא מסוגל.

מהרגע שהוא נבחר, השיטה היא קבועה: הדלפות לתקשורת של זיבולי מוח שהקהל רוצה לשמוע וברגע האחרון פניית פרסה עם התירוץ הקבוע של “זה המצב כרגע של המועדון ואין ברירה אלא לחרוק שיניים”. רק שאפילו את האמירה הזאת - הוא לא מוכן להגיד. הכל תמיד מרוח באמירות פוליטיות נטו ואני כאוהד צריך פשוט כל הזמן לגלות הבנה למצב האמיתי מאחורי הקלעים, בלי שיאמרו לי אותו בצורה אפילו רבע כנה.

כל מה שלאפורטה הוכיח לי מאז שנבחר לנשיאות, זה שהוא פוליטקאי ממש טוב. מוכר לי בכל רגע עד כמה המצב בלתי אפשרי וזה לא אשמתו מבלי להתעכב הרבה על הכשלונות שלו מאז כניסתו לתפקיד. נטו - תוכנית הפעולה של כל פוליטקאי בכל ריאיון אי פעם. אבל FC Barcelona זה לא מפלגה פוליטית (אולי יש שיוך פוליטי היסטורי מאוד חזק, אבל עדיין לא מפלגה) ואני לא צריך פוליטקאי, אני צריך נשיא מועדון כדורגל.

על מי בדיוק אנחנו מגינים פה עם כל הזיבול שכל הפוליטי הזה?
על האגו של קומאן? אין דרך לתאר עד כמה הכבוד שלי לאגו שלו, לא מדגדג לי את קצה השערה.
על אחידות חדר ההלבשה? כי חדר ההלבשה שלנו מורכב מערימת טיפשים שלא מבינים את המציאות, ובכל מקרה הרבה כבוד מקצועי בין הסגל לבין קומאן אני כבר מזמן לא מרגיש שקיים.

והאם אין דרך להבהיר את המצב בלי להגיד “קומאן פה כי אין לי כסף”. הנה, תנו לי לנסות:
“מצב ההכספי והכללי של המועדון דורדר בצורה היסטורית ע"י ההנהלה הקודמת. זה יצר מצב של הגבלה מאוד גדולה על איזה צעדים מקצועיים ניתן לקחת בזמן הקרוב. אנחנו ההנהלה הנוכחית, מנסים וננסה לייצב את המועדון ולייצר מצב עם יותר אופציות מקצועיות. אנחנו מבקשים ממכם סבלונות ותמיכה בקבוצה הנוכחית כדי שנצליח במשימה”.

מה שאני לא מעוניין לשמוע: “קומאן הוא אגדה, תודה רבה לו שהסכים בכלל להיות כאן וצריך לתמוך בו”.
יודע מה, לאפורטה?

לא רוצה לעשות את זה

יש אסיפת סוסיוס בעוד כשבועיים. אני ממליץ לך, אדון לאפורטה, תנסה אולי את הפסקה הראשונה שלי, היא מרגישה לי יותר כנה. הייתי מוכן להקשיב לנשיא הזה. לפוליטקאי - אני מסרב.

@mos56 @Josepe @Mendieta

אני ממשיך פה את הדיון ברשותכם.

א. מה ש @Paul_Heyman כתב. לאפורטה מאוד אמין ביחס לשקרן ברטומאו אבל גם הוא לא אמין עקב מעמדו כפוליטיקאי ובטח בקדנציה הזו שהוא לא הביג בוס היחידי, יש עוד חבר’ה בעלי ממון שגם קובעים.

ב. אני מחונך לחשוד בכל דבר שזז. אני לא מוכן לקבל כל רפש שיפילו על ההנהלה הקודמת בטח אם ההנהלה החדשה לא מסתדרת עם האתגרים כאן, כמה קל להפיל אשמה על ברתומאו השמוק כשאתה נהנה מפופולריות כה גדולה ויש לך כריזמה יותר גדולה מטוני בלייר. אתם מבינים שאין לאדם הממוצע סיכוי להניח שלאפורטה נכשל?? גם אם הוא לא יצליח להחתים את דוגלאס בתור קמע תמורת שקית שחורים למשחק זה יהיה בגלל ברתומאו וכולם יאמינו. מתי יגיע הזמן שנוכל לדעת שלאפורטה נכשל, שנתיים מהיום? לנשיא יש עבודות לעשות במידי וכשלא הולכים דברים אז כל העולם ואשתו אשמים. טאבס, ברתומאו, האהודים שלא תומכים, קומאן, השחקנים המפונקים, וואלה לא קונה את זה.

