רבע הגמר :: ברזיל בחוץ; צרפת, בלגיה, אנגליה וקרואטיה ממשיכות לחצי

שישי:

17:00 - אורוגוואי-צרפת.
21:00 - ברזיל בלגיה.

שבת:

17:00 - שוודיה-אנגליה.
21:00 - רוסיה קרואטיה.

מתחילים להריח את הגביע. 8 האחרונות חולקות ביניהן 9 גביעים - ברזיל עם 5, אורוגוואי עם 2 וצרפת ואנגליה עם זכיה בודדת כל אחת על אדמתה. ראוי לציין שאורוגוואי ואנגליה לא ראו גביע כבר 52 ו-68 שנים בהתאמה. רק שתיים מבין ה-8 נראו כמו מועמדות בכירות לזכייה לפני תחילת הטורניר (3 אם סופרים את בלגיה).

יהיה חם.

6 נבחרות מאירופה, ו-2 מדרום אמריקה. יש סיכוי סביר לגמר כל-אירופאי בפעם השלישית בארבעת המונדיאלים האחרונים.

אני מקווה לראות שבדיה-קרואטיה בצד אחד, וצרפת בצד השני. אני חצוי לגבי ברזיל-בלגיה.

נראה כאילו יש כאן הזדמנות נדירה יחסית לזכיית בכורה של אחת הנבחרות. הפעם האחרונה בה ראינו זוכה חדשה היתה ב-1998, ולפני כן ב-1978 בנסיבות מפוקפקות למדי. האם המחזוריות תימשך?

ספרד שברה לך את המחזוריות ב-2010 :wink:

וואלק פדיחה :smile:

נחשוב על תיאוריות אחרות.

כשישראל זוכה באירוויזיון, סיכוי גדול שנבחרת חדשה תזכה במונדיאל.

אני אגיד את בצורה אחרת בלי שספרד תפריע:

1958: ברזיל זוכה בפעם הראשונה
1978: ארגנטינה זוכה בפעם הראשונה
1998: צרפת זוכה בפעם הראשונה
2018: ארבע קבוצות יכולות לרשום זכיה ראשונה

המשאלה האחרונה שלי לגבי המונדיאל הזה שהוא בטח לא מאכזב אבל הגישה הישנה שלי היא שיהיו כמה שיותר גדולות בפנים - חצי גמר בין צרפת וברזיל וכל האמצעים כשירים. זה יכול להיות אחד ממשחקי המונדיאל הגדולים איי-פעם, איזה זכרונות למשל לגמר ההוא של 1998, זיזו ורונאלדו הפעם ביציע כמעודדים(לא באמת).

צרפת נבחרת שכאשר הכל יתחבר לה או יהיה קרוב לכך - אי-אפשר למצוא פתרונות מולה. כמובן שאורוגוואי היא בדיוק ההיפך מארגנטינה - קבוצה לוחמת בלי כוכבים של ממש, הגנה חזקה, לא יהיו לצרפתים שטחים - אבל החיסרון של קאבני מאוד-מאוד-מאוד משמעותי ודי מתסכל עבור האוהד הנייטראלי, זה נותן לצרפת עוד יתרון. יהיה מעניין לראות את שחקני ההתקפה הטובים בעולם - בצרפת - מול שחקני ההגנה הטובים ביותר, וגריזמן חייב להתעורר. הוא דיבר הרבה על הסימפטיה לאורוגוואי וגם על גודין(הוא אח שלי, הוא חבר שלי). כמובן שזה לא יהיה משחק חד-צדדי. צרפת בימי הזוהר שלה ניצחה לא פעם עם גולים דרמטיים ושער זהב ועם ‘השפיץ של הנעל’, זה אולי יקרה גם הפעם.

