רבע הגמר :: ברזיל בחוץ; צרפת, בלגיה, אנגליה וקרואטיה ממשיכות לחצי

אני עדיין לא מאמין שאחת מבין קרואטיה ואנגליה תהיינה בגמר המונדיאל, ובהחלט נזכרים במשחקים במוקדמות מונדיאל 2008, ‘הבית הישראלי’.

אבל נתחיל עם המפסידים. ‘תחייך, צ’רישב - זה היה המונדיאל שלך!’, כתבו ב-AS, עם השער הנפלא אתמול הוא הגיע לארבעה שערים. בטח שהוא רצה להיות על כר הדשא גם בהארכה. הגדולות של אירופה אולי לא ימהרו להחתים אותו אבל לפחות שיתפוס מקום בהרכב של ויאריאל.
מעבר לכך קשה שלא לתת קצת חמלה לרוסים שהוציא את המקסימום, ואני זוכר את התגובות כלפיהם עוד לפני הטורניר. באו, נלחמו, והצליחו גם אתמול להשוות.

הנה המשולש המנצח של קרואטיה - טייק 2: מודריץ’-סובסיץ’-ראקיטיץ’, וכל מילה מיותרת.

imageטקסט מודגש

הרבה מזל ללוקה אחרי שבעט פנדל לא משהו אבל למי אכפת, ואל תדברו איתו על כדור הזהב. בינתיים הוא ה-MVP בפעם השלישית מתוך חמש, יש תקדים לזה? אני זוכר לגבי אינייסטה במונדיאל 2010 שהוא נתן סרייה מדהימה, אבל חוץ מזה - לא זוכר; ראקיטיץ’ שוב גיבור והפינאללה של הפנדל האחרון, בפעם השנייה ברציפות - גם את זה צריך לבדוק; מחמאות גם לשוער למרות שפנדלים זה בעיקר בהשפעת הבועט. המאמן הקרואטי כמעט ולא עמד בלחץ בפנדלים.
אני חושב שמעמד הפנדלים הוא המרגש ביותר בכדורגל, בתור אוהד ריאל מדריד אני נזכר בגמר נגד אתלטיקו ב-2016 והבכי של פפה עוד במהלך הדו-קרב והפנים של כריסטיאנו, התזוזה של איסקו, הלחץ של מודריץ’ ועוד, אז בתור נבחרת לאומית עם חבר’ה שאתה לא רואה אותם ביום-יום - וואו, כמה לחץ.

הקשר בין פנדלים לכדורגל הוא מקרי. אין הבדל בין זה לבין עץ או פלי שהיו עושים פעם.

gio

לגבי הבדיקות, בסרט, בריאן פוגל מוכיח באופן מעשי, שכל ספורטאי שיש מאחוריו ארגון חזק ויעוץ חכם (מדינה\קבוצת ספורט\ ספונסר עשיר) יכול בצורה מאוד קלה יחסית ל"רמות" את הבדיקות הרגילות (של פיפא ודומיהם). כל מה שצריך זה כסף ויעוץ חכם.

מה שהכי חמור, וגם בסרט זה נחשף, שרוסיה (של פוטין) הצליחו לבנות “סיסטם” שמצליח ל"רמות" גם את הבדיקות החדשות וכביכול הכי מקפידות של הועד האולימיפי, ש"התרברבו" שאותם אי אפשר “כביכול” לזייף…

אני יכול לפרט יותר, אבל זה לחבל בסרט… חובה לצפייה.

אפשר בכלל לפסול את הנבחרת המארחת?

שמעו, תמיד הנבחרת המארחת מקבלת הגרלה קלה או טעויות שיפוט. הפעם, בגלל שהמארחת היא מדינה שכבר נתפסה מרמה בסוגי ספורט אחרים, לא מפתיע שכל הנבחרת שלה רצה יותר מכל הנבחרות האחרות ועוד ברמה כזאת כאילו שהם משחקים עם עוד שחקן.

אתם יכולים לעצום עיניים, אבל פיפ"א הוא ארגון מושחת והרוסים כבר נתפסו פעם אחת לפחות, עם הנתונים האלה שהם רצים יותר מכל נבחרת ובפער כזה ניכר…המתמטיקה היא קלה.

מחשיד זה נכון, מצד שני כל נבחרת שהצליחה מעבר לציפיוצ מחשידה.
מזכיר לי את הטענות על ברסה של פפ, לא הצליחו להסביר את ההצלחה אז הלכו לסמים.
גם לברסה של פפ הייתה היכולת לרמות, זה אומר שרימו? כמובן שלא.

אני בגישה של מי שטען פה שהוא מעדיף לצפות בכדורגל בלי לחשוב על רמאויות, תמיד יכול להיות שרימו ושהכל מושחט, הרבה יותר כיף לצפות במשחק ללא זה.

הרוסים מבחינתי נקיים כל עוד לא הוכחה אשמתם, ובוודאי אם עשו להם בדיקות ויצאו נקיים.
מה גם שהדיון אחרי הפסד שלהם.

תכלס כל עוד הם הדיחו את ספרד והפסידו לקרואטיה לא אכפת לי האמת

אין שום מקום להשואה, ברצלונה של פפ לא נתפסה אף פעם על סמים , הרוסים כן
לברצלונה של פפ, לא ידוע לי שפיתחו שיטות בשביל “לרמות” ולעבוד על בדיקות. הרוסים כן.

אני לא קונספירטור או מפיץ שמועות. הרוסים (איגוד האתלטיקה שלהם) הועמדו לדין והורשעו. ואפילו קיבלו עונש (אפילו שזה היה עונש מגוחך). ועדה רישמית שהוקמה ע"י איגוד האתלטיקה העולמי (לא זוכר את השם שלהם) קבעה שהתחקיר של הניו יורק טיימס (שהתחיל את כל הפרשה) הוא מבוסס ושתופעת הסימום של האתלטים הרוסים לא הייתה יכולה להתקיים ללא המוערבות והגיבוי של הממשל הרוסי.

אני גם מעדיף באמת לא לדעת את הדברים האלו, יותר בריא. אבל ברגע שראיתי את הסרט ואז אני רואה שחקנים רוסים רצים בדקה 120 כאילו המשחק רק התחיל, אז לנוכח ההיסטוריה של המימסד שם מה לעשות. אי אפשר לא לעשות 1 +1.

יכול להיות שאני טועה והשחקנים הרוסים, שתו הרבה חלב בריא שהם היו קטנים. אבל מה לעשות, הרוסים הביאו את החשדות האלו על עצמם.

מי שלא ראה את הסרט מוזמן לשאול אותי, זה כזה פשוט, או שפשוט יקיש בגוגל “Icarus” ויצפה בו.

אפשר להגיד שגם אם הם רימו, הם לא עשו נזק.

פול סקולס מזהה השפעה של פפ על ההצלחה של נבחרת אנגליה. במיוחד במערך שלושת הבלמים ובמעורבות של השוער.

‘Spain played the best football, Manchester City played the best football, so why not try and copy that type of play?’

כי רק לאנגלים מותר לשחק בנבחרת.

אני מזהה יותר את ההשפעה של קונטה, שמערך שלושת הבלמים שלו הפך פופולרי באנגליה יותר מפיש אנד צ’יפס.

הנבחרת האנגלית בערך ברמה של המודעות העצמית שלהם.
מדהים שאפילו אחד כמו פול סקולס, שחקן עם רמה אינטלקטואלית לגיטימית בהחלט וסגנון משחק לא מאד אנגלי, נגוע בתסמונת.

יצא לי לשמוע כמה פודקאסטים, כולם בטירוף סביב הנבחרת, כצפוי. מצד שני אתה מצפה מעם עם מנטליות של יושר וצניעות לכל הפחות לציין את העובדה שמעורב פה גם קצת מזל בהגרלה. כלום.

ייאמר לזכותם (או לרעת הנבחרות הקודמות) שהם כשלו בסיטואציות הרבה יותר פשוטות ומול נבחרות חלשות יותר.
קולומביה היא אחת ההגרלות הקשות של השמינית, (ברמת בני האנוש, לא בלגיה וברזיל) ושבדיה, אלוהים יודע איך, הדיחה את הולנד, איטליה וגרמניה בדרך. בנוסף, הם הראו עליונות ברורה על שבדיה.

לא היה לי ספק שלו היו נופלים בצד השני הם היו מודחים מול כל אחת מהקבוצות שם, פרט אולי למקסיקו ויפן (גם זה לא בטוח). אבל עכשיו עם הביטחון שצברו, אין לדעת כבר (ועם הארי קיין, שאפשר להעיף אליו כדורים והטנק הזה איכשהו יעשה איתם משהו. המונדיאל הזה גרם לי להעריך שחקנים כמוהו וכמו לוקאקו. כל כך חזקים. מדהים לראות חלוצים שאי אפשר להפיל פשוט)

לגבי הקילומטראז’ של שחקני רוסיה, צריך גם לזכור שהם אולי הנבחרת שבפועל שיחקה הכי הרבה דקות במונדיאל הזה (לצד קרואטיה אם אני לא טועה), כך שזה לא כזה הזוי שהם רצו כ"כ הרבה מכל הנבחרות האחרות.

אם אני לא טועה, ההשוואה היא כמה הם רצו במשחק, ביחס לאותה נבחרת ששיחקה נגדם.

מה שאני ראיתי לפחות זה שמדברים על כך ש-5 השחקנים עם הקילומטראז’ הגבוה ביותר במונדיאל הם רוסים. זה מפתיע במובן מסוים כמובן, אבל כשזוכרים שרוסיה וקרואטיה שיחקו הרבה יותר מכל נבחרת אחרת, זה כמעט הגיוני. כן, הייתי מצפה לראות שם גם קרואטים, אבל לא מדובר פה באבסורד עד כדי כך גדול.

דובר על המשחקים נגד ספרד וקרואטיה, בהם הם רצו יותר בפער ניכר.

עוד משהו, מישהו חישב (נראה לי שראיתי את זה בפייסבוק באנשהו) שרוסיה לא הייתה צריכה לטוס הרבה ביחס לדוגמה לנבחרת אורגוואי. הפערי טיסות היו בפער של יותר מפי 4 לרעת נבחרת אורגוואי.

זה גם יכול להצביע על התאוששות מהירה.

לא מוצא איפה ראיתי את זה, אבל מהזכרון שלי בשלב הבתים הנבחרת הרוסית טסה 1700 ק"מ לעומת נבחרת אוורגוואי שטסה 9000+ ק"מ.