הת'רד של מוריניו :: הסוף

או בשמו העממי - המקום לריב בו.

הנה הj’accuse של מוריניו

די מעניין

לא משנה מה עובר על הפורטוגלי, תמיד אפשר להתפעל מיכולת ההתנסחות והרטוריקה שלו. הוא דיי מזכיר לי את ביבי שלא משנה לאיזו צרה הוא נקלע, הוא זורק איזה קונספט, שנשמע כמעט הגיוני, בונה על זה הסקת מסקנות לא נכונה, ואנשים יכולים לזרום עם זה.

עכשיו מוריניו התחיל בעיקרון קיים עליו דברו לא מעט- מורשת כדורגל. לטענת חלק מהפרשנים זה מה שמונע מקבוצות חדשות ואיכותיות להתמודד על תארים גדולים מול קבוצות חזקות ו-ותיקות במומנטום רע. זה קונספט מעניין ואוהדי הכדורגל יכולים להגיד שהוא ממשי, וכך מוריניו התחיל "להשתיל את הרעיון אותו הוא רוצה להעביר ולבנות טיעון והסקת מסקנות עליו. מה הוא מסיק מהקונספט הזה?

1. יונייטד הייתה חלשה תקופה ארוכה, ועל כן זו לא הפתעה שגם עכשיו היא נפלה בנוקאאוט. בפועל, זה מטופש. הפרוייקט של מוריניו הוא אולי המושקע ביותר מאז עידן סוף פרגי. אני לא חושב שמויס או ואן חאל נענו לכל דרישותיהם בכמעט כל מחיר, כפי שהפורטוגלי נענה. אין מקום להשוות בין הפרוייקטים הקודמים לנוכחי שכן מוריניו בשנתיים קיבל תמיכה חסרת תקדים.

2. קבוצות ותיקות עם מסורת כדורגל בעלות סגל שחקנים עם מנטליות טובה יותר מאלה של הקבוצות הקטנות יותר התרשמתי באופן אישי שמדובר ניסיון לבטל את שחקני הרכש המצויינים (כדוגמת לוקאקו), שכן הוא השווה מול סגלים אחרים, והראה את השינוי במנטליות שהוא עשה בריאל, ממודחת בשמינית הגמר, עד למעמד חצי הגמר בו הודחה מול ברצלונה, או לסגל של מנצ’סטר סיטי. מצד שני, סביליה היא דוגמא לקבוצוה עם חוסן מנטלי? ועוד בליגת האלופות? מדובר על אחת הקבוצות הפחות יציבות בספרד, שלא הצליחה לנצח אף קבוצה מהחלק העליון של הטבלה, ועוד שספגה לא מעט הפסדים מביכים כדוגמת החמישיה מבטיס. זה לא שמוריניו נפל לעליונות של קבוצה עם סגל חזק שרץ המון שנים ביחד באלופות, אלא זו סביליה שהפסידה תחת סמפאולי ללסטר אשתקד. כל הטיעון שלו מאבד מהמשמעות שלו.

3. הוא קיבל קבוצה עם שחקנים חסרי ניסיון ברמה האירופית עם מנטליות רעועה, הוא יוציא מזה יותר בעתיד. הבעיה שלי היא לא בהכרח עם הטיעון הזה, אותו קשה לי לשלול, כי מי יודע מה יקרה שנה הבאה, אלא הבעיההיא שהוא לא לוקח אחראיות על כלום, והוא בא להושיע את אסופת השחקנים הלא מגובשת הזאת. אני סקרן לשמוע איך השחקנים מקבלים אותו בחדר ההלבשה עם אמירות מסוג זה.

מה אני אגיד לכם, אני מאחל לאוהדי יונייטד שיום אחד הכדורגל של הקבוצה שלהם יהיה דינאמי ומתוחכם כמו השטויות שיוצאות לפורטוגלי מהפה.

נתחיל בזה שהוא לא מדייק, כי ארבלואה שיחק בגמר מול מילאן.
נמשיך בזה שהוא כמובן גונב דעת. מוריניו, די באומנות, מסיט את תשומת הלב מהביקורות על איך שהקבוצה שלו נראית לעבר העובדה שיש פה מורשת לבנות ומחסומים פסיכולוגיים לשבור (אף אחד לא אומר שלא, ונראה לי שרואים את זה יפה גם בתרד של אחרי המשחק נגד סביליה).

