1/8 הגמר :: שבדיה ואנגליה ברבע גמר!

פורטוגל תנצח את אורוגוואי, צרפת את ארגנטינה. ברזיל את מקסיקו ובלגיה את יפן. בצד השני ספרד קרואטיה שוודיה ינצחו את היריבות שלהן. אנגליה נגד קולומביה? אני לא יודע. לא מאמין באנגלים. בכל זאת אלך איתם הפעם.

ברבע הגמר צרפת תדיח את פורטוגל. בלגיה תדיח את ברזיל. ספרד וקרואטיה ילכו ראש בראש ואני מאמין שמי שתגיע לגמר תהיה המנצחת מבין שתיהן.

הגמר יהיה בלגיה נגד ספרד/קרואטיה. בלגיה זוכה.

אם ספרד לא תיהיה בגמר, אז רוסיה, קרואטיה, דנמרק, שוודיה, שוויץ, קולומביה או אנגליה תיהיה. סיכוי גדול לגמר לא שגרתי.

בוקר טוב ושבת שלום.

בשעה טובה מתחיל הנוקאאוט ואיתו צפוי לנו כיף גדול היום (או לחלופין שני קרבות חפירות, סביר לא פחות). כצופה נייטראלי למדי ללא נבחרת אהודה במונדיאל, ובהתחשב בזה שהציפיות המקצועיות שלי מטורנירי נבחרות הן ברצפה, רוב העניין שלי במונדיאל הוא לקבל נראטיביים וסיפורים יוצאי דופן. הפורמט גם בנוי לזה, בגלל המיתולוגיה וההיסטוריה, בגלל שאנחנו מקבלים אותו רק פעם ב-4 שנים, ועוד.

לכן מבחינתי יש מטרה אחת ליום הזה: לקבל את פורטוגל נגד ארגנטינה ברבע הגמר. אין סיפור הוליוודי יותר - שני ענקי הדור, ככל הנראה בהזדמנות הריאלית האחרונה של כל אחד מהם להוסיף את הפרס האולטימטיבי לארון התארים, להסיר את הכוכבית היחידה מהמורשת המקצועית שלהם. שני היריבים המיתולוגיים, בשיא הלחץ, ראש בראש מול כל העולם. אני מאמין שבמקרה וזה יתרחש נקבל את שניהם במוטיבציית שיא, ולא משנה מה תהיה תוצאת המשחק, זה יהיה פשוט מרתק.

הסתכלות קצת ילדותית? זה לא מסי נגד רונאלדו והמשחק יוכרע על השחקנים שמסביב? אולי. אבל אני חושב שאם הייתי מביים את הגביע העולמי המפגש הזה היה הגמר. אם אי אפשר - אז ברבע בבקשה.

בהצלחה לפורטוגל וארגנטינה!

צרפת - ארגנטינה

image

בצורה פשטנית אפשר כמו התקשורת הספרדית לתהות: גריזמן או מסי? ובטח בקטלוניה כתבו על כך שהיו אמורים לשתף פעולה יחד. אפשר גם לדבר על הנבחרת עם העומק הכי גדול במונדיאל לבין הנבחרת הכי לא מאוזנת, בין זו שנראית אדישה במקצת לבין הר געש של אמוציות וקהל מרגש. אבל למרות ששתי הנבחרות רחוקות להיות היכן שהן רוצות, מצד הצרפתים בטח ברמת הכדורגל, דבר אחד בטוח: זה המשחק הפסיכי של שמינית הגמר, הבומבה הגדולה ביותר, צרפת נגד ארגנטינה.
האמת שצרפת תצטרך להוכיח מה היא מסוגלת לעשות כשהיא הנבחרת הפייבוריטית באופן ברורה וייתכן שארגנטינה תנסה להתגונן ולצאת קדימה עם המהירות.

צרפת מגיעה למשחק אחרי תיקו מאופס נגד דנמרק שלווה בביקורת רבה אך מצד שני הנבחרת השיגה את המטרה. הטריקולור כבשו עד עתה שלושה שערים בלבד במונדיאל, מאזן רע מאוד, ואין ספק שהנבחרת לא באה מספיק לידי ביטוי. המאמן מתלבט, כך לפי חלק מהאתרים, בין מערך התקפי יותר שכולל את דמבלה, דווקא כדי להוסיף מהירות וללחוץ על ארגנטינה שמועדת לפורענות, לבין השלישייה באמצע עם מאטווידי מה שמשחרר את פוגבה לתקוף יותר. אמבפה חוזר להרכב וכך גם שחקנים אחרים וצרפת עדיין מחכה לגריזמן. הקפטן הוגו לוריס שספג רק שער אחד בלבד במונדיאל, הגן על חברו - “זה נורמלי שמדברים עליו כי מצפים ממנו לטוב ביותר, אנחנו מאמינים בו”. כמוכן, לוקאס מגנה של אתלטיקו ימשיך בצד שמאל ע"ח סידיבה. דשאן, שיהפוך למאמן עם מס’ ההופעות הכי גדול בצרפת - משחקו ה-80, מחפש את הניצחון ה-50 במספר, והוא קיבל הכרזה יפה מנשיא ההתאחדות שאמר שהוא ימשיך בתפקיד ולא חשוב בכלל מה יקרה. בתקשורת הצרפתית חיממו את האווירה כשקטלו את מסי וב-‘לאקיפ’ נכתב עליו שהוא מתחבא ולא לוקח אחריות. אומטיטי סיכם - “זו תהיה גאווה גדולה להעיף נבחרת כמו ארגנטינה”.

ארגנטינה של חורחה סמאפולי ניצלה בעור שיניה מהדחה אחרי ניצחון מרגש של ניגריה(2:1), ושני השחקנים שיצרו את שער הניצחון הראו עד כמה הנבחרת הזו מטולטלת. כעת בארגנטינה מקווים לשים את שלב הבתים הרע מאחור ולהיות ממוקדי מטרה. המאמן סמפאולי ששיחרר אנחת רווחה, ניסה את מסי כ-‘9’ מזויף כשפאבון משחק בצד ימין והכי חשוב מבחינת הארגנטינאים - באנגה שבישל את השער של מסי, יפתח אף הוא, וסיפר - “ניסינו כל מיני שיטות במהלך המונדיאל”. ארגנטינה יודעת שהיא חייבת לשפר את המשחק ההגנתי שלה ולהילחם כמו מסצ’ראנו בדם(תרתי משמע)-יזע-ודמעות. לשמחתה, נבחרת גרמניה שניצחה אותה בגמר האחרון והדיחה אותה ממונדיאלים 2006(רבע הגמר - פנדלים) ו-2010(רבע הגמר - תבוסה 4:0) - כבר איננה. דייגו מראדונה נותן את השואו ביציע אך זה לא מספיק. רק אתמול חגגו בארגנטינה את היום הגדול ביותר שלה ברמה הספורטיבית, ה-29 ביוני, כשב-1986 היא זכתה במונדיאל האחרון שלה כשניצחה בגמר את גרמניה. כעת היא מחפשת סיבה נוספת לשמוח. מסי לא כבש מעולם שער בשלבי הנוק-אאוט במונדיאל והוא שיחק כבר 666 דקות, וזה נתון שארגנטינה לא חייה איתו בשלום. הרכבים משוערים::

image

לפחות לפי הסטט’ - בארגנטינה יכולים להיות אופטימיים. צרפת השיגה רק 2 נצ’ מולה ב-11 משחקים, והמאזן המלא של ארגנטינה הוא 6-3-2. בשני משחקי הידידות האחרונים בעשור-פלוס האחרונים - ארגנטינה ניצחה - חאבייר סביולה כבש את שער הניצחון ב-2007, וב-2009 מסי כבש גולאסו וגם ג’ונאס גוטיירס כבש.

בפריויו שלי הוספתי קצת זווית אישית וכדומה. שלבי הנוק-אאוט הם אחרים וזהו-זה, אין זמן לבזבז, מצפה משתי הנבחרות להעלות את הרף. ארגנטינה כל-כך מוגבלת כך שאני חושב שהכישרון של צרפת בהתקפה יעשה את העבודה, זו גולת הכותרת. מצד שני מסי כן יכול להתעורר ולעשות מבצע ענק גם אם לשחקני צרפת יש יכולת אישית גבוהה בהגנה, ואני מאמין שקאנטה ייצמד אליו. מעניין איך צרפת תגיב לשינוי במערך של ארגנטינה שבטח תחכה לעקוץ במתפרצות ומאוד נוח לה עניין האנדרדוג הערב. במעריב קראתי כתבה בשישי על אמבפה, אני חושב שהוא לא הסיפור אלא גריזמן שנראה רע מאוד, אני יכול לספור אולי שני מהלכים טובים שלו בטורניר הזה. אגב, במארקה לא כתבו עדיין פריויו כנראה, ההרכבים שמצאתי ב-AS - נראה לי אובר הרפתקנות ודשאן לא באמת ישחק גם עם דמבלה. כל העולם מחכה למשחק הזה, שיהיה בהצלחה

שיהיו בריאים בצוות שידור, צרפת לא הייתה טובה הרבה יותר, זה לא נכון. היתרון האיכותי של צרפת ברור רק על הנייר, הם לא עשו הרבה היום ואפילו בקושי הניעו כדור(נפטרו ממנו בכוונה כנראה), ראיתי מהם רק דבר אחר - זריקת הכדורים לאמבפה הנפלא שהדימיון בינו לבין רונאלדו-נאזריו זועק לשמיים. חוץ ממנו, גריזמן הטרמפיסט כובש בפנדלים אבל עשה רק מהלך טוב אחד וחבל כי צרפת מנסה להתאים את עצמה אליו. צרפת שווה הרבה יותר מזה, אין כלום התקפי אלא רק היכולת הטובה של מרכז ההגנה לצד קאנטה המצטיין.
עושה רושם שהם שוב שאננים ומוותרים לעצמם למרות שגריזמן מחלץ כדור ממסי ברחבה ומולו נראים יותר מחוייבים. לצרפת לא היה עוד סגנון חוץ משליחת הכדורים לאמבפה, היה להם איום נוסף על השער וזהו. כן, מובן שנוח להם ‘להתפרץ’ אבל אני כן מצפה לקצת יותר הנעת כדור ותחכום אצלהם. האיכות נמצאת על כר הדשא בניגוד לחוסר האיזון של ארגנטינה שגם התקפית יש כוכבים גדולים על הספסל, דיבאלה או קון, לגבי היגואין - התייאשתי.

אני בתור אחד ששיחק בלם בילדים תופס את הקריזה על רוחו עם כל הכבוד לשער המרגש בשבוע שעבר, או שהוא מפיל את אמבפה מחוץ לרחבה בכל הכוח או שהוא מזיז אותו הצידה לעמדה לא נוחה כמו שכבר קרה, זה לא מצב שאמבפה כובש ממאתיים אחוז, ובסוף עבירה בתוך הרחבה. ברור שקשה מול המפלצת הזו אבל המגן השמאלי הצעיר של ארגנטינה עמד במשימה הרבה יותר בכבוד?

די-מאריה עם גול ענק, יש בו עדיין משהו בשחקן הזה, בשמאל הוא הרבה פחות בלתי-צפוי וארגנטינה לא מאורגנת, הוא גם האחרון שכבש לארגנטינה בנוק-אאוט - השער ההוא נגד בלגיה. ארגנטינה לא מאורגנת ועלולה לספוג בכל רגע אבל בינתיים היא בתיקו, השאלה היא האם זה באמת שאין למסי עם מי לשחק או שהוא קובע את ההרכב בצורה כזו או אחרת, לא כזה מופרך לפי מה שאומרים, אבל הקלוז-אפים על הספסל של ארגנטינה משעשעים.

המזל היחידי של ארגנטינה במונדיאל הזה, זה שדשאן מאמן את צרפת. כל מאמן בגישה יותר התקפית מכניס את דמבלה שיעזור לחסל את ההגנה הארגנטינאית האיטית והמסורבלת. השטחים שיש לצרפת לנוע בהם בשביל שחקן כמו דמבלה זה צועק לשמים.

גירו מחזיק את ארגנטינה במשחק :smile:

פשוט תענוג!

כבר לא יכול לחכות שנתיים שלאמבפה ישעמם בפריז. איזה תופעה.

כמה הוא גדול, כמה, בזמן שמסי וגריזמן הם הראשונים לרוץ ולחבק את מי שכובש אבל לא עושים כלום. היה ברור שברגע שארגנטינה תשחרר מעט את הרסן, ולדעתי אגווארו היה צריך לפתוח ומסי שלא יהיה השחקן הכי קדמי במגרש - אז היא תשלם ביוקר. הנה קיבלנו משחק במונדיאל שמאפיל על ספרד-פורטוגל ואני לא חושב שזה הגול האחרון. פלורנטינו - תכין את הצ’ק. כוכב המונדיאל זה בראדר של ריאל מדריד, תמיד. אני עדיין מצפה מצרפת לקצת יותר כדורגל מול הגנה עומדת ולא להיות רק זו שמגיבה אלא גם לדעת להכתיב את הקצב.

מדברים על זה כרגע שמסי בדקות האחרונות שלו בנבחרת, נכון שנהוג להודיע על פרישה אחרי טורניר גדול אבל מסי במונדיאל יהיה בן 35, לכו תדעו מה יקרה. הוא לא חייב דין וחשבון לאף-אחד. שייקח את הזמן להירגע, לחשוב שוב, אולי שימתין חודשיים לראות מה קורה בנבחרת ומהו הלך הרוח.

לא יודע למה זה קרה לי, אבל אני אוהד ריאל, לא מחבב את מסי בלשון המעטה, ואני פאקינג מוצא את עצמי מעודד אותו במונדיאל והחתיכת אפס הזה הולך על המגרש. אבל בסדר, כמו שחלק אמרו פה, זה מהלך חכם שלו והוא שומר כוחות.

לא מבין את הקטע הזה ובכלל ארגנטינה, 10 - 15 ד’‘ק לסיום הפסיקו לשחק… ואז אגוארו כובש, ואז הם מוצאים את הזמן לריב עם צרפת במקום להתאבד עוד דקה על המגרש. רבאק, א) למה רק כמה שחקנים בודדים מנסים ב15 הדקות האחרונות ? למה מסי הולך? וב) אתם כובשים ומצמקים ל4-3, יש עוד כמעט 2 דק’ לסיום, למה לעזאזל אתם רבים?

כמה כעס ועצבים. רמת ההערכה שלי למסי ירדה אחרי המונדיאל הזה. (בבקשה בלי רונאלדו ובלי סנגוריה).

וצרפת- איזה משחק. מאמה מיה. בכללי משחק גדול ושערים מטורפים, שאפו גדול לצרפתים שסופסוף ממצים את הפוטנציאל ולילד אחד ענק ששמו אמבפה.

אחד ממשחקי הנבחרות הגדולים ביותר שראיתי, איזה כיף. אמבפה נראה כמו הדבר האמיתי (יאללה אסנסיו תתעורר כבר), וראן ענק, קאנטה מקללה, ודי מאריה המושמץ היה היחיד בארגנטינה שעוד ניסה.

מצטרף לביקורת על מסי. כשהוא הולך על המגרש בדקה 30 הטיעון של שמירת כוחות עוד שווה משהו, אבל כשפיגור 2 שערים בדקה 80 בהזדמנות האחרונה שלו לזכות במונדיאל הוא עדיין הולך אפאתי… מצטער, אין תירוצים. שחקן ענק ואולי הטוב אי פעם, אבל יש לו בעיה מנטאלית רצינית. אני בתור אוהד ארגנטינה הייתי כועס מאוד. איפה הוא ואיפה הנמסיס שלו בפן הזה.

צרפת היא מפלצת בתרדמת. זה מה שכל כך מעצבן בה, שהיא מראה את הכלים המטורפים שלה רק כשהיא חייבת. ארגנטינה דיגדגה אותה קצת ואז המפלצת בלעה אותה. אם לא היו זורקים אחרי הרבעי, בשקט יכלו לתת 7-2 על הראש של מסצ’ראנו הבודד.

די מריה השחקן היחידי שנלחם וייצר פעולות מועילות מדקה 80 עד הסוף, כולל הפעולה האחרונה. כל שאר הנבחרת אדישים ואפתיים, ואז נזכרים בדקה ה92.

פיתחתי נטייה קלה לטובת ארגנטינה, לטובת הצלבה פיקנטית ופחות רגש, וגם עבורי סמפאולי פשוט בלתי נסבל. אין מחילה לפושע שלא משתף את דיבאלה ומכניס לי מסות ופרזים. אין מחילה.

אה, ולפני המשחק הוא אמר “נבוא למשחק עם הסכין בין השיניים”. לא בדקתי, אבל יש לי תחושה ש100 אחוז מהמאמנים שבאו בגישה כזו ועם הצהרות כאלה אכלו חרא.

לא מבקש משאלות יותר.

כדורגל זה משחק יפה.

לרגע כמעט שכחתי שאני אוהד נבחרת ספרד, מודה שעצוב לי עליו. רונאלדו בטח לא היה גדול היום אבל אני איבדתי את הסבלנות. אורוגוואי שהסריחה את הדשא עשתה שתי התקפות מהירות וכבשה פעמיים בזכות האיכות שלה מקדימה, איכות בלתי-רגילה(קאבני עם גול שני כמו בפרוו שאתה לוחץ על הבעיטה מסובבת) ואילו פורטוגל עם טריליון אחוז הנעת כדור, המון מסירות אבל הקצב כל-כך איטי, לא מסוגלים להגביר את קצב המשחק, גם באמצע וגם מבחינת המגנים הלא טובים, בעיקר גררו מצד שמאל, שלא מסוגלים להרים כמו שצריך וחבל. ברנרדו סילבה היה טוב אבל גדש מאוד פרווה.
בהתחלה התלהבתי מההלצה הזו עם קווארסמה שנתן גול גדול במשחק הקודם, היה מלא מוטיבצייה וחשבתי שחצי שעה זה יפה, הוא שחקן לא צפוי בניגוד לכל פורטוגל שהלכה על בטוח, אבל איבד קצת יותר מדי כדורים.

דייגו גודין הבלם הטוב בעולם ויחד עם חימנז זו הגנת ברזל כמובן, אבל אני רוצה להחמיא דווקא למרטין קאסרס על משחק מטורף עם אינסוף תשוקה ועמידה נכונה על המגרש.

אורוגוואי נבחרת מרגשת.

יום גדול לפס"ז, וזה עוד בלי ניימאר.

אורוגוואי נבחרת של בהמות. נראים כמו 11 סוארסים שלא מפסיקים להתרוצץ ולחטוב עצים. יש שם הרבה כישרון אבל האוריינטציה שלהם וביזבוזי הזמן של גודין עושים לי פריחה ומזכירים לי את אתלטיקו קצת. נתנו את הגול שלהם והחנו את האוטובוס. מקווה בשביל המשך הנאה וכדורגל חיובי שצרפת תדיח אותם.

פורטוגל נתנה אחלה משחק. הניעה כדור יפה מסביב לרחבה (ברנרדו סילבה מעולה). אבל הגנת תשעת השחקנים של אורוגוואי לא איפשרה חדירה… חבל שלא זרקו יותר כדורים לרחבה.

באמת, שני משחקים פשוט מעולים היו היום.

אפשר לחשוב שפורטוגל של האירו היו יותר מלהיבים.