ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

דימיטרי שאלה,

האם חוקי השכר והקאפ המוזר הזה (זה בעיקר בליגות בארה"ב, פה זה איזה משהו לא אפוי) הם המצאה של השנה האחרונה? של השנתיים האחרונות?

לא, זה כבר הרבה שנים. פשוט זה הכה בבארסה חזק בשנתיים האחרונות.

אז שלאפורטה אמר שהדבר שהכי חשוב לו זה להשאיר את מסי, לא היה לזה סיכוי מתחילה? הרי גם אם היינו מקבלים את הגרסה הקודמת של CVC הוא לא היה מושיע את החתימה של מסי…

אם היינו מקבלים את הדיל עם CVC, זה היה מספיק בשביל לממן את החוזה של מסי לשנה הזאת, בלי קשר לכלום.
מה שלפורטה אמר, זה שהוא חשב שההסכם הרבה יותר טוב והוא רצה בהתחלה להצטרף אליו. כשגילה כמה ההסכם גרוע ומסנדל, הוא החליט לא להצטרף וכתוצאה ישירה מכך לא יכל להחזיק את מסי.
להאמין או לא להאמין ללפורטה בעניין הזה כל אחד בוחר אחרת. אני בחרתי להאמין לו. לא רואה סיבה למה לו לשקר למסי ואז לתת לו ללכת.

אתה קבעת שמסי היה יורד רק ל40 מיליון על סמך מה? על סמך הפרשנות המשפטית המאוד נוחה של לאפורטה לפיה אסור לרדת ביותר מחצי? אפילו הוא ירד מהטיעון הזה לא?

אתה גם קובע שהאישור לפנים משורת הדין או העלמת העין של טבאס היא חד פעמית? על סמך מה? הרי גם לה ליגה צריכה/רוצה/מעדיפה את מסי.

התשובה לשאלתך היא לא אגב. אני פשוט לא חושב שהשאלה נכונה.

יש לי שאלות מעניינות שאולי אתה תדע:

1. כמה בארסה הרויחה ב2018 נניח על זכויות שידור של משחקי ליגה?
  2. מה קורה השנה אם היא לא חתומה? היא לא מרויחה?
  3. מה קורה הלאה אם המצב לא משתנה? הרי המשחקים משודרים כרגיל…

אני לא יכול לתת לך בדיוק את הסעיף בחוק התעסוקה הספרדי שמציין את זה. אבל זה לא בא מלפורטה. מסי הסכים ל 50% ירידה בשכר מיידית, ואני מאמין לו שהיה יורד לפחות לו היו מציעים לו.
יש לי רק כתבות צד שלישי שמתיחסות לחוק המדובר. למשל
Messi wouldn’t have been able to take any more than a 50 per cent cut due to a clause in Spanish employment law that is in place to avoid financial manipulation.

אני לא טענתי שום דבר כזה. אני אמרתי ש 15% מעיסקת ה CVC היו מספיקות לממן שנה אחת של מסי לאחר שירד ל 50% שכר. שום העלמת עין.

בסביבות 300M. קשה לדעת במדויק כי מוכרים את זכויות השידור בנפרד בכל מדינה\איזור. זכויות השידור בספרד בלבד הביאו 165M.

ברצלונה תמשיך לקבל את הכסף כרגיל. את כל הכסף. אם הייתה חותמת עם CVC הייתה מקבלת 8.2% פחות.

1. לגבי הירידה בשכר, משער שזה פתיר. יש פרשנויות משפטיות לכאן ולכאן ולא ברור לי מה האינטרס של מישהו בכלל להביא את זה לדיון כלשהו. הרי אם 2 הצדדים סבבה עם זה ואין קרבן אז…

2. ואז יש ללאפורטה שנה להתחיל להוציא אותנו מהבור שזה בדיוק מה שהוא עושה כרגע. אם בחלון תוציא 40 מיליון על רכש לא עדיף מסי?

3. למה שאר הקבוצות חתמו? גם הן יקבלו 8 אחוז פחות?

רשויות המס. החוק מניח שאם מישהו מוכן לרדת ביותר מ50% מהשכר שלו, זה כי הוא יקבל את השאר בשחור.

רק זה מה שחסר למסי, לסיים את הקריירה עם עוד רדיפה של הרשויות בספרד.

סבבה אבל רשויות המס לא ימצאו כלום כי אין שחור…ואז מה? יתבעות את מסי על היותו פילנטרופ?

לא. יש חוק שאמור למנוע פגיעה בחלשים. זה החוק. לא יבטלו אותו כי מסי.
זה לא רק עניין של מס זה גם כדי שמערכות גדולות כמו מועדונים לא ידפקו אנשים חלשים (שחקנים).

מה ש Bblanko אמר מעליי. זה לא פתיר, זה החוק.

אולי יש לנו 40 מיליון לרכש ואולי לא, אבל אין לנו מקום מתחת לתקרת השכר. כדי להחתים מישהו, צריך שמישהו יעזוב או יוריד בשכר. זאת הבעיה שהייתה עם מסי בקיץ, לא העלות שלו כרכש.

כן, הן יקבלנו 8.2% פחות.
מכיר את המשפט “אחריי המבול”? רוצים כסף עכשיו, לא אכפת להם מה יהיה בעוד 10 או 30 או 50 שנה.
או, להבדיל מבארסה וריאל, הן לא יכולות לקבל הלוואה ממקור אחר בתנאים טובים יותר.

עכשיו נהיינו מומחים לחוק המס בספרד… זה פורסם בהתחלה בתקשורת הספרדית כעובדה גמורה. הגיע מהכיוון של לאפורטה. לאחר מכן הפריכו את זה וטענו שזה כן אפשרי ושהמגבלה הזו לא הייתה מחזיקה מים בבית משפט כי החוק נועד להגן על אוכלוסיה מוחלשת ולא על מיליונרים ושלטעון זאת זה פרשנות לגמרי מרחיקת לכת זל הצוק המקורי.

אני בטוח לא מומחה לחוק בספרד, אני התייחסתי לחוק בהנחה שהוא עובדה.

אם החוק לא קיים (או לא משפיע על מסי כי הוא מליונר) למה מסי בעצם לא הוריד את המשכורת שלו ל1000 דולר לעונה?
יכול להיות שמסי הוא זה שנטש את ברצלונה בשעת משבר?
למה לעזעזל שטאבס יתנא את רשימת מסי לליגה עם חתימה על הסכם הcvc אם אפשר פשוט לרשום את מסי לליגה ?

זכור לי (יכול להיות שאני טועה, תקנו אותי) שהייתה אמירה עלובה של לאפורטה בסגנון “קוויתי שמסי ישחק בחינם”. לפי ההגיון שלך יכול להיות שלאפורטה הוא פה ה"צדיק" ופשוט מסי לא הסכים להוריד בשכר?

אף אחד לא ביקש ממסי להוריד את שכרו למינימום המותר (בסביבות ה150 אלף יורו אאל"ט) ואף אחד לא ציפה שמסי ישחק בהתנדבות. ההנחה היא שאם בארסה הייתה חותמת על ההסכם טבאס היה מאפשר את החוזה החדש שהיה מקוצץ בכמה עשרות מיליונים גם אם עדיין יש חריגה מתקרת השכר.

כלומר מסי היה מוותר על מחצית או יותר משכרו, לאפורטה היה מוותר על הסופרליג וטבאס היה מוותר על מגבלת השכר.

ואיך אתה מסביר שלא הציעו למסי לקצץ ב 55% או 60%?
ביקשו ממנו להוריד 50% והוא הסכים. לא הציעו לו הצעות אחרות. את זה מסי אמר בעצמו, לא לפורטה.
הרי אם מסי היה יורד ל 10M לשנה, היה אפשר לרשום אותו במקום קון או ברייטוייט או ממפיס.

מה שמגיע מהסכם עם CVC לא קשור לתקרת השכר. זה כסף לבזבוזים מחוץ למסגרת.

למה שלאפורטה יותר על הסופרליג, כי טבאס סוחט אותו? אתה חושב שפה זה היה מסתיים?

מה שמגיע מההסכם עם CVC זה אישור חריגה מתקרת השכר שהיה מאפשר את ההחתמה של מסי.

טבאס אמר את זה באופן כמעט בוטה. הוא לא ניסה להסתיר את הלחץ על בארסה בהקשחת חוקי תקרת השכר ואישור החרגה למסי תמורת חתימה על ההסכם.

הנהלת הליגה אומרת שההסכם לא חוקי, ולהם אין אינטרס להוציא את לאפורטה צודק. ממה שאני מבין תביעה נגד ההסכם כבר מתגבשת, ולא בהובלה של בארסה ומדריד.

ליאור, אני מבין את הכעס שלך על לאפורטה (גם אם באופן מקצועי אני חושב שהויתור על מסי הוא אחד הדברים הטובים שקרו לנו העונה) אבל אני לא מבין איך אתה מנקה את טבאס מכל אשמה וטוען שהוא אשכרה רצה להשאיר פה את מסי בצורה הוגנת, ורק לאפורטה הנורא לא הסכים לקבל את הצעתו ההוגנת כי סופרליג.

אתה ממש מתעלם מכל דבר אחר ופוטר את העניין כ״התקשורת מגוייסת עבור לאפורטה״. זה לא קצת ״לאנוס את המציאות״ לאיך שהיית רוצה שהדברים יהיו?

אני מנקה את טבאס? אני רושם כאן שהוא מציע לנו סחיטה באיומים וזה מנקה אותו? טבאס ולאפורטה שני פוליטיקאים דוחים ושקרנים. עסקנים שהורסים את הכדורגל. בגללם איבדנו את אחד הסמלים הכי גדולים שהיו לנו.

אתה מתעלם מהעובדה שאם כפי שאתה טוען לא הייתה בעיה להוריד את השכר של מסי ביותר מ50% אז לטאבס אין שום יכולת ללחוץ את לאפורטה לחתום על שום הכסם כזה או אחר…
שוב, הדברים שאתה אומר לא מתחברים. לא הגיוני שגם היה אפשר לרשום את מסי לליגה בקלות, גם למסי לא הייתה בעיה להוריד בשכר, גם טאבס ניסה לסחוט את לאפורטה וגם לאפורטה העזיב את מסי כדי להגן על הסופר ליג.

מסי אמר שלא בקשו ממנו להוריד יותר (והוא היה מוכן).

לאפורטה אמר שהוא מרגיש נבוך להציע למסי פחות מ 50% עד שישחק בחינם ולא הזכיר שום בעיה בירוקרטית.

למה ללאפורטה הפליטקאי הדגול להגיד דבר שמוציא אותו טיפש גדול ולא להגיד שידיו כבולות?