חצי הגמר - מריחים את הגביע :: קרואטיה עושה את זה!

מחר, 21:00 - קרב הפייבוריטיות בין צרפת לבלגיה בסנט פטרסבורג.
רביעי, 21:00 - אנגליה וקרואטיה המרגשות בקרב על תפקיד האנדרדוג בגמר בלוז’ניקי.

אנגליה ה“מרגשת"? :wink:

אצלי בז’ארגון “מרגש” = סימפתי מסיבות שלא ממש קשורות לכדורגל :slightly_smiling_face:

אין ספק שלראות את אנגליה זאת חוויה מרגשת בערך כמו לספור קמטים על המצח של אבי מלר.

למה קרואטיה היא אנדרדוג?
אני לא חושב שזה יהיה מוגזם להגיד שהיא נראית הכי טוב בטורניר עד עכשיו (בטח יותר מצרפת)

לא הבנתי, זכייה של אנגליה היא לא דבר מרגש לדעתכם? זה כמו אליפות של לסטר, אחד המרגשים. יהיה טירוף עולמי סביב זה, רק תדמיינו.

דרך אגב, מרגש יכול להיות כל דבר - מבני קוזושווילי עד בורגר ראנץ׳

גם לסטר לא היתה אנדרדוג במחזור שלפני הבטחת האליפות… ההתייחסות שלי היתה יותר ביחס לציפיות מראש לעומת ההישגים בטורניר. מוזמנים כמובן לא להסכים, בגדול סתם חיפשתי משהו לקשט איתו את הפרטים הטכניים.

אין ספק, אני אפילו חושב שאני נוטה ללהיות בעדם. אבל אין לזה הרבה קשר לכדורגל שהם משחקים על המגרש.

אנגליה מעניינת. היא לא משחקת בעט ורוץ אנגלי קלאסי, אלא מניעה כדור בסבלנות ומנסה לבנות התקפות. אממה, מה שמנצח לה את המשחקים הוא בכל זאת הכדורגל האנגלי הקלאסי - מעיפים כדור לרחבה ומקווה שהג’מוס התורן ינגח אותו פנימה.

לקרואטיה יתרון עצום על אנגליה במרכז השדה, שכן לה יש שני סופרסטארים ולאנגליה את הנדרסון וזהו. אבל, לא נראה שקרואטיה עשתה משהו עם היתרון הזה עד כה, מלבד המשחק מול מסי. בשני המשחקים האחרונים קרואטיה הרשימה בכמה שהיא לא מרשימה. אנגליה מצידה לא מתיימרת ליותר מדי. היא עלתה על נקודות החוזק שלה, ומנצל אותן בצורה שגובלת בגאוניות. עם הכדורגל האפור והסכנה לשלום הצופה הנייטרלי היא תסתדר, בוודאי אם תגיע לגמר.

אני נוהג לקרוא למדינה בלגיה צרפת ב’, אבל הנבחרת הבלגית היא אנגליה א’. התותחים האמיתיים של הפרמייר ליג, חוץ מהארי קיין, נמצאים שם. ארבעה מהם, שהם גם ארבעת הכוכבים הגדולים של השדים האדומים, שיחקו באותה קבוצה בהפרש של שנתיים, ואלמלא מוריניו יתכן והיו מרכיבים ברצלונה אנגלית.
בלגיה הנבחרת המרשימה היחידה שנותרה בטורניר, אחרי הנצחון המפוהק משהו של צרפת על אורוגוואי, שהראה שגם עם מיליון כלים יש לצרפתים אפס רעיונות (ולמדנו קודם שלא ניתן ללמוד המון מנצחון על נבחרת מסי). המשחקים מול יפן וברזיל הראו חוסן מנטלי של אלופה, וגם הכדורגל הכי יפה שיש לארבע האחרונות להציע. הבלגים התבגרו בשנים האחרונות, והפעם הם מוכנים ללכת עד הסוף.

קרב פרמייר ליג בגמר. אלדרווירלד וורטונגן מול קיין, עלי וטריפייה. דה ברויינה נגד סטרלינג, ווקר וסטונס. לוקאקו ופלאייני נגד לינגארד ויאנג. קורטואה והזארד מול לופטוס-צ’יק. והאנגלים יוצאים מגדרם.