ג. לי, האוהד הקטן והאידיוט לא מעניין איך באמת דברים מתנהלים בקבוצת כדורגל. הרי חוץ מחיבור רגשי ברצלונה רק בזבזה לי כסף (לא מהמר אף פעם על הקבוצה שלי), לעומת זאת יש עיתונאים/אוהדים היודעים איך מתנהלת קבוצת כדורגל כל כך גדולה ברמת האדמיניסטרציה. הם יודעים מה הפילוח של המשכורות, כמה אפשר להשקיע כמה אנחנו בפלוס ואיזה שחקן יכניס הכי הרבה ממרצ’נדייז. לבחור להאמין לעיתונאים בברצלונה זה לבחור להיות מובל/טיפש. כווולם שם משוחדים ואין במחוז הדפוק הזה עיתון אחר ראוי שלא מקורב ונותן ‘חוות דעת’ לפי הזמנה. העיתונים הללו סימאו את עיניהם של כל הסוסיוס עונה אחרי עונה יום אחר יום שברתומאו דואג לקבוצה, ועכשיו אני חייב להאמין לאותם עיתונאים המישרים קו עם ההנהלה ומפנים את הזרקורים לברתומאו? הנשיא הוא חזק ובעל השפעה והוא אמור לדאוג לי האוהד ולא אכפת לי איך. זה גדול עליך? אתה לא בא מוכן? תן את המפתחות למישהו אחר. לא ייתכן שכל הבטחה שהובטחה לפני הבחירות לא צלחה. 0%. בינתיים רק שק התירוצים למה דברים לא הולכים - גדל, ואיכשהו (מוזר לא?!) ההנהלה של לאפורטה תמיד נקייה. העיקר שיש לו קשרים עם סוכנים…

הגיוני, פוליטיקאים משקרים. לא חושב שמישהו יגיד לך אחרת. לא משנה איזה צד, פוליטיקה זה משחק מסריח. עוד פוליטיקאי זה פלורנטינו פרז שמשחק את המשחק הכי מסריח בעולם, אבל כל עוד ריאל מדריד באמת בראש מעייניו זה הולך לטובתם. אף אחד לא נקי, אבל העיקר זה לוודא שהוא בצד שלנו לכל הפחות.

אתה יכול לחשוד, אבל לפחות תבדוק מידע לגבי החשדות שלך, ותחשוב אם היה מהלך אפשרי שיכול היה לשנות את הלך הרוח. אני לא חושב שלאפורטה היה מעוניין לראות את מסי עוזב, והוא אמר דיי בגלוי שהוא לא רצה את קומאן והיו לו תוכניות אחרות. איזה אינטרס יש לו בכישלון הנוכחי של הקבוצה. אתה יכול להמשיך לחשוד, אבל תנסה להוביל את עצמך בשאלה : “מה האינטרס פה”?

סלח לי, אבל זה סטנדרטים כפולים. מצד אחד אתה מאשים את לאפורטה שלא צמצם משכורות לדוגמא, וברגע שהסבירו לך יפה שדווקא באספקט הזה לאפורטה והצוות שלו עשו עבודה יפה בפרק זמן קצר, אתה פתאום משנה כיוון ל"אה, אני אוהד פשוט העיניינים הכספיים לא מעניינים אותי". בנוסף, בעבר הסבירו פה (לדעתי @mos56 ) על הכוח שיש דווקא לצוות של רוסל וברתומיאו כשזה מגיע על כוח והעיתונות, ספציפית בעיתון כמו MD. יתרה מזאת, כבר הרבה עיתונים הצביעו על הבלאגן הכלכלי ספיציפית במשכורות עוד לפני כניסתו של לאפורטה, כך שאני לא יודע אם העלילו עלילה כלשהי “בואו כולנו נשקר שאין כסף לקבוצה וניישר קו”. מצטער, אבל כבר הרבה הכינו אותנו לבלאגן הזה, והטיעון הנוסף של שהיה הרבה בלאגן מתחת לשולחן שלא יצא, שלא מפתיע אותי לאור תחקירים שעלו בעבר עם כל מיני משחקים של העלמות מס והעברת כספים של חברות ברזילאיות שמכרו לנו לוקשים.

