כדור הזהב 2019- הבמה שלכם

הליגות הסתיימו, הצ’מפיונס מאחורינו וגם המונדיאל הגיע לקיצו.

המשקל של חודשים אוגוסט- דצמבר במונחי כדור זהב הם כמעט ולא קיימים, וזה המקום לרכז את כל פטפוטי כדור הזהב שהחלו בשבוע האחרון. מי הכי ראוי בעיניכם, מה הקריטריונים שלכם לפרס ומי לדעתכם יזכה.

אני רוצה לציין שזו הפעם הראשונה מזה המון זמן שבאמת אין לי שמץ של מושג מי יזכה וזה בהחלט מסקרן. האם אחרי עשור שלם רצוף, שחקן שלא עונה לשם ליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו יזכה בפרס האישי היוקרתי מכולם?

זה תלוי ביותר מדי גורמים. ב2013 צמד משחקים של רונאלדו מול שבדיה (בנוסף להארכה ההצבעה) הביאו לו את הפרס.

שני המונדיאלים הקודמים לא הספיקו כדי להביא כדור זהב למישהו שהוא לא מסי/רונאלדו.

אם הייתי צריך להמר מעכשיו, אז הייתי אומר שפתיחת עונה גדולה באיטליה, בצירוף מסע היח"צ המטורף שלו, יעניקו לרונאלדו עוד אחד.

בעולם נטול פוליטיקה, מודריץ או וראן צריכים להיות בין שלושת המועמדים. מצד אחד, אני בעד מודריץ נורא, אולם הצד הקטנוני שבי,אבל עזבו אני לא ימשיך בזה. מודריץ בעיני צריך לזכות, אבל אני תמיד הייתי “משוחד” לכיון הקשרים והשחקנים הנוצצים יותר… וראן לדעתי בחירה לגטימית לחלוטין.

נ.ב כדור הזהב מופרד מפראנס פוטבול, כי יש תיאורית קונספרציה שטוענת שהצרפתים יתנו את זה לאמבפה , אתם יודעים למה.

מודריץ’ או קאנטה, ולא נטו על העונה הזאת.

אני לא חושב שוראן שייך לדיון, שיחק סבבה לחלוטין בקמפיין של ריאל בצ׳מפיונס אבל לא משהו שהוא ממש ״מעבר״.

מודריץ׳ בסיטואציה די דומה, אולי על הנבחרת שלו היה לו קצת יותר אימפקט מוראן, אבל מודריץ׳ הלך ונחלש ככל שהטורניר התקדם. אולי הזיכרון שלי מטעה אותי, אבל נניח ביחס לאינייסטה ביורו 12׳ או סניידר במונדיאל 10׳ הוא היה פחות דומיננטי בנבחרת שלו. (אם כי התחרות מנגד חלשה יותר גם כן)

מי שרוצה לתת את כדור הזהב כסוג של פרס ״מפעל חיים״, וזה לגיטימי לגמרי במיוחד בעונה בלי מועמד בולט, אז למודריץ׳ יש קייס יותר טוב. אחרת אין ברירה חוץ מלקוות שאחד מהמועמדים המובילים כרגע יתן כמה חודשים מפלצתיים. הבעיתיות היא שזה מטה את הדיון, חלוצים יכולים לתת אוגוסט-נובמבר שיבלטו בעין. קשרים פחות ובלמים עוד יותר פחות, הם צריכים משחקי צ׳מפיונס בשביל זה.

אם רונאלדו נותן משהו שמתקרב להגדרה ׳סביר׳ בחצי העונה הקרובה, אני מניח שזה ילך אליו, בצדק או לא.

מה שעושה את כדור הזהב הזה למעניין הרבה יותר מאחרים היא שפעם ראשונה אין זוכה ברור.

בשנים שמסי ורונאלדו היו בשיאם לא היה להם יריב אמיתי. הייתה את העונה הגדולה של סניידר והעונה של גרייזמן ב2016, אבל גם בעונות האלה איש לא התקרב למספרים שלהם ולמה שעושים על המגרש. לפעמים עונה פחות לרונאלדו ולפעמים למסי אך תמיד היה אחד מהם שבלט באופן מיוחד.

