ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אתה רואה איך הקבוצה נראית ואתה רוצה להשאיר את מסי בכח? להשפיל אותו בליגה האירופאית עוד טיפה? לגרום לשונאים שלו לחגוג על הדם שלו יותר? אנחנו יודעים מה המורשת של מסי, אבל הילדים שלנו יגדלו ויזכרו שבשנים האחרונות שלו הוא חטף שמיניות ורביעיות כי ההנהלה תקעה לו סכין בגב וניצלה אותו. כאילו באמת. תסתכלו על הקבוצה, מה אתם חושבים שהיה שונה עם מסי איתה?

זה לא יומרנות. זו הכרת תודה ולשחרר שחקן שעשה הכל בשבילנו בשביל שהיה שמח בשנים האחרונות של הקרירה שלו. בברצלונה הוא לא היה שמח בשנים האחרונות. שנה לפני כן הוא התחנן לעזוב. שחררו אותו.

לא קשור ללאפורטה והcvc . לא משנה לי מי אשם לאפורטה טבעס או אלוהי הספגטי הגדול. אני לא רוצה שמסי ישאר בקבוצה כזאת. לא מגיע לו ולא מגיע לעולם הכדורגל הסבל הזה בקבוצה המחורבנת הזו.

אני לא יודע מה זה אומר למשכן 10%… הם ממילא לא בשליטתנו. הם בשליטת הליגה ברגע שיש רוב כלשהו של קבוצות שתומכות (ויש). וזה לא תמורת מסי. זה תמורת המשך תפקוד ספורטיבי. תמורת הבראה ממקום מתפקד ולא ממצב של פירוק מוחלט. אלמלא הסופרליג לאפורטה היה חותם. אני משוכנע בזה.

אבל זה לא צריך להיות השיקול. אני לא יודע אם לאפורטה צדק, או לא, או האם הייתה דרך אחרת, או שהוא רצה להעיף את מסי מלכתחילה, או שהוא סתם הפסיד בהימור.

אבל אם מסי בא ואומר (בהנחה שהוא עשה את זה) שהוא רוצה להישאר, כלומר שהוא מודע למצב המקצועי בקבוצה ועדיין רוצה להישאר, והיה אפשר אפשר להשאיר אותו - מה זה משנה אם מבחינתך או מבחינתי או מבחינת אוהד כלשהו אחר זה נקרא “להשאיר את מסי בכוח”? מה זה משנה מה השונאים שלו היו אומרים?
אם הוא רוצה לרדת עם הקבוצה ליגה - אז שיירד עם הקבוצה ליגה. היחיד שאמור להתחשב בשיקול “מבזבזים למסי שנים מהקריירה” הוא…מסי.

אם הוא רוצה להישאר, אם המועדון רוצה שהוא יישאר, ואם אפשר להשאיר אותו - זה מה שקובע. לא מה ששונאי מסי בתגובות בפייסבוק יגידו.

עד כמה אתה שונא את מסי, שאתה רוצה שהוא ישחק בקבוצה שלא מסוגלת לעבור את שלב הבתים בצ’מפיונס? וואו…

אני לא ומעולם לא הייתי פנבוי של מסי. מסי הוא בארסה בכל רמח איבריו ובארסה היא מסי בכל רמח איבריה. כל השאר זה שטויות. הלגאסי של שחקן מועדון שווה יותר מלגאסי של שכירי חרב. גם אם בשנה מסוימת הוא לא זוכה בכלום.

לא אמרתי שלאפורטה צדק או לא צדק. או אם הוא ניסה לזרוק אותו כן או לא, אין לאף פה באמת מושג מה היה בחדרי חדרים. כולנו חכמים בדיעבד.

ברצלונה הנוכחית לא טובה למסי. מסי לא יכול באמת לעזור לנו ואנחנו לא יכולים לעזור לו. לתת לו לסיים בצורה כזאת את הקרירה שלו זה זה לדעתי נוראי. לפעמים צריך לדעת להיפרד גם אם זה עצוב כואב ומתגעגעים. אין לי פה איך לשכנע פה אף אחד, אם בשנה שאנחנו יותר קרובים לרדת ליגה ועומדים להיות מודחים בשלב השמינית של ליגה האירופאית. אז אתם חושבים שאתם רוצים עדיין את מסי יחד איתכם. זה כמו שהספינה טובעת ויש לכם הזדמנות לתת לאחד מהילדים לברוח עם הסירת הצלה. אבל בגלל שאתם אוהבים אותו אתם רוצים שהוא יטבע יחד איתכם.

זה דעתי.

