רבע הגמר :: ברזיל בחוץ; צרפת, בלגיה, אנגליה וקרואטיה ממשיכות לחצי

בלגיה נבחרת אדירה אבל בשקלול 90 דקות ברזיל הייתה טובה יותר היום. ההבדל הוא בעיקר בערך המוסף שנתן קורטואה לעומת אליסון שבכלל לאורך המונדיאל פשוט לא הורגש: בלי טעויות ובלי הצלות.

חצי הגמר של צרפת בלגיה זה הגמר האמיתי, איזה משחק צפוי לנו ! מאוד יפתיע אם האלופה לא תצא משם בסופו של דבר.

אני לא מתכחש לחוסר אוביקטיביות והשמחה לאיד שלי , אבל מה שיזכירו מניימאר במונדיאל הזה, זה את 14 הדקות שהוא היה על הדשא ולא את המשחק שלו (לא כולל המשחק היום). חבל לי בשביל קוטיניו. השחקן הכי טוב של ברזיל בטורניר.

אני חושב שאם קאסימירו היה משחק, ברזיל היתה עוברת, אבל כך זה שאתה שחקן שנוטה לכסח יותר מידי.
האזרד וקוין דה ברוינה הם שחקנים שתענוג לצפות בהם משחקים. פפ עשה מדה ברוינה מפלצת.

סוף סוף משחק בשלב הנוק-אאוט שהוא לא כדור שינה.
גם אני חושב שברזיל הייתה עדיפה בשקלול והאמת שהייתי מאוד מופתע מזה שההגנה של בלגיה לא קרסה מול הבליצים שברזיל עשתה בפתיחת המשחק ולאורך המחצית השניה.

על איזו יציבות הגנתית מדובר? אפילו יפן קירקסה את ההגנה הזו. העוצמות של בלגיה הן חד משמעית התקפיות. בנס הם יצאו מהמשחק הזה עם ספיגה אחת.

לגבי ניימאר, מצטער אבל אני לא רואה מה שרוב האוהדים רואים. כלומר אני כן רואה צוללן עלוב, אבל אני לא רואה שחקן מי יודע מה מפחיד. יכולת השמירה שלו על הכדור היא מוגבלת מאוד, חוטפים לו דיי בקלות והוא גם לא סקורר כזה גדול כדי לכפר על זה. מה הופך אותו לקונצנזוס כזה גדול? הסכום ששולם עליו?
אם הוא יעבור אלינו אני באמת לא יודע איך אתמודד עם זה. אם העננה הזו לא הייתה מרחפת מעלינו הקיץ יש מצב שהייתי מרשה לעצמי לשמוח מעזיבת רונאלדו, אבל כרגע אני מעדיף שישאר רק כדי שלא נראה את היצור המחליא הזה אצלינו.

לפי המספרים ברזיל אכן יצרה יותר הזדמנויות לגול מבלגיה

https://twitter.com/11tegen11/status/1015326078733377540?s=19

לנבחרת גדולה אסור לאבד את זה בגלל שחקן אחד, אני לא אתפלצן עם הדוגמא של פורטוגל בגמר היורו נגד צרפת - זכתה ללא כריסטיאנו, אבל אתם מבינים את המסר. תראו לבלגיה יש יתרון פסיכי על ברזיל בגובה, והיו מתפרצות שלא נוצלו. רוצה לומר: ההתקפה של ברזיל איכזבה ברגע האמת, לא כבשה מספיק, תקראו לזה איך שאתם רוצים. זה לא היה כזה מופרך שגם עם קאסמירו על המגרש זה היה קורה למרות שיש לו מיקום ויכולת תיקול.
היה קיבעון גדול מצד המאמן, ראינו את דוגלאס קוסטה למשל עושה שינוי גדול עם הרגל ההפוכה והשיבוץ בצד ימין, גם פירמינו בסדר אבל חסוס היה באנקר וגם וויליאן.
כבר כתבתי את זה ואחזור על כך שוב - אני חושב שניימאר איבד הרבה אוהדים במונדיאל הזה, הוא הפך את הטורניר הגדול לחוג הפרטי שלו. אתמול פחות, ועדיין.

עם ניימאר זה מרגיש שהוא מנסה להוכיח שהוא הכי טוב עם כל נגיעה בכדור. כל נגיעה צריכה להמחיש את הטכניקה הגבוהה והשליטה בכדור ולהיות הכי יפה שיש.
זה מרגיש לי ככה גם עם פוגבה למשל, שהוא הניימאר של הקשרים.
בסופו של דבר על אף שעל הכישרון שלו אין ספק, כדורגל זה משחק קבוצתי, וניימאר שם את עצמו מעל הקבוצה, כאוהד זה מרגיש לי שיותר חשוב לו ליצור קליפים ליוטיוב מלנצח, שהוא מעדיף לנצח 1-0 משער שלו מאשר 2-0 כשהוא לא כובש.

לדעתי אם הוא ימשיך ככה מדובר באחד הפספוסים הכי גדולים בכדורגל, שחקן כל כך מוכשר לא נראה מאז מסי ורונאלדו, ובמקום לנצל זאת כדי להגיע לגבהים שלהם הוא הופך למלך היוטיוב.

5 שערים מנגיחות היום ו-3 אתמול (כולל זה שהפך לעצמי).

הכל בראש!

