ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

כי מסי עם כל המעלות שלו הוא פריוולגיה של מועדון עשיר ולא עני ואנחנו מועדון עני בגלל ברטומאו שהחליט לתת כסף לכל מיני דמבלאים, אומטיטים וקוטיניואים?

טיוטה חברה גדולה, נקלעה לקשיים, ויתרה על ייצור של קאמרי. כמה מוזר זה? ייתכן מקרה כזה.

אבל מסי קיבל הצעה לחוזה חדש והסכים לה.
מסי בוודאי שווה 40M לעונה. רק הספונסרים שאיבדנו מכניסים יותר. שלא לדבר על האפשרות היותר ריאלית לעלות לשמינית באלופות ולהגיע לטופ 4 בליגה.

אתה אף פעם לא יודע כמה תפסיד מסגירת מפעל שלך. כשעובדים לצמצם נזקים חותכים איפה שאפשר, ההימור של לאפורטה לא צלח, הוא חשב שבארסה תצליח איכשהו (עם קומאן!!) לעלות שלב לשמינית, הוא חשב שנהיה בטופ 3 לאליפות, לקח את ההימור לשחרר את מסי ולא להלחם עליו והפסיד בענק. הוא חשב שבארסה שווה יותר ממה שמסי מוכר, הוא חשב שהוא יצליח להשיג ספונסרים שווים והוא חשב שהוא יצליח להחתים שחקנים כי הוא חבר של סוכנים. המציאות טפחה על פניו. כל סוכן שני וכל שחקן לא מעוניינים לבוא, בארסה היום פחות נוצצת ושחקנים לא טיפשים כשהם רואים שחקנים שהצליחו במועדנים כלשהם הולכים לאיבוד אצלנו.

אנחנו מוקצים מקצעונית, ואנחנו משלמים ונשלם את מעשיו של ברטומאו הנוכל לעוד הרבה שנים…

דימיטרי, ההסכם היה מחורבן. אין על זה ויכוח. בארסה נכנסה (הוכנסה על ידי הפושע ברתומיאו אמן ייכנס לכלא) למצב בו אין לה כוח והשפעה. פוליטיקה גרועה הובילה לכך שרוב מוחץ מהקבוצות היו בעד. כשאתה עם הגב לקיר לפעמים אתה נאלץ לחתום על חוזה גרוע. העיקר להישאר על הגלגל.

העזיבה של מסי פשוט הוציאה אותנו מהמשחק. גם כלכלית, מרצ’נדייס, כיסאות ריקים בפאקינג קאמפ נואו, ומבחינה ספורטיבית מקום 8. לא טעות אופטית. מקום 8 מוצדק ונכון. תכף בכלל לא יזמינו אותנו לסופרליג. עפנו בבתים מהצ’מפיונס. אבוי לבושה. את שלב הבתים לא עברנו. זה הכל מסי. כל הפסקה האחרונה מתבטלת אם מסי נשאר. ואז אפשר לבנות.

עצם העובדה שלאפורטה פעל ללא תכנית, לא חותמים ואז מה? נשארים בלי מסי ועם קומאן? ואז מה? מפסיקים להתחרות על כל התארים? מכניסים את הסמל למגירה לשנתיים. בגלל הcvc? מה אני אגיד לך… אפשר היה לחתום על הסכם גרוע ולשפר את המצב הכלכלי מכיוונים אחרים. למכור לי את הקשקוש הזה שלאפורטה הציל אותנו מ50 שנים רעות… נו בסדר… בגלל הסכם אחד על 10% מזכויות השידור של הליגה.

תפסיק לשחק אותה קורבן, אף אחד לא ניסה למכור לך שלאפורטה הציל את ברצלונה ממסי וטאבס המרושעים.
במקרה הכי גרוע ניסו להסביר לך שלאפורטה עשה את הרע במיעוטו (כמו לבחור בטראמפ כשהאפשרות השניה היא הילארי) במצב הנוכחי.

בסך הכל מבקשים ממך להפסיק ולנסות למכור תאוריית קונספירציה כאילו כל התכנון הפיננסי והספורטיבי של בראסה סובב סביב הרצון של לאפורטה לעבור לסופר ליג.

אם היית אוהד בארסה לא היית קורא למצבנו הנוכחי הרע במיעוטו.

לדעתי שנה או שנתיים לא בעניינים זה נזק יותר קטן מ 10% מזכויות השידור של הליגה ל 50 שנה.
הפסקנו להתחרות על התארים גם בשנה שעברה עם מסי. והשנה אם היה נשאר גם לא היינו מתחרים על כלום.
אם היינו חותמים עם CVC, זה היה מספיק לשלם למסי שנה אחת בדיוק. אני לא מוכן לשלם על זה כל כך הרבה כסף, ולכן אני תומך בהחלטה של לפורטה לא לחתום.