עם כל הכבוד לקרואטיה, אותי היא לא הרשימה כלל. היא ניצחה את ארגנטינה 3-0 וזה היה ניצחון שקצת ניפח את היכולות שלהם-עד הטעות המבישה של קבז’ארו לא ראיתי איזה נבחרת על, וזה המשיך באותה צורה. גם את דנמרק וגם את רוסיה, נבחרות שהיא אמורה לעבור בקלות על הנייר, היא עברה רק בפנדלים. אז למה לעזאזל היא נראת טוב? היא משעממת, לא מבריקה, ואפילו מודריץ’ שאני שומע כל מיני טענות שהוא ענק ופנומן בטורניר הזה לא מלהיב אותי. כמה מצבים הוא ייצר מול דנמרק ורוסיה? כמה פעמים הוא סיכן את השער? כמה למסגרת? כמה דריבלים מוצלחים? משהו? אני מצטער, לא ראיתי משהו מיוחד. מה שכן ראיתי זה שהוא החטיא פנדל מאוד חשוב ושרעדו לו הבייצים בכל דו קרב פנדלים ובנס הוא לא פספס מול רוסיה.

על הנייר בלגיה וצרפת פייבוריטיות ברורות, אבל האמת אני שמח שאין שם איזה “שחקן על” כמו רונלדו מסי או ניימאר שיגנבו את כל הפוקוס ויהפכו את זה לעוד מבחן “גדולה” זה שחקן יחיד, כי זה לא המדד פשוט. יהיה מרגש לראות את הזארד ודה ברויינה, וגם את קנטה ואמבפה וגריזמן הלוזר, וגם את קיין ואשלי יאנג ואפילו את ראקיטיץ’ ומודריץ’. כולם ירגשו.

(רק הזארד עם 10 דריבלים מוצלחים מעליו)

מודריץ’ בעיקר בלט לי בהארכה. לקראת סוף ה90 הוא היה נראה גמור, ואז בהארכה הוא היה מדהים. נראה כאילו נכנס בו שד. גם הפנדל שהחמיץ מול דנמרק בא אחרי בישול שלו לגול של 100 אחוז.

הבעיה של מודריץ’ (ושל קרואטיה) היא שאין להם התקפה. מנדג’וקיץ’ נראה איום ונורא ואין להם שום אלטרנטיבה.

זה לא משנה כמה סטטיסטיקות תביאו. ב״מבחן העיניים״, כמו שמאוד אוהבים להגיד פה, מודריץ הוא השחקן אינבדואלית וקבוצתית הכי מרשים במונדיאל עד עכשיו.
אני טוען את זה (ויש שיעידו) כבר ממונדיאל 2002, מודריץ הוא שם עם הגדולים ביותר ואני מדבר על פלה וצ׳אבי וצ׳אבי ומסי ורונאלדו וזידאן ומראדונה ואינייסטה וכל השוואה אחרת שהיא הרשימה שלכם. הוא שם. ובמידה וקרואטיה זוכים במונדיאל אני לא אהיה רק סופר מאושר גם אכריז בריש גלי ש מודריץ הוא המועמד הבכיר לכדור הזהב (3 עונות מאוחר מידי לטעמי).

עצם זה שגריזמן אחריו בדירוג רק מחזק את דעתי, כי אני לא ראיתי שום דבר מיוחד בגריזמן עד כה ואני בספק אם מישהו כן. אני לא יודע מה המדד שלהם, אבל במבחן העיניים שלי, לא גריזמן ולא מודריץ’ בטורניר ענק.

רק אציין שבעיניי מודריץ’ הוא הקשר הטוב בעולם כיום, לדעתי כבר באמת מעל שנתיים, ויהיה מדהים אם יזכה בכדור הזהב.

אם נכנסנו לדיון לגביי גדולת מודריץ’ אתוודה בצורה הכי כנה שאפשר: לעולם לא הבנתי איך אוהדי ריאל בטוחים שרונאלדו הכי גדול בהיסטוריה כשהוא אפילו לא הכי טוב בקבוצה שלו. לוקה מודריץ’ מבחינתי מאז שחתם בריאל הוא השחקן הכי גדול שם ללא מתחרים. שום מספרת, נגיחה, גול מחופשית לא יוכל בחיים לגרום לי לחשוב אחרת. לפעמים זה נראה שאם מודריץ’ היה כובש יותר, או נראה יותר טוב רק אז הוא היה זוכה להוקרה המגיעה לו. לוקה מודריץ’ הוא אחד השחקנים הגדולים ביותר שראיתי לובש לבן. כל זה נאמר כמובן מבלי להוריד מרונאלדו שאני מודע לווינריות, אתלטיות ויכול כיבוש השערים שלו, אבל מבחינתי ההבדל בין ריאל מדהימה לריאל שמנצחת מכוח האינרציה בצורה לא מרשימה זה לוקה מודריץ’.