בבלגיה משהו השתחרר מעט אחרי ה-3:2 על יפן, כן יש להם משחק למזכרת אבל המשחק הקרוב כן ‘מאפיין ומסמל את כל הדור שלנו(שלהם)’, כמו שאמר קומפאני. אני לא עף על ברזיל ולא על ניימאר אבל ההגנה חזקה והיא מאוד מאוזנת וכמובן שיש שם כישרון. ההיעדרות של קאסמירו יכולה להיות מאוד קריטית, פרננדיניו שחקן פחות טוב. לדעתי לבלגיה שוב יהיה חסר את הגרוש ללירה אבל זה משחק מרתק לחלוטין והכל יכול לקרות. ציפיות גבוהות מהמשחק הזה ומהיום בכלל.

האיפוק של גריזמן היה רגע מאוד יפה.
מנגד, נראה שהמחלה של קריוס הגיעה למונדיאל…

ושאלה לאוהדי ברצלונה- גם בעיניכם כל שחקן אורוגוואי נראה כמו סוארס במבט ראשון?

האירוניה מתה כשסוארז רץ מקצה המגרש וצעק על אמבפה שהוא מתחזה.
כל המצלמות האלה ואורגוואי עדיין ב-11 שחקנים :man_shrugging:

אורוגאי נראים כמו העתק של אתלטיקו. ובגלל זה אני אוהב אותם :heart_eyes:

סוארז הוא ממזר, אבל אמבפה למד מהחבר הטוב ניימאר.

:

סוארס בהחלט מתחזה במקצועו, אבל יש ספק לגביי ההתחזות של אמבפה במהלך המדובר?

מי כמו בלגיה יודעת שמשחק לא גמור ב-2:0, אבל השער השני שלהם היה באוויר הרבה יותר משיוויון של ברזיל. יש לי בעיה עם הגישה של ברזיל, היא מנסה אבל זה לא מרגיש כמו עוצמה, יש לחץ, אני מדבר על מה שקרה לפני הפצצה של דה-ברוינה. כשצרפת נקלעה לפיגור נגד ארגנטינה - היא הייתה קולית, כך גם בלגיה בשמינית הגמר. ברזיל עם פרצוף של הילדים שהובסו מול גרמניה.
קשה לי שלא לפרגן לבלגיה כרגע אבל אני כן רוצה שער מהיר כדי שהמשחק לא ייגמר, ואני חושב שצרפת-ברזיל זה משחק פסיכי ברמה היסטורית, אבל לא באמת אכפת לי מי תעלה.
קאסמירו מאוד-מאוד-מאוד חסר, כל מתפרצת של בלגיה היא חצי גול, כל פעם כשיתנו את הפס הנכון זה מצב הבקעה, ויש מי שייתן, קאסמירו רודף, מתקל, יודע היכן לעמוד, כמו בלם שלישי, ופרננדיניו זה לא זה מה גם שפאוליניו לא יודע לעזור מספיק בהגנה.
המאמן הבלגי ראוי לקרדיט, מארטינס, בהתאחדות הספרדית כבר מצלצלים אליו במחצית - יודע להריח את הנבחרת שלו, העביר את דה-ברוינה קדימה וגם האזרד מבסוט מזה, לא היה משנה לו שיש שינויים בהרכב ובדקות הראשונות ברזיל כן ניצלה אי הבנות.
ברזיל צריכה לשנות משהו, את מרסלו טוב יותר התקפית, כמו האיום על השער, וניימאר היום בא באמת לשחק אבל זה לא מספיק טוב כרגע

זה מה שקורה כשאתה עולה בלי קאסמירו, @RafaBenitez מוכר לך?

משחק כיפי כל כך. בלגיה מסוכנת ברמות.
היו רגעים שברזיל נראתה על סף התפרקות. הלוואי שיבקיעו מהר ויחזירו קצת ביטחון.
יסלחו לי אוהדי שאר הקבוצות, אבל אני רואה במשחק הזה גם כאודישן לריאל, קורטואה vs אליסון, הזאר vs ניימאר
וגם כאן עד כה 2-0 לבלגיה. קורטואה הוציא כדור אדיר של קוטיניו.

