הת'רד של מוריניו :: הסוף

מסכים עם בני, תקופה לא קצרה שבין אוהדי יונייטד יש את המחלוקת לגבי מוריניו. ההפסד לסביליה רק העצים את הסערה, נוסיף את סגנון המשחק של יונייטד במפגש הכפול הזה והתוצאה בלתי נמנעת מוריניו פישל בענק.
גם מול אייקס מוריניו ויתר על ההחזקה בכדור ועל ״טיקי-קקה״ אבל הוא שלט במשחק בצורה מלאה ועד כמה דז’ה לא היה נעים לעין, הייתה שם עבודה וזה עבר חלק והכל טוב, הפעם זה היה פשוט יותר מידי.

אני חושב שגם תומכי מוריניו הגדולים ביותר יסכימו שהיא פישל רבות בתקופה שלו ביונייטד ושהוא חייב לשפר את איך שיונייטד משחקת.
אני הבנתי את הדיון כשאלה האם מוריניו צריך להמשיך?
ואני מאמין שכן כדאי לתת לו עוד עונה, גם אם מוריניו לא יהיה זה שיביא את הקבוצה להישגים הוא אחד המאמנים הטובים בלהחזיר לקבוצה את הביטחון והאמונה ולהפוך אותה שוב לקבוצה גדולה, כמו שעשה בריאל, ואגב כמו שהוא עושה ביונייטד פשוט לאט יותר.
כל עוד הקבוצה במגמת עליה מוריניו עשה בסדר בסך הכל.

נכון לרגע זה אני לא רואה מישהו זמין שיכול להחליף אותו ולכן אני מסכים איתך

הבעיה שלי עם חלק מהביקורת כלפי מוריניו היא, שהן מתרכזות בבעיה ולא באיך לפתור אותה.

כשצועקים לפטר את מוריניו בלי להסביר איך זה יעזור, או בלי להציע מחליף ריאלי, קשה לי להתייחס ברצינות לשאר הטענות. אני מאוד בעד הביקורת של מאור לדוגמא, כי הוא מבין שעם כל הרע אצל מוריניו, אין מה לחפש בחוץ כרגע.

אנחנו במצב בעייתי מאוד: מאמן שלישי תוך 4 שנים. בהיעדר מנהל מקצועי, כל מנג’ר אצלנו בא ומתחיל מאפס. עושה מהפיכות בסגל, נוטע עצים בקרינגטון (אמיתי לגמרי), או מחתים עצים מאברטון. אין שום קשר בין הקבוצות של מויס, ואן חאל ומוריניו. שלושתן מנצ’סטר יונייטד, אבל בלי שום מכנה מקצועי משותף.

כל מי שעיניו בראשו מבין שהמבנה הניהולי במנצ’סטר יונייטד לא הולך להשתנות בקרוב. וודוורד עושה קסמים מבחינה פיננסית, ולבעלים האמריקאיים זה מה שחשוב (בצדק מבחינתם). הם לא הולכים להוריד מהסמכויות המקצועיות שלו כל עוד היכולת המקצועית לא משפיעה לרעה על היכולת הכלכלית.

עכשיו, יש שתי בעיות שנגרמות מהדברים שלעיל.
הראשונה היא שמאמן נוסף, לא משנה מי - קלופ, פוצ’טינו, זידאן, אנצ’לוטי - יכניס אותנו למערבולת נוספת. עוד שנה של קבוצה שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה, של שחקנים שלא יודעים מה מעמדם, של רכבות שחקנים דו צדדיות בקיץ ובינואר. תועלת מקצועית, אם תהיה, תגיע רק תוך 3 שנים, אחרי שהמאמן החדש יצליח להיפטר מהשאריות של קודמו (לא שהמצב רע, אבל שוב - אין שום קשר בין גישות המאמנים ואין אצלנו מנהל מקצועי שמכתיב דרך), ולהשריש את הפילוסופיה שלו בקבוצה ובמועדון בכלל.

שנית, אם וודוורד מפטר את מוריניו, אולי יתחילו לעלות שאלות לגביו. אמנם הוא ילד פלא, אבל לפטר מנג’ר בפעם השלישית תוך 5 שנים זה לא ממש טוב לרזומה, בטח אחרי שהאריך לאחרון את החוזה לפני חודשיים. לא סביר שוודוורד יבחר בצעד כזה דרסטי, בטח כל עוד ניתן להתחבא מאחורי מספרים (מקום שני, חצי גמר גביע, נוק אאוט צ’מפיונס).

היחיד בעולם שהייתי מבין פיטורים של מוריניו בשבילו הוא פפ, אבל הוא לא ריאלי. גם מינוי רומנטי של סקולס-גיגס לא ריאלי, הן מבחינת ההנהלה והן מבחינת הציפיות הלא הגיוניות שיונחו על כתפיים שלא בהכרח יכולות לשאת אותן כרגע.

בסופו של דבר, אנחנו עם מוריניו לפחות עד העונה הבאה, ואם לא תהיה קטסטרופה רצינית, גם עד סיומה. אני מעדיף להתרכז באיך הקבוצה יכולה להשתפר באמת, ולא בסיפורי פיות של ‘רק לא מוריניו’. אם למישהו יש הצעה לצד הביקורת או הקריאה לפיטורים, אני שמח לשמוע אותה. אם לא, חבל לזרוק סיסמאות לאוויר.

בינתיים אני חושב שסבלנות תשתלם בסופו של דבר. יש לנו סגל טוב בהגנה, אותה צריך לחזק במגן אחד או שניים, ובהתקפה, בה לא צריך לגעת. הקישור שלנו זועק לפוגבה להתעורר, ולשני שחקנים במקום קאריק ופלאייני שאין ספק שיגיעו בקיץ. זו בעיה שהייתה גם לפני מוריניו, אותה הוא תיקן חלקית עם מאטיץ’ ופוגבה שלצערנו לא עומד בציפיות לאחרונה (תחילת עונה מדהימה שלו). נעשו טעויות כמו ההתעקשות המטופשת על פלאייני, אבל אני יכול להבליג עליהן אם הן יתוקנו בקיץ.

יש בי תקווה שחלון העברות נוסף ושכר לימוד של מוריניו ביונייטד יעשה את השינוי. אני באמת מאמין שעם מגן ימני איכותי עוד קשר אמצע וקשר ימני ואנחנו יכולים לראות קבוצה נהדרת. נרצה או לא מוריניו ישאר איתנו לפחות עוד עונה אחת

@sh4rky

אתה צודק עקרונית מבחינת הצבעה על הבעיה ולא לתת פתרון.
אני גם מסכים שמוריניו חייב לסיים את השנה הזו ואולי גם את זו שאחריה.

אבל מבחינת זמינות מאמנים ברמה, ניתן לקחת צ’נסים עם כאלה שנראים טוב בקבוצות דרג 2 ולראות לאן יגיעו עם יונייטד.
הראשון שעולה לי בראש ולדעתי מתאים ליונייטד כמו כפפה ליד זה מאמן וולנסיה הנוכחי, מרסליניו.

לקח את וולנסיה משנה שעברה באחת העונות הגרועות בתולדותיה, וכיום אחרי 30 מחזורים ניצבת מקום רביעי עם נק’ מריאל.
וזה לא כל הסיפור, הכדורגל שלו מאוד מאוד חיובי (אישית קוויתי שבקיץ יגיע לברצלונה), הוא דוגל ב 442 דינמי לוחץ ומאוד התקפי. כל זה בלי להתפשר על משמעת טקטית ועבודה הגנתית.
המון שחקנים פורחים תחתיו כמו סנטי מינה, רודריגו, גודש (שחקן מפלצת)… וגם כאלה שכבר השמיצו אותם כמו מונטויה, גאיא קונדגוביה ועוד רבים אחרים.

אני בטוח שמערכת סקאוטים טובה יכולה למצוא עוד כאלה, רק צריך גם לחשוב מחוץ לקופסה ולא להסתכל רק על 4-5 מאמנים בעלי שם עולמי.
הדור החדש של המאמנים מפותח מאוד ומתאים את עצמו לכדורגלן המודרני.

יש בעיה עם מאמנים לא מוכרים, והיא שהם צריכים זמן להתרגל למערכת עצומה כמו יונייטד. גם מויס, כשמונה למנג’ר שלנו אחרי עשור באנגליה, היה צריך זמן לשנות תפיסה ולהתאקלם ללחץ האדיר סביב המועדון. מויס לא הצליח, אבל כמובן שאין ערובה שאחרים לא יצליחו. אבל, יונייטד, בוודאי אם תפטר את מוריניו, לא נמצאת בעמדה של זמן לניסויים. להביא את מרסליניו (כדוגמא למאמן יחסית צעיר) זה חתיכת הימור הן מבחינת גודל המועדון שהוא פשוט לא מכיר, והן מבחינת הליגה שזרה לו. אלו לא דברים שניתן לזלזל בהם. עונה עם כדורגל יוזם שתסתיים במקום השביעי, תהיה עונת ארסנל, וכולנו יודעים מה עמדת אוהדי התותחנים כלפי ונגר, על אף הכדורגל השמח שלו. כרגע יונייטד צריכה להתחרות על תארים כדי להיפטר מהקוף הבינוניות מאז פרישתו של הסר, ומהחשש להפוך למילאן או, רחמנא ליצלן, ליברפול.

ובמה היה מועיל הנסיון עתיר השנים-בליגה של מויס?
ובמה הועיל נסיון 30 שנה של וואן חאל?
אפילו מוריניו (שנחשב לטופ 5 בעולם, לפחות עד טרום המינוי למנג’ר יונייטד) תחת אש ברגעים אלה…

אני אומר שגם ככה מאמנים עתירי נסיון לא בדיוק הביאו תוצאות, אולי בגלל העובדה שהכדורגל כל כך התפתח והמנג’רים הנבחרים הם מהעידן הישן או כאלה שמתחילים להזקן כמו במקרה מוריניו.

אני חושב ומאמין שהכדורגל המתפתח נורא במהירות.
ומאמנים רבים פשוט עובר זמנם ומגיע זמנם של חבר’ה חדשים עם רעיונות מרעננים והמון אמביציה ואנרגיה.
רק צריך להאמין בהם לרגע. בדיוק כמו שמגדלים שחקן צעיר.

אגב, פוטצ’טינו הוא דוגמה מעולה לרוח רעננה שאני מדבר עליה.

פוצ’טינו נמצא מתחת מוריניו בליגה עם סגל לא פחות טוב ועם מועדון הרבה פחות לחוץ.

לגבי מויס, זו בדיוק הטענה שלי. אפילו נסיון בליגה לא הועיל לו, כי לא היה לו נסיון בקבוצה גדולה. קראתי בעבר כל מיני תיאורים להלם שאחז בו כשראה איך אוהדים מחכים מחוץ למלון ודברים בסגנון.

מפוצ’טינו אני לא מתלהב, כי הוא עדיין לא זכה בשום דבר (ממש כלום, אפילו לא גביעי שקר), גם כששאר הקבוצות הגדולות נתנו עונה על הפנים. מוריניו בגילו היה עם 12 תארים אם אני לא טועה. כדורגל יפה זה נחמד, אבל שוב - יונייטד צריכה יותר מזה כרגע.

ההבדל בין מוריניו וואן חאל למרסליניו הוא שהם לא יכולים לתרץ עם ‘אני צריך זמן להתרגל, זה תהליך גם עבורי’. מוריניו בא ובעונה הראשונה זכה בשני תארים שהקנו לו מרווח נשימה גם לעונה הבאה. ואן חאל זכה ‘רק’ בגביע ופוטר. אין להם כתב הגנה. באת לספק תוצאות. לא סיפקת - לך הביתה. אי אפשר לדרוש משהו דומה מפוצ’טינו שמעולם לא זכה בשום דבר או ממרסליניו שעדיין לא יודע איך בכלל עובדים במועדון בסדר הגודל הזה.

אף פעם אין מינוי בטוח, אבל לזרוק מאמן חסר נסיון בקבוצה גדולה למערכת הלחוצה ביונייטד, שבכל יום שעובר בלי תואר רק נלחצת עוד יותר, זה עוול. מעטים אלו שיעמדו בלחץ הזה כמו שצריך, ומעטה עוד יותר הסבלנות של הנהלות המועדונים בימינו לתהליכים.

אפשר לומר שיונייטד צריכה לתת זמן לתהליכים, ללכת על מאמן צעיר ולתת לו שקט לכמה שנים. במקרה כזה אני קודם כל אומר שאני מדבר על המצוי ולא על הרצוי, ודבר כזה לא הולך לקרות. דבר שני, אם יונייטד הייתה מאמצת רעיון כזה באופן תיאורטי, אני מעדיף בהרבה שהמנג’ר החדש יהיה מישהו מהמועדון - באט, סקולס, גיגס, לא אכפת לי, רק שיהיה מישהו שיודע מקרוב מה זה מנצ’סטר יונייטד.

באופן כללי אני לא מצליח להבין את הדיבור על התקדמות הכדורגל המודרני. החוקים אותם חוקים פרט לקידמה הטכנולוגית שמאפשרת לנו להביא אתלטים לביצועים טובים יותר זה הכל אותו דבר. זה כדורגל לא פיזיקה, זה משחק מאוד מאוד פשוט, הכישלון של מוריניו לא נובע מכדורגל מיושן, הכישלון שלו נובע מגישה מחורבנת ומה שנראה כמו חוסר יכולת להזריק מוטיבציה לשחקנים שלו.

גווארדיולה לא משחק כדורגל מודרני. גווארדיולה משחק התקפי עם לחץ גבוהה ובנוסף נראה שהוא מצליח לתת לשחקנים את התשוקה שדוחפת אותם לקצה ( או לחילופין סמים שדוחפים אותם לקצה, קצת מוזר הכושר הגופני של סיטי).

מוריניו אם יפסיק לבחוש בחרא ישב בשקט ויעשה עם עצמו חושבים, יכול לקדם אותנו מאוד.

כתבת את השטות הזאת בפורום הקודם, אבל מכיון שאין לי ציפיות מהמנהלים שם אז לא התלוננתי. מהפורום הנוכחי יש לי ציפיות יותר גבוהות, בהנחה בריאה, שאין לך שום הוכחה או מקור אמין לזה שפפ “מסמם” את השחקנים שלו אני דורש ממך או מהמנהלים לערוך את ההודעה הזו. (לא, כושר גופני מעולה זה לא “הוכחה” מספקת לקיום של סמים ממריצים).

מה אכפת לך שהוא כותב את זה. הודעות כאלו מעידות יותר על הכותב ואף אחד לא לוקח אותן ברצינות. אנשים גם לא שמים לב כמה משחק לחץ אינטנסיבי ומתואם הוא דבר שחוסך אנרגיה, ודורש הרבה פחות כושר גופני ממה שנדמה. מכיוון שאחוזי אחזקת הכדור גבוהים, ובהם הקבוצה משחקת בצורה איטית יותר, ובגלל שזוכים בכדור מהר יחסית, האשליה שכולם מתרוצצים היא פשוט לא נכונה. קשה לי להאמין שיש הבדל משמעותי מבחינת קילומטראז’ בין סיטי לקבוצות אחרות (בבארסה בדקתי את זה).

סליחה, אבל אתה מתחייב לאמירה הזאת? מוריניו קנה במיליונים בשנים האחרונות שחקנים מצויינים. דה חאה, בייאי (היה מצויין בויאריאל), סמולינג, פוגבה, לוקאקו, אלכסיס סאנצ’ז עוד הם שמות על הנייר גדולים יותר מסון, דמבלה, דייוינסון ועד העונה הנוכחית גם מהארי קיין. ההבדל המשמעותי שהסגל של טוטנהאם חווה שיפור משמעותי העונה, לעומת שחקני יונייטד. לטעון שיש פערי איכות בסגל לטובת טוטנהאם זה תמוה בעיני, ומראה את האשליה שיצר מוריניו.

עריכה:

@maor77, אני מחכה להוכחה עוד מהדיון שלנו מהפורום הקודם על הסמים של פפ. מעניין אם הם מסניפים כסף ואז כל הסיבות להצלחה של פפ מתאחדות.

פשוט לא נכון. אלדרווירלד יותר טוב מכל הבלמים שלנו, על הנייר ומחוצה לו. קיין יותר טוב מהחלוצים שלנו כבר 3 שנים, לא רק מהעונה הנוכחית. הוא מלך השערים באנגליה 3 שנים, כך שאולי אתה התחלת לשים לב אליו רק עכשיו, אבל הוא תותח על כבר קודם. אריקסן קשר מדהים, שלישי לדה ברוינה וסילבה (ואולי שני רק לבלגי) בליגה. עלי ילד חרא, אבל עם הצלחות של 3 שנים קשה להתווכח. בכלל, הקישור של טוטנהאם עולה על של יונייטד בכמה רמות - דייר (מוריניו רצה אותו בקיץ), דמבלה, עלי, אריקסן, לאמלה, לעומת מאטיץ’, פוגבה, הררה ופלאייני. רק פוגבה טוב יותר משחקני טוטנהאם, וגם זה רק על הנייר (גם היכולת שלו ביובה לא טובה מאריקסן הנוכחי).
לטעמי הבעיה הגדולה ביותר שלנו כרגע היא הקישור, ושם הסגל של טוטנהאם אוכל את שלנו בלי מלח. בהגנה יש להם יתרון בכוח האדם, אבל מוריניו מאמן הגנה טוב יותר (ודה חאה). ההתקפה שלנו צריכה להיראות טוב יותר, ואני מאמין כשמוריניו יתקן את הקישור, זה אכן יקרה.

אגב, הנה משהו שכתבתי בקיץ בעניין ‘התלבטות’ של רוס באקלי בין יונייטד לטוטנהאם (בסוף הלך לצ’לסי, החמור):

לגבי ההרכב בטוטנהאם, אני גם לא בטוח ששם יש לו סיכוי גדול יותר לפתוח. מצבת הקשרים של טוטנהאם היא דייר, אריקסן, דלה עלי, מוסא דמבלה, סון, סיסוקו, ווניאמה ולאמלה. לנו יש את קאריק, הררה, פוגבה ופלאייני. אם מוסיפים מספרי 10 יש גם את מאטה ומקטריאן, אבל אנחנו ממעטים לשחק בצורה הזו, ובוודאי מול קבוצות גדולות. לא רק שהקישור של טוטנהאם עולה על שלנו בעומק, הוא גם עולה עליו באיכות. פוגבה כמובן שחקן ברמה אחרת, אבל השאר לא באמת יכולים להתחרות בתרומה של שחקני הקישור של טוטנהאם לקבוצה שלהם.

ובהמשך:

הבעיה של הררה היא לא הוא עצמו, כי הוא היה הקשר הכי טוב שלנו העונה ואני בוודאי לא שוכח את זה. פשוט השיטה של טוטנהאם מאפשרת לקשרים לתרום הרבה יותר לקבוצה. אריקסן בישל העונה 15 שערי ליגה, כמעט פי 3 מהמבשל המוביל שלנו - הררה כמובן. עלי כבש 18, יותר מהכובש המוביל שלנו - זלאטן. ווניאמה נמצא בטבלת התאקלים מעל הררה. בכל פרמטר, מלבד מסירות שם פוגבה במקום ה-4 (זה פרמטר מצחיק כי במקום הראשון בליגה נמצא אזפיליקווטה), יש לטוטנהאם שחקן קישור שנמצא מעל שחקן קישור מקביל משלנו.

אז עם העונה הלא טובה של הררה, בנוסף לפציעה בתזמון הכי גרוע שיש, ואם נוריד את סון מהרשימה של טוטנהאם ואת מאטה מהרשימה שלנו כי שניהם משחקים באגף, אין לי שום ספק שגם מבחינה אישית-טכנית, כל שחקן קישור של טוטנהאם טוב ממקבילו ביונייטד, למעט פוגבה.

זה בכלל לא משנה מי יכול להחליף של מוריניו, זה משנה האם מישהו רואה את יונייטד, תחת מוריניו, משחקת טוב יותר.
מבחינתי, התשובה לכך שלילית.

מצטער, אבל יונייטד משחקת פשוט רע כבר עונה וחצי. וזאת, לאחר השקעה אדירה, ולאחר שמוריניו רכש 8 שחקנים - רובם כוכבים - שבינתיים חלק מהם כבר לא רלוונטי.

הגישה של מוריניו למשחקים לדעתי נובעת לא רק מפחדנות אלא מידיעה שאנחנו לא קבוצה שיודעת להתקיף כמו שצריך, שלא נדבר על לשלוט בקצב המשחק.

לכן, ההשוואות בין הסגלים לא רלוונטית. אני, למשל, מעדיף בכל יום את ראשפורד / מרסיאל על פני דלה עלי; כשנרכש, פוגבה נחשב בעיניי רבים (לא בעיניי) כשחקן טוב בהרבה מאריקסן; כנ״ל מאטיץ׳ מול דאייר.
הכל שאלה של איך שחקנים נראים תחת מאמן איקס ומה הוא יודע להוציא מהם.

ברור לי שלא אשכנע את מי שסבור שלמוריניו מגיעה עונה נוספת. אבל הואיל ואני די בטוח שמוריניו יישאר כאן גם בעונה הבאה - ניפגש אז ונראה שדבר לא השתנה. יונייטד עדיין תיראה מפוחדת מול הגדולות בחוץ (ולעיתים גם בבית); לא נזכה באליפות; והכדורגל יהיה אולי טיפה יותר טוב, אבל לא מספיק טוב - וכל אלה, (כנראה) לאחר השקעה נוספת בקיץ של לפחות 100 מיליון.

אני מקבל את הטענה לגביי האיכות של הארי קיין. אומנם סאנצ’ז לדוגמא היה סופר דומיננטי בייצור מצבים בארסנל (גם לעומת קיין) בשלוש השנים האחרונות, אבל בהחלט קיין מוביל על כולם בכיבוש השערים. השאלה בנקודה זו היא אחרת, האם את ההתפתחות הזו של קיין אפשר לקחת מהתרומה של פוצ’טינו לקבוצה? מוחמד סלאח אצל מוריניו לא הסתדר, אבל אצל קלופ הוא פורח, האם אפשר להגיד שקלופ פשוט קיבל מוצר מוגמר כי אצלו הוא הפך אולי לשחקן ההתקפה הטוב בפריימר ליג?

הפרוייקט שזלזלו בו בתחילת הדיון של פוצ’טינו (פרוייקט של 3 שנים ואיפה הוא נמצא) הביא לגרף שיפור משמעותי באיכות שחקני הסגל והיכולת הקבוצתית באופן כללי. זו מגמת שיפור שקשה להבחין בה אצל יונייטד. אפשר לטעון שכרגע הסגל של יונייטד נופל מזה של טוטנהאם (עדיין לא מסכים עם זה בכל עמדה), אבל השאלה היא האם הפערים באיכות הסגלים באים לידי ביטוי בזכות פוצ’טינו או שקרו בלעדיו. מוריניו קנה המון שחקנים ברמה גבוהה בהמון כסף ונראה שנכון לנקודת זמן זו הוא לא מצליח להוציא מהם את המקסימום.

סגל שיש בו את לוקאקו, אלכסיס סאנצ’ז, פוגבה, דה חאה ועוד הוא לא סגל שאמור להראות נחות אל מול אף סגל באירופה. האם עוד רכש יעזור? אולי, האם כרגע הסגל הנוכחי ממצה את הפוטנציאל (התקפי, הגנתי וכ’ו) נראה שאפשר להגיד שלא.

לפני שאתחיל - יש דבר כזה כדורגל מודרני. לדוגמה, הבלמים משתתפים יותר או ניטור של המצב הגופני של השחקנים והתאמה לזה (מנוחה/חילוף/משחק רגוע יותר), ניתוחים טקטיים ומעקב אחרי שחקנים ועוד. המשחק השתדרג פלאים. אבל בגלל זה לא הייתי מגיב על זה.

אחד הדברים המוכיחים בדר"כ בורות הוא דיבור על סימום בספורט מבלי להבין בזה. הבעיה, שאף אחד לא יודע שאתה/מי שזה לא יהיה מבלבלים את השכל וכך נוצרת התרשמות של משכיל כביכול או אחד שלא בדיוק קונה לוקשים ומפקפק בהצלחה באשר היא, כשהאמת היא פשוטה - חסר מושג.

הענפים שנפגעו הכי קשה מסימום בספורט הם האתלטיקה ורוכבי האופניים (כביש). האדם ההדיוט (איש-פשוט) יפיל מיד את האשמה על הרמאים שנתגלו בענף, אך אם המניע לסימום הוא רמאות - היא קיימת אצל כל הספורטאים. לא מסתבר שדווקא ספורטאים מסוג א שקרנים וספורטאים מסוג ב ישרים.

כן יש הסתברות אצל ספורטאי קצה לקחת תוספים שיאוששו אותם, אולם כיום בקצב המשחקים הרצחני בכדורגל או בכדורסל (בNBA אפילו יותר אינטנסיבי) גם הספורטאי מהסוג השני הוא איש על גבול הקצה, קרי מכונה.

האמת הפשוטה לא נאמרת כמו עוד הרבה פשעים שאנחנו מסתירים ומרגיעים את המצפון שלנו, לא נוח לנו איתה והיא תייתר לנו הרבה שעות תעסוקה שהיום מנוצלים לצפייה בספורט.

ענף האופניים לדוגמה נפגע מפרצה שניצל לאנס ארמסטרונג. הפרצה הזו של חולה סרטן שהתאושש וחזר לרכב בצורה מקצוענית ואף ניצח נתנה לו לגיטימציה לקחת תוספים שונים שעברו בפער על ההיתרים שניתנו לו עקב היותו חולה בעברו. בכלל כל התקופה של ראשית שנות האלפיים התאפיינה בחיפוף ובדיקות מלמעלה כשעוד הרבה נטלו חומרים משפרים. עם זאת, לא בודקים את המקום השני כי הוא ממילא לא ניצח, אבל מן הסתם עוד הרבה חבר’ה לקחו אז משפרי ביצועים כשרק את המנצח בדקו ופסלו.

מאז, ענף האופניים (והאתלטיקה בהתאמה כשנמצאו ספורטאים מסוממים) נבדק בקפידה כשרוכבים נבדקים בשש בבוקר (!!) ונלקחים ממיטותיהם לבדיקות, או מיד אחרי קטע מבלי לשתות או לנוח בקראוון שלהם. ועדיין התפוצץ לו הסיפור האחרון עם כריס פרום בוואלטה אספניה (הגראנד טור השלישי בחשיבתו אחרי הטור דה פראנס והג’ירו דאיטליה שיחל בישראל השנה בעוד חודש) כשנמצא עם כמות גבוהה של סאלבוטאמול בגוף עקב פעילות יתר עם משאף אסטמה, וכעת הדיונים בבית משפט אם אכן היה מותר לו לקחת את החומר או לא.

מטבע הדברים גם בענפי ספורט אחרים נמצאו מסוממים. רק מה, יש מטרה אחת גדולה יותר מספורט נקי וקוראים לה רייטינג, או בשפה יפה יותר - כסף והרבה. אז מה עושים כדי שהענפים המופלאים כדוגמת כדורגל לא יינזקו מפגעי הסימום? בודקים ביחס לא פרופורציונלי לשחקנים המשחקים, בודקים עם הודעה מראש ומי יודע מה עושים עם התוצאות שנמצאות כשנמצאות לא תקינות. העסק הניהולי של אופ"א או פיפ"א זכו ביושר למושא שחיתות מפואר. אם ארצה להפשיט זאת - זה שבכביש 65 או 4 נתפסים על מהירות גבוהה מהמותר זה לא בגלל שהכביש בנוי לנסיעה מהירה אלא בגלל המצלמות המפוזרות שם. לו יפזרו מצלמות בכביש 431 תגלה שגם שם מרביצים מהירות, ולא רק זה - הכביש יותר טוב בשביל נסיעה במהירות גבוהה.

אם אסתכל בעיניי עם מבט לאחרית הימים, החזון הוא שהמדענים יפענחו במדויק לפי הספורטאי מה ההשלכות של החומרים המותרים והאסורים כלפיו, וכך ידעו יותר טוב מה משפר ביצועים ומה לא - בניגוד למצב היום שיש מידע שלילי על קבוצה של משפרי ביצועים וכל השאר הם תלויי נסיבות. כלומר, הרבה אפור יש בתחום גם המדעי המוביל לחוסר אחידות בבדיקות של ספורטאים.

ובסיכום סופי; כיום בגלל השטח האפור של הידע האיסור וההיתר מעורפלים ועל אף הבדיקות המוקפדות עדיין נמצאים חבר’ה עם ביצועים חריגים, אבל יש שחור שהוא אסור בענפי אופני הכביש והאתלטיקה, בניגוד לכדורגל ולכדורסל בהם יש רק אפור, השחור מחוץ לתחום הבדיקה.

@Aragones - אתה מתבקש להגיב בנושא הסמים

ראשית ביום חם כזה אני מציע לך ללכת לשתות כוס מים קרים כדי להוריד את הפאניקה. עוד לא כתבתי שום דבר שאסור לכתוב בפורום אז אין סיבה שימחקו או יערכו את התגובה. זה שאתה איזה מעריץ הזוי של פפ לא אומר שאי אפשר להעלות השארות. מצטער אין שום סיבה הגיונית שאני אלך ואחפש הוכחות לסימום כלשהו מכמה סיבות:

1. אין לי דרך לוודא את זה מבלי לבזבז המון משאבים מהחיים שלי.
  2. אחד המשאבים המדוברים הוא זמן והרבה. אני משוכנע שאתה לא מסוגל לשלם את השכר השעתי שלי ולכן אין לי שום מוטיבציה לעבוד קשה רק כדי להוכיח סתם השערה שכתבתי כדי שmos56789 ירגע.

אז הפעם לא בסוגריים רק כדי שתבין שאין זה תפקידך להשתיק אנשים, מנצ’סטר סיטי של פפ גווארדיולה היא קבוצה מצויינת אבל מה, הקפיצה שהיא עשתה העונה - ולא מבחינת תוצאות הוא מפליא. כל הקבוצה מרגישה שעושה הרבה יותר ספרינטים למשחק מהממוצע ואני מדגיש שכל הקבוצה - בטח ובטח יותר מהעונה הקודמת שלהם. לכן אני לא טוען שהם מסוממים אני טוען שייתכן ופפ שם להם משהו בדגנים ומי שממהר לשלול זאת אז אני יכול להחזיר באותו מטבע על סמך מה אתה שולל? על סמך אהבתך העזה לפפ?

Benny מה זה מעיד על הכותב? שהוא לא שולל אפשרות כזאת? אני אגיד לך מה זה מעיד עליו. זה מעיד עליו שכשמשהו חשוד הוא לא תומן את הראש בחול וצועק הייל פפ. שים לב שלא טענתי שהם לוקחים סמים, אמרתי שהוא מזין אותם במוטיבציה ואז בסוגריים מה שבא לסמן השערה לא בדוקה שלא כדאי לשלול.

Oreocookies

הכדורגל נשאר 22 שחקנים 2 שערים 1 כדור אין ולא יהיה בזה שום דבר מודרני, סגנון משחק לא נקרא כדורגל מודרני.
כתבת את כל מה שכתבת רק כדי שאני אגיע לפיסקה שאומרת שבכדורגל מחפפים בבדיקות? באת להוכיח שאני לא מבין בכל מה שקשור לסמים בספורט (וחבל כי יכולתי להגיד לך שאני באמת לא מבין בזה) ובסופו של דבר חיזקת את היתכנות ההשערה שלי?