העונה בפעם הראשונה הייתה “נפילה” של שניהם (אמירה כזו רק ממחישה כמה שהם גדולים). פעם ראשונה שזה לא יהיה פשע לא לתת להם את התואר.
מסי שיחק טוב אך ברסה לא הציגה כדורגל שמתקרב לפוטנציאל שלה, ויחד עם בנוסף הדחה מוקדמת מהאלופות לקבוצה נחותה היא לא הצליחה להתעלות במאני טיים.
רונאלדו לא שיחק כדורגל כל העונה אך נתן סיום עונה מפלצתי וזכה באלופות, אך לרעתו ריאל לא הייתה אפילו איום בליגה ושיחקה נורא, ובניגוד לשנה שעברה רונאלדו הפעם התעורר לזמן קצר יותר.

בתואר כנראה יזכו גרייזמן או מודריץ לדעתי, לא כי הם היו טובים מגרייזמן מודל 2016 או מסניידר 2010, פשוט בגלל שהשנה אין מישהו שהיה טוב יותר.
לצורך העניין גרייזמן 2016 וגם סניידר ואפילו אינייסטה של 2009/10/11 היו זוכים בתואר אם היו נותנים עונה כמו אז גם השנה.

מדובר בכדור הזהב המעניין ביותר של העשור האחרון

דווקא בגלל שאין זוכה ברור, ולכל אחד יש קייס קטן משלו (כל מיני מודריץ’, גריזמן, אמבפה) - פשוט יתנו את זה לכריסטיאנו. אין לי שום צל של ספק בכך.

מסי לא אופציה, אגב. אין מה להזכיר אותו כי הסיכוי שיזכה לא קיים.

לפי סוכניות ההימורים, רונאלדו מוביל בפער ניכר ממודריץ’ במקום השני.
http://www.sportbible.com/football/news-the-odds-for-the-2018-ballon-dor-looks-very-very-interesting-20180716

הדברים יכולים כמובן להשתנות בחצי השנה הקרובה, אך התחלה חזקה של רונאלדו לעונה הקרובה (וזה סביר שכן אינו פצוע, אינו מושעה וכמובן יתאמץ בתחילת דרכו ביובה) יכולה לסיים את המירוץ לטובתו.

בנוסף, הוא עבר לליגה עם הגנות חלשות יותר ולקבוצה שגם בלעדיו חגגה על ההגנות הללו. כתבו פה בצדק - מה כבר יכול מודריץ’ לעשות עד דצמבר שישתווה לכמות יפה של שערים של כריסטיאנו בליגה ובצ’מפיונס?

שום דבר לא ישתנה. השנה היחידה שלחודשים של תחילת העונה הייתה משמעות מכריעה בה היא 2013 בגלל שפתחו והאריכו את ההצבעה.

אני אוהב אותכם :slight_smile:

כדור זהב שישי לכריסטיאנו? ואוו!

לייק 1

למה למסי אין סיכוי? לקח על הגב קבוצה די מוגבלת לדאבל מרשים בליגה הספרדית. רונאלדו היה מדהים כהרגלו ברוב הנוק אאוט של הצ’מפיונס, אבל בחצי ובגמר לא כיכב במיוחד. אני הייתי בוחר במסי ואין שחקן שאני רוצה שיזכה יותר מרונאלדו.

אני לא מדבר על היגיון כאן. למסי אין שום סיכוי לזכות כי ככה הפרס הזה עובד, לפחות בשנים האחרונות.

לפאקינג אמבפה, שכבש (עם פריז!) פחות שערי ליגה מרוני לופס ומריאנו דיאס (ועוד 10 שחקנים אחרים), וגם באלופות לא עשה כלום, יש סיכוי הרבה יותר גדול ממנו בגלל משחק נגד ארגנטינה ושער רביעי בגמר.

