ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני לא יודע להעיד על מה עובר לאנשים בראש, אני גם לא מכיר את הסיפור מספיק טוב כמוכם כדי לחפור בו, אני רק מגיב עפי התגובות שלכם ומסדר את ההגיון שלי על זה.

אבל נגיד גם לפי המצב שאתה מתאר פה מצטייר שהמניע של לאפורטה לעזיבה של מסי בכלל לא קשור להסכם הcvc או לסופר ליג.
אם לאפורטה בכלל לא בחר להציע למסי את האפשרות להשאר מלחתחילה (בנהחה שמסי יכל להוריד בשכר) אז הוא פשוט לא רצה את מסי בקבוצה, מה קשור לפה ההסכם או הסופרליג? זה מה שאני לא מבין מליאור.

גם אם מסי מקצץ ביותר מחצי - עדיין יש חריגה מהמסגרת ועדיין צריך לבקש מטבאס שיוותר.

מתי הוא אמר את זה? אני זוכר רק רמיזה שהוא קיוה שמסי ישחק חינם. אני לא זוכר “פחות מ 50%”.
“חינם” זאת סתם התבטאות. יש שכר מינימום.

לא נכון. עובדה שהחתמנו את קון ,אריק וממפיס לפני שמסי עזב.
אולי שכחת את הכלל 1:4 של טבאס. מותר לחרוג מעל התקרה אם חסכת כסף בצורה אחרת. רבע ממה שחסכת מותר לנצל גם אם אתה מעל תקרת השכר. קון , אריק וממפיס (ואחר כך אמרסון) אושרו בגלל שפיקה קיצץ בחצי (שוב אותו חצי שאתה לא מאמין שקיים חוק לגבי זה ) וטרינקאו ופירפו עזבו.

פסדר, לא חינם אז שכר מינמום. זו סמנטיקה לריב על דיטיילס, במחיר של שכר מינימום יכלו לרשום את מסי או לא?

נו… ולכן אי אפשר היה להחתים את מסי… מה שאתה אומר זה שאם לא היו מביאים את קון אריק וממפיס אז אפשר היה להחתים את מסי בחצי? אבל הביאו אותם…

זה לא מה שהוא אומר.
מה השכר של קון, אריק וממפיס ביחד? זה הסכום שיכל להשאיר את מסי בקבוצה. אבל אז זה אומר שלאפורטה בכלל לא חשב להציע למסי להוריד לסכום הזה
ושוב אין קשר להסכם של טאבס.

אני לא יודע מה לאפורטה הציע ולא הציע למסי. יש תמימות דעים בספרד שאם בארסה הייתה חותמת על ההסכם היו מאפשרים לה לחרוג בשביל מסי. האם בזמן שהביאו את שלושת החברה לאפורטה כבר ידע לאן זה מוביל? אני לא יודע… הוא (לאפורטה) טען שהסעיף על הסופרליג הוכנס יום או יומיים לפני הדדליין לחתימה.

לא, בגלל החוק של 50% ירידה בשכר. התיחסתי לסמנטיקה כי אנשים תופסים את לפורטה בקטנה ואז מסיקים מזה שהוא שקרן.

הם ביחד מרוויחים פחות ממה שמסי היה מרוויח אחרי ירידה של 50%. אבל זה מוכיח שהיה אפשר להחתים את מסי אם היה יורד למתחת ל 50% . בגלל שזה לא הוצע לו, כפי שמסי עצמו אמר, אני רואה בזה הוכחה שזה היה בלתי אפשרי חוקתית.

למסי אתה מאמין? הוא אמר שהוא קיבל הצעה לקצץ ב 50% , הוא הסכים, וזאת ההצעה היחידה שהוא קיבל מבארסה. הכל היה כבר מוכן לחתימה עד שבארסה עשתה פרסה.
שוב, השכר של מסי היה משולם מה 15% של הסכום של CVC, בלי קשר לתקרת השכר. אין פה שום חריגה לטובת מסי. יכלו להכפיל שכר לקוטיניו ואומטיטי בכסף הזה ,למשל.
אתה כל הזמן דוחף את עניין הסופרליג, אבל אני מוכיח לך עם מספרים שלא היה שווה להיכנס לדיל הזה גם אם לא היה סעיף הסופרליג. זה דיל גרוע כי ההחזר גבוה מדי.

וככה נראית סחיטה. אם אתה מוכן לתת לבארסה להידפק בגלל ההסכם הזה ומסי, אז כנראה לא נסכים לעולם.

מה שכן, אני עדיין לא מבין את הכעס על לאפורטה באופן ישיר. למה נראה לך שהוא ירצה שמסי ילך? מי לעזאזל רוצה להיות חתום על עזיבה כזאת בקדנציה שלו. האש הרע בסיפור זה מי שמכר לנו את הכסף (ההנהלה הקודמת) ומי ששם את התקרה הרצחנית מעלינו שמותנית בהסכמים בזויים (טבאס). לשני הגורמים הללו יש אינטרס לדפוק את בארסה בניגוד ללאפורטה שנראה שנפל ללינץ’ ברמה הכלכלית.