לאפורטה לא חף מטעויות, אבל אני גם כבר לא מצליח להבין במה אתה מאשים אותו. שהמצב חרבנא ושיש לו כריזמה? שהוא אמר שלא יצליח להשאיר את מסי והוא בזדון רצה שילך? שהוא לא שקוף עם קומאן (אחת הטעויות שלו הייתה שהיה שקוף מידי איתו בקיץ ועכשיו הוא בברוך איתו)?

פימי הלך- טעות שאף אחד לא מבין מה עמד מאחוריה.

קומאן נשאר למרות שהביע לא פעם שהוא רוצה שילך- טעות של קומאן שנובעת מגרעון כלכלי.

מסי הלך אחרי שטבאס קיצץ יותר את התקרה, וברצלונה נשארה ללא כסף בגלל התנהלות מוקדמת.

@Ganjo טוען שזה בגלל שהוא חם על הסופרליג, אולי. אבל גם מפרטי ההסכם נראה שהאנחנו נשלם עליו הרבה יותר בהסתכלות קדימה וזה יגזול המון כסף למועדון.

אני באמת קראתי את הטיעונים של שלושתכם @Cockroach_Crazy , @Ganjo @Paul_Heyman , אבל אתם צפים להמון מהנהלה שבתפקיד פחות מחצי משנה, ומצפים להצלחה של 100% כאילו אף אחד לא היה לפניהם. אתם רוצים פוליטיקאים ישרים, שישחררו את כל העלוקות היקרות במועדון כאילו אין להם חוזה ולא צריך לשלם להם פיצויים, ושייצרו כסף יש מאין ושלמען השם לא תאשים את ההנהלה הגרועה בהסטוריית המועדון שהייתה לפניהם. בכנות אני מתקשה להבין את הטיעונים שלכם, ואתם תולים את לאפורטה עוד לפני שהייתה לו שנה בתפקיד.

מהמעט שראיתי בהבדל שבין פונט ללאפורטה זה שהראשון כנראה כנראה היה חותם על ה-CVC בשביל לא להיות חתום על העזיבה של מסי, והיה אולי מחפש פתרונות אחר כך. אף אחד מהמועמדים לא היו מוציאים כסף משום מקום ומתקנים את מה שקורה פה.

הציפייה העיקרית שלי שכתבתי הייתה פשוט שקיפות וכנות כלפי - האוהד הממוצע, ולא כלפי קומאן. בשיא הכנות שאם הוא בעוד שבועיים יגיד בקירוב את מה שהמצאתי אצלי בהודעה - אני אקבל את זה. בדיוק כמו שהייתי מקבל את זה גם בקיץ, ובדיוק כמו שהייתי מקבל את זה בכל שלב אחר. אבל הוא מעולם לא אמר דבר כזה. זה תמיד הדלפות לפה ושם, זיגזוגים אין סופיים ובסוף השארת הסטטוס קוו המזיק לקבוצה, עם הדלפה שאין ברירה וזה לא אשמתו. זה מרגיש לי כמו דרך פוליטית ומגעילה לגרום לי לתמוך בו - אז אני…אה, לא.

אם צריך להיות הוגן לחלוטין…גם לאפורטה לא חף מהסיפורים הברזילאים שלנו. קיירסון…הנריקה…

אה, האם באמת אפשר לפטור את לאפורטה בסיפור הזה ולהגיד שהוא מבצע עבודה טובה? לא יודע. הוא נפטר מכמה שמות בסגל שהיו בכל מקרה מכירים. אלנייה לחטאפה (שכבר היה אצלה חצי עונה וחטאפה הייתה קונה אותו בלי קשר לנשיא), כנ"ל באותו הסיפור עם טודיבו לניס, אילייש מוריבה שהיה עם סוכנים שהחליטו להרוויח קופה לא משנה מה, אמרסון שכבר זכה להרבה התעניינות בגלל יכולתו בבטיס, פירפו שקיבל גם כן התעניינות לפני והוא מגן פיזי וצעיר. אני לא רואה פה אף שם שנשיא אחר היה מתקשה בצורה יוצאת דופן למכור.

