דיון הטקטיקה :: שחק אותה זיזו

מה גם שאם אמבפה מתחיל בגיל 18 בשכר גבוה, הרי כל שנתיים בערך נחדש לו חוזה ונגדיל את השכר. שחקנים אחרים ירצו אותו דבר וזה כבר מעבר לשינוי ברמות השכר הנוכחיות של שחקנים כמו ראמוס ובייל וכו’. וחוץ מזה, לאן נגיע? בעוד 10 שנים כבר נשלם לו איזה 35 מיליון לשנה?

אבל נתחיל מזה שאלה המחירים היום.
רונאלדו אז ב94 היה יקר בטירוף והייתה השאלה אם זה שוונ את זה. לפני שנה היגוואין נקנה במחיר זהה והשנה ניימאר נמכר בכמעט פי 3. זה אומר שהיגוואין שווה לרונאלדו וניימאר שווה פי 2.5? לא.
קופסת סיגריות היום עולה פי 2 משעלתה בעבר, אלה דברים שקורים. אולי צריך לחשוב על חוק של תקרת שכר כזו או אחרת וכך לפתור את הבעיות.
ורגע מה הוא שונה מבייל? שתי העברות עצומות של שחקנים מהטובים בעמדתם. לגיטימי שיקבלו הרבה.
פריז משלמים המון, היה אפשר להתמקח, הבעיה איתו הייתה אם אני זוכר נכון ה180 מיליון, על השכר היה אפשר להתמקח.
וכן מדובר בהודעה אמוציונלית בעיקר על מצב ההתקפה שלנו שכולנו רואים את הזעקה לרכש כבר שנים ובהנהלה כלום לא זז, אה סליחה כן עשו שינוי - מכרו את מוראטה…

הם מדברים איתך על השכר, אתה מדבר על סכום ההעברה.
על שכר אפשר להתמקח, יכול להיות שאמבפה היה מוכן לוותר על 2 מליון דולר כדי לשחק במועדון יותר גדול (יש תקדימים כאלה), אבל זה לא רציני להציע לו שכר שהוא בערך חמישית מזה שהוא יקבל בפריז ולצפות שיתרצה.
לעליית המחירים שציינת, או אינפלציה במילים אחרות, אין שום קשר. הדברים האלה נלקחים בחשבון בצורות שונות ובאים לידי ביטוי בחוזה (הצמדות וכו’).

ההבדל מבייל? הגיל, הניסיון, הליגה, היכולת לאורך זמן.

היה לי על זה דיון (משכורות לילדים) והתעקשתי שקשה לי לקבל את זה, כשמנגד דוד ואחרים חזרו ואמרו ‘היצע וביקוש’. גם היום קשה לי עם זה, אבל מה לעשות- אם זה המצב אתה לא יכול להשאר מאחורה, לא כשאתה ריאל מדריד. (אלא אם כן אתה רוצה להראות לעולם הכדורגל שאתה יכול אחרת כי…אתה ריאל מדריד ויש לך שחקנים מספיק טובים, אבל איזה מועדון עושה פרנציפים כאלה?).

ואכן, אחרי צפייה ממושכת באמפבה, אני חייב להגיד שהוא כמעט מושלם וכמו שאמרו הוא נטול אגו ומבשל לא מעט. הילד הזה דורס כמעט כל מה שמולו ואם הוא היה צריך לקבל סכומים כאלה גבוהים אז אין מה לעשות. אבל כמו שאמרתי בתחילת ההודעה וכמו שגיא ציין את היררכיית השכר, אולי המועדון באמת משתדל מאוד שלא ליפול למה שקורה בכדורגל של היום. קטנתי מלהבין.

לא, לא היה לך את הדיון הזה. גם אתה מבלבל סכום העברה עם שכר.

לקרוס אין בעיה לעבור לריאל מדריד בפחות כסף ממודריץ’, כן יש לו בעיה להרוויח פחות מגצה. אם זה לא נשמע לכם אינטואיטיבי תשתכנעו מכך שאלה העובדות.

כן היה לי דיון על זה, לא רק על סכום ההעברה, אלא גם על המשכורת. ריאל שומרת על היררכיית שכר שכנראה לא מאפשרת לה חריגות כי היא עלולה לסכן את האמונה שבבסיסה- אמפבה לא היה מסכים לשכר שהוצע לו ולא היו מציעים לו יותר. אם צריך או לא זו כבר שאלה אחרת.

אתה גם לא יכול להחתים את אמבפה במשכורת מטורפת, כשאתה מנהל מו"מ עם שחקן חשוב כמו איסקו. לחדש חוזה עם איסקו על איזור ה6-7 מיליון כששבוע לפני הבאת ילד בן 18, שעם כל הכשרון שבעולם בסה"כ נתן חצי עונה טובה, זה בלתי אפשרי.
יותר מזה, תוכנית החידושים האחרונה של פלורנטינו לא יכלה להתקיים (אם היה צריך לחדש או לא זה דיון אחר כבר) אם אמבפה היה מקבל את מה שדרש.

מבחינתי אתה צודק ב100٪, אבל זה לא המצב היום בכדורגל וקבוצות עושות את זה (פסז’, ברצלונה עם דמבלה) וקשה לחזות, אבל אני לא יודע עם המגמה תיפסק כי באופן כללי הסכומים היום נהיים גבוהים יותר. כל שחקן טוב שריאל תרצה להביא היום יקבל משכורת שבאיזשהי מקום תפגע בהיררכית שכר. איסקו היה צריך “להוכיח” במשך כמה עונות שהוא שווה את זה-מחר יגיע לקבוצה דיבאלה ויתחיל מאותה נקודה אם לא יותר. ככה זה עובד עם שחקנים מהבית(איסקו הגיע מאוד צעיר) שלאט לאט מתברגים בקבוצה, לא עם כוכבים או שחקנים בעלי ביקוש מטורף.

כמה אמבפה דרש?
והתכוונתי להתמקח לגבי המשכורת לא המחיר.
ואלה המשכורות גם. מה אתם חושבים שהרכב הבא יקבל משכורת של נאצו?
בעולם מתוקן אתם צודקים אבל כרגע האופציה האחרת היא להשאר עם הbbc.

אגב אנחנו נענשים על מדיניות הרכש הכושלת שלנו בשנים האחרונות. כבר שנים שהיינו צריכים להחליף את בייל ובנזמה עוד כשהמחירים היו נורמאליים, ועכשיו נאלץ לפתוח את הארנק ודניאל לוי מוכן

דרש אם אני לא טועה בין 12-15 מליון יורו.

@Gev, הבעיות בסגל מוכרות וידועות, הייתי אומר שהן קונצנזוס. השאלה היא מדוע לא קרה רכש עד עכשיו, ואיזה שחקנים הם כן מועמדים פוטנציאליים. כל זאת בהתחשב בכך שהמציאות העסקית שלנו קצת השתנתה. יש יותר ויותר כסף באנגליה, פריז מתעניינים בפייר פליי כמו שראמוס מתעניין באחריות הגנתית וההוצאות שלנו בקצב עלייה גבוה מההכנסות. על מנת שנוכל להביא רכש טוב צריך לפנות תקציב. נוסף על כך, כמו בכל ארגון, יש פוליטיקה, יש אנשים ש’שומרים’ אחד על השני, יש כאלה שמקבלים תגמול על פועלם בעבר ועוד. מבחוץ זה תמיד נראה קל יותר, אבל פרז לא משוחרר מאילוצים וריאל לא פועלת בתוך ואקום. בכלל, טבען של אימפריות הוא לכרות את הענף עליו הן יושבות במקום לעשות את הצעד הנכון כשעוד לא מאוחר.

להתחיל מלהגיד שלום לבייל, ואז לחתוך בבשר החי ולעשות אותו דבר לבנזמה.

שחקנים היה אפשר לקנות.
אני מסתכל על ההתקפות של הקבוצות באירופה ונדהם איך אחת אחת מהן עם התקפה טובה משלנו. גם קבוצות כמו נאפולי מחזיקות בהתקפה טובה יותר (ואת זה טענתי גם שנה שעברה מולם)
ומה הכי עצוב, על הספסל של פסז נמצאים שחקנים שיותר טובים מכל שחקן התקפה שלנו. וגם בשל הסיטי. ואלה שחקנים שלא בעיה להביא, הרי אנחנו מציעים להם הרכב במועדון גדול יותר.
יש כל כך הרבה שחקנים שאפשר להביא כבר שנים ועדיין נשארו פה עם הבלוף של הbbc.

אגב נחזור קצת לטקטיקה.
כל הזמן חוזרים לדבר על ההגנה שלנו. ההגנה שלנו היא החלק היחיד שלא דורש שינוי והחלק היחיד יחד עם הקישור שגם לא דורש רכש.
אז למה סופגים כל משחק?
הגנה זה משחק קבוצתי, זה לא אוסף אינדיבידואלים. הגנה זה משחק לחץ, זה חיפויים, זה עבודה קבוצתית!
בריאל ההתקפה מעולם לא עשתה הגנה. והתפקיד נופל על הרביעיה וקאסמירו. שמקבל עזרה ממודריץ. קרוס לא תורם שום דבר למשחק ההגנתי ואפילו איסקו תורם יותר.
חייב להיות שינוי, חייבת להיות לנו שיטה! גם בהתקפה וגם בהגנה.
אנחנו פשוט אוסף של שחקנים וזה למה כל קבוצה מאומנת שמגיעה מולנו פשוט משחקת טוב יותר. בין אם מדובר בטוטנהאם או גירונה.

בגלל זה חייב להיות שינוי רחב: להביא שחקני התקףה שיודעים לעשות מעבר ללשים כדור ברשת.
חייבים ליצור תבנית הגיונית בקישור ולהפסיק עם מודריץ וקרוס יחד.
וחייבים ליצור שיטת משחק להתקפה ולהגנה.
אגב כשנגן טוב יותר אז גם נתקוף טוב יותר כי נחטוף כדורים במצבים מסוכנים יותר.
וכשנתקוף טוב יותר גם נגן טוב יותר כי נכניס את היריבה למגננה ונקשה עליהם ליצור התקפה.

אפרופו דיון המחמיצנים לפני שהוקם פה ספורטאנטר רובי שפירא - בעיטות לשער פר 90 דקות מול איכות המצב. כל החבורה שרואים סביב כריסטיאנו גם דואגת להבקיע.

(קרדיט - https://twitter.com/oh_that_crab/status/926101097957257217)

אם אני מבין נכון גם הארי קיין לא מבריק לפי הגרף. אני לא כ’'כ אוהב נתונים כאלה, במיוחד שחצי מהבעיטות של רונאלדו הן סתמיות ממצבים של יותר מ20 מטר.

@whykds

אם הבנתי נכון המסקנה היא שכריסטיאנו לא בועט המון לשער ולא כובש המון העונה? הרי הציר האופקי מייצג יחס של שערים/בעיטה ואילו הציר האנכי מייצג מספר בעיטות ממוצע ל90 דקות.

בהחלט דף מעניין, אבל הייתי מאוד מעוניין לקבל נתונים גולמיים על מנת שאוכל לשחק איתם בעצמי.