חשבתם אולי שפשוט לאפורטה לא חושב שמסי שווה את השכר שלו?
כלומר כל ירידה ל10m הייתי מגיעה יחד עם הסכם שלפיו מסי היה מקבל את ההפרש הזה בעוד מספר שנים.
בוא נניח שההפרש המדובר הוא מ50m.
יכול להיות שלאפורטה עשה חושבים והבין שהקבוצה חייבת בניה מחדש וכרגע להחזיק את מסי זה בזבוז של 50m בשנה כי תארים לא תשיגו וכי הוא האמין שלא תהיה לו השפעה על ההעפלה לליגת האלופות.
מסי כבר לא צעיר, והחוזה כנראה לא היה לשנה אחת והיה תוקע את הבניה מחדש שלכם.

אז הכל טוב ויפה העונה, אבל מה יקרה עונה הבאה? (כבר העונה ועונה שעברה ראו שמסי בירידה)
מה יקרה בזו שאחריה?
אתם תמשיכו לשלם משהו בשווי של 50 לשנה על שחקן שכבר לא שווה את זה.

כשאין תקרת שכר או מצוקה כלכלית אז כמובן שמה הבעיה, אבל כשיש אז זה סתם בזבוז. חלקכם פאקינג מדברים על למכור את דה יונג שהוא צעיר רק בשביל כסף לבניה במחשבה קדימה.

תודה גב, אולי לא מסכים להכל אבל זו לדעתי הלך המחשבה של לאפורטה. לכן אני כועס עליו, כי מסי בכסא גלגלים על הספסל שווה לי 50 מיליון רק בגלל מה שהוא תרם לפני כן. לכן אני כל כך רותח עליו

אז תתבגר. במחשבה הזאת ברסה הייתה יורדת ליגה כבר.

או אולי מסי גם בגיל 34, עדיין השחקן הכי טוב בעולם. שגם אולי היה מסכים לכל תנאי כלכלי כדי להישאר בבית שלו. שגם אולי היה כל אלו גם בגיל 35. וגם אולי לשחקן הטוב בהיסטוריה הגיע פרידה סטייל טוטי.

או אולי באמת תתבגר דן, מה אני מבין…אנחנו רק אוהבים כדורגל בסופו של דבר…

שלחתי את זה לדימטרי בהודעה פרטית ורציתי גם פה, אבל לא רציתי להכנס לעימות. הוא פשוט “מבזבז” את הזמן שלו, לא משנה כמה הוא ינסה להסביר לכם וכמה הוא יתאמץ אתם תמשיכו לבטל את מה שהוא רושם כי זה פשוט לא מעניין אותכם. לאפורטה אשם בהכל ולא משנה המציאות

יש פה שתי מחנות. המחנה ראשון יש לו מטרה אחת והוא שם את לאפורטה במרכזה, ושום נתון או שום מקור שניתן לו לא ישנה את דעתו מהמסקנה שלאפורטה אשם והוא בן זונה והכל.

המחנה השני, שאני בתוכו, חושב שמסי לא יותר חשוב מעתיד המועדון (מבחינה ניהולית וכלכלית) ואי אפשר להקריב ולסכן מועדון שנמצא על סף פשיטת רגל בשביל אף אחד .גם לא כלפי מסי.

אין שום דבר שנוכל לשכנע אותכם או למתן את הכעס שלכם.

אני השלמתי שמסי היה מעל הכל מבחינה מקצועית ובצדק. אבל מבחינת כלכלית, אני לא מוכן לשים אף שחקן שם. לא מסי לא פפ לא קרויף לא צאבי ואפילו לא את איניסטה שהוא השחקן האהוב עלי בכל הזמנים. אף שחקן לא מעל המועדון. מבחינתי אין משא ומתן פה או פשרה בכיון הזה.

ברור שהיה צריך להפרד אחרת ממסי. אבל לא הכל היה בידים של לאפורטה לא משנה כמה תשנאו אותו .

שהיה ברור ברצלונה > כל שחקן או מאמן קיים.

שביט היקר, אל תלמד אותי איך לאהוד. אף אחד לא יודע את האמת ואצלך משום מה לאפורטה הוא האוהד מספר אחד של בארסה והוא האדם הכי ישר.

אני בטוח שלאפורטה אוהד של לאפורטה הרבה לפני בארסה, וחלק מההילה הכלכלית של אדון עו"ד הגיעה בגלל רצף של מחזורים פנומנלי של הלה מאסיה שמנעו צורך להשקיע בכוכבים. אבל אצלך לאפורטה הוא גאון כלכלי שרק העלה את ה Value של המועדון.