המחשבה הראשונה שלי בסגנון ‘מוריניו מאבד את זה’ הייתה בחצי הגמר נגד דורטמונד ב-2013. הוא עלה בהרכב הגנתי יותר בגרמניה וגם עם הגנה גבוהה וחזקה - ראמוס מגן ימני במקום ארבלואה - וקיבלנו 4:1 בראש. כמובן שהתוצאה מקפחת אותנו, ועדיין. לפני הגומלין הוא הוציא פתק ושלף את שמות המאמנים של ריאל מדריד שלא הגיעו לחצי גמר הצ’מפיונס בניגוד אליו, מאז שנות ה-80. בקיצור, רצה לומר: רק הוא ודל-בוסקה הביאו את ריאל מדריד עד הלום, זה היה שואו אמיתי.

אני חושב שאם בעבר חדר ההלבשה היה מגובש ורוצה למות למענו - זה לא המצב. הוא איבד את הלב של השחקנים, זוכרים את מטראצי בוכה על הכתף שלו אז?[חפשו ביוטיוב, התעצלתי] והוא גם טועה מקצועית. בריאל מדריד הוא כן שיחק התקפי וזו צריכה להיות הגישה ביונייטד. הכלים שלו פחות טובה אבל בטח לא במשחק נמגד סביליה.
הטעות היא של הנהלת מנצ’סטר יונייטד שעל מה ולמה מיהרה להאריך לו את החוזה כשעוד לא השיג דבר ולו חצי דבר.
בתחילת העונה חשבו שאו.קיי - סיטי מציגה עונה פסיכית, סטיית תקן, נגדיר זאת כך(הנה דוגמא לקבוצה שבאמת השתפרה, להשוות את יונייטד של השנה לזו של העונה שעברה ולהגיד שיש התקדמות - זו עצימת עיניים, טוב שלא השוו לקבוצה של מויס). בהמשך ראינו שיונייטד הנוכחית לא שווה גם מקום שני והיא הרבה פחות טובה מכל אלופה אנגלית בעשור האחרון להוציא את לסטר.

לא קל לבעוט במאמן כמו מוריניו והמועדון הזה רוצה המשכיות אבל לדעתי הוא צריך לעזוב בסיום העונה, פוצ’טינו נראה מתאים.

1. אני חושב שאתם שומעים רק את מה שאתם רוצים לשמוע (ובהחלט נמצא שם), אבל מוריניו הוא פוליטיקאי וככה צריך להתייחס לדבריו: לא לחפש אמת מלאה, אלא את הרטוריקה שבין חצאי האמיתות. ברור שהקהל של הנאום הזה הוא השחקנים - אנחנו בבניה ובתהליך, צריך סבלנות. אני חושב שזו הגישה המתאימה אחרי הדחה כזו.
  2. דור - מה זה אומר שיונייטד לא ראויה למקום השני? היא שם, מעל ליברפול ומעל טוטנהאם של פוצ’טינו, שלשתיהן סגל מצוין ואף אחד לא חושב בכלל לפטר את מאמניהן. היא גם משחקת כדורגל בחלק מהעונה, העובדה הזו בלבד היא שיפור משנה שעברה (ומואן חאל). אוהדי יונייטד כלל לא חשבו על אליפות בתחילת השנה, צריך לזכור את זה.

לפטר את מוריניו לא על הפרק ובצדק. בטח לא בטיעונים של “לא משחקים התקפי מספיק”, לא לשם זה הוא הגיע ואם אלו היו הציפיות הנהלת יונייטד מטומטמת. שנה הבאה כבר לא יהיו תירוצים והתוצאות יצטרכו לעלות מדרגה.

מה ההבדל בין השנה לשנה הבאה? זה לא נראה כמו עוד תירוץ רגיל שלו כמו נאום הביצים והחביתות בקדנציה הראשונה שלו בצ׳לסי? אולי עדיף לקנות מלכתחילה שחקנים מנוסים במפעל ואז הכל יראה אחרת?

