כדור הזהב 2019- הבמה שלכם

מתחזקות השמועות שעל פודיום כדור הזהב 2018 יעלו רפאל וראן, לוקה מודריץ’ וקיליאן אמבפה. אין רונאלדו ואין מסי.

סדר עולם חדש?

במילים אחרות, שלישיה של יחסי ציבור ומתן משקל גבוה מידי למונדיאל.
צר לי אבל לא מבין את ההתלהבות מאמבפה (מבחינת מה שעשה, לא יכולת) בסופו של דבר לא נתן מונדיאל כזה גדול להוציא את ארגנטינה, ובאירופה פסז עפו בשמינית עם כל הכבוד לאליפות ללא תחרות שלהם. אה וגם ניימאר שם בתור הכוכב.
אם התואר היה מחולק אלרי המונדיאל מודריץ לטעמי הייתה בחירה לגיטימית, היום לאחר עוד שליש עונה חלש מאין כמוה לא מגיע לו לזכות בתואר שחקן השנה, עם כל הכבוד לתארים הקבוצתיים.
וראן כמו מודריץ.

באופן כללי לא מסכים עם שיפוט היכולת האישית לפי תארים קבוצתיים, בטח שלא לפי תארי נבחרות (בקבוצות עוד לפחות כל שחקן גדול משחק בקבוצה גדולה ומקבל צאנס לזכות, בנבחרות יש תחרות בלתי הוגנת וצרפת היו זוכים גם ללא מספר כוכבים).

אין שום בעיה עם המועמדות של ואראן, מבחינתי הוא עשה כל מה שאפשר לבקש משחקן הגנה. הכוכבית היחידה היא החצי הראשון של העונה הזו, אבל בעונה שעברה הוא היה הטוב בעולם בעמדתו ובעל חלק סופר מרכזי בזכיה בצ’מפיונס ובמונדיאל.

אי הכללה של רונאלדו ובעיקר של מסי היא כמובן מצחיקה. לוקה הרבה פחות ראוי מלפחות 10 שחקנים על סמך השגיו ברמת המועדונים (ואני חושב שאני נדיב). די ברור שנותנים לו המון קרדיט על המונדיאל + רצון לריענון מרונאלדו ומסי, גם אם מוקדם מדי + “די קפריו”/פרס מפעל חיים.

יש מצב שהגענו לשיא השפל של הפרסים האישיים. מדריד נראים כמו חרא, ולא מפסיקים לחטוף תבוסות השנה. כריסטיאנו כנראה לא היה משנה את זה, אבל עצם זה שהוא עזב, שהנפילה העצומה הזאת מגיעה בדיוק לאחר מכן ושנותנים למודריץ’ את הפרס זו בדיחה.

אני כבר לא מדבר על מסי שנמצא בליגה משלו, וכל פרס שהוא לא זוכה בו זו פארסה.

לי אין בעיה שלא בוחרים במסי, לא בגלל שאני חושב שמסי הוא לא הכי טוב. הוא הכי טוב. שהיה למודריץ מזל טוב, מגיע לו. שחקן מעולה, הבושה האמיתית בעיני זה ההתעלמות מבוסקטס. אין לזה שום הצדקה ספורטיבית.

דרך אגב, מודריץ זכה

1. מודריץ
  2. רונאלדו
  3. גריזמן
  4. אמבפה
  5. מסי…

בנזמה מקום 17…

מודריץ’ היה אומנם חביב הקהל והתקשורת במונדיאל, אבל הוא בכלל לא השחקן שעושה את ההבדל בנבחרת. וגם לא בריאל.

אם בסופו של דבר זה היה בין רונאלדו ומודריץ