אני לא אומר שאני רוצה את מסי איתי כשהספינה טובעת, אני אומר שאלו שצריכים להחליט לגביי זה הם מסי והמועדון, ולא אני. ובטח לא “שונאי מסי”.

מצידי שמסי יישאר ויירד עם הקבוצה לליגה השלישית. הוא בחר בזה? המועדון בחר בזה? אחלה. מה איכפת לי מה יגידו עליו אנשים אחרים?

מסי רוצה אותנו, כל השאר לא מעניין. למה אתה מתעקש לעצב למסי את הקריירה? מבטיח לך שבראי ההיסטוריה יעריכו שחקן שנשאר כל הקריירה במועדון אחד למרות הקשיים מאשר שטייל בכל מיני גלקטיקוס לנסות להוסיף עוד גביע כזה או אחר. זה מה שמסי רצה, רק היה אחד חרא שבעט בו.

מהפרטים ששמענו על ההסכם עם CVC בקיץ, רק 30% מהסכום שנכנס לקבוצות היה אמור להיות מנותב לשכר שחקנים, וכל השאר למתקנים של המועדון ומינהלות.

בהתחשב בכל ההלוואות של בארסה לשיפוץ הקאמפ-נואו, סגירת חובות והתגלגלות קדימה, ההסכם שהוצג לנו בקיץ כמעט ולא היה תורם לנו כלום.
בשביל להגדיל את יכולת התפקוד הספורטיבית, כמו שאתה אומר שנדרש - אכן, אנחנו צריכים להרים את תקרת השכר, ואת זה ההסכם כמעט שלא היה משנה.

לפי כל המספרים שנזרקו בקיץ, גם מסי לא היה נכנס בתקרת השכר המעודכנת אחרי ההסכם הזה, אבל טבאס לחץ על בארסה לחתום תמורת אישור של הליגה להעביר את החוזה של מסי.

אתה מבין שזה מגוחך? היינו יכולים להשאיר את מסי במחיר שאף אחד לא רוצה לשלם (אני בספק אם מסי היה רוצה שבארסה תכנס לבור כזה בשביל להשאיר אותו), אבל לא היינו יכולים להביא לקבוצה שום חיזוק אחר.

לא. ההסכם עם CVC לא היה משדרג אותנו מבחינה ספורטיבית. זה ברור.

• בלי קשר, אני חושב שלאפורטה “שחרר” את מסי בשלב סביר של חלון ההעברות. יכול היה למשוך אותו עד הרגע האחרון עם נסיונות למכור שחקנים ולהביא לקיצוץ בשכר של הנשארים.

• אחרי שמסי עזב מכרנו את אילאייש ואמרסון, השאלנו את גריזמן תמורת כל השכר (זוכרים שבהתחלת הקיץ אתלטי רצו שנשתתף בשכר שלו?), קיבלנו על גריזי 10 מיליון לעונה הנוכחית ועוד חובת רכישה בעונה הבאה תמורת 40 או 50 מיליון.

• היינו אולי קרובים ליכולת להשאיר פה את מסי בסוף הקיץ, אבל לאפורטה לא רצה לשחק בקריירה שלו (שלא יגמר כמו מקרה קויאדו), ושחרר אותו באופן מכובד כשלא היה יכול להבטיח שיש לו פתרון.

• אני חושב שהייתה פה התנהלות מכבדת. אבל זה אני…

אז טוב שלא חתם.
אני לא רוצה בכלל לתאר לעצמי מצב שבעוד שנה, שנתיים או עשור, קמה סופרליג באירופה, משתתפות בה הקבוצות הגדולות של היבשת, מתחילה להווצר היררכיית מעמד חדשה, כזו שלא מתחשבת ב- “אז מה חושב על זה ליאור?”, ואנחנו לא נמצאים שם כי לאפורטה חתם על חוזה שמסנדל אותנו לחמישים שנה.

פאק ליאור! אתה באמת מוכן לוותר על החירות של ברצלונה להשתתף באיזה מפעל שבה לה בשביל שנתיים של מסי או כניעה ללחץ של טבאס? עד כדי כך אתה מוכן להקריב את החירות שלנו להיות אחראים על עתידנו? להשאיר את מסי לשנתיים ולחתום על חוזה שמגביל אותנו מההשתתפות במפעל חשוב? גם אם הסוסיוס רוצים שכן ניקח חלק במפעל הזה? למה?

ושוב! אני לא שואל מה דעתך על הסופרליג ואם זה מפעל ראוי ומנוהל נכון. אני מציג תרחיש שהסופרליג כבר כאן, חיה ובועטת ואנחנו לא נמצאים על הרכבת.

זה מאוד בשליטתינו. אם לא מצטרפים, אז אנחנו לא משתתפים בעיסקה. לא יכולים לחייב אותנו.

