מחזור 36 :: קלאסיקו על כבוד בלבד

כבוד

הליגה נגמרה, ריאל במרחק של משחק אחד מלעשות הסטוריה אירפאית ועוד יש מונדיאל בקיץ. יש מספיק סביות למה המשחק הזה לא באמת משנה לאף אחד. ככל הראה שבאופן רגיל המשחק הזה היה לפרוטוקול בלבד מצד שתי הקבוצות והיינו רואים את המחליפים עולים במטרה להוכיח את עצמם לקראת חלון ההעברות הקרוב. למרות כל הנאמר, זה לא צפוי לקרות. אומנם לא נשאר שום דבר בקופה עבור אף אחת מהשתיים, אך היוקרה, הכבוד והעובדה שלא מה הסיטואציה, או מה תכננת לעונה הזאת, דבר אחד בטוח- את המשחק הזה אסור להפסיד.

אם אשים את כל בילבולי המוח סביב הפאסיו, הטראש טוק וכ’ו בצד, אוכל להגיד שיש כאן מפגש בין שתי קבוצות על שכל אחת מהן ניגשת למשחקים מהסוג הזה באופן שונה. הואיל ורבנו דיי מכירים את מה שיש לברצלונה להציע, הפוסט הנוכחי ידבר יותר על היריבה בלבן. ריאל מדריד היא קבוצה שנוטה לשחק בגישה פשוטה. היא לא נוטה לשחק כדורגל מסובך מידי דרך משחק מסירות ובילד אפ, אלא היא משתמשת ביתרונות הבולטים של הסגל שלה בשביל להגיע למצבי הבקעה ולהכריע משחקים בכל סיטואציה. בעוד ברצלונה לדוגמא נוטה “להסתבך” דרך משחק בשטחים קטנים, ריאל מדריד עושה מה שהיא יכולה בשביל לייצר לעצמה שטחים רחבים אותם שחקני ההתקפה המהירים והפיזיים שלה (בייל, רונאלדו ואיסקו) נוטים לנצל ביתר קלות, או שימוש במרחב האווירי, בו לרוב הקבוצות קשה להתמודד נגד השחקנים הגבוהים של הבלאנקוס. כמובן שיש מצבים אחרים איתם ריאל מדריד מוצאת את הרשת, בין אם מדובר בבעיטות מרחוק (8 בליגה), בעיטות חופשיות ישירות ( 2 בליגה), פנדלים (7 בליגה) או קרנות (13 בליגה), אבל זה לא משתווה לרוב המהלכים הסטנדרטיים של הקבוצה בהם הקבוצה מייצרת יתרון מספרי בעמצאות המהירות באגפים וסיומת עם כדור רוחב לאיזור הרחבה, או הרמות לתוך הרחבה, שאותם מצבים מסתכמים ב 72 שערים בלה ליגה. למעשה, ריאל מדריד ברוב הזמן לא מחזיקה בצורך ממשי בשחקן מוביל כדור במרכז המגרש (תפקיד אותו לפעמים איסקו לוקח), אלא מסתפקת לרוב באגפים מהירים עם תמיכת המגינים, קישור יעיל ברמה הדפנסיבית, והכוונת המשחק ביציאה קדימה וכמובן רגל מסיימת. אחד השינויים המהותיים בקבוצה הוא כמובן שינוי התפקוד של רונאלדו בזמן המשחק, והמעבר המבריק בתפקוד שלו מווינגר שמבוסס בעיקר על מהירות וכח מתפרץ, לחלוץ מטרה בו הכוח הפיזי, הזינוק, כוח הבעיטה וכמובן הקילריות שלו באה לידי ביטוי בחלקים נרחבים יותר במשחק ובעונה כולה.

בכנות אומר שהגישה הטקטית להתקפות של הקבוצה היא לא החלק המרגש ברמה המערכתית, שכן זידאן (בדומה לוואלוורדה) מקבל המון משחקני ההתקפה המצויינים שלו שיודעים לנצל מצבים (איסקו, רונאלדו, בייל, אסנסיו, או בקיצור- כולם חוץ מבנזמה), עם נתונים פיזיים מצויינים. מה שזידאן כן יודע להביא לכדי שלמות הוא המוטיבציה הגבוהה אותה הוא מצליח לשמר בקרב השחקנים במשך כמעט כל העונה, ומעל סרגל המאמצים שלו שמוכיח את עצמו עונה אחרי עונה בעיקר בזירה האירופאית. ריאל מדריד בשנה השלישית ברציפות מגיעה לשלב הרבע, החצי וככל הנראה הגמר בכושר הטוב ביותר, וזאת זכות חלוקת הדקות והרוטציות שהוכיחה את עצמה בעיקר בעונה שעברה, בעוד לריאל היה את אחד הספסלים הטובים ביותר בעולם, עם שחקנים שיכלו להכריע משחקים ברגעים בהם הכוכבים הגדולים לא היו זמינים. המצב בליגה של ריאל העונה הוא כמובן פועל יוצא של סרגל המאמצים של זיאדן, יחד עם ספסל נחות באופן יחסית לשנים קודמות.

קצת על התפקוד המערכתי של ריאל מדריד:

קצת על התפקוד של רונאלדו ושינוי הדינמיקה בהתקפה:

בעוד מדריד מגיעה בכושר טוב יחסית, ברצלונה אפשר לומר שבמצב ההפוך. השחקנים תשושים מהיעדר רוטציות, עם הראש בעיקר במונדיאל, כשכל מה שנשאר לקבוצה הוא עוד משחק אחד על הכבוד. בהמשך נראה מי בדיוק זומן למשחק, אבל אני באמת תוהה באופן אישי מה מחזיק את השחקנים של ברצלונה להמשיך את הריצה לעוד משחק אחד. ככל הנראה, היוקרה סביב הקלאסיקו, היא כנראה תהיה זו שתניע את הגלגלים לעוד מפגש בין ענקיות הכדורגל הספרדי.

לא רק כבוד אלא גם על עונה בלי הפסדים, דבר שהשחקנים רוצים מאוד לשמור עליו ולעשות היסטוריה - ומדריד לבטח תרצה להרוס.

דין וידאל מינה וגומש בחוץ .

הסגל של אימפרית הרשע:

איסקו וקרבחאל בחוץ, כנראה שלא נזכה שוב למחווה המרגשת של קרבחאל:

או לזה:

image

הימור שלי (ובאחריותי בלבד), האס היום יהיה קוטיניו, שלו זה קלאסיקו ראשון: לא יודעים בדיוק איך לאכול אותו, יש סיכוי שהוא יעלם כמו כפתור חבוי במקטורן, אבל יש סיכוי שיהפוך להיות השושן שעל הדש.

אגב
השחקן שהכי בא לי שיביקיע? מסי כמובן!! רוצה לראות את החגיגה החדשה שלו, מול הקאמפ, רגע לפני שהוא טס להפסיד את המונדיאל (נאחס).

אגב 2
אינייסטה

צפוי מראש…

השופט עזר להם במחצית הראשונה, הציל אותנו בשניה. (גול מפאול ברור של סוארז ופנדל של אלבה). בקיצור השיפוט בספרד דפק את כולם…

אין לי טענות לקבוצה, נלחמו. נבאס תפס יום בופון. אנחנו צריכים להיות מרוצים מהנקודה.

מחצית ראשונה הגנה הייתה מופקרת, לא היה קישור אחורי בכלל. ושוב מסי באמצע כשריאל מצופפת נהדר מאחורה ומנטרלת אותו בקלילות ובארסה מתקשה לשלוט במשחק.
אותה יכולת מגעילה כמו בכל העונה אבל איכשהו 1-1וזה הרגיש שבארסה תחטוף מחצית שנייה.
אדום חסר אחריות של רוברטו שוב, אני כלכך מעדיף את סמדו על פני רוברטו במשחקים גדולים, רוברטו מתואם ומצויין התקפית התקפית אבל הגנתית אני הרבה יותר סומך על סמדו והאתלטיות שלו, רוברטו לא מגן טבעי וכשבאים אליו 1-1 הוא רוב הפעמים מפסיד.

מחצית שנייה לא משקפת, זה גם היה בלי רונאלדו וזה גם היה חצי בונקר של בארסה כשריאל תוקפת ומפקירה את החלק האחורי. מסי עם פעולות גדולות מחצית שנייה אבל עם בארסה הייתה ב11 שחקנים אין לי ספק שלא היינו רואים את זה, כנראה שבארסה הייתה ממשיכה לשחק באותה צורה ומסי היה ממשיך לשחק באמצע כשריאל מצופפת ומקשה עליו ומחפשת התקפות מעבר.

המחצית הראשונה זאת היכולת האמיתית של הקבוצה הזאת, מה שראינו במשך כל השנה, ואם בארסה רוצה שנה הבאה להיאבק חזק חייב שינויים בעונה הבאה, לצערי עם ההנהלה הזאת אני לא סומך עליהם בטיפה שהם יביאו את הרכשים הנכונים.

חובה שחקן קישור סטייל צ’אבי, שחקן טכני שהמומחיות שלו זאת הנעת כדור קודם כל, זה זועק בכל המשחקים.

ובפעם האלף, באמת שאני לא מבין את הקטע של מסי באמצע, זה קשה לצפייה בכלכך הרבה פעמים, אפילו במשחקים שהוא כובש, כלכך צפוף וזה תוקע הרבה התקפות גם, שחקן באמצע בעמדה הזאת של מסי חייב לעשות הרבה יותר תנועה וליהיות הרבה יותר תזזיתי

מסכים איתך, אני מוכן לקבל את האדום הזה, אבל זה בא אחרי פרובקציה ברורה של מרסלו. עכשיו בוא נדמיין מצב הפוך… מרסלו (או כל שחקן אחר של מדריד) היה מקבל אדום על כזה דבר, האוהדים של ריאל לא היו שוכחים לנו את זה גם בעוד 50 שנה.

יש לי הרגשה שהשופט ראה בוידאו ונכנס עם רגשות אשם למחצית השנייה וחיפש להחזיר לברצלונה .

האמת נזכרתי עכשיו למה אני מתעצבן מהאדום:

אותו שופט דרך אגב…

אני באמת לא מבין את התלונות למסי. זה נראה יותר כמו אגנדה שלך. מסי לא יורד לאמצע ואין לנו שום קישור מתפקד.

הבעייה שמסי רחוק מליהיות קשר, קשר זה שחקן שנע על כל המגרש בא לקבל כדור וגם יורד לעזור להגנה, מסי רק מחכה לקבל כדור לרגל באמצע, והכל מרגיש תקוע כשהוא משחק ככה, מתהלך באמצע בין פקעת שחקנים ועושה פעולה כל חצי שעה.
והקישור שלנו לא מתפקד ברוב העונה גם ככה…

אז אולי בגלל זה מסי חייב לרדת למטה? ישאר למעלה, אתה תתלונן למה הוא לא יורד לעזור לקישור. מוזר.

זה שהוא בא לחצי המגרש לפעמים זאת לא הבעייה שלי איתו, הבעייה שבארסה מפתחת התקפה והוא באיזור ה16-20 פשוט מחכה בין פקעת של שחקנים לקבל כדור לרגל, בקושי עושה תנועה והכל נראה צפוף, בארסה תלוייה במסי ומשחקת עליו הרבה וכשהוא משחק ככה זה פשוט קשה לצפייה.
נכון גם הרבה פעמים כשהוא משחק ככה הוא עושה גם 2-3 פעולות שמכריעות משחקים, אבל זה לא כדורגל שאני נהנה לראות בשיט אני רוצה לראות כדורגל זורם הרבה יותר ולא שמחכים שהשומר שלו לא ישים לב ואז נמסור למסי והוא יעשה את הפעולה שלו.
נמאס לראות אותו אדיש מעל הכל, וכן הוא נראה מאוד אדיש הרבה פעמים עם הסגנון הזה.

אז תתלונן למאמן ולמי שבנה את הסגל… למסי אין שום ברירה. דרך אגב, במחצית השניה הוא נלחם על כל כדור.

אתה פשוט מפונק. אין לי יותר מה להוסיף יותר לזה. בזכות “האדיש” הזה אתה חוגג דאבל השנה.

החילוף של פאקו ולא דמבלה שמדריד למעלה ועייפה זה עוד חילוף פחדני של מאמן שאני באמת לא מאמין בו יותר.
גם מבחינה הגנתית, אני לא רואה תרומה שפאקו יכול להביא למשחק הזה.
פאוליניו עזר מבחינה הגנתית, אבל לראות אותו מבזבז את ההזדמנות ל3-2 בדקה 92 מראה למה הוא לא צריך להיות שחקן ברצלונה.