הוא עובד מאוד קשה בטורניר הזה, הוא מקבל את כל השמירות והפוקוס על הגב שלו, אבל חוץ מבעיטות הפנדלים ( חולשה אמיתית מובהקת ראשונה שיצא לי לראות אצלו) הוא עושה כמעט הכל בקרואטיה. אם צ’אבי או אינייסטה לא קיבלו את כדור הזהב אחרי שהיו בעונות יוצאות דופן בכל מסגרת, אני יכול רק לקוות שלוקה מודריץ’ יזכה בצדק כלשהו במידה וקרואטיה יקחו את המונדיאל.

מנדיטה, גריזמן נתן משחק מאוד טוב.
בתקופת רונאלדו מסי קשה לתת משחק טוב בלי שלושער ובלי להיות אגואיסט, אך גריזמן כבש ובישל ובאמת הוביל את ההתקפה הצרפצית יפה וניהל שם הכל.
נכון שאם תוריד לו את הגול והבישול זה לא היה משחק טוב, אבל לעמדה שלו זה המדד העיקרי

צרפת עם ההרכב הרגיל כולל מטווידי שחוזר במקום טוליסו.

מרטינז מפתיע עם חיזוק הפיזיות בקישור, ומעלה את דמבלה במקום מונייה המושעה. המערך משתנה ל3-4-3 כנראה.

הVAR היו חייבים להתערב במהלך של העקב המטורף של אמבפה, ולשלוח את ז’ירו החמור ליציע.

הנבחרת הטובה יותר בגמר.

צרפת 98
שמינית, שער של לורן בלאן
רבע, פנדלים
חצי, צמד של ליליאן טוראם
גמר, שער של פטי (וצמד של זידאן)

די דומה, נבחרת קשוחה והרבה שערים של שחקני הגנה

אני חושב שעכשיו אפשר להעריך אפילו יותר את המשחק של ברזיל שהייתה שעה בפיגור 2-0. לבלגיה לא היו פתרונות ונראתה אבודה ברבע השעה האחרונה.
כנראה שצרפת באמת טובה יותר, בטח אם בלגיה נראתה ככה נגדה, אבל היא מעצבנת. לא מוציאה גרם של יוזמה מעבר לנדרש. ביזבוזי זמן מקצועיים. גריזמן מביא לנבחרת נופך אתלטיקואי שכזה.

גריזמן עד עכשיו ממש אכזבה. ובהתחשב בזה שבגללו גם ז’ירו על הדשא אני לא יודע בכלל מה הכדאיות שלו.

המשחק הזה היה הגמר האמיתי ולא היה חסר הרבה שהוא ייגמר בצורה דומה מאוד, רק הפוך. מדובר בלי ספק ב-2 מ-5 הנבחרות הטובות בעולם והן די שוות ברמתן (יתרון קל לצרפת). הוגו לוריס לקח 2 כדורים גדולים והכל יכל ללכת לכל כיוון.

בכל אופן, צרפת הייתה הפייבוריטית הגדולה ביותר לטעמי לזכייה במונדיאל עוד לפני שהטורניר החל, והיא תישאר כזו עד הגמר עצמו.

אין ספק שהנבחרות מאוד מוכשרות, (צרפת ספציפית היא הנבחרת שהכי מזכירה את הנבחרות של פעם, שכמעט כל שחקן הוא שחקן-על) ועדיין מבחינת רמה וקצב היה משחק שמאוד אכזב אותי, כמו רוב המונדיאל. ואל דאגה, אני הגעתי עם ציפיות נמוכות מלכתחילה. אני חושב שצריך רפורמה אמיתית בנושא העבירות, בכדורגל נבחרות זה צועק אפילו יותר מבמועדונים. שחקנים פשוט למדו טוב מידי לתת את העבירות הקטנות האלו כדי לעצור את המשחק. בהתחשב בכמות הזמן שלקח לvar להגיע ולמצב שהיינו צריכים להגיע אליו כדי שיעשו משהו, אני לא אופטימי שזה יקרה בקרוב…

בהקשר למשחק עצמו, אומטיטי ו-וראן היו מצויינים, וביחד עם פוגבה אני חושב שברור שצרפת היא לא נבחרת שאתה רוצה להגביה כדורים אקראיים מולה, גם בדקות הסיום כשאין רעיונות. ולבלגיה עוד יש את לוקאקו ופלייני וזה עדיין נראה חסר סיכוי.