לא מופתע מהתוצאה. אני עם בלגיה מההתחלה ונשאר איתה עד הסוף. יש לה יותר מדיי כח התקפי ויציבות הגנתית.
קוטיניו ממזר. השחקן הכי טוב בנבחרת ברזיל. עריכה: אחרי מרסלו :heart_eyes:

אני חושב שאפשר לעדכן שזה המשחק הטוב ביותר במונדיאל הזה בהנחה שבמשחק ארגנטינה-צרפת ראינו תצוגת על של שחקן אחד אבל גם שכונה לא הגיונית ממול. הייתה דרמה עד לרגע האחרון, ברזיל תקפה יפה מאוד ובלגיה הלכה אחורה יותר ממה שציפיתי.

אדן האזרד מעל כולם. עזוב אותך מהבינוניות והדיכאון בצ’לסי - בוא לריאל. לא ניימאר ולא נעליים. פלורנטינו - תכין את הצ’ק. אמנם דה-ברוינה כבש אבל האזרד הופיע גם במחצית השנייה, אי-אפשר להוציא לו כדור מהרגל. כל החלטה נכונה, פשוט תצוגת מופת, ובניגוד לשחקנים גדולים בטורניר הוא לא מנסה לגנוב את ההצגה. בצד של בלגיה גם קורטואה נתן משחק גדול בדיוק בזמן. ההגנה קצת התעייפה אבל עם הרבה לב ונשמה.

ברזיל מתוסכלת אבל הולכת הביתה עם ראש מורם, פייט יפה, זו לא הנבחרת שראויה לזכות במונדיאל. אגוסטו שנכנס לשחק תרם גול נהדר אחרי בישול של קוטיניו אבל האחרון לא יסלח לעצמו על ההחמצה אחרי המסירה של ניימאר, שראינו אותו רק ב-2-3 מהלכים וברוב המונדיאל בכלל הוא היה מעצבן. הוא זרק את הבלם באומנות כאילו הוא בועט בשמאל והעביר לרגל ימין ואח"כ כדור עם כל-כך הרבה רגש וטכניקה לקוטיניו - אבל רוב הזמן הוא גרם לאנטי כלפיו. גם דוגלאס קוסטה שינה את הנבחרת כאילו בלגיה לא ציפתה את עניין ‘הרגל ההפוכה’.

ובמשחק הבא הדרבי של תיירי הנרי - צרפת במדיה זכה במונדיאל לפני 20 שנה - נגד נבחרת בלגיה שם מאוד מחזיקים מעוזר המאמן שלהם.

הגיע לברזיל להשוות, נתנה מחצית שנייה אדירה- אבל קוטיניו ורנאטו עם החמצות שמשלמים עליהן.
דוגלס קוסטה, קוטיניו ומרסלו במשחק ענק.

אני לא חושב שבלגיה בעטה למסגרת במחצית השניה, ועדיין האימה שמרגישים כשדה בריינה ובעיקר הזאר דוהרים עם הכדור היא עצומה. יכלו בכמה וכמה מתפרצות לגמור את הסיפור עם מסירה אחרונה יותר טובה.
הזאר וקורטואה במשחק חייהם.

תודה לבלגיה וברזיל על המשחק הענק הזה. קרב טיטאנים אמיתי. מה שלא היה קורה, היה כואב הלב על ההדחה, בטח כשמחר רוסיה ושוודיה ינגרו על המגרש.

ברזיל הייתה טובה ומסוכנת יותר. מקרה קלאסי של ניצחון כי כדורגל זה ספורט די רנדומלי. אם ברזיל מנצלת את ההזדמנויות שלה אז הזארד לא תכליתי, הקישור של בלגיה רך וקומפאני כבר לא ברמה.

עם כל הכבוד למה שהזארד עשה ולעובדה שהוא לא כפה את עצמו, ואני חלילה לא בא לטעון שהוא היה רע, את המשחק לא הוא הכריע. גם לא ממש סיכן את השער.