ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני מוכרח לציין שהדבר היחיד שמבדיל אותנו משאר המועדנים הוא שיש לנו סלוגן כזה, מזמן אבל ממש מזמן אין למשפט הזה משמעות. כן, יהיו עוד הפגנות על עצמאות קטלוניה ואוטונמיה משל עצמה אבל בגדול אין כבר מלחמות וזה שמועדון מייצג איזה אזור במדינה או עם כלשהו או סגנון או שיטה כלכלית כלשהי לא הופך אותו למשהו מיוחד.

מעניין אותי, מתי אנשים יפסיקו לקחת ברצינות את הסיסמא הזו, שהיום נועדה רק בשביל למכור מנוים…

הלואי שהיו מפטרים אותם בדרך מכובדת יותר אבל שאין ציפיות יותר זה מה שיש.

וואי, כולכם נתפסתם על הדבר הכי פחות קריטי במה שכתבתי.

גם אם זה לא היה הסלוגן וגם אם הסלוגן קשור אך ורק לעצמאות קטלוניה (והוא לא. משתמשים בו בהרבה הקשרים נוספים) עדיין הייתי מצפה להתייחסות אחרת לעובדים בכלל ולוותיקים בפרט.

ראש מחלקת הפיזיותרפיה חואנחו בראו שפוטר עבד כפיזיוטרפיסט כל הקריירה של צ’אבי כשחקן. מונה למנהל רק ב 2016.
אני מניח שצ’אבי מכיר אותו טוב מאוד. אם הדבר הראשון שהוא עושה זה לפטר אותו, אין לי סיבה להצטער על זה.

תוצאות העבודה של ד"ר ראמון קאנאל ברורים לכולנו אני חושב. הוא במועדון מ 2006, וצ’אבי מכיר אותו טוב מאוד כשחקן.
יש כתבה מעניינת עליו ועל הצוות הרפואי באותה תקופה.

@dmitrys ’ עולה איזה עיניין של סיכום מול KEY CAPITAL לפרק זמן קצר יותר (20-25 שנה), ובעמלה נמוכה יותר (2.5-3%). יודע על זה משהו? אני מאמין שיש פה עיניין של לא קיים שום “סעיף סופר ליג”. יש לך עוד פרטים אחרים מהצלבת מקורות כלשהי? זה באמת טוב כמו שזה מצטייר?

מדובר באלטרנטיבה ל CVC. אני לא כל כך מבין איך אפשר להפוך את הקערה על פיה , כאשר הדיל עם CVC כבר נחתם, והקבוצות כבר קיבלו כסף השנה.
לדעתי האישית זה נועד להביך את טבאס, זאת לא באמת תכנית שתצא לפועל. מאוחר מדי.

בקשר לבארסה, היא כבר לקחה הלוואות עצומות בגולדמן זקס בכ 2% ריבית שנתית, וגולדמן זקס מציעים עוד הלוואות עבור שיפוץ הקאמפ בתנאים עוד יותר טובים. אני לא כל כך מבין למה בארסה צריכה עוד הלוואות מהמתחרים של גולדמן זקס, בתנאים פחות טובים.

אגב, היום לפורטה אמר שדר’ פרונה חוזר לבארסה מבלי שבארסה תשלם פיצוים לקבוצה האמירתית שלו. אחד החלומות של צ’אבי התגשם.

התמונה הזאת מוקדשת לכל מיני אנשים פה שהתבלבלו והשוו בין לאפורטה לברתומאו. אולי זה יחזיר אותכם לפורפורציות:

image

https://twitter.com/persistirem/status/1469669248486318084/photo/4

הערכה של כמה כסף בארסה תקבל מליגת האלופות למרות שעפה בשלב הבתים. ממחיש את חשיבות המקום הרביעי בליגה.

הסכום הכחול יכול להישתנות קצת בהתאם להצלחה של ספרדיות אחרות. ככל שיגיעו יותר רחוק, החלק שלנו יקטן.
החלק האדום מחושב לפי כמות הנקודות שכל קבוצה השיגה במפעלים האירופיים בשנים קודמות, לא בהכרח בליגת האלופות עצמה. כך שהגעה לשלבים גבוהים באירופה ליג יכולה אפילו לשפר את הנתון הזה בהשוואה להפסד בשמינית.

@dmitrys יש לך איזושהי הרחבה/הבהרה בנוגע להסכם שכן/לא יהיה עם CVC?

העניין די ברור.
בארסה לא תצטרף להסכם עם CVC.
במקום, בארסה וריאל הביאו הצעה אלטרנטיבית שמביאה יותר כסף. להערכתי מנסים לערער את שאר הקבוצות ואת מעמדו של טבאס.
בארסה לא צריכה את הכסף של CVC. היא קיבלה הלוואות עצומות מגולדמן זקס בתנאים הרבה יותר טובים, ותקבל עוד אם צריך.
טבאס מצידו כנראה ינסה להגביל את תקרת השכר גם בעתיד, כדי לכופף את בארסה להצטרף להסכמים תחת חסותו.