אבל לא, מי שעושה את המועדון ומי שמעלה את קרנו אלו השחקנים ולא אף אחד אחר. ארסנל של תחילת המאה הייתה מעולה בזכות תיירי אנרי אחד, ולא שום ארסן ונגר על כל ההתנהלות הכלכלית המעולה שלו. (מועדון שרשם רווחים שנה אחרי שנה)

אם כבר אנחנו הולכים להיות ארסנל/מילאן, היה שווה עוד שנתיים עם מסי. ולא, זה שהקצנתי את הסיטואציה לא אומר שצריך לקחת אותה כמו שהיא, תבין את הקונטקסט שאני מכוון אליו, מסי שחקן כמו מסצ’ראנו שברגע שהוא יהיה לא יעיל הוא לא יקח שקל מהמועדון. הוא וסוארז. מסי לא שכיר חרב, ובארסה לא הייתה אותה בארסה של היום בלעדיו. זרוק אותו לכלבים, שחק אותה פוטבול מנג’ר ותהנה. מספרים הם לא חזות הכל.

או שלוותר על מסי ימנע מכם להיות ארסנל.

לא חושב שיש אמת אחת, כל אחד מכם כנראה שרוצה בטובת המועדון אבל בדעה אחרת.
אני אישית יותר בדעה של מי שחושב שאף שחקן לא מעל מועדון ולמסי לא מגיע להשאר אם זה פוגע בקבוצה. אני בטוח גם שאם למסי המועדון שלכם חשוב הוא לא היה נותן לזה לקרות.

פה אני לא חושב שאני מסכים. בגלל מה שהוא תרם הוא קיבל 100 מיליון בעונה וזו אחת הסיבות שהמועדון שלכם בקרשים.
כבודו במקומו מונח אבל אתם מועדון מספיק גדול כדי שמסי, גדול ככה שיהיה, לא יהיה מעליכם.

אם המצב הכלכלי שלכם היה יציב אז כמובן, אבל כרגע לדרוש מכם לשלם על שחקן מסי יפגע בכם לשנים קדימה.
חוץ מזה, שזה לא שהוא נדפק, הלך למועדון תחרותי שרבים האמינו שעשוי לזכות בכל התארים, מקבל המון כסף, וסך הכל לא חושב שהוא מסכן

אני לא…

אני דוחף את עניין הסופרליג… פשוט תקרא לי ז’ואן😘

לא יודע אם יצא לך לצפות העונה בבארסה אבל יותר דפק ממה שקיבלנו אין.

אני לא חושב שלאפורטה רצה שמסי יילך. אני חושב שהיה לו יותר חשוב פשוט לשמור על הסופרליג. יש שלושה אנשים רעים בסיפור ואני אדרג אותם לפי מידת הרוע:

במקום הראשון ברתומיאו (ואביו הרוחני רוסל)
במקום השני טבאס
ובמקום השלישי לאפורטה.

שלושתם הורסים לנו את הכדורגל.

@Gev

אנשים שאהדו את בארסה לפני שמסי בא, וחושבים שהמועדון היום אותו דבר, חיים בוואחד סרט. כן, קראתי היסטוריה לאורך 14 שנות אהדתי והגם שלא חוויתי אותה יחד אתכם בארסה לא הייתה מעולם למעט רגעים יפים בתחילת שנות ה 90 עם קרויף מועדון בסדר גודל של מה שמסי עשה אותה, הוא ולא אחר.

המועדון חרב בגלל ברטומאו הנבלה שנתן חוזים רעים, לא למסי אלא לליצנים שלא הוכיחו את עצמם, ולא זו בלבד אלא שהוא נתן להם חוזים הגדלים כל שנה שזו עבריינות לשמה. בן זונה מניאק.

אני לא טוען שהוא לא עשה עבורכם המון. תבנו עבורו פסל.
אבל לגרום לו לשחק בקבוצה ללא כסף שתאבק על הגעה לליגת האלופות לא ייטיב לא איתו ולא איתכם.

חוץ מזה שעם כל הכבוד לו, הוא הצליח להביא אתכם להיות מועדון גדול, אם הייתי אוהד ברסה לא הייתי רוצה שזה ייעלם יחד איתו.

בסדר ליאור, אני לא יכול להוכיח לך משפטית שחוק ה 50% ירידה במשכורת קיים.
בוא נעזוב את זה ונסתכל רק על המספרים של CVC.
מדובר על אובדן הכנסה של כ 30M בשנה למשך 50 שנים. בתמורה אתה מקבל חד פעמי 40M להחתמות, ועוד 230M למטרות אחרות. כל המספרים האלה מגובים על ידי הלינקים לאתר הרשמי של הליגה, שום דבר לא בא מפיו של לפורטה.
אני בחיים לא הייתי מסכים לעיסקה כזאת. גם אם המשמעות שמסי יעזוב את בארסה שנה לפני.

לא, לא חשבנו על זה. מעבר לכל המחקרים כמה מסי מכניס, והספונסר הראשי שברח (ראקוטן) והספונסר המשני שברח (בקו), מסי קיבל הצעה מבארסה והסכים לחתום. אז איך אתה משיג שלפורטה חשב שמסי לא שווה את המשכורת שלו?