ניאלץ להסכים שלא להסכים…

אני מסכים חלקית.
ההימור על קומאן לא צלח, ההימור על שחקנים חינמיים לא צלח, ההימור על לעבור את פאקינג בנפיקה לא צלח, וגם המקום הרביעי בליגה נראה רחוק כרגע.
אבל אני לא מסכים שלשחרר את מסי היה הימור לא מוצלח. לא אחזור על כל הטיעונים שהבאתי לליאור, תאמין או לא, בלי CVC היה בלתי אפשרי טכנית להחתים את מסי. ואז היה לך אותו לעוד שנה וזהו. זה לא היה עושה שום דבר מהותי בטווח הארוך, רק נזק.
יש ללפורטה משקולות עצומות שהשאיר ברטומיאו. בינתיים בזירה הפיננסית הוא מצליח מאוד. אני משוכנע , שהצלחות ספורטיביות יבואו גם, אחרי שיהיה לנו קצת כסף. צריך לחכות, לסבול את המקום ה 8 ואת אירופה ליג. שנה אולי שנתיים ולעת לעת נחזור לעניינים.

אתה טועה לגמרי. יש פה אוהדי ברצלונה שכן קוראים למצב ככה, אז בוודאות זה שאני אוהד קבוצה יריבה, זה לא בסיס המחלוקת בנינו.

אתה רואה עוד כדורגל חוץ מבארסה? פשוט אין לדברים האלו אח ורע. למעט באיירן שההתנהלות דם היא סמל ודוגמה (ואולי גם ריאל העשירה) אין קבוצה שחוזרת לטופ תוך שנה שנתיים, וזה לא קשור לבעיה הפיננסית כמו לבעיית האימפקט של דור שנגמר ובניה מחדש. בניה מחדש כוללת כל כך הרבה משתנים שלרוב הקבוצות זה פשוט לא עובד, אם זה בגלל מאמן, בגלל רכש כושל, בגלל מזל ביש של פציעות או טעויות שיפוט וכו’ וכו’, ויש לי הימור פסימי בשבילך - אנחנו אולי נקח איזו אליפות או שנים בעשור הקרוב אבל לא תהיה לך בארסה חזקה ברמה טופ שלוש. למה? כי השמש שקעה, והיא לא זורחת תוך שעה, ובמקום להאריך את השקיעה הקודמת לעוד שנתיים (אני בטוח ב200% שלאפורטה יכל לעשות הרבה יותר לו רצה להשאיר את מסי גם בלי ה cvc אבל לא אפתח את זה) החלטנו לכבות את השאלטר ולקוות לחיבור מחדש שלנו אל החשמל.

תנמיך ציפיות. ארסנל ומילאן, אחרייכן

העיניין הוא שאם היית מאריך את השקיעה בעוד שנתיים היית דוחה את הזריחה בעוד שנתיים, מהלך כזה יכול להתברר כקריטי מאוד למועדון בטווח הארוך.
מה גם שבזמן השקיעה הייתם ממשיכים להתלונן, כי גם עם מסי לא הייתם טופ 3 בשום מצב והכל היה נראה כמו עוול (ככה כותבים? ) גדול מאוד למסי.

אנחנו לא ארסנל ומילאן. אנחנו עדיין אחת מ 3 הקבוצות הפופולריות בעולם, גם כשהשמש שקעה, הכוכבים הזדקנו וברטומיאו.
אני אופטימיסט מטבעי.
אני מאמין שהמהפכה התחילה כבר בשנה שעברה וממשיכה השנה . אני מאמין בקבוצה על בסיס שחקני בית פלוס חיזוקים נרחבים איפה שצריך. אני מאמין שעם קצת כסף יהיה אפשר למשוך כוכבים, ועם מאמן נורמלי גם נמצא להם שימוש.
מה שהכי מפחיד אותיזה שהכדורגל האירופי יהפוך לתחרות של state clubs ולקבוצה כמו בארסה וריאל שמתבססת על רווחיות לא יהיה מקום בין הגדולים. תמכתי בסופרליג העקומה בגלל זה.

תהיה ריאלי, עזוב אופטימי.