הבהרה: רוב מה שרשמתי זאת רק דעתי, לא עובדות מוחלטות, מלבד ההלוואות של גולדמן זקס.

עריכה: ראיתי עכשיו כתבה בספורט על איזושהי פריצת דרך במו"מ עם CVC. לא ברור לי העניין ואין פרטים. בינתיים אתייחס לזה כעוד כתבת סרק כדי למלא דפי העיתונים.

האמת שהתכוונתי לזה.

עזוב שנייה את הניתוח/פירוש בארסה מאניה, בטח בהתייחסות להלאנד. אני מתכוון לידיעה המקורית מרדיו קטאלוניה.

השאלה שלי היא האם אתה (או מישהו אחר פה) יודע על מה מדובר ב"חוזה משופץ מ-CVC"?

הדיווחים הם שבארסה נכנסה למו"מ אל מול CVC על תנאים חדשים, ולא המקוריים שטבאס הציב.

כלומר, יותר כסף והחזרים נמוכים יותר גם מבחינת אחוזים וגם מבחינת אורך ההתחייבות.

השערה שלי - לאפורטה מבין שהוא הולך להפסיד אחרי ש37/42 הקבוצות אישרו את ההסכם, וזה די כובל את 5 הקבוצות שלא אישרו אותו. אז הוא מנסה למקסם את הסיטואציה.

סומך על העיתונות בספרד ועל בארסה מניה שיציירו את זה כהסכם מוצלח שלאפורטה כפה על כל העולם יחד עם חברו הטוב פלורנטינו. העיקר שאין מסי.

אני חייב לשאול משהו (אולי כבר התייחסת לזה בעבר, ופספסתי. אם כן - מתנצל), בלי לקחת צד ב"האם לאפורטה צדק או לא?" -

הטענה שלך היא שלאפורטה לא תיכנן/הבין נכון את הדברים, ולכן הגיע למצב בו היה חייב לאבד את מסי, ואז הציג את זה “זה מה יש”? או שהוא חתר בכוונה לעזיבה של הפרעוש (ואז הציג את זה כחוסר ברירה)?

כי אם זו האפשרות השנייה, אשמח להבין איזו סיבה יכולה להיות לו להעזיב את מסי, שהיא לא כלכלית/הישרדותית נטו.

אתה אומר שבארסה תקבל תנאים טובים יותר מכל הקבוצות שחתמו מלהתחילה? או שמדובר בהסכם משופר לכולם?

הטענה שלי היא שלא היינו חייבים לאבד את מסי. לאפורטה, מתוך שחצנות וטפשות, נכנס למשחק צ’יקן עם טבאס והפסיד (את פאקינג מסי). במצב העניינים שהיה ובהתחשב בעובדה שהוא רק נבחר ועוד לא יכל לעשות מהלכים מול טבאס הצעד הנכון היה לאכול את הצפרדע, לחתום על החוזה עם הCVC ולשמור על מסי ובהמשך לשפר את המצב הכלכלי בדרכים אחרות.

הסיבה שהוא לא עשה את זה לא הייתה בגלל המחיר הנמוך יחסית או בגלל משך הזמן, אלא בגלל סעיף בחוזה שהיה מונע (או מסבך) את הקמת הסופר ליג. לאפורטה לא רצה לוותר על הסופר ליג אז בעצתו של פלורנטינו הוא נפרד ממסי. עכשיו פלורנטינו קונה את אמבפה או את הלאנד ואנחנו קונים את לוק דה יונג.

אתה היית מסכים למשכן 10% מזכויות השידור למשך 50 שנה תמורת עוד שנתיים של מסי ?
נכון להיום מדובר ב 16 מיליון לשנה.

להשאיר את מסי במצב של הקבוצה הנוכחית זה פשוט לנצל אותו . לדפוק לו את הסוף של הקרירה שלו רק בגלל המחשבות האנוכיות שלכם. הוא עזב לפסז אז אני לא מסוגל לאחל לו הצלחה שם . אבל אני שמח שהוא לא נשאר בברצלונה הנוכחית, זה פשוט לא מגיע לו… איתו או בלעדיו לא היינו מגיעים לכלום. הקבוצה הזו כל כך גרועה שגם מסי לא יכול היה להציל אותה מעצמה.

הגיע הזמן שמישהו יגיד לכם את זה בלי להתבייש.

אני גם מתחיל לשאול את עצמי שאלות, מפריע לי שלאפורטה לא אמר אמת. אם cvc לא היתה עיסקה טובה ולדעתי היא לא היתה, אז למה עכשיו היא כן?

י

אולי תנאי העסקה השתנו. זה מה שאני מנסה להבין.

מוש, אבל הוא רצה להשאר!! לא היה אכפת לו לעשות צעדים מרחיקי לכת ומשוגעים לגמרי כדי להשאר. למה אתה מתחיל עם מגיע/לא מגיע כשהבן אדם אומר לך בפנים - פאק איט כסף, פאק איט קבוצה תחרותית, אני רוצה להשאר!! זו יומרנות להגיד מה טוב למסי כשהוא בעצמו אומר אחרת…