מוריניו פוליטיקאי, ועל כן צריך להימדד על האמת של דבריו ולא הקונספטים הכמעט נכונים עליהם הוא מדבר, שכן אין הצדקה אמיתית למצב שלהם באלופות (גם בתוצאה וגם בדרך). אפשר להעריך עד מחר את יכולת הרטוריקה שלו, מצד שני, אלו המדדים עבור איכות של מאמן? אני באופן אישי מת על וואלוורדה, אבל הנאומים שלו משעממים ובנאליים כמעט כמו אלה של מסי. אני מעדיף שהם יהיו טובים במה ש הם עושים.

וזה ממשיך…

אז עכשיו מוריניו עבר מגימוד הסגל של יונייטד וההיסטוריה שלה, אל האדרת סביליה ״שמתמודדת כל שבוע עם קבוצות כמו ברסה וריאל״.
שכח מוריניו לציין שסביליה קיבלה כמה פעמים העונה חמישיה; שהיא עם מספר הפסדי ליגה דו ספרתי; ועם הפרש שערים שלילי.

מביך.

מת על טיעון ‘יונייטד לא ראויה למקום השני’. העובדה שאנחנו במקום השני אחרי סיטי בטבלת מפגשי הטופ 6, עם פחות משחקים מהבאות אחרינו בטבלה לא מספיקה. למקום השני ראויה ליברפול שמפסידה לסוונזיות פעם בשלושה שבועות, או טוטנהאם שיודעת להוציא תיקו בדקה ה-90 מול רוצ’דייל. ההתקפות הנהדרות האלו שבנו פוצ’טינו וקלופ, הצליחו יחד להבקיע ליונייטד שלושה שערים ב-4 משחקים, כששניים מהם שערים עצמיים. אריקסן הוא היריב היחיד מטוטנהאם או ליברפול שהצליח להכניע את דה חאה.

אבל להן מגיע, כי הן באות לקרקס ומוריניו החצוף בא רק לנצח. אפשר להתקדם מהטיעון המגוחך הזה.

קראתי את זה הוא גם ציין שבשבע השנים האחרונות סביליה קבוצה אירופית יותר טובה מיונייטד ושבסגל שלהם שחקנים שהוא היה רוצה ביונייטד. אני לא מעכל את זה. כמעט בכל עמדה אנחנו עולים עליהם בכמה רמות חוץ מעמדה אחת - המאמן. אנחנו מתנהלים עם מאמן שהולך ומאבד את זה לחלוטין.

העיקר כשמוריניו היה בספרד הוא גימד את הליגה למרות שלדעתי כן החל סוג של תהליך צמיחה, ואותה ריאל מדריד שלו הייתה קבוצת על ולדעתי הטובה באירופה ב-2011/12 וגם בארסה של פפ גם בעונה האחרונה הפחות מוצלחת שלה - טובה יותר מזו הנוכחית. אני חושב שהדיון על מוריניו הוא הרבה מעבר למה שאמרתי על כך שיונייטד לא ראויה למקום השני - הכדורגל שלה הכי פחות טוב מבין קבוצות הצמרת(ארסנל לא חלק מהמשוואה) ביחס להשקעה שלה, הגישה שלה במשחקי החוץ היא הכי נוראית. אני חושב שמי שאומר שמוריניו קידם את יונייטד פשוט מזלזל גם במוריניו עצמו - כאילו אין לו ציפיות - וגם בקבוצה שלו. מהטון המשתמע שלך אפשר לומר שאתה מרוצה, בהצלחה.

באמירות שלו בכל שלב תמיד היה איזה פאנץ’, גם כשעקץ שחקנים בצורה שלא אהבתי(“הבעיה הכי גדולה של פפה? - רפאל ואראן”) אז אמרתי לעצמי ‘וואלה, הוא גאון’. עכשיו זה כבר לא זה.

פה הוא אומר שאם ריאל הייתה משחקת בליגה אחרת היא הייתה אלופה בקלות.
אחר כך הוא הגיע לצ׳לסי ואמר שהליגה האנגלית הכי קשה. הוא אומר מה שמתאים לו באותו רגע, תמיד היה ככה ותמיד יהיה. בדיוק כמו המניפולציות שהוא עושה עכשיו.

׳יונייטד ראויה למקום השני׳ זה טיעון לגיטימי ונכון, לדעתי בדיוק באותה מידה שהטיעון ׳יונייטד מציגה כדורגל שמביך מועדון כל כך מפואר׳ הוא טיעון נכון. זה כמובן סובייקטיבי מאד, אבל מצד שני אני בטוח שכל אוהד יונייטד היה רוצה שקבוצתו תיראה אחרת. כיוון שכרגע מה שחשוב שם זה ההישגים, הוא ראוי לעוד עונה. זה לא מוריד מכך שהאיש מביך ושהקבוצה שהוא מציג מביכה רבים.