גם בוא לא נהיה תמימים, כשלאפורטה אמר במהלך הקמפיין שלו שהסוכנים רק מחכים שייכנס לתפקיד - אף אחד פה לא חשב שהוא מתכוון לסוכנים ומועדונים בנוגע לדוגמא פדרי, דה יונג, מסי וכו’. אותם גם אני יכול להיות נשיא ליום ולהצליח למכור. כשהוא אמר את מה שהוא אמר - כולם הבינו שהוא מתכוון בדיוק ל"סחורה הפגומה", זאתי שתקועה לנו בגרון כבר זמן מה, קרי אומטיטי, קוטיניו, לנגלה ודומיהם בסגל. אני גם די בטוח שהוא לא היה תמים כשהוא אמר את זה. הוא ידע בדיוק למי הוא מרמז ולמי האוהדים יבינו שהוא מרמז והוא השתמש בזה כדי לקבל נקודות זכות בשביל לזכות בנשיאות.

האם הוא עמד בהבטחה הזאת? לא. מצטער, אומטיטי עדיין פה (בלי שהתחילו איתו אפילו שיחות על קיצוץ), כנ"ל קוטיניו וכו’. ההצלחה היחסית היחידה שלו בנושא בכלליות היה פיאניץ’ וגריזמן - ובאף אחד מהם אין חשיפה מלאה של תנאי ההסכם כדי לדעת עד כמה פראיירים עוד יצאנו. אפילו אצל 4 הקפטנים - הוא עדיין תקוע עם הרביעי.

אז כן, וואלה - זה התברר כשקר די גדול.

ואחרי כל זה, אני אחזור על הדרישה המקורית שלי: תפסיק להתנהג אליי האוהד בזילזול אינטליגנציה. לא צריך להגיד דברים בצורה מתריסה ומגעילה כלפי אנשי מקצוע - אבל אפשר בהחלט למצוא דרך לתאר לאוהדים את המציאות מבלי לבלבל לי את המוח על כמה קומאן הוא אגדה. לפחות תן לי את התחושה שאתה כואב את מצב המועדון כמוני, ולא רק שאתה דואג להיות פוליטקלי קורקט כלפי כולם.

הפסקה הזאת מייצגת לחלוטין את הטוטאליות מאחורי עליהם אני מדבר. הוא הוריד את אחוז ההוצאה על משכורות מ-115% ל85% (@dmitrys , יודע טוב ממני), הוא כן הצליח עם חלק, ועם חלק לא. אם הוא לא חתך משוכורות עם כולם והעיף את כולם : הוא שקרן, אבל הוא כן הצליח עם חלק מהם, ושוב מדובר על פחות מחצי שנה בתפקיד.

אני ממש לא רוצה לסנגר על אדם שבת’כלס אני לא מכיר ברמה האישית, אבל נראה לי לגיטימי לתת לו עוד טיפה זמן לפני ששופטים אותו לחומרה כל כך ולהציג אותו ככישלון.

השאלה שאתה צריך לשאול. תנו לי משהו פרודקטיבי שאתם חושבים שלאפורטה היה צריך לעשות בכל מקרה שאתם חושבים שהוא שיקר או טעה.

ניקח את אומטיטי בתור התחלה . יש לך שחקן עם חוזה . ברצלונה מחויבת לשלם לו. הוא לא רוצה לעזוב ולא להוריד את המשכורת גם אם זה אומר לא לשחק דקה אחת יותר בחיים שלו.

יאללה בוא נראה. שתף אותנו. אתה המנכ"ל. מה אתה עושה? בית משפט? ישפוט לטובתו עם ריבית. אני מנוסה בזה. הייתי בבתי משפט לתעסוקה…

יאללה בוא נתחיל.

אני כתבתי שאחרי שהוא ימנה את המאמן הבא “התירוץ ברתומאו אשם” לא יעבוד יותר. אבל לצפות ממנו שאחרי פחות מחצי שנה עבודה הוא יצליח לנקות הכל זה לחלום באספמיה. פשוט לשקר לאנשים פה.

הוא שיקר מסכים, הוא לא היה כנה איתנו עם קומאן מסכים . והוא מזיין לנו בשכל עם קומאן “הוא אגדה” מסכים בהחלט. אבל בחייאת זר שיקרא את מה שאתם כותבים פה יחשוב שהמועדון בקריסה מוחלטת בגלל לאפורטה ולא עשר שנים של הרס של הצמד רוסל וברתומאו.