2 לייקים

אז למה לכריסטיאנו יש יותר סיכוי מלאמבפה ומסי? הוא עף בשמינית בדיוק כמו מסי, לא לקח אליפות וגביע, ושיחק בקבוצה עם חומר שחקנים הרבה יותר טוב משל מברצלונה.

כי מאיזושהי סיבה לא ברורה לצ’מפיונס יש הילה גדולה יותר מאשר הליגה הספרדית, שהיא חד משמעית הליגה הקשה ביותר לזכיה בתואר בעולם כולו (וזה בלי שום קשר לשאלה איזו ליגה טובה יותר. גם אם אני מניח שהפרמייר ליג והצ’מפיונס ליג חזקות יותר, קושי הזכייה בליגה נקבע אך ורק על ידי המתחרה החזקה ביותר שלך, ולא על ידי שאר הליגה).

מסי ראוי לזכייה בתואר לא פחות מרונאלדו (לא חושב שיותר, הם די משתווים העונה מבחינתי).

וזה שבכלל השנה התואר הזה פתוח לאמבפה, מודריץ’ וגריזמן זה בדיחה. גם העונה, אף אחד מהם לא מתקרב בכלל למה ששני החייזרים עשו. החלוקה של התארים ביניהם בעשור האחרון מוצדקת לחלוטין.

לייק 1

הסיבה מאד ברורה והיא זהה לזו שמקנה יוקרה למונדיאל - קתרזיס.

קתרזיס מביא רייטינג, כי את רוב הצופים מעניין שואו, ובסופו של דבר כדור הזהב זה פרס בשואו ביזנס. נוקאאוט ממקסם קתרזיס יחד עם מיקריות. הוא פשוט מייצר עלילה מעניינת יותר, הוליוודית יותר שמתרכזת ל-“רגעי אמת” בודדים. בצ’מפיונס גם המשתתפות עצמן ו-“סיפור המסגרת” של המפעל מוסיפים לתפאורה, כמובן.

בליגה בדרך כלל אין קתרזיס מרוכז שכזה חוץ מבמקרים קיצוניים. הפורמט מצמצם אותו ואת המקריות למינימום. פלייאוף הוא איזון טוב למדי בין שתי הגישות אבל אני חושב שסדרות ארוכות זה לא כל כך ישים בכדורגל.

בגלל זה (וכל השאר לא משנה)

סליחה באמת שלא מובן לי מה הקשר של אמבפה למשוואה.
על הכישרון שלו אין ספק אבל מה הוא כבר עשה?
בפסז סיפק עונה חמודה מבחינה אישית אך עף מהצמפיונס בשמינית. במונדיאל להוציא את הצמד נגד ארגנטינה הוא לא התעלה באף משחק, גם שם היה כינור שני לגרייזמן, שבניגוד אליו גם זכה בתואר אירופי (אפילו אם זניח) והיה השחקן המוביל של צרפת והטוב ביותר שלה בחלק ההתקפי.
אמבפה יותר מראוי לצעיר הטוב של השנה, מעבר לכך ממש לא…

באמת שלא מובנת לי ההחשבה שלו במועמדים לכדור זהב.
אגב שלא תבינו לא נכון, בשוק של היום הייתי שופך עליו הכי הרבה כסף, אבל את הכדור זהב הוא לא אמור לקבל, לפחות לא השנה

ד"א - רק אותי משעשע איך סלאח היה פייבוריט לפרס לפני שריקת הפתיחה של גמר ליגת האלופות, ואז נפצע במשחק ויצא למונדיאל עם מצרים - ועכשיו הוא אפילו לא בטופ 5 מועמדים? (כריסטיאנו, מודריץ’, אמבפה, מסי, גריזמן…)

זה רק מעיד על הרנדומליות של הפרס הזה. הרי אם ליברפול איכשהו הייתה עושה את העבודה בלעדיו, ברור לכולם שהוא היה ראשון במירוץ.

3 לייקים

או שאם מנדג’וקיץ היה גונב 2 גולים נוספים מודריץ היה זוכה בכדור בלי שאלה בכלל…
זו הבעיה כשאתה זוכה בגלל תארים קבוצתיים