אנחנו שולחים נציג להשגיח על @Gev כדי לוודא שלא יפגע בעצמו?

חחח מה אפשר לעשות.
מצד שני גם מודריץ החטיא משחק שעבר אז אולי הוא בדרך הנכונה

גם היה קרוב להחטיא במשחק הזה. שמח בשביל מודריץ הוא הקשר הכי קרוב לאיניסטה שיצא לי לראות.

אני רואה את הרוסים רצים למרות שהם כבר בהארכה כפולה (אחרי ספרד) ואת הקרואטים נופלים כמו זבובים. ולא יוצא לי הסרט “איקרוס” של בריאן פוגל מהראש.

מצטער, זה נראה לי מסריח.

סרט חובה, בלי קשר לכמה נכון וכמה לא. (רמז, הרבה מאוד דווקא כן.)

המקרה של רוסיה מוזר מעט אבל איני שופט בלי ראיות קצת יותר רציניות ואפילו נסיבתיות. בעיניי אי אפשר להנות מספורט כשתמיד יש את החשש שמישהו מרמה, מסומם, משחד, או כל דבר אחר שלא קשור לספורט.

אם ראית את הסרט אתה מבין שאני לא מדבר על קונספרציות ותאוריות. ועדות חקירה כבר הרשיעו את הרוסים בזה. אם רוסיה היתה מדינת ישראל היא מזמן היתה נזרקת לכל החיים מלהתקבל לאיזושהי תחרות ספורט בגלל זה.

דרך אגב, ניסיתי לנקות את עצמי מדעות קדומות אליהם. אבל לראות שחקנים רוסים רצים כמו שפנים לעומת הקרואטים שקורסים… מצטער. לא יכול להוציא את זה מהראש. אני שמח שהם הודחו.

תסתכל על ההתקפה האחרונה במשחק בדקה 120 מנזדוקיץ נשפך ולא יכול לזוז יותר. והשחקנים הרוסים רצים למתפרצת …

מודריץ’ קשר בקנה מידה היסטורי. איזה קשר אדיר.
המאמן הקרואטי הרג את הנבחרת שלו עם איך שהוא פתח מלכתחילה. הם ישלמו על זה מחיר מול האנגלים, אני כמעט בטוח.

לא הבנת מוש, גם אני שונא את הרוסים או לכל הפחות לא מחבב אותם או את הכדורגל שהם הציגו. אבל הדרך שלי להנות מספורט היא לנקות אדם מחשדות עד שיוכח - אפילו בראיות נסיבתיות - שהוא פשע. אחרת, עם כל חשד שיצוץ אאבד את העניין בספורט.

אגב, חבל שרק הרוסים בעיניך נראים כמסוממים, לו היית חוקר יותר את נושא סימום בספורט היית מרים גבה לעוד עשרות מקרים שבשפה יפה קוראים לה כושר גופני ובשמה קצת יותר ריאלית - מסומם. דני אלבס בשביל דוגמה קלאסית שחקן שאני מאןד אוהב ועדיין מעלה חשד על כושר משחק כבר 14 שנה בטח כשבכל משחק הוא עובר 10 קילומטרים כמו כלום.

קולמיבאני ידידי, ההבדל הוא שדני אלבס זה רק חשדות ושמועות לעומתו, הרוסים “נתפסו על חם”
דני אלבס הוא אדם פרטי, הסימום ברוסיה זה עסק ממשלתי. מפעל חיים של פוטין. שוב זה לא תאוריות או שמועות. זה דברים שהוכחו בועדת חקירה רישמית שהוקמה בעקבות התחקיר העיתונאי שהופץ בזמנו על הסימום ברוסיה.

אני לא רציתי לכתוב על זה מילה, אבל לנוכח ההיסטוריה של רוסיה ופוטין. ומה שקרה בהארכה. כמו שכתבתי אני יותר משמח שרוסיה הודחה. יכול להיות שזה הכל ספורטיבי והכל נקי. אבל משהו פה מסריח.

סליחה על הבורות. יש לך כתבה או משהו על זה?

נכון מאוד, עדיין הנבחרת הרוסית בכדורגל עוד לא נתפסה על זה.

ופה נכנסת השאלה אם בפיפ"א לא בחרו לעצום עיניים. משום מה יש לי הרגשה שכן.

זה סרט. אני ראיתי את זה בנטפליקס.

קולימבאיני אתה רציני? אני שוקל אם לעשות ספוילר פה לאנשים שלא צפו בסרט.

אני לא “שונא” רוסים או בעל דעה קדומה לגביהם. ואני בטח לא עיתונאי או תחקירן. אני גם מעדיף באמת לא לדעת דברים כאלו. לפעמים ignorance is bliss

אתה כתבת את זה:

מסכים לחלוטין. אם לא היתי רואה את הסרט ולא היתי יודע עד כמה הסימום של הספורטאים ברוסיה. הוא עמוק ומגיע עד למי שעומד בראשות הממשלה הרוסית, לא היתי מבזבז זמן על זה. אבל הבעיה שהסרט והתחקירים שבוצעו על השערוריה בסימום שם. מפריעים לי להסתכל לצד השני.

דרך אגב, הסרט החל, בעקבות התיסכול ותחושת הבגידה שהבימאי (בריאן פוגל) חש בעקבות הבגידה והשקר של המנוול לאנס אמסטרונג .