אני באמת חושב שאתם לא באמת הבנתם את המצב האמיתי של ברצלונה שלאפורטה ירש. באמת שלא. מועדון עם יותר ממילארד אירו חובות.

ודרך אגב, מזכירים פה את פונט . לאפורטה שיקר? פונט שיקר לגבי אנשים שהוא טען שיעבדו איתו. לא מאמינים לי? שאלו את קרויף וצאבי. מה שמצחיק שאם פונט היה נשיא היום הוא היה מקבל את אותם החלטות ואז היו צועקים שעשו טעות ולאפורטה היה צריך להיבחר.

מה האינטרס של לאפורטה לא לנעול את מסי אצלו? כי מסי זו הוצאה ענקית מדי למועדון הרוצה לצאת מהר מהבוץ. למסי לא נשאר הרבה בקנה ומבחינת לאפורטה להתחיל איפוס עכשיו יכול גם להרוויח לו זמן של כשלונות בתואנות של מסי איננו תתרגלו, כמו גם שהוא מצא שעיר לעזאזל למה התוכנית (היחידה!!) שלו לא צלחה כי איזה שמוק שבארסה מעניינת לו את ה**ן ושההחתמה של מסי הייתה תלויה בו ורק בו, לא רצה לעשות מה שלאפורטה רצה (הפתעה!), אז בהחלט יש לי סיבה טובה למה לחשוב שלאפורטה לא התאמץ ולא נמתח כולל מיתון כלכלי ארוך יותר מהתוכנית שלו כדי להשאיר את מסי.

אצלו זה היה חשוב וזהו. מסי סתם לא לחץ לו את היד בסוף הפרידה שלו. אשכרה הפאק הזה נפל על מסי ביום יומיים האחרונים, הוא אפילו לא עדכן את מסי שהכל תלוי על כרעי תרנגולת של איש גאה מסריח כמו טאבס. מסי היה בטוח שהכל סגור.

אצלי מסי הוא קודש קודשים. הוא ולא אחר עשה את המועדון למפלצת שהוא היום. לא רונאלדיניו ולא פפ, לא לאפורטה ולא קרויף, מעולם לא היה אימפקט לשחקן כל כך איכותי וכל כך יציב בעולם הכדורגל - כמעט גם בעולם הספורט הכללי. על מסי לא מוותרים רק בשביל להגיד תודה גם אם המיתון הכלכלי יוריד אותך ליותר שנים למטה. זו הגישה שלי ובטח לא של לאפורטה.

עזוב… להתלונן זה כיף.
לא היו לנו סיבות טובות להתלונן בעשר השנים האחרונות, אבל עכשיו אנחנו מוכנים ומזומנים לקפוץ על העגלה :sunglasses:

חכה חכה, תיכף נמצא עוד דברים להאשים בהם את ההנהלה. אתה יודע, פדרי משחק יותר מדי, דה-יונג (המקורי) לא פוגע, הדשא לא מספיק יפה… נמצא משהו, אל תדאג.

קיבלת לייק על התגובה כי מסי באמת גדול יותר מהמועדון באימפקט שלו על מה שקרה במועדון בזמן שהוא שיחק פה.

אני אישית לא מרגיש שהיינו צריכים למשכן את אמא שלנו בשביל להשאיר פה את מסי לעוד שנתיים של סבל הדדי.

מאחל לו לזכות בליגת האלופות.
מאחל לו להפסיד את ליגת האלופות (בכל זאת משחק בפ.ס.ז. עם ניימאר ואמבפה השנואים עלי).

מאחל לו תמיד להיות מאושר.
מקווה מאוד שביום מהימים הוא יחזור לפרידה שלה הוא היה ראוי.

אבל לא, לא יותר ממועדון. לא יותר מהמועדון.