כמה קבוצות חזרו לעצמם תוך שנה שנתיים? אין דברים כאלו. לא חסרות דוגמאות אבל נחכה ונראה, סטטיסטית אני צודק והלוואי שאתבדה. תתכונן למדבר, אלא אם כן אתה ממש חולה במחלת האופטימיות וגם בהדחה מול צ’לסי ומול אינטר לא נשבר לך הלב

זה כמובן מקרה מאד יוצא דופן, אבל יובה של אחרי מוג׳י חזרה לטופ מהר מאד. כמובן שיש הרבה שוני - הכיסים של משפחת אניילי, הורדה ״מלאכותית״ בזמן שלקבוצה היה הרבה כסף, אבל בארסה היא גם לא בדיוק מילאן שהיתה על הנשמה מהמזומנים של ברלוסקוני כמה שנים טובות לפני ההתרסקות (מבחינת פוטנציאל הכנסות, כמובן שכרגע המצב בקאנטים). יובה גם לא בדיוק חזרה לטופ 3 או משהו קרוב לזה עד 2014 בערך, אבל למען ההגינות - השנים הראשונות של ההתאוששות שלה חפפו עם תחילתה של בארסה המפלצתית ולאחר מכן ריאל שנבנתה להלחם בה, ואת הליגה היא אכלה בלי מלח אחרי זמן קצר.

יש מקרים בכל ענף ספורט. מהיכרותי עם כמה ענפי ספורט לוקח כמה שנים טובות להתאושש, כמו שכתבתי למעלה הבניה היא איטית ותלויה ביותר מדי משתנים מלחשוב שרק כסף יפתור את הבעיות. הבעיה אצל האוהדים של בארסה שהם חושבים שרק הבעיות הכלכליות יפתרו תוך שנתיים ונעמיד קבוצה לתפארת, אני די בטוח שזה לא יקרה והבעיות שלנו מזמן חרגו מ’רק’ בעיות תקציביות.

אם יש אוהד בארסה שקורא למצב הזה הרע במיעוטו אז אני לא בטוח שהוא אוהד בארסה…

אתה שואל אותי על דוגמאות של קבוצות שחזרו תוך שנה-שנתיים לטופ? הדוגמא שהכי מעודדת אותי זאת בארסה של 2003. חזרה מבור דומה לנוכחי תוך חצי שנה. בלי מסי.
אני בונה על נס כלכלי כמו שלפורטה עשה בקדנציה הראשונה. זה היה לא פחות מנס.
אני יודע שהיה גם דור שחקני בית יוצא דופן, אבל גם עם קצת פחות אפשר להצליח. לקחנו צ’מפיונס גם בלי מסי, וקבוצות אחרות לקחו צ’מפיונס מול בארסה של מסי.
צריך להיות איזון נכון, האנשים הנכונים במקומות הנכונים. נראה לי שהעסק בגדול הולך לכיוון הנכון.
כרגע גם אני סובל, במיוחד מהאימפוטנטיות על המגרש והעלוקות בסגל שהשאיר ברטומיאו.
זה לא לנצח , אפילו קוטיניו ואומטיטי יעזבו ב 2023.
אנחנו צריכים כוכב או שניים כדי לחזור לטופ ושהקבוצה מסביב תעבוד. אני מוכן למכור חצי סגל בשביל הלאנד או בשביל האלנד הבא.

.
מאוד שמאלני מצידך שאם מישהו לא חושב כמוך אז אפשר פשוט לבטל אותו…

כשהסופר ליג כבר תרוץ ותכניס למועדון שלך מיליארדים, רק אל תשכח לכתוב בראש כל תגובה, “גילוי נאות- אני הייתי נגד כל הטוב הזה מההתחלה”.
יום טוב.

הנה הבדל קטן: כולם זוכרים יפה צניחות מקצועיות כמו ארסנל, כמו מילאן, כמו יובה, כמו ליברפול ועוד, אבל נפילה כלכלית ופשיטת רגל במועדון לרמה שזה יכול להצניח אותנו כמה ליגות למטה ולמעשה להוציא לחלוטין את ברצלנוה מהתודעה, כי לך תחפש שידורים בליגה 3 בספרד היא לטעמי תסריט הרבה יותר גרוע שאני לא מוכן שיקרה בברצלונה גם במחיר שמסי ילך לחלק כיפים עם ניימאר בפריז. דוגמא רלוונטית: לידס יונייטד, מהטופ של ה EPL דוך כמה ליגות למטה.

אני יודע שאכפת לכם רק מהמקצועי, וגם ברור לי שברגע שיהיה רצף של תוצאות טובות פלוס ריקי פוץ’ ישחק (אם כבר האמ-אמא של ההנדסת תודעה) אתם תשכחו מהכל ותגידו שתמיד האמנתם בצ’אבי. מנגד, אי אפשר להתעלם ממה שקורה בצד הכלכלי. אי אפשר לייצר כסף יש מאין, ואי אפשר להתעלם מכמעט כל סקירה שנעשתה על המצב הכלכלי במועדון גם ממקורות שהם לו “מסוננים על ידי לאפורטה”.

בחיי אני לא מצליח להבין אתכם. חוץ מלהשאיר את מסי במחיר של לדפוק לנו את המועדון איזה עוד פעולות אפשר לעשות? מה האופציות לשמור את המועדון בטופ? יכול להיות שאין וזה המחיר של הנהלה מזעזעת מזה כעשור?