ציר ה-x מייצג את ׳טיב׳ המצבים מהם החלוצים בועטים (כלומר מהו הסיכוי להכניס גול מהמצב ממנו בועטים). פלקאו לדוגמה, בועט בכמות ממוצעת אבל ממצבים מעולים.
רונאלדו - המסקנה היא שהוא בועט הרבה פר 90 דקות, ממצבים ׳ממוצעים׳. בהתחשב בזה שהוא גם לא ממש כובש, זה ממחיש כמה המצב איתו בעייתי. לטעמי אפשר להסתכל על זה בשני אופנים:

1. לא פלא שהוא לא כובש, הוא אפילו לא מגיע למצבים
  2. הוא תמיד היה בועט מכל מקום, מה השתנתה רק העובדה שהוא ממעט לכבוש כיוון שהוא בירידה

המציאות היא כנראה שילוב של שניהם, לא בטוח איזה חלק גדול יותר

נתונים גולמיים - גם אני. 10,000$ ל-Opta ואפשר להתחיל לדבר (למרות שאני לא מכיר את השוק עד הסוף).
בטוח שבהגדרות האלה יש הרבה חורים. אני מניח שאין פה יד אדם שמעורבת בקביעת כמה טוב היה המצב ממנו בעטו, כי הוא משחרר את התרשימים האלה ביחד קצת אחרי שמסתיים המשחק.

G per Shot נשמע כמו נתון די פשוט - שערים/בעיטות-לשער וגם ציר המספרים נראה הגיוני. אם המשמעות היא אכן “טיב המצבים” הכותרת לציר האופקי מעט תמוהה בעיני, זהו נתון שמאוד קשה לאמוד בצורה אובייקטיבית - הרי לא מדובר רק במרחק מהשער אלא גם בלחץ משחקני ההגנה או האופן שבו מגיע אליך הכדור וכו’.

מבוסס על אותו נתון מהגרף שצרפת:

מסכים איתך לגמרי שזו מדידה בעייתית. אני מצרף את זה למה שאני רואה.

הדבר הבא זה להסתכל על כמות השערים שלו, שזה נתון אבסולוטי. קיין אמנם בועט הרבה וממצבים קשים - אבל כובש. רונאלדו לא כובש.

כאן יש הסבר לא רע על המונח xG ואיך משקללים מצב לגול.

לדעתי הזמן הוא ככל הנראה הפתרון הכי טוב למשבר שנקלענו אליו. זה נשמע חסר אונים ומתנער, אבל באמת שאני לא רואה אפשרות טובה אחרת. עם הסגל הנוכחי, אין הרבה מה לעשות למעט להמתין לחזרה של דני, ושמרסלו ורונאלדו יתאפסו על עצמם.

לדעתי לא קיים בספסל שחקן שכניסה שלו להרכב תשפר אותנו באופן משמעותי. הצבה של תאו, קובאציץ (תחזור כבר) ואסנסיו במקום מקביליהם בהרכב עשויה לעזור לנו נקודתית כשהכוכבים לא לגמרי כשירים/עייפים/צריכים ניעור, אולם אני חושב שאף שחקן ספסל, כולל שלושת אלה, לא מסוגל העונה לעשות קפיצת מדרגה להרכב ובמקביל להזניק קדימה את ריאל כקבוצה, כפי שעשה איסקו עונה שעברה.

כשלא נסבול מפציעות משמעותיות ונחבר כמה נצחונות, אני מעריך שהביטחון יחזור ופעולות שהולכות קשה היום ילכו יותר בקלות. הפער מברצלונה גדול אבל יש עוד שני קלאסיקוס ואני חושב שבמפגש ישיר מולה אנחנו עדיפים אם נגיע במומנטום הנכון, ואני מאמין שעוד חודש וחצי נראה טוב יותר. עוד שבועיים יש לנו ביקור בוונדה מטרופוליטנו וזו הזדמנות טובה לנצח שם ולתת בוסט לביטחון העצמי, אתלטיקו גם לא מרשימה עד עתה. בליגת האלופות התבזנו בוומבלי אבל דורטמונד לא ניצלה זאת ואנחנו אמורים לעלות.

בחלון העברות בקיץ, או אפילו בינואר, יש מקום לבצע שינויים. כרגע זה לא רלוונטי ולדעתי כאמור אין לנו יותר מדי מה לעשות פרט ל- לחכות שדברים יתחברו חזרה.