ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

נסכם את בסיס המחלוקת נדב כי כל צד מקצין פה, אתם נהייתם עו"ד רואי חשבון וכלכלנים, ואני וליאור אהבלים/ילדותיים או קצת יותר נעים לעין מונעים אמוציונלית.

לדידי היה אופציה להשאיר את מסי מבלי לדפוק את המועדון, עם או בלי מסי לא היינו פושטים את הרגל, זה פשוט לא היה קורה (וזה גם לא קרוב לפשיטת רגל כשבעלי חוב מתדפקים על הדלת בבית משפט וכו). היו עוד אופציות להתאוששות כלכלית שלא מוצו כי הם היו איטיות מדי או שלל סיבות.

ליאור טוען שהמחיר לחוסר מסי הוא יקר מכדי לא להסכים לחוזה cvc גרוע, בגלל ההנהלה הקודמת לא יכולנו להכנס כמובילים במשא ומתן וידינו על התחתונה. ליאור בטוח שאין מצב בימינו אנו לכבילה כל כך ארוכה על פני כל כך הרבה שנים. אתם מקבלים את הנעילה ל 50 שנה כפשוטו.

זהו. שבת שלום

אבל… זה מה שרשום בחוזה עם ה CVC כפי שהוא מופיע באתר הרשמי של הליגה הספרדית.
מה יש להיות בטוח או לא בטוח פה? לפורטה לא המציא את זה.

אבל עם מסי וללא ה CVC לא היינו מצליחים לפתוח את העונה נכון? ואני עדיין לא מבין מה האינטרס של לאפורטה להעיף את מסי אם יש לו עוד ברירה. מצטער אבל אני לא מצליח למצוא את ההגיון בטיעונים הללו שיש יד מכוונת שרוצה לחבל בברצלונה כרגע.

אף אחד לא מלמד אותך להיות אוהד, אבל להוציא משפט כזה (עדיף לי מסי על הספסל ב50 מיליון בגלל מה שעשה) זה ילדותי ולא לטובת המועדון. בסופו של דבר לאפורטה היה לפני מסי והוא הוכיח את עצמו לפני שמסי הגיע לבוגרים, אז חלאס עם הקונספירציות הילדותיות האלה כאילו לאפורטה רצה לדפוק את בארסה והראה למסי את הדלת בזדון. ראבק, תסתכל על העובדות, היה לך נשיא שחירב את המועדון כלכלית הרבה לפני לאפורטה, מה אתה רוצה? שלאפורטה יעשה הוקוס פוקוס ויעלים את כל הבעיות הכלכליות?

לא יודע מה כל החישובים עם ההסכמים ואם היה אפשר להשאיר את מסי או לא, אבל אם לאפורטה אומר שלא יכל, אני באמת מאמין לו בגלל שאני זוכר שהוא היה הנשיא הכי טוב שלנו לפני מסי, אני זוכר את ההתנהגות הג’נטלמנית שלו אם לארסון למשל, ואני בוחר להאמין לו ולסמוך על החישובים שלו.

נדב אף אחד לא טען שיש יד מכוונת שרוצה לחבל בבארסה. הדברים מאוד פשוטים:

או שמוותרים על הסופר ליג (או לפחות מקשים קצת על עורכי הדין של הקבוצה) וחותמים על הסכם רע ואז מסי נשאר

או שמוותרים על מסי ולא חותמים על ההסכם ואז חלום (או סיוט תלוי את מי שואלים) הסופרליג נשאר

לאפורטה בחר באפשרות השניה. הוא עשה מה שהוא חושב נכון וטוב לבארסה.

אנחנו חושבים שהוא טעה

אבל למה אתה הופך את זה רק לעיניין הסופרליג ומתעלם מהפרטים של ההסכם שדופק את המועדון והניסיון הבוטה של טבאס לסחוט את לאפורטה בשביל הזכויות שידור בהסכם שדופק את המועדון ומחזק ארגוני צד שלישי בזויים?

חוץ מזה, עם כמה שאני לא אוהב את המועדון הלקוחות הקבועים של פלורנטינו פרז, הלוואי ויהיה אפשר למחוק את אופ"א ופיפ"א מעסקי הכדורגל. אם אתה תוהה מי הורס את הכדורגל זה קודם כל הם.

כתבתי חזור וכתוב “הסכם רע”… כתבתי שטבאס ניסה לסחוט באיומים. עשיתי מדרג רוע וטבאס הגיע שני.

הסכם שדופק את המועדון עשרות שנים קדימה כשהיא גם ככה במצב כלכלי מסריח ותקרת שכר קשוחה הוא מעבר ל"הסכם רע". מסי לעונה אחת לא יכול לבטל 50 שנה בהן אנחנו לא יכולים להתרומם שלא לדבר על להיות רלוונטיים בשוק ההעברות.

לקחת הסכם רע והפכת אותו ל50 שנה שאנחנו לא יכולים להתרומם או להיות רלוונטיים בשוק ההעברות. בכלל לא נסחפת.

אולי, או שאולי אתה בוחר להתעלם מחוב של מליארדי יורו.

אני משתדל תמיד להתעדכן בכמה סיפורים מההסטוריה. על איך מועדונים גדולים פתאום נעלמים מהמפה, או בשאלה “מה לעזאזל קרה שם?” השאננות הזו, או אפילו בטחון מופרז ולא מבוסס של “כולם טועים ואנחנו לא במשבר כלכלי בקנה מידה הסטורי כי הכל זה שקרים של ההנהלה” הוא פשוט בדרך מסויימת חזרה של ההסטוריה על עצמה.

לפעמים צריך לשחרר, לתת זמן ולבנות מחדש. פשוט אין דרך אחרת.

אני אוהב בארסה ואני חושב שזה הרע במיעוטו. אני אומר את זה כי א’ היה יכול להיות הרבה יותר גרוע (בטווח הקצר), וכי אני בטוח שהוא מציל לנו את התחת בטווח הארוך

אומנם סרטון מלפני 8 חודשים אבל אם כבר אז זה הרלוונטי ביותר``

חדשות פיננסיות מרעישות.
פרוייקט אספאי בארסה אושר על ידי הסוסיוס ברוב של 88%.
מדובר בפרויקט שיפוץ שעלותו יכולה להגיע עד 1500M יורו, סכום מטורף.
כבר סוכמה הלוואה עצומה נוספת מגולדן זקס בריבית נמוכה. ההלוואה תהיה ל 25 שנה, כאשר בארסה תתחיל לשלם אחרי 5 שנים, לאחר שהפרוייקט יניב הכנסות. לפי התכנית, מצפים להכנסות נוספות של 200M בשנה, ומזה יחזירו את ההלוואה.

כמה הערות שלי:

1. לפורטה שולט בסוסיוס לחלוטין. 88% הסכמה על פרויקט עם סיכון וסכומים מטורפים, כאשר לא הציגו פירוט מאיפה יבואו 200M בדיוק אלא רק פרזנטציה נחמדה? בלי לפרט מה יקרה אם בארסה לא תייצר את הסכומים האלה? מדהים.
  2. בארסה היא לא כמו שאר הליגה. היא יכולה להלוות כמה שבא לה בתנאים נוחים. היא לא צריכה את הסינדול של CVC בשביל לסדר את הפיננסים.
  3. תהיה תקופה של שנה או משהו כזה שבארסה לא תוכל לשחק בקאמפ. זה אומר ירידה זמנית בהכנסות .

חכם הנשיא שלכם, מבין שאתם נכנסים לתקופת בניה ורוכב על התירוץ (בצדק).
חוץ מזה שהרבה יותר חכם לוותר על הקאמפ נואו בתקופת הקורונה בה אי אפשר למלא מגרשים גם ככה.

זוכרים שכולם אמרו שלאפורטה לא מוכן לסנדל את בארסה ל30 שנה? ואז הסבירו שאת ההלוואה הזו יתחילו לשלם רק אחרי 5 שנים כשהרווחים כבר יכסו את ההחזר? ואז שכחו לבדוק מה יקרה בעצם אם בארסה לא תמלא איצטדיונים? כמה היו במשחק האחרון? 40 אלף לא? אולי בכלל מסנדלים אותנו לסופרליג עם הלוואה שלא תהיה שום דרך אחרת להחזיר?

תקשיב, אני לגמריי בעד ספקנות, אבל יש לי הרגשה שאתה קצת לא רואה בעיניים בשלב הזה במסגרת הקמפיין ‘לאפורטה אשם בהכול’.

כך או או אחרת, תחת כל נשיא המועדון היה חייב לקחת הלוואה כדי לממן את השיפוץ. אין שם צורך הכרחי בהסכם עם CVC, וזה מעבר לעובדה שהתנאים של ההסכם הזה, של ההלוואה הסמויה הזו בעצם, הרבה הרבה פחות טובים.

לריאל מדריד לא היה נשיא פושע שפירק לה את הצורה כלכלית ומקצועית והיא עדיין לקחה הלוואה כדי לשפץ את הברנבאו.

בונים קאמפ נואו חדש כי בטוחים שהמוצר שלנו יהיה פופולרי שוב. איך אפשר לבנות על כזה דבר? כבר עכשיו ברור לי שאחוזי הרייטינג של צפייה בבארסה בצניחה חופשית ביחס לסיטי/ליברפול/באיירן/פריז ולטעמי זה הרבה יותר גרוע מזה. מי ערב לנו שנמלא אצטדיונים כבעבר?

זה מאוד אופטימי החלום של לאפורטה, הלוואי שזה יקרה, לא רוצה לחשוב אם הוא לא יתגשם…

האיצטדיון מתפורר-מעבר להכול יש פה כבר הכרח. חוץ מזה, תסלח לי על האופטימיות, אבל קשה לי לראות שבטווח של 5-7 גג לא נחזור לטופ 6-7 האירופי

אם CVC היו מבקשים 2% או 3% מזכויות השידור, הייתי בעד. אבל הם ביקשו יותר מדי.
אני לא יודע מה יקרה אם בארסה לא תוכל להחזיר את ההלוואה. טכנית, זאת פשיטת רגל ופירוק. פרקטית, זה אומר שנצטרך למכור נכסים, בין אם זה שחקנים או קרקעות או זכויות השידור או כל דבר בעל ערך.
אני מקווה ומאמין שלא נגיע לשם.

למיטב הבנתי הכסף הגדול אמור לבוא מתאי VIP חדישים בהם, שהם הלב של הפרויקט.

בונים קאמפ נואו חדש כי בניגוד לכל המועדונים הגדולים, אנחנו מפסידים סכומי עתק של כסף בשל מחסור בתאי VIP.