אני חושב שאוהדי יונייטד שתומכים במוריניו ואוהדי ריאל שזוכרים לו חסד נעורים שוכחים שלא מדובר בעונתו הראשונה. אתם עושים עימו חסד וכל מאמן ברמה העולמית לא היה מקבל טיעון כמו “הוא צריך זמן” אחרי שהייתה לו שנה שלמה לבנות קבוצה שתתחרה על האליפות וגם תראה כמו קבוצה בעונה השניה.

אתם צריכים להבין, כשאני אמרתי לפני כמה שבועות (והותקפתי) שמוריניו מרגיל את האוהדים לבינוניות, לזה בדיוק התכוונתי. אין שום בעיה עם לסיים מקום שני וגם לא עם נפילה בליגת האלופות, אבל מי שראה את מנצ’סטר לדעתי פשוט צחק. וזה אומר הכל. מנצ’סטר הגדולה הייתה נראת פתאטית, מגוחכת ובעיקר מביכה. היא מביכה את ההיסטוריה שלה, היא מביכה את האוהדים והיא מביכה את עצמה.

אני באמת ובתמים מאמין שלקבוצות יש DNA. מוריניו הוא מאמן מצויין לקבוצות ספציפיות. הוא מאמן מצויין לאינטר, הוא מאמן מצויין לאת’ מדריד, הוא מאמן מצויין לצ’לסי, הוא מאמן מצויין לקבוצות לוחמות שיקדשו את התוצאה בכל מחיר. הוא לא מאמן מצויין לקבוצות עם מסורת של כדורגל וסגנון כמו מנצ’סטר, ברסה, ארסנל, ריאל. הוא מצויין בתור אנדרדוג, כשכולם נגדו, כשהשחקנים מרגישים לא מוערכים וצריכים להוכיח, אבל מנצ’סטר היא לא אנדרדוג והיא בחיים לא תרצה ותקבל את המעמד הזה. לא נגד סיטי, לא נגד סביליה, לא נגד אף מועדון, וככה מועדונים גדולים אמיתיים כמו ריאל, ברסה, יובה, ביירן מינכן ועוד. קבוצות שהולכות בדרך הזאת אגב הן סיטי ופריז.

ראיתי שאתם מאוד כועסים על פוגבה. אין לכם מה לכעוס עליו. הוא לא כזה נכה והוא בהחלט שווה את המחיר שלו. הוא פשוט עשה שביתה איטלקית, זה הכל. הוא לא רוצה לשחק תחת מוריניו. לדעתי, אף שחקן עם יכולות כמו של פוגבה לא ירצה לבזבז ככה את השנים שלו בלראות את דה חאה מעיף כדורים ללוקאקו. מנצ’סטר צריכה מאמן אחר, כזה שהשחקנים ישחקו בשבילו. במנצ’סטר זה נראה שרק חלק מוכנים לכך.

הייתי יכול להסכים עם מה שאמרת עד שהגעת לפוגבה. שום שביתה איטלקית . פוגבה אוברייטד מטורף מהגדולים שדרכו ביונייטד אם לא הגדול שבהם. מה שרואים ממנו זה בדיוק מה שהוא שווה.

כל השאר אני מסכים בגדול

יש לך איזו ראיה לטענה הלא פשוטה שהעלית פה? על פי מה שמוריניו אומר, אין בעיה ביניהם. על פי מה שראיולה אומר, אין מה בעיה ביניהם. על פי סרטונים של פוגבה מחבק את מוריניו, אין בעיה ביניהם.
למרות זאת, אתה טוען שיש. מן הראוי לספק תימוכין לטענה.

כן חברים מוריניו קידם את יונייטד. מוריניו כרגע ממוקם במקום השני מעל טוטנהאם ליברפול וצלסי ששנה שעברה היו מעליו.
כרגע סיטי קבוצה מפלצתית, ולהגיד שמוריניו נכשל כי פפ הצליח יותר זה אבסורד.
קלופ אחרי פרויקט של 3 שנים והפסיד לפרויקט של פפ
פוצטינו אחרי פרויק של מי סופר כבר כמה שנים והפסיד לפפ
קונטה אחרי ששנה שעברה לקח אליפות בהליכה, גם הוא הפסיד לפרויקט של פפ.

זה מרגיש ששופטים את מוריניו בקריטריונים אחרים משל מאמנים אחרים, אז אם יונייטד הייתה משחקת יותר יפה אך פחות יעיל הייתם שמחים יותר? אם כן אז אולי וונגר הוא התשובה בשבילכם.

בליגה האנגלית יש 5 גדולות ורק אלופה אחת. עכשיו האם כל ה4 שלא זוכות אז המאמנים שלהן נכשלו? אם כן אז למה רק מוריניו (המאמן שממוקם במקום ה2 מתוך ה5) זוכה לביקורת בעוד קלופ ופוצטינו נחשבים להצלחה

כי מוריניו

1. משחק כדורגל חרא.
  2. כל אחד מהמאמנים שציינת משחק לפי שיטה מסויימת שיש לה קווים מאוד ברורים. פרט למוריניו שעשה סלט ירקות בקבוצה.
  3. מוריניו עושה טעויות טקטיות פעם אחר פעם, כשיש לא מעט חברים בפורום פה שרואים את הבעיה לפניו.
  4. מוריניו לא מראה שום המשכיות, כל משחק ומה שיבוא עימו.
  5. אנחנו רוצים לראות כדורגל - בא לנו לראות קבוצה יוזמת. לראות משחק של טוטנהאם או ליברפול הוא מהנה בעשרות מונים מלראות את מה שרואים מיונייטד.

שלפתי את זה בערך ב2 דקות.
קלופ הוא מאמן התקפי ורואים שהקבוצה שלו לא יודעת להגן אבל לפחות במה שהוא חזק הוא חזק עד הסוף , אם התקפה אז התקפה בכל הכוח. פוציטינו מאוזן יחסית והוא משחק כדורגל עם סגנון מאוד ברור. מוריניו ? מה חזק אצלו ? אפילו ההגנות שלו שפעם היו שם נירדף לשמו הפכו להיות בדיחה, יש המון טעויות על סף המביכות בהגנת יונייטד. התקפית ? בדיחה הרבה יותר גדולה, מה שקורה בהתקפת יונייטד הוא ביזיון גדול כל כך גדול שהוא בלתי נסלח, אתה לא משחק עם סגל התקפי כזה בצורה הזאת! בטח ששוב יש לא מעט אנשים פה שרואים את הבעיה הרבה לפניו, בבקשה לא לטעון שהוא חי את היום יום איתם והוא רואה דברים שאנחנו לא, כי בפועל אם ככה הדברים היו, אז אנחנו טועים, אבל כל תחזית שמתוארת כאן מתרחשת לפרטי פרטים במגרש - משמע המודל שמעלים כאן מתאר היטב את התופעה ולכן הוא נכון.

סטטיסטיקה לחוד ומציאות לחוד. מוריניו מוביל את יונייטד למקום השני עם מעט מאוד סיבות לחייך. מעדיף את המקום הרביעי והמכובד עם הכיוון של פוצטינו או אפילו של קלופ.

ליונייטד יש סגל ששווה הרבה יותר מהזבל שראינו בצמד המשחקים מול סביליה. ליונייטד יש סגל הרבה יותר טוב מצה שראינו נגד ברייטון. ליונייטד אין סיכוי להתקדם אם לא יגיע מאמן שיחבר את הכישרון הזה לגוף אחד שמשחק כדורגל מתוכנן. אקראיות יכולה להביא אותך רק עד לאיפה שמוריניו מביא אותנו, וזה אקראי לחלוטין מה שקורה ביונייטד. אפשר לשחק כדורגל טוב נגד קבוצה לא רעה ומצד ושבוע אחרי לשחק זוועה בקנה מידה מחשיד. אני רוצה דרך רוצה לדעת מה אני רואה, נמאס לי מכדורים גבוהים חורים בהגנה חוסר לחץ או לחץ לא מתוכנן ואז בעיטה דפליקשן לוקאקו 1-0 בפוקס, זה לא עובד נגד סיטי זה לא יעבוד נגד ברצלונה ריאל באירן ועוד רבים וטובים.
כשיש דרך יש לך גם אפשרות לעשות שינויים מאוד ספציפיים נגד קבוצות מסויימות, כשאין דרך אז אין דרך עולים למגרש ויאללה יהיה מה שהיה, מצטער זה לא מתאים למנצסטר יונייטד.

למוריניו יש כעת את הקללה האולטימטיבית של מאמן, שזה התחושה שהסגל שווה יותר מהיכולת שהוא מציג. האצבע המאשימה תמיד תהיה מופנית כלפי המאמן שגם בימים כתיקונם הרבה אנשים מזלזלים בעמדה שלו. וזה בניגוד לקלופ ופוצ’טינו שלגביהם אין התחושה הזאת, ובשטח, האוהדים שלהם מתים עליהם. אז לא ישנו כל הגרפים על ההוצאות מול ההכנסות, או השיפור במיקום בטבלה, כל עוד שחקנים כמו פוגבה או אלכסיס סאנצ’ז שאנשים ראו במקומות אחרים מציגים יכולת יותר טובה, ועכשו נראים כמו שהם נראים.

למוריניו יש עוד בעיה קטנה, וזה שרוחות רפאים מהעבר עולות מהאוב. אפשר לדבר על עונה היסטורית של הסיטי מכאן ועד מחרתיים, אבל השחקן החשוב ביותר בקבוצה, ואחד האחראים המרכזיים לעונה שלהם עמד לשירותיו של מוריניו, אבל לא הצליח להתקדם ובסופו של דבר עזב. אותו דבר עם סלאח, שמפציץ במדי ליברפול. יכולים להיות הרבה תירוצים לדבר הזה וזה קצת לא הוגן, אבל כשאלה התירוצים שכל הזמן נזרקים מצד מוריניו, גם העובדות האלו עולות.

כל זה כמובן מביא לצפרדע שהכי קשה לבלוע, וזה הקרקס התקשורתי. אני לא מסכים עם מה שאומרים פה שמוריניו השתנה מהבחינה הזאת. הוא תמיד היה כזה, אבל פעם היה בכנות ובחוצפה שלו איזה משב רוח מרענן שאנשים יכלו למצוא בו חן מסויים, אבל הזמנים עברו וכל העסק נמאס. ואם פעם מוריניו היה הילד שצעק שהמלך הוא ערום, היום הוא המלך הערום שצועק על כולם שהם ערומים, וגם זורק בוטנים על הקהל. מוריניו הוא הרוקר המזדקן שצועק ומקלל את הממסד, ובחנות ההלבשה ליד יש לו ליין של תחתונים. הקו הדק בין אדם כנה לבין אדם שהוא סתם לא מנומס הוא דק מאוד, שגם בימים כתיקונם מוריניו התקשה למצוא, וכעת 14 שנה אחרי זה אפילו יותר גרוע. כל זה מצטרף לנקודה שכבר העלו פה, יש מחנות אוהדים שהסטייל הזה פחות מתאים להם. מנצ’סטר יונייטד, ריאל מדריד או באיירן מינכן לא מרגישים בנוח עם הבכיינות הזאת, כי זה זר לאיך שהם מגדירים את עצמם. את צ’לסי הוא עיצב בדמותו ולכן הוא הצליח להרגיל את האוהדים (למרות שלא את הבעלים) לסגנון הזה. בכל אופן, הזבל הזה תמיד עולה כשלא מצליחים ולכן אין סוכר שממתיק את הגלולה הספציפית הזאת.

אני עצמי מודה שלא ראיתי הרבה מיונייטד השנה, רק כמה משחקים. במשחקים שראיתי היה תחושה שהקבוצה קצת אבודה ולא מוצאת את עצמה. וזה הפתיע אותי בגלל שלמוריניו יש תביעת אצבע בדרך כלל. מרכז שדה חזק שמעביר את הכדור להתקפה ביעילות יחסית. שחקנים עם עמדות מוגדרות ותפקידים מוגדרים, יש שיאמרו מוגדרים מדי. זה לא היה הרושם שלי ממה שראיתי. המגינים עולים בצורה רנדומלית ולא ביעלות, לוקאקו צאיך לטייל בכל המגרש כדי לקבל את הכדור, מרכז שדה לא מסונכרן שלא יודע מה התפקיד שלו. זה היה הרושם שלי, אבל הוא שטחי ויכול שאני טועה ואני אשמח לקבל עמדה מנוגדת שתסביר לי למה אני טועה. לצערי נראה שהאגו השברירי של PASSING GAME ימנע ממנו להציג את עמדתו כאן. אבל אני אשמח מאוד אם הוא יעשה את זה.

בני - האמת הפשוטה, שאתה בעצמך מעלה, היא שכל הטיעונים הללו לא היו עולים בעוצמה הזו, בטח לא מאוהדי יונייטד, אם יונייטד היתה עוברת את סביליה. אם זה האישו, צריך לבקר את מוריניו מקצועית ואי אפשר לזגזג לנימוקי סגנון/רטוריקה/“טיקי טקה” כשעולים ההישגים שלו בליגה. זה עד כדי כך פשוט: צריך להחליט על מה הדיון, כי כל הטיעונים ה-“סגנוניים” למיניהם מבושלים מראש (גם אם הם נכונים, ובעיני לפחות חלקם לא) והועלו גם לפני שהעונה הזו התחילה בכלל. הטיעונים על השיטה רלוונטיים מקצועית, אלה על ה"חוצפה" הרבה פחות. גם אלו הראשונים נובעים בהרבה מחוסר ההיכרות שאתה מעיד עליו בעיני - לאורך רוב העונה מנצ’סטר יונייטד משחקת כדורגל טוב בליגה. גם בהתקפה. באופן כללי יש כאן תסמין “ריאל מדריד” - לפטר את מוריניו עכשיו זה בערך כמו לפטר את קאפלו באמצע עונת 2006/07 בגלל ההדחה בצ’מפיונס (או לסגור עם מאמן אחר לקיץ…). מניח שיהיו תגובות על כך שבניגוד לקאפלו זו לא העונה הראשונה (נדב - ראיתי ששאלת בעבר) - אנסה לענות על זה בהמשך היום.

שביט - לא “הותקפת” - טיעון הבינוניות שלך היה ונשאר הזוי, פשוט ציינו את זה בפניך. בערך כמו תאוריית השביטה האיטלקית.

עריכה: שביתה כמובן, תודה בני :slightly_smiling_face:. משאיר בגלל הפנינה שלך.

הפסדים כואבים הם תמיד דבר שמקצין את השיח. אבל הם מעלים על פני השטח דברים שהיו קיימים לפני כן, הם לא יוצרים יש מאין. במשך העונה להרבה אוהדי יונייטד היו הרבה טענות, לפעמים הם טענו אותם, לפעמים הם שתקו (כי לא נעים מדי להתלונן כשמצליחים) ההדחה והקרקס בהחלט שופכים זרנוק של בנזין על הלהבות שכל הזמן רחשו.

אני אישית בחיים לא הייתי מפטר את מוריניו עכשו, ונראה לי שעדיין יש מעט מאוד אוהדי יוניטד שטוענים את זה ברצינות. אבל חלק מזה זה לא בגלל שטוענים שהוא עושה עבודה טובה, כמו שחושבים שאין אינדיקציה מספיק טובה שמאמן עם רזומה כשלו לא יוכל להשתפר ולתת תוצרים יותר טובים בעתיד. אם יש לי מאמן שקריירה שלמה עובד מצויין, אני לא אתן לו ללכת בגלל שנה או שנתיים שבהם הוא כשל, עליות ומורדות תמיד יש, וההימור היותר משתלם הוא לתתצ’אנס. ועדיין כל הדברים האלו הם סיבה לדאגה, והדברים מסביב פשוט מוסיפים לאווירה עכורה של עלות/תועלת שהיא מיותרת לחלוטין עקרונית, אבל בלתי נמנעת כשמדובר במוריניו, כי זה האיש. טייק איט או ליב איט.

אני לחלוטין מודע לאפשרות שאני טועה לחלוטין על המצב של יונייטד. אני כן קראתי את דעתם של אנשי כדורגל שאת דעתם אני מעריך שחושבים כך, וזה מסתדר עם המעט מאוד שראיתי. כך שאני חושב שבקשת הלגיטימיות אני משוכנע שלדעה הזאת (שמוריניו עושה עבודה לא טובה ביונייטד) יש מקום. אבל אני בהחלט פתוח לאפשרות שזה ניתוח לא נכון מצידי.

נ.ב.

“שביטה איטלקית” זה אחלה טעות פרוידיאנית (: