אופני כביש :: ג'ירו 2024

הטור דה פראנס מהדורה 105 יחל בשבת.

ASO - הארגון של הטור דה פראנס - פרסם היום שכריס פרום האלוף הנוכחי והמנצח בשלושת הגראנד טורס האחרונים ברצף (טור דה פראנס 2017, וואלטה אספניה 2017 והג’ירו ד’איטליה 2018) לא מוזמן לטור עקב העיכוב בפסק הדין של החשדות נגדו בגין שימוש בחומרים אסורים במהלך הוואלטה אשתקד.

קיצורה של פרשה -
באחת הבדיקות שעבר בוואלטה נמצא חומר מסוג סלבוטאמול בערך כפול מהמותר. פרום טוען להגנתו שזה נובע משימוש יתר במשאף האסטמה שלו לאחר שהותר לו השימוש בו עקב אסטמה בה הוא לוקה. לטענתו האסטמה החריפה במהלך הוואלטה והוא השתמש בה יותר מהרגיל. גלגלי הצדק נעים לאט ועדיין אין הכרעה בדינו כמיטב העורכי דין מעורבים בפרשה.

סקיי קבוצתו הגישה ערעור וביום שלישי תיפול ההכרעה אם כריס פרום יוכל להגן על התואר אחרי ארבע זכיות.

לייק 1

יהיה מרתק לראות את היום ה-9… היום של פאריס-רובה

ב2014 ניבאלי ניצל את היכולת שלו על אבני פאווה כדי לדפוק לכולם תוכניות. אבל אני לא רוצה לכתוב כמה רוכבים פרשו עד אז, טור ממש עלוב.

אפשר לאבד את הטור שם, פחות לנצח אותו שם.

ברור… לא מנצחים טור בשלב ה-9… בטח שלא כשיש את האלפים והפרינאים עוד בדרך… אבל זה עדיין יהיה שלב מרתק שייתן לנו בעצם מראה למי ה-GC יהיו

לייק 1

לא לקח הרבה זמן ו UCI פשוט סוגרת את התיק נגד פרום. ואני אומר - בדיחה עצובה. כל ההתמהמהות הייתה לצורך כביכול, העו"ד של הצדדים טענו שיש הרבה חומר ובלה בלה, ופתאום ש ASO לוחצים קצת והתיק נסגר? בבום? חשוד מאוד…

לא לקח הרבה זמן? הוואלטה הייתה באוגוסט ואנחנו ביולי… לקח הרבה יותר מדיי זמן.

לא לקח יותר מדי זמן מההחלטה של מארגני הטור להרחיק את פרום כדי ש uci יחזרו עם הזנב בין הרגליים…

לא, אבל למה משכו את זה עד עכשיו? בשום מצב זה לא צריך לקחת כמות כזאת של זמן.

לייק 1

טור דה פראנס 2018

הקבוצות והרוכבים:

Team Sky

נתחיל מאיך לא, המלכה.
אחרי שקיבלו את החדשות האוטופיות מבחינתם, סקיי יכולה לבוא לטור עם ראש שקט. דילן ואן בארל יהיה ההולנדי השני לצידו של ווט פולס בסגל של סקיי לטור, אחרי שהראשון לקח את אליפות הולנד בנג"ש הוא ינסה לסייע לפרום ולקבוצתו במשיכה ולחלק מים, עוד רוכב ענק שיעמוד לרשות סקיי בטור יהיה מייקל קביאטקובסקי הפולני, שברזומה שלו מופיעים ניצחונות מקלאסיקות ענקיות בדמות ההארלבק, סטראדה ביאנקה, ומילאן סן - רמו. קביאטקובסקי גם הספיק לנצח את אליפות פולין ויראה ויזואלית שונה בטור הקרוב, כצפוי לאלוף מדינה. אחד השמות העולים ברכיבת כביש בשנים האחרונות הוא אגאן ארליי ברנאל. קולומביאני “חוצפן” ששנה שעברה עוד רכב בקבוצת PCT (אנדרוני ג’יקאטולי), והשנה נחשב לאחד הרוכבים הצעירים הטובים בעולם. אדם ייטס הספיק לראות את הגב שלו בטור קליפורניה האחרון,
פורט ורוגליץ’ תפסו את המקומות השלישי והשני בהתאמה בקטע הנגש ברומאנדי, שברנאל מייאש את המקום הראשון.
והיד עוד נטויה, הטור הזה צפוי הטור שבו איגאן ברנאל כבר יהיה מוכר לכל חובב אופניים.

סגל מלא: כריס פרום, גראן תומאס, ⁦מייקל קביאטקובסקי, דילן ואן בארל, ווט פולס, ג’ונתן קאסטיירחו, ג’יאני מוסקון, איגאן ברנאל.

**
Movistar

הקבוצה הספרדית תגיע עם הרכב מפלצתי שבהחלט מאיים לשבור את ההגמוניה של סקיי בטור. הרוכב הקוסטריקני היחיד בטור, אנדריי אמאדור, שמחזיק בניצחון בקטע בג’ירו (2012) ועוד ניצחון במירוץ בספרד (amorebiete) יעמוד לרשותם של הספרדים, יחד עם מיקל לאנדה, מי שעזב את גן העדן של סקיי עבור “העבודות השחורות” של מובי. עוד רוכב מאוד מעניין הוא מארק סולר, שרק במרץ האחרון ניצח את סיימון ייטס בפאריז ניס, וינסה לסייע לקינטאנה וולווארדה בעליות.

סגל מלא: אנדריי אמאדור, דניאלה בנאטי, מיקל לאנדה, אימאנול אבריטי, חואקין רוחאס, ניירו קינטאנה, מארק סולר, אלחנדרו ולוורדה.

**
BMC

הקבוצה האמריקאית שעתידה לוט בערפל כרגע (אחרי מותו של הבעלים הותיק שלהם),
תתייצב עם ריצ’י פורט שלו חשבון לא סגור עם הטור אחרי שנה שעברה, ואן גארדרן שגם סבל מחוסר מזל משווע בטור בשנים האחרונות, ואן אוורמט שירצה לחזור לנצח (אחרי שבטור שנה שעברה לא הצליח לקחת קטע), וגראנס סימון הותיק בטור אולי האחרון שלו.

סגל מלא: גראנס סימון, ריצ’י פורט, טיג’יי ואן גארדרן, סטפן קונג, מייקל שקאר, דמיאנו קארוסו, גרג ואן אוורמט, פטריק בווין.

**
EF Education (קנונדייל)

ריגוברטו אוראן ירכב שוב פעם על האופניים הירוקים של קנונדייל מול הקבוצות האימתניות והיריבות, פייר רולאן שיחסית נעלם מהמרקע אבל מחזיק בניצחונות בקטעים בג’ירו ובטור דה פראנס, ינסה לעמוד לרשותו של אוראן בעליות. טום סקולי, שהגיע לירושלים במאי אבל לא החזיק יותר מדי זמן באירופה (DNF בקטע ה14) גם יהיה בהרכב של קנונדייל לג’ירו, וכנראה שהוא ואוראן יתנו את הטון בקטע ה3 (הנגד שעון הקבוצתי).

סגל מלא: טיילור פיני, ריגוברטו אוראן, פייר רולאן, פיליפה מרטינז, סימון קלארק, טום סקולי, לאוסון קראדוק.

**
קוויק סטפ

הקבוצה המושלמת*
רושמים ניצחונות בקצב ששווה לטיפות מים שנוגעות באדמה באמצע סופות גשמים, ספרינטרים, פאנצ’רים, דומסטיקים, אלופי מדינה. ניצחונות בקלאסיקות והיד עוד נטויה.
אז למה כוכבית? כי לקבוצה אין מטפסים, לפחות לא טהורים, ומה שתואר מקודם, פחות מאופיין איתם בגרנד טורים. אז נכון שגאביירה “ספרינטר העתיד” ואלאפיליפ שסוף כל סוף רוצה לרשום ניצחון בקטע בטור דה פראנס נמצאים יהיו שם, ביחד עם אלוף לוקסמבורג ואלוף לוקסמבורג בנג"ש, אבל… צריך לראות אם הפאזל יחובר.

סגל מלא: פרננדו גאביירה, פיליפ ג’ילבר, ג’וליאן אלאפיליפ, איב לאמפרט, מאכסימיליאנו רישזה, טים דקלרקו, ניקי טרפסטרה.

**
לוטו סודאל

אנדריי גרייפל רוצה לחזור לנצח בטור אחרי שנתיים בצורת, לטיש בנוט יש רק ניצחון אחד בקריירה, אבל איזה ניצחון פנומנלי זה, סטראדה ביאנקה.

סגל מלא: טיש בנוט, ג’ספר דה בויסט, תומאס דה חנט, אנדריי גרייפל, ינס קהוקליר, ילה ונננדרט, תומאס מרשיצקי, מרסל סיברג.

**
A2GR La Mondial

למרות שהפסיד את אליפות בלגיה, ויאלץ להתרגל למדים הרגילים של הקבוצה, אוליבר נייסן יהיה בסגל של הקבוצה הצרפתית הבכירה לצד פייר לאטור (אלוף צרפת בנגד השעון) שזכור העונה בגלל ההופעה ההירואית שלו בקטע ה4 בטור קאטלוניה. אלוף שוויץ דילייר ומנצח סטויבן על הפיניש בקטע ה6 בג’ירו, וכמובן רומאן בארדה שסוף סוף רוצה לקחת את התואר הנחשק, גם בפנים.

סגל מלא: טוני גאלופן, רומן בארדה, אקסל דומונט, סילבן דילייר, מתיאס פרנק, אלכסיס ויאלמורז’, פייר לאטור, אוליבר נייסן.

**
בחריין מרידה

הקבוצה הבחריינית לא משאירה כלום בקנה, ושולחת את כל הקלפים המנצחים שלה למערכה. האחים איזאגיר, ניבאלי כמובן, קולברלי, האוסלר, פוצו. נראה הרבה זהב על המרקע ביום שבת ⁦😉

סגל מלא: וינצ’נזו ניבאלי, קריסטיז’אן קורן, דומינקו פוצביבו, סוני קולברלי, הנריך האוסלר, פרנקו פליזוטי.