שחקן על שנמצא בסוף הקריירה שלו. רק אזכיר שבארסה תהיה פה גם אחרי כן. מה תעשה אז? תפסיק לראות כדורגל?
כבר עכשיו זה דיי משעמם…

@Aimarito

נדב, כיף שאתה נותן לו זמן. אבל ההבטחות שלו היו לעכשיו, לנקיון הראשוני. כמו כן ההבטחות שלו היו הרים גבוהים ואני בניתי עליהם כי ידעתי למה הוא מסוגל, אבל הוא שיקר לנו בפרצוף. לא שהוא הגיע ועשה חצי ממה שהוא דיבר, רבע הוא לא עשה! כמו שאמר @Paul_Heyman הקיצוץ הרציני שקיוונו ושלאפורטה דיבר (גם אם לא במפורש) היה על העלוקות, לא על קולוס כמו פיקה ובוסי שגם שם חוץ מפיקה כל השאר כולל הקפטנים ז**נו לו את התוכניות. הוא הבטיח והוא לא קיים כלום!! מבחינתי זה לא נסלח גם אם הספינה תצא מהקרחון. ופסטיבל השקרים ממשיך עם קומאן, עם החרא על צ’אבי ועוד. כאילו כל הקלאס של הנשיא הזה הלך לזבל בקדנציה הזו.

מסי לא יותר ממועדון. הוא המועדון. בארסה עד מסי זו לוזרית נחותה שכל פעם מגיעה להלחם בלי כשרון או עם כשרון אבל כשרון להרוס גדול יותר מהכשרון הבסיסי, ומסי הפך אותנו לריאל מדריד. לקבוצה הכי שחצנית שתבוא לא רק לנצח אלא גם להשפיל, לקבוצה שכל מי שהוגרל לבית באלופות אתנו כל כך שמח למרות שיאכילו אותו כמה וכמה חתיכות. הוא שינה את התרבות שלנו, לא רק את הערך הפיננסי שלנו. מסי זה המועדון, הנאמנות, האהבה לכדורגל, הפשטות, מסי זה בארסה ובארסה זה מסי.

לא לשעבד את המכנסיים אבל מוכן עוד שנים כמו היום רק שמסי יהיה מרוצה ויפרוש אצלנו. לראות אותו במדים אחרים זה מחליא.

אני כבר היום רואה כדורגל פחות. משחק מאוד מוגבל ומאוד משעמם. אם הפוטבול (נניח) זה שחמט עם חיילים אמיתיים, הכדורגל אפילו לא דמקה.

אני הולך להגיד פה משהו מאוד תקיף . מסי מבחינה ספורטיבית גדול מהמועדון. אבל מבחינה כלכלית נטו המועדון תמיד יהיה חשוב יותר. לא רק מעל מסי, זה גם מעל פפ קרויף צאבי או איניסטה או כל אגדה אחרת לא חשוב העוצמה שלה. אני אוהד ברצלונה קודם כל. אני לא מוכן שיסכנו את עתיד המועדון בשביל עוד שנה אחת או שנתיים של מסי או כל שחקן או אגדה אחרת. אין לי שום פשרה פה.

וגם מנקודת מבטו של מסי. זה מה שאתם באמת מאחלים לו? שאת השנים האחרונות שלו בקרירה הוא יאכל חרא בברצלונה עם קומאן ולוק דה יונג? באמת שואל.

אין לי שמץ. למה, אני פיזרתי הבטחות על סוכנים? Nope.

נראה לי שלא אמרתי שהוא כישלון. אבל הנה השורה התחתונה:
אני מבין לחלוטין את המצב של הקבוצה, ואני מבין בדיוק למה אני צריך להיות הגיוני והגון כלפי לאפורטה; אבל אני לא מרגיש שהוא הגון כלפי - אז אין לי שום בעיה לבוא לפורום בישראל ולהבליט בדיוק את כל מה שהוא כשל בו.

וואי וואי וואי כמה תלונות שאני שפכתי בעשר שנים האחרונות. שלא תדע מכמות מלל כזאת בימי חייך.

ופדרי משחק waaaay יותר מדי. אני אישית בערך מאז ינואר לא מצליח להבין מה הוא עושה בצורה כל כך יוצאת דופן יותר טובה מכל השאר - שהוא חייב להיות על המגרש 90 דקות ולא משנה מה. תשאל את החברה שאני מתכתב איתם כל משחק - הם יגידו לך עד כמה אני חופר להם על זה כל משחק. לא שאני חושב שהוא גרוע, אבל גם הוא…איך אמר אגדת מועדון מסויימת: “יש אספקטים שהוא צריך לשפר במשחק שלו”.

דה יונג פשוט משחק לא בעמדה שהוא צריך לשחק. שים את דה יונג כקשר אחורי פותח ומלפניו את ריקי ואת פדרי ונראה איך הקישור שלנו דוחף משחק אז.

על הדשא אין לי תגובה, אני אחקור את הנושא ואחזור אליך :metal: