דיון הטקטיקה :: שחק אותה זיזו

המטרה היא לא לחשוב שהכדורגל האמיתי דומה למנג’ר, ועדיין. דיון הטקטיקה הוא אחד מהחשובים בפורום ובהחלט ניתן למצוא קשר גם למצב הנוכחי של הקבוצה. נדיר לראות את ריאל מדריד מחליפה טקטיקה באמצע העונה. לושמבורגו סיפסל את פיגו בישורת האחרונה ב-2004/05 וזנח את ה-4:4:2 העייף לטובת מערך עם שלושה חלוצים והתקפה מהירה יותר; הת’רד מלווה אותנו מהמערך המגושם של ריאל מדריד ההגנתית של קאפלו - > המערך הלא-סימטרי של שוסטר שפתח את הליגה אז בסערה - > ה-4:4:2 של פלגריני שוב - > מוריניו בנה קבוצה חדשה עם די-מאריה ואוזיל ו-4:2:3:1 מרגש - > עד שבעונת הדסימה חזרנו שוב לשלישיית ההתקפה, הלא-היא ה-B-B-C.

מהיום הראשון בו זידאן מונה למאמן הוא הכריז ‘ה-B-B-C הם טאבו’, והיה ברור שרק רוטציות קיצוניות או פציעות, שאכן התרחשו בלי הפסקה - ימנעו את שיתוף הפעולה והקורבנות היו בעיקר חאמס ואיסקו. ואז, בחודש אפריל בעונה שעברה זה קרה. שוב פציעה של גארת’ בייל, והפעם במינכן, וריאל מדריד עברה למערך היהלום עם איסקו מתחת לכריסטיאנו ובנזמה(כשבמקביל זידאן מעלה את ההרכב השני בחלק ממשחקי הליגה). היה בלתי-אפשרי להתעלם מכושרו של הקוסם הספרדי ואנחנו זוכרים את ריאל מדריד מתגברת על באיירן אחרי צמד משחקים קשים, הולמת באתלטיקו וסוגרת עניין כבר במשחק הראשון בחצי הגמר וכמובן מפרקת את יובה לחתיכות במחצית שנייה גדולה בגמר בוומבלי כשגארת’ בייל רק עולה מהספסל וזוכה לפירורים. העניין המשיך גם בתחילת העונה הזו, עד שמשהו קרה…[הספסל נחלש, למשל?].

אפשר לומר את זה בקול רם: ה-B-B-C עד היום לא הביאו אף אליפות, מיעטו לנצח משחקים גדולים - וזכורים לטובה בעיקר ברביעיה המדהימה במינכן בעונת הדסימה. את הכדורגל הטוב ביותר שלה ב-2014/15 שיחקה ריאל עם חאמס ואיסקו ובמערך של ארבעה קשרים. אבל מעבר לכך שהם לא תורמים להגנה - תש כוחם של ה-B-B-C, וכאן אני מכניס כמובן את דעתי האישית. השלישייה הזו מעולם לא הייתה גדולה כמו ה-M-S-N אבל כן היה שיתוף פעולה והם כבשו גולים בצרורות ובקלות. אבל בייל העלה במסת השריר מה שפגע במהירות שלו, כריסטיאנו רונאלדו כבר לא שחקן יוצר אלא רק רגל מסיימת ובנזמה נע בין אדישות לטמטום.
לאחר ההפסד נגד ויאריאל במדריגל ב-2015/16, עוד בעיטה בדלי של ריאל מדריד של בניטס, אזרתי אומץ. כתבתי בבירור שאיבדתי אמון ב-B-B-C וריאל מדריד צריכה להמשיך הלאה. זו אולי השלישייה ההתקפית האוברייטדית ביותר בכדורגל העולמי.

וכעת, אחרי עשרה מחזורי ליגה, בפער עצום מהמקום הראשון, האם אפשר לומר שריאל מדריד צריכה ליצור את עצמה מחדש? בשיטה הנוכחית התלות שלנו במגנים עצומה. קרבחאל איננו בינתיים, מרסלו שישנו נראה קטסטרופה והקישור לא דוחף מספיק קדימה חוץ מאיסקו, יחד עם שני חלוצים די מוגבלים בתנועה שלהם. מגוון האפשרויות לשינוי הוא מצומצם כרגע, ועדיין. גם בגלל כושר רעוע של השחקנים, הקבוצה לא מצליחה לחסל התקפות מתפרצות ומאבדת המון כדורים. לא מאמין שאני אומר את זה: אני מתגעגע לשלישייה מקדימה, לפחות במשחקי הליגה. אפשר להריץ את אסנסיו, נקווה לבייל שהוא כן גולר במקצועו, אפילו בורחה מאיורל. אני הייתי משנה מערך.

ובקצרה:: ברמת המערך הייתי עובר ל-4-3:3| מבחינת השחקנים: ראמוס ומודריץ’ כבר לא ילדים, הליגה נראית אבודה והייתי מריץ עוד את ואייחו וסאביוס, ותיאו ע"ח מרסלו. גם קובא כשיחזור לעניינים יוכל לתרום הרבה, שילוב של עוצמות ומהירות וגם דריבל משובח וראיית משחק. ריאל מדריד צריכה את אסנסיו טוב יותר להמשך העונה.

לייק 1

חשוב לי להדגיש משהו בקשר לדיון הזה:

אין צורך לכתוב מגילות או לשרטט הרכבים ומערכים. אתם מוזמנים להעלות כאן כל סוגיה מקצועית מעניינת שלדעתכם יכולה ליצור דיון. לצערינו יש לא מעט כאלה העונה. אין גם שום בעיה שכמה דיונים כאלה יתנהלו במקביל כל עוד ברור למה מתייחסים בכל הודעה (בעזרת ציטוטים, תיוגים וכד’).

אמרתי לפני תחילת העונה, כל העונה שלנו תהיה תלויה בכשירות של בייל. מהרגע שמוראטה וחאמס עזבו מצאנו את עצמנו במינוס 35 גולים עוד לפני שהעונה התחילה ואף אחד שיכול להשלים את זה לא בא.
ממש לא הייתי מאלה שהמליכו את אסנסיו לשילוב רונאלדו ומסי, הוא שחקן טוב עם רגל שמאל אימתנית וזהו, בעיני הוא בסך הכל גרסא יותר מהירה של חאמס. הוא לא באזור החיוג של אמבפה, דמבלה, או ג’סוס.
כולנו יודעים מה מקבלים מבנזמה (שטחים מפונים), כולנו ידענו מה נקבל מרונאלדו (כלום בפיתה עד מרץ שאז הוא יזכר לשחק כדורגל) הנעלם היחידי במשוואה היה מה נקבל מבייל. בייל בריא הוא בייל נגד דורטמונד, בייל סטנדרטי מפרנס פיזיוטרפיסטים. לצערנו הצפוי מכל קרה, לבייל התכווץ השריר ובדרך פלא הוא כבר חודשיים בחוץ. נוסיף לזה שכל הקבוצה נראית אדישה, עייפה וחסרת מוטיבציה בליגה ואנחנו נראים כמו שאנחנו נראים.

לבנות על כשירות של שחקן שמאז שהגיע הוא פצוע כרוני זה הימור מסוכן במקרה הטוב וחלם במקרה הרע. מה גם שזה בייל, לא שחקן שאתה יכול לדעת בודאות מה תקבל ממנו גם כשהוא כשיר.
לגבי אסנסיו, קשה לי עדיין באמת להסכים איתך לגבי איזור החיוג, כמו שמיהרנו להכתיר כתרים כך אתה ממהר להספיד. הקבוצה כרגע, בלשון המעטה, לא הפלטפורמה הכי טובה כיום לשחקן צעיר ויחסית חסר ניסיון להצליח. גם איסקו שפורח היום ומצליח להראות כמו שחקן כדורגל כשכולם נראים רע לא היה הצלחה מסחררת מההתחלה והיה נראה כמו שחקן עם קבלת החלטות מאוד לקויה. אצל אסנסיו המצב קצת שונה - קבלת ההחלטות שלו אחלה, הוא לפעמים קצת מתחבא ומפחד לקחת אחריות ומזה אני פחות דואג - עם הזמן והביטחון גם זה יבוא. היו לו הרבה נגיעות בכדור בהן אפשר היה לזהות את הקסם.

אסנסיו יגדל להיות טוב יותר בסביבה שתהיה טובה יותר. ראינו את הניצנים בעונה שעברה כשיחקנו טוב והוא סיפק את הסחורה כמעט תמיד. כשהוא משחק בתור קשר עם תפקיד ברור ותבנית משחק של הרמות כדורים סתמיות ככה זה נראה. לא סתם גם מרסלו ושאר הקישור נראים נורא חלשים העונה. ההתקפה לא מתפקדת וזו הבעיה המרכזית של הקבוצה. אם בעונה שעברה כמו שכבר ציינתם יכלנו להסתמך גם על חאמס ומוראטה שייתנו את השערים, העונה פשוט אין את זה. אנחנו מסתמכים על רונאלדו גמור ואשכרה בנזמה… לשפוט את אסנסיו (וגם את איסקו אגב) זה כרגע בתלי אפשרי.

אין היום מישהו שלא רואה את הבעיות שלנו.
התקפה שלא יוצרת ולא כובשת
קישור שלא דוחף מספיק (וכשכן אז תסמכו ע ההתקפה שלא תוציא מזה כלום)
שוער שלא נותן ערך מוסף
ואיסקו אחד גדול

את בעית הקישור אפשר לפתור על השחקנים הקיימים. קובא שחקן אנדרייטד של ממש וחייב לראות הרכב כשאיסקו משחק בחוד היהלום, או אפילו לראוץ את איסקו ואסנסיו יחד בקישור כשמודריץ וקאסמירו מאחוריהם.

בעיית ההתקפה תפטר נטו מרכש, אם עונה שעברה רונאלדו היה חצי שחקן עד שחזר להיות עצמו בסוף אז היום הוא באמת כלום, בנזמה מעולם לא היה שחקן ובייל מעולם לא היה כשיר, ואפילו את מוראטה שיתן כמה גולים מהספסל אין. מה מצפים שילד בן 21 ישתלט על תפקיד של 3 שחקנים לבד? נטו רכש משמעותי עונה הבאה, זה הפתרון היחידי.
בעיית השוער היא פשוט רכש גם כן

צ׳לסי נראים רע, הרבה בזכות העובדה שהזאר לא טוב. שחקן שנאמר עליו שהוא טופ 5 בעולם, מראה שהוא נוטה להיות מאד לא יציב. זוהי לא פעם ראשונה שהוא בתקופה גרועה ארוכה.
זה מזכיר כמה הציפיות שלנו משחקן רכש גבוהות. הזאר שחקן שתאורטית אם היינו קונים ב- 100 מ׳ לפני שנתיים, כנראה לא היה נחשב להצלחה גדולה אם גם אצלנו היה מגלה כזה חוסר יציבות. בתקופות הטובות שלו עם מוריניו וקונטה זו אפילו נראתה העברה הגיונית. אנחנו מחפשים שחקן שיתן 25-30 שערים בעונה, כל עונה. אלה דרישות גבוהות מאד, רואים את זה עכשיו עם אסנסיו - פתאום נראה שלא כל כך קל לעשות את קפיצת המדרגה לרמות האלה (עכשיו זה נראה ברור, אחרי הקלאסיקו כולנו היינו שיכורים). באמת שקשה לחשוב על העברות שבטוח ינפקו כאלה מספרים. כל שם מהרשימה הלעוסה של השחקנים שכביכול ברור שהם העברה טובה (דיבאלה, גריזמן, לבנדובסקי, מבאפה ושות׳) - הוא עסקה הנראית כמעט בלתי אפשרית לביצוע. השאלה הגדולה מבחינתי היא האם פרז יהיה נכון ללכת למהלך של לשים כמות גדולה מאד של כסף על שחקן (למשל, לקנות את גריזמן ב- 160 מ׳ יורו). לדעתי הגיע הזמן שזה יקרה. אחרת, אני לא רואה אותנו מחליפים את בנזמה כל כך מהר. לא אותו, ולא את סגנון המשחק שלנו. סגנון ממנו אנחנו כאוהדים נהנים בערך 10 משחקים בעונה, בהם הקבוצה מגלה מחוייבות מלאה למתרחש על הדשא. בשאר הזמן נראה שחלק הולך וגדל מהסגל מתעסק בעיקר באינסטגרם. העובדה שהמספרים של כריסטיאנו ובנזמה בירידה, ושחאמס ומוראטה אינם ברורה וידועה. לפתוח את הארנק ולהביא כוכב גדול שיתחיל לתת עבודה, כי אחרת במקום שחקן או שניים נצטרך זעזוע.

לייק 1

מאז שהחל עידן מסי וכריסטיאנו הדיבור הפך להיות תמיד על אינדיבידואלים שצריכים לכבוש X שערים. אני מוחא נגד הרעיון בכלל, לא נגד שחקן כזה או אחר.
לצורך העניין הדוגמה שנתת לגבי הזאר - כשצ’לסי כקבוצה נראיתה טוב אז גם הזאר נצץ וזה התבטא בשתי אליפויות דיי מרשימות, אבל כשצ’לסי נראיתה חושך הוא עצמו ירד גם כן, כי הוא לא מסי ואפילו לא רונאלדו, זה מאוד קשה להצליח אינדיבידואלית כשהקבוצה מסביב חורקת. היום, אגב, קאנטה לא שיחק מה שתרם הרבה יותר לאיך שצ’לסי נראיתה מאשר חולשתו של הבלגי.

הזאר גם אף פעם לא היה כובש כזה גדול (מעולם לא כבש מעל 20 שערי ליגה) - אני הייתי רוצה אותו בריאל בגלל דברים אחרים לגמרי שאין לנו בהתקפה, דברים כמו דריבל על שטח קטן (או דריבל בכלל) וכוח מתפרץ.
כל שחקן יכול להכשל, אני מסכים, אבל אם נצא מהקונספט של איזה גולר מטורף שמבקיע 40 גולים בעונה וקבוצה שלמה שתלויה בו, נוכל לבנות משהו בסגנון שונה. משהו יותר דומה למה שפפ בנה בסיטי העונה. שחקנים כמו אלה שציינת הם הכוכבים הכי מוכחים היום בעולם, ואף אחד מהם הוא לא חייזר כמו הצמד שבטופ הכדורגל כבר שנים. החייזר שלנו כבר לא חייזר לפחות שנה וחצי, אני בדעה שצריכים להפסיק לבנות עליו ובעיקר להפסיק לבנות סביבו. תביא לי הזאר-ים ודיבאלות ואהיה מבסוט גם אם הם יתנו רק 20 שערים כ"א.

אגב, גם את אסנסיו לא הייתי מספיד עדיין. אני דיי משוכנע שעוד נתלהב ממנו בעתיד.

2 לייקים

מסכים עם נירו ורוצה להוסיף עוד נקודה.
לדעתי השלם עולה על סך חלקיו ועם כל הכבוד למה שהצמד שנירו הזכיר עשה ועושה, צריכים לזכור שהם יוצאים דופן לחלוטין וסביר להניח שבשנים הקרובות לא נראה משחקנים אחרים מספרים כאלה.
בסופו של דבר כדורגל הוא ספורט קבוצתי וברגע שאתה בונה תלכיד מסויים שעובד טוב, אתה גם תביא תוצאות בדרך כלל. אם עכשיו נשכיל ונרכוש שניים-שלושה שחקני התקפה חדשים וכל אחד מהם יספק 20-25 גולים, אנחנו נקבל את אותה התפוקה שמקבלים היום מרונאלדו ובנזמה יחד ואפילו יותר. רונאלדו רק הולך ומזדקן ובנזמה הוא בנזמה. את בייל תרשו לי לא להכניס למשוואה כי פשוט אין טעם.

תביא את האזרד ודיאבלה, תריץ אותם בהרכב ואני מבטיח שהם יספקו מספיק שערים ובישולים כדי להביא לכמות שערים נכבדת. כקבוצה אנחנו עדיין נכבוש הרבה כי מן הסתם ברוב הפעמים יש לנו את הכוכבים הכי גדולים, אז לי אישית זה לא משנה אם רונאלדו יספק 40 שערים או שבמקומו יספקו שניים אחרים. העיקר שהתלות תיפתר ושנמצא גיוון גדול יותר לעמדות בהתקפה.

אני אנסה לזרוק את השני סנט שלי לדיון הזה, קודם כל לפני שמדברים על רכש בכלל, אני חושב שצריך לצאת מהשבלונה כבר עם מה שיש לנו כרגע. אני חושב שהקישור עייף ופגיע, הכדורגל שלנו קשה לצפייה גם נגד הקבוצות החלשות. אני לא רואה צורך בארבעה קשרים והייתי זורק עוד שחקן התקפה למעלה כי בין-כה כל אחד נותן כל-כך מעט. אם בייל כשיר אז אחלה, שוב B-B-C, ואם לא, וזה המצב בדרך-כלל - אז את אסנסיו בצד ימין, בנזמה צריך לשחק בקו ורונאלדו באמצע. הייתי משלב גם את סאביוס ו-ואייחו באיטיות ובזהירות ואולי אפילו את תיאו, והמשחק נגד לאס-פלמאס בברנבאו זו אפשרות טובה.

הרף שכריסטיאנו ומסי הציגו הוא לא הגיוני ואני גם לא מצפה לניימאר או אמבפה, שלא אשפוט אותו אחרי חודשיים בפאריס. תמיד אהבתי מאוד את רובן וריברי, שניים שהיו הכי קרובים לדעתי למסי וכריסטיאנו לפני שעברו הסבה לחלוצים(בערך). ריברי שחקן שעושה בלאגן על הקו, ממש בסגנון של פיגו ותמיד שחקנים כאלה מצאו חן בעיניי.
לגבי האזרד, אתמול צ’לסי קיבלה 3 באולימפיקו, תוצאה לא משקפת, היא הזכירה את ארסנל בנאיביות והקלות בה היא סופגת, אבל במחצית הראשונה היו לה דקות נהדרות. וגם בערב שהאזרד לא ירצה לזכור כי הוא היה רך מול השער, הטכניקה שלו, איך שהוא בלתי-צפוי, מהיר ודריבליסט מעולה - זה משהו שחסר לנו. אנחנו מסיימים משחקים שלמים שאף שחקן בהתקפה לא עושה פעולה שובת-עין שתייצר מצבים חוץ ממרסלו. כריסטיאנו ממש נאדה, בנזמה עוד עושה את זה פעם במשחק(נגד ג’ירונה הוא העלים את הבלם אבל בעט לכוכבים). אנחנו חייבים ריענון בהתקפה.

לייק 1

אני הייתי מתאפק מאוד עם ההספדים לאסנסיו. אין ספק שמאז הניצוצות אי שם בטרום/תחילת העונה הוא בדעיכה, אבל הייתי מציע להמתין עם דעות נחרצות שכבר עכשיו תוחמות עבורו את “גבולות הגזרה” של יכולותיו וקובעות איזה שחקן יהיה בעתיד. מישהו קרא לו “חאמס מהיר ולא יותר מזה” (או משהו בסגנון)? הייתי עט כמו עוף דורס על חאמס מהיר ומשלם עליו כמעט כל מחיר.

כשילד שנזרק למים הסוערים בברנבאו מפגין יכולת, בגרות וקור רוח כמו אלה שהוצגו מול בארסה למשל, יש כאן פוטנציאל עצום. אני ממליץ למספידים לרענן את זכרונם במשחק הזה, בעיקר כשמדברים על דומיננטיות וחוסר בטחון, ולא מדובר רק במשחק הזה. מעבר לכך אני גם מניח שלשחק לצד כריס מתוסכל ונרגן לא ממש תורם לבטחון, כמו גם תחלופת עמדות.

אז נכון, הרבה “פוטנציאלים” התאיידו ונעלמו כמו אבק ברוח, ויכול להיות שגם אסנסיו יתפוגג או סתם ישקע בבינוניות, אבל כבר עכשיו, בגילו הצעיר ובתקופה חשוכה לכל הקבוצה, לחרוץ את גורלו ועתידו זה בעיני נמהר מדי.

לא כתבתי בשום מקום שאני מצפה למסי או כריסטיאנו, אין לי שום אשליות כאלה. רוצה להביא שחקן שיספק לנו שערים בקצב דומה יותר לזה של בנזמה, לא של כריסטיאנו. הנקודה שלי היא שגם זה לא כ״כ טריוויאלי. קל להגיד הזארים ודיבאלות, אבל יש מעט כאלה וזו עסקה מורכבת (יובה שמה את הביצים שלה על להשאיר את דיבאלה, צ׳לסי העשירה לא הייתה נותנת את הזאר כ״כ בקלות). גם בשביל שחקני דרג שני ושלישי צריך היום לפתוח את הארנק. כמה יעלו בשוק של היום דה בריינה, פרננדיניו או סאנה? לכן טענתי - זה הזמן להוציא כסף, והרבה, על שחקן או שניים. אחרת, מתמטית, אני לא רואה איך אנחנו ממשיכים לתת כמות דומה של שערים. וכן, ספציפית את הזאר לא בטוח שהייתי רוצה, לא בטוח שהוא הווינר שהקבוצה זו צריכה.
אהה ואם אפשר להחזיר את חאמס, אז לעשות את זה.

הקצב של בנזמה:
2009–10 9
2010–11 26
2011–12 32
2012–13 20
2013–14 24
2014–15 22
2015–16 28
2016–17 19
2017–18 2

לא הספדתי את אסנסיו, רק אמרתי שהדרך ארוכה.

בין מסי וכריסטיאנו בשיאו למה שיש לנו היום יש חמישים גוונים של אפור, עוד לפני שמתחילים על צבעים אחרים.

שאלה הגדולה מבחינתי היא האם פרז יהיה נכון ללכת למהלך של לשים כמות גדולה מאד של כסף על שחקן (למשל, לקנות את גריזמן ב- 160 מ׳ יורו). לדעתי הגיע הזמן שזה יקרה. אחרת, אני לא רואה אותנו מחליפים את בנזמה כל כך מהר. לא אותו, ולא את סגנון המשחק שלנו.

פרז לא יהסס לשלם את הסכומים הנדרשים, אבל הוא לא יעשה את זה עד שלא נכשל בגדול. וגם כשזה יקרה הוא כנראה יחליף קודם מאמן, ואז עוד מאמן, ואז יקנה כנראה את כוכב המונדיאל התורן גם אם קוראים לו מילאן ברוש. כל עוד הקבוצה תמשיך לזכות בצ’מפיונס החוזים החדשים לBBC ימשיכו להתעופף באוויר. מבחינה רציונלית, וגם מבחינת המינוס שלי בבנק, עדיף שלא נגיע השנה לגמר ליגת האלופות.

לגבי אסנסיו - תיאום ציפיות אינו הספד. הוא לא ניימאר ולא אמבפה, אם יצליח לו בחיים הוא יצא הזארד. זה מצויין וראוי בהחלט לריאל מדריד אבל מגיע עם המינוסים שתיאר whykds.

אף אחד לא אמרר כלום נגד אסנסיו.
אמרו שהוא עדיין צעיר ולא מימש את הפוטנציאל שלו. זה שחקן שעדיין אי אפשר לבנות סביבו קבוצה והוא עדיין לא ברמה של להוביל אותנו, ובטח שלא עם הצוות המסייע שלו בהתקפה.
אגב חאמס מהיר זה שחקן קטלני שהייתי ממש שמח שיהיה לנו אותו בהתקפה.
טכניקה לא חסר לו והדריבל שלו לא רע (לא איסקו אבל ברמה באמת גבוהה) אם רק הייתה לו מהירות וזריזות הוא היה יכול להיות הקיצוני הכי טוב בעולם בערך.
מהירות זו פשוט אחת התכונות הכי חשובות לשחקן התקפה (אם לא הכי חשובה) וחאמס מצוין בכל השאר, אפילו הגנה הוא יודע לעשות בניגוד להרבה שחקנים בעמדה הזו

מסכים עם כל חלקי המשפט. כולל הזאר. גם אני מעדיף שחקנים אחרים. הזאר אמנם בטופ אבל כמו שאמרת - חסרה לו ווינריות ובעיקר תאכלס יחסית ליכולותיו.

אודגור לאחרונה מתחיל להראות מה יש לו ברגליים בהולנד אחרי פתיחה מהוססת מאוד, ויניסיוס הוא עוד ילד פלא ששייך לנו לו צפוי עתיד גדול. אם נסתכל אסטרטגית לטווח ארוך - יש תקווה. זה תלוי בהרבה יותר מדי משתנים, אבל כן יש פה תהליך מסוים. (זה בתשובה לטענה שלך שההעברות כמו של דיבאלה או הזאד הן מסובכות, גם עם זה אני כמובן מסכים).

:joy:

אבל זה בדיוק העניין, הגישה של להתרסק כדי לשפוך סכומי כסף בפאניקה על כוכב המונדיאל הנוצץ (כשכל העולם ואישתו יודעים שמונדיאל הוא לא רלוונטי לכדורגל קבוצות). זה מה שקרה עם חאמס ובשבילו נפyרו מדה מריה.
הבעיות בסגל היו מאוד ברורות מהרגע שחאמס ומוראטה הלכו אבל כולנו אמרנו “חפיף עוד רגע אמבפה מגיע”, אז אמבפה לא הגיע ובינתיים כל משחק של פאריס שאני רואה גורם לי לרייר עליו גם אם הוא לא כובש באותו המשחק, בייל עשה בייל, נתן שתי משחקים ממש טובים ונפצע פציעה קלה שכבר חודשיים לא חוזר ממנה, בנזמה זה בנזמה, רונאלדו מזדקן ולא פוגע ולגבי אסנסיו אני מצטער שתי גולוסאים נגד בארסה לא עושים עליי רושם, זה מסוג הגולים שאם מתלבשים אז אתה גיבור ואם לא אז אתה כלום. וזה כל מה שראיתי בגדול ממנו. הוא שחקן טוב אבל ממש לא בקליבר של אמבפה\ג’סוס\ראשפורד או אפילו סאנה\דמבלה אם משווים אותו לשאר ילדי הפלא של היום.
למה לא לפתור את הבעיות המאוד שקופות בסגל שהיו ידועות לכולם לפני שמתרסקים? למה צריך לחכות להתמוטטות?

לייק 1

אפרופו אמבפה. היום שאני רואה אותו אז לא רק שהיה שווה את הכסף אלא גם יותר. מבחינתי הוא שחקן טוב מניימאר. והיתרון הכי גדול שלו זה שהוא פשוט חכם ונטול אגו, כמה שחקן כזה הוא חשוב. ולחשוב שהוא בן 18…

igorthecrazy, השאלות טובות וגם אני שאלתי ועדיין שואל אותן.

אמבפה שווה כל שקל וגם כתבתי את זה בקיץ, אבל גם אם נניח שפרז היה משחרר מהאהבה שלו לאחד מחברי הBBC - קשה לי לראות איך ריאל מדריד הייתה נותנת לו חוזה כמו שיש לו בפס"ז. אי אפשר לקחת ילד ולשלם לו כמו לכריסטיאנו רונאלדו, זה שובר את כל היררכיית השכר.

אבל קודם שתהיה הכרה במצב שצריך להחליף כוכב אחד לפחות, זה רחוק מלהיות המצב. בינתיים מחתימים את כולם על חוזים חדשים.

כן. אבל מצד שני בהיררכיית השכר שלנו שחקן פצוע שלא משחק מקבל המון ורונאלדו כבר לא לרמה ומקבל אפילו יותר.
אז אמבפה היה מקבל כמו בנזמה. So fucking what?!?
בנזמה היה לא מרוצה ויעזוב? סבבה הגיע שחקן טוב ממנו.
בייל היה בוכה? למי אכפת.
אני היום מוותר על שניהם כדי לקבל אותו ללא מחליף נוסף אפילו.
גם אם בעקבות זה היה צריך לתת מיליון לעונה לעוד כמה שחקנים.
ומה בייל ובנזמה עשו שמגיע להם לקבל המון היו פה יותר זמן? בייל בטוח קיבל הרבה גם כשהגיע

לא יודע אם זאת סתם הודעה אמוציונלית חביבה או שאתה מתכוון ברצינות.

אמבפה לא “היה מקבל כמו בנזמה”, הוא מקבל בפריס כפול מבנזמה ויותר מבייל. אין שום סרט שבו ריאל מדריד משלמת שכר כזה לילד בן 18 כי ההשלכות הן לא לתת מיליון לעונה לעוד כמה שחקנים, אלא להעלות במאות מיליונים את תקציב השכר + קביעת סטנדרט לכל שחקן רכש שנרצה להביא בעתיד. אין דברים כאלה בעולם האמיתי.

בודאי שבייל קיבל הרבה כסף כשהגיע, ככה זה כשאתה שובר את שיא ההעברות בעולם ומנסה לשכנע את שחקן העונה בפרמייר ליג לעבור אליך. שחקנים נוטים לבקש הרבה כסף במצב כזה, גם אם אחרי 4 שנים גב לא מרוצה מתרומתם בדיעבד.