זה מאוד דומה למשכנתא. אתה מקבל בוחטה עכשיו, ומשלם על זה סכום מסוים הרבה מאוד שנים.
בארסה הייתה אמורה לקבל כ 270M. בניגוד למה שיוסי כתב, רק 15% מהסכום היה אפשר לנצל למשכורות, שזה כ 40M. זאת משכורת של שנה אחת של מסי. הוא לא יכול להרוויח פחות לפי החוקים בספרד.
אז אם היינו מקבלים את ההסכם, זה היה מספיק למשכורת של מסי לשנה אחת בדיוק.
15% אחרים אפשר לנצל לסגירת חובות. זאת טיפה בים מבחינת בארסה.
70% הנותרים אפשר להשקיע בתשתיות. זה 190M. בערך 13% מהשיפוץ של הקאמפ.
בתמורה, בהסכם המקורי בארסה הייתה אמורה לשלם ב 10.95% מזכויות השידור שלה למשך 50 השנים הבאות. כלומר אובדן הכנסות. נכון להיום, מדובר ב 16M בשנה רק בזירה המקומית. אם לוקחים בחשבון זכויות שידור גלובליות, זה בערך פי 2.

אז אני אשאל אותך ככה: האם אתה מוכן לממן שנה אחת נוספת של מסי באובדן הכנסות של 30M במשך 50 שנה?

יש בעיה שחוזרת כל פעם בדיון הזה שמושתת על פירורי המידע המסונתז שלאפורטה ובאי כוחו משחררים. הרי זה לא שיש עיתונאות בברצלונה שתסתור או תפריך, וזה לא שאת טבאס מעניין בכלל לנסות לשכנע את אוהדי בארסה במשהו.
אז מה אנחנו מקבלים? את מה שלאפורטה אומר. ומה שהוא אומר זה מה שטוב לו, ואת זה מהדהדים בעתונות הספורט הזבלית של ספרד ואת זה מתרגמים ומהדהדים בבארסה מניה. דימיטרי אתה מנסה להבין מאקרו מפירורי מידע שאתה מקבל. אני לא יכול להתייחס לזה כאל אמת.

ג’וזפה, כל דבר שיסנדל כמה שיותר קבוצות כדי שהסופרליג לא תקום הרי זה משובח. כרגע הקבוצה היחידה שהסתבכה סביב הזנב של עצמה היא בארסה. כל השאר ברחו מהאניה ביום ההפלגה.

יש הסכם שחור על גבי לבן שכתובים בו כל הפרטים של העסקה, חתמו עליו 17 נשיאים של קבוצות ועברו עליו אני מניח עשרות עורכי דין כדי לוודא כשירות והכל. למה נראה לך שרק ללאפורטה יהיה פרטים או אפשרות להוציא פרטים מההסכם.
חוץ מזה (שזה עוד יותר מצחיק) אתה צועק שאי אפשר להאמין למילה ממה שנאמר עי לאפורטה (או העיתונות הספרדית) אבל מקבל בהכנעה שכל העניין הוא איזה קונספירציה של לאפורטה ופרז להעיף את מסי על חשבון הסופר ליג.
ממש כאילו אתה נתפס על פירורי מידע שיוצאים בתקשורת ומניח שהם נכונים.

תביא בבקשה את ההסכם ונתקדם משם… זה בדיוק מה שחסר.

לי אין אותו, דימיטרי אסף מהתקשורת כמה פרטים שהוא הצליח והא הביא לך אותם כבר 20 פעם.
מה גם שהתגובה שלך לא מקדמת את הטיעון המופרך שלך בכלום.
זה כמו שאגיד תביא לי את טאבס שיגיד שהכל היה בשביל להעיף את מסי (למנוע את הסופר ליג).

אני אחדד את זה ככה-
להגיד כולם משקרים לי ואני לא מאמין לכלום. אה רגע, יש לי תאוריה שאני בוחר להאמין בה כי ככה. זה לא טיעון.

דימיטרי: זה מה שלאפורטה אומר
אני: זה מה שטבאס אומר

זה שדימיטרי זורק כאן מספרים (ודימיטרי אני מעריך את הנסיון) שהוא קרא זה לא עוזר לי כי אני מבין מאיפה הנתונים באים, אני מבין מה האינטרס בהוצאתם ואין לי את הקונטקסט המלא. לכן הכל השערתי. כולל ההשערות דלי.

ליאור לכתוב שהתקשורת בקטלוניה ולדעתי גם בספרד בכללי, היא פרו לאפורטה זה פשוט לא נכון. תסמוך על מונדו דפורטיבו (רק לדוגמה) שאם הם יכולים לצלוב את לאפורטה הם יעשו את זה בשימחה ובששון. הם עשו את זה בכל הזדמנות שהייתה להם והם לא יהססו לעשות את זה גם עכשיו ואפילו לשקר בשביל זה.

אתה טוען שלאפורטה משקר. תספק מקור לזה. אם אתה לא מצליח למצוא מקור לטענה הזאת. אז אני בוחר להאמין לדימטרי בעינים עצומות. אין לי פה שאלה או ספק בכלל…

אי אפשר לטעון שאיקס משקר אבל לא לספק שום מקור או הוכחה לדברים שלך. אם לאפורטה משקר והוא גירש את מסי בגלל שהוא דביל אז אני איתך. תכין לי את הקילשון ואת חבל התלייה ואני נוסע יחד איתך לברצלונה …(מסיכות ואקטו גיל עליך :slight_smile: )

נ.ב עצוב שבגלל הכעס על לאפורטה אתה מאמין לטבאס. אני בטוח שאפילו אוהדי ריאל יסכימו איתי שהוא שקרן. והוא עוד מדרידסטה מלידה…

1. אני לא טוען שהתקשורת בקטלוניה/ספרד היא פרו לאפורטה. אני טוען שהיא לא תקשורת.

2. אני קראתי, כבר לא זוכר איפה שהסעיף שבגללו העניין נפל היה קשור בסופרליג. אם אתה רוצה אחפש אותו. זה לא שאני לא מאמין לדימיטרי. אם דימיטרי היה דובר ספרדית ומשפטית והיה קורא את ההסכם הייתי הולך אחריו בעיניים עצומות. דימיטרי אדם למופת! אמין באופן מלא מבחינתי.

טבאס רומז שהוא לא יתן לבארסה להחתים את האלנד מבלי לחתום עם הCVC, ואם הם יחתמו פתאום לא תהיה בעיה.

אבל העיקר שאתה מאמין לאיש הזה, הוא בטח איש אמין ונקי כפיים.

עזוב סופרליג, אני מסתכל על כל העניין מנקודת מבט פיננסית גרידא.
במספרים שהבאתי לא הסתמכתי על שום מילה של לפורטה. רק על פרטי העיסקה עם CVC שפורסמה ברבים על ידי הליגה והעיתונים, והעובדה שמסי לא יכל לצמצם את משכורתו ביותר מ 50%. לא נברתי בעצמי בחוקי התעסוקה בספרד, אבל זה לא בא מלפורטה.

1. ההסכם הקודם , לפני שבארסה, ריאל ואתלטיק פרשו היה על 2.7 ביליון. זה פורסם רישמית על ידי הליגה. באותו זמן מארקה פירסם שבארסה וריאל היו אמורות לקבל 270M כל אחת.
  2. ההסכם הנוכחי, ללא בארסה, ריאל ואתלטיק מסתכם ב 2 ביליון. זה פורסם רישמית על ידי הליגה. מחזק את הטענה של מארקה לגבי 270M לגדולות.
  3. רק 15% מהסכום מותר לנצל למשכורות. גם זה נתון שפורסם על ידי הליגה. חישוב מהיר הביא אותי ל 40M מתוך ה 270.
  4. זה שמסי הרוויח יותר מ 100 מיליון בשנה פורסם מזמן על ידי הבילד הגרמני בהסתמך על פוטבול ליקס. לא בדקתי, אבל עושה שכל שהבסיס היה בסביבות 80M והיתר בונוסים ומענקים. אז מסי לא יכל לרדת למתחת ל 40 מיליון, למרות שכנראה היה מסכים. גם בחינם לא יכל לשחק.
  5. ה 10.95% משידורי הטלויזיה פורסם בכל העיתונים. אולי גם על ידי הליגה , לא זוכר. בהסכם החתום מופיע מספר 8.2% וזה רשמי וזה חדש. בקיץ דיברו על 10.95%. תגגל “la liga CVC 10.95%” ותבחר איזה מקור שאתה מאמין לו.
  6. הנתונים על סך ההכנסות מהטלויזיה שהבאתי הם רשמיים. אתה יכול ללכת להודעה שלי באשכול של הליגה הספרדית ולראות את הלינקים.

הנה הלינק להודעה הרשמית של הליגה לגבי הדיל עם CVC.

לסיכום , שום דבר ממה שכתבתי לא מסתמך על לפורטה או על מקורות מפוקפקים. גם לא התיחסתי לעניין הסופרליג בכלל.

אז אני אחדד את השאלה שלי אלייך:
נניח והמספרים שהבאתי נכונים, האם אתה מוכן לממן שנה אחת נוספת של מסי באובדן הכנסות של 30M במשך 50 שנה?