אני לא חוגג שום דאבל, בטח לא עם יכולת קשה לצפייה בהרבה מאוד משחקים של בארסה העונה.
תאמין לי אני מעדיף עונה בלתי תארים אבל לראות כדורגל טוב מאשר עונה עם אליפות וגביע ולראות כדורגל רע.

אני גם לא אוהב את הצורה שאנחנו משחקים, אבל אתה מפנה את ה"אכזבה" שלך לכתובת הלא נכונה.

ברור שזה לא רק מסי, אבל זה גם מסי, ואישית מסי אותי הכי מאכזב כי אני הכי מצפה ממנו, ויש לו לא מעט משחקים בשנים האחרונות שהוא נראה כמו אימפוטנט על הדשא
את האליפות לקחנו מזמן כבר, ביכולת פושרת אבל עם יעילות מטורפת וזריקה זין/חולשה של ריאל, אבל בחודשי ההכרעה בארסה לא מגיעה כמו שצריך כבר 3 שנים, וזה כולל את מסי. למרות שעונה שעברה ראיתי אותו יותר אנרגטי במאניטיים והקבוצה הייתה פשוט לא טובה ולא התלוננתי אליו בכלל. אבל השנה שוב היה נראה אדיש באמצע ואוהדי בארסה בקושי מדברים על זה.

אתה פשוט מיתמם. זה התירוץ שאני קיבלתי במחצית הראשונה של העונה. לואלורדה במחצית השניה של העונה יש כלים לשחק כדורגל יותר טוב (אחד מהם זה דניס סוארז שהוא מחק מהרוטציה). זה לא קשור רק למשחק היום, שאני רואה קבוצה במקום ה16 שיורדת ליגה, שוכבת לנו על התחת עד שמסי מציל אותנו בעוד כמה הברקות (לה קורוניה) אז אני מבין שתחת המאמן הזה, גם שנה הבאה נראה כך.

ופאוליניו הרס עוד כמה התקפות, פשוט בדקה 92 זה היה ההזדמנות לקבור את המשחק. הגנתית הוא עבד טוב. התקפית הוא חירבש כל כדור שקיבל.

אתה חוזר על אותו דבר, תבדוק מה כתבתי עליו בחצי הראשון של העונה. הסכמתי עם רוב מה שכתבת. אפילו גוננתי עליו במיוחד אחרי המשחק הראשון מול צלסי. אבל מתישהוא אחרי הכניסה של דמבלה וקוטיניו. ברצלונה יכולה לשחק כדורגל יותר טוב. כל מי שרואה את ברצלונה ואת דרך ניהול המשחק שלו (אפילו היום, שהוא לא הכניס את דמבלה בסוף לנצל את ההפקרות של מדריד) מבין שזה לא טקטי הגישה שלו, אלא אסטרטגיה.

למה הוא לא הכניס את דמבלה במקום פאקו? יכול להיות שאם דמבלה עם הכדור בדקה 92, השלוש נקודות היו שלנו. אבל שאתה חושב שאתה מאמן את בילבאו ולא ברצלונה שהמצב הוא 2-2 נגד מדריד אתה רוצה לשמור בכל הכח על התיקו.

שאתה בדקה 90 כן. זה נקרא מאמן שמעיז. דמבלה דרך אגב,יחסית לפציעות שלו ולחוסר האמון שהוא מקבל מהמאמן עושה עבודה לא רעה מבחינתי.

אני לא מדבר על חילוף במחצית. אני מדבר על להכניס את דמבלה בסוף המשחק. גם במקרה הגרוע אם היינו מפסידים
זה לא סוף העולם. הרווח היה יותר טוב.

ואוקי להיפגש מול ריאל מדריד ולשחק כדורגל זהיר, מילא, אבל שאני רואה קבוצות בדרג השני והשלישי בספרד, לוחצות עלינו. אז מה זה גם בגלל סגל חלש?

על מי אתה מדבר? דמבלה? לזרוק משחק? 3 4 דקות? למה בכושר נוראי? דמבלה במקום פאקו זה לא לזרוק משחק. זה להמר על “חילוף מנצח”. לא ביקשתי ממנו לזרוק מגן ולהכניס קשר או חלוץ בסה"כ להכניס לדקות בסוף המשחק את דמבלה ולא את פאקו, אני חושב שמי שמגזים פה זה אתה ולא אני.