עוד כמה נקודות ששווה לשים לב אליהם:

  • נאסר בואניי כרגע מחוץ לסגל של קופידיס, הרוכב שאולי נראה הכי באנקר בסגל של האדומים, בחוץ. לא יאמן.

  • “הסערה” האחרונה שסבבה סביב מיצ’לטון סקוט, שהחליטה להסיר את כיילב איוואן הספרינטר האוסטרלי הצעיר מהסגל שלה לטור, הטענה היא שהחליטו להתמקד יותר בעזרה לאדם ייטס, אבל עולות שמועות שהוא סגר בלוטו סודאל (כיילב איוואן) לשנה הבאה ובגלל זה הוא נשאר בחוץ, אבל ב2016 קרה מקרה דומה עם מתיוס’ וסאנווב ובכל זאת אוריקה נתנו לו TDF. נו טוב, יהיו לכיילב עוד הרבה הזדמנויות ונצחונות בטור.

  • טיבו פינו מחוץ לטור דה פראנס, אחרי כמה שנים רצופות שטיבו לא מצליח לאתגר את הGC של הטור… הוא נשאר בחוץ הפעם. מה שמוריד משמעותית את מידת העניין בFDJ. שכנראה תדבר בנגש עם טוביאס לודויגסון ואולי קצת דמאר בספרינט. נחיה ונראה.

תחזית אישית:
הפתעות הטור: גיום מרטין (Wanty), טסגאבו גרמאי (Trek), ג’ספר סטויבן (גם טרק).
אכזבת הטור: פרום. (מודה, יותר משאלת לב שלי).
הקבוצות המפתיעות: קופידיס, אסטנה (יחסית אליה).
טופ 3 מהסוף :wink:: האוסלר, שאבנל, דיון סמית.
טופ 3:

  1. וולווארדה.
  2. קינטאנה.
  3. ניבאלי.

טיש בנוט בדוק לוקח לפחות קטע אחד, ואלגרן ולאפורט יהיו בספרינט בדוק. וטקלהיימנוט מחוץ לסגל של קופידיס, למה הביאו אותו לשם?!

3 לייקים

איתמר, אסטנה ומיצ’לטון לא קיימים? פוגלסן ואדם ייטס לא קוטלי קנים.

לייק 1

הלוואי שהיה לי זמן וכוח לכתוב כאן גם על קבוצות הפרו-קונטי המענייניות, על עומאר פראיילה ועל גאביירה ועל הספרינטרים הקטלניים שמצפים לנו, ו היימן שנכנס במקום כיילב. אבל העדפתי להתרכז בקבוצות המרכזיות… מה שכתבתי זה בתור התחלה, הבסיס. וחוץ מזה מיצ’לטון לא יעשו יותר מדי לטעמי ואסטנה עם סגל שבעיקר מכוון לניצחונות בקטעים…

לייק 1

אמרתי לך גם אתמול שאתה מזלזל קצת במיצ’לטןן ואחרי שעשו טעות בג’ירו ושמו יותר מדיי ביצים ביותר מדיי סלים הפעם הכל מתנקז לאדם ייטס (רוכב שכבר יש לו טופ 10 בגראנד טור).
שבאנל אגדה מבחינתי, הוא גם לדעתי ניצח איזה קטע

שלוש קטעים. רוכב ענק.

לייק 1

מה סיפרת לי אתמול? מי אתה חח.
שאבנל כבר 8-7 שנים לא ניצח במירוץ רלוונטי.

לך אתמול שאתה מזלזל יותר מדיי באדם ייטס…

לייק 1

מזלזל? לא, אני פשוט חושב שהוא אוברייטד, אחיו הרבה יותר מוכשר ממנו לטעמי (אולי אדם ישתיק אותי בטור בנוגע לזה). יש לו 7 ניצחונות בינתיים שחוץ מ2 ביניהם, לא יותר מדי יוקרתיים או נחשבים. וגם החולצה הלבנה שלו בטור 2016 לא הושגה בתחרות אדירה שהיה בה הרבה עניין, סהכ עשה זמן יותר טוב מלואיס מנקיז, לא אתגר גדול עבור רוכב ששואף להיות בטופ.

האמת שזה מצחיק כי @Cockroach_Crazy דווקא טוען שאדם הוא הרוכב הטוב יותר מביניהם חחח

עדיין חושב את זה. אדם היה יציב יותר לאורך טור שלם בגיל צעיר יותר (טור 2016). נכון שסימון קצת התעורר לאחרונה והרשים מאוד בג’ירו אבל צריך לזכור גם את ההתפרקות המפוארת שלו. צעיר צעיר אך עדיין לא יציב. שם את הז’יטונים עדיין על אדם.

לייק 1

אז מה אתה חושב? הוא יהווה איום על ה-GC בטור?

לא, עדיין לא בשל. אבל מי יודע? גם ניבאלי לא האמין שהוא יזכה מול פרום וקונטאדור ושניהם פרשו והוא רץ כל הדרך לשאנז אליזה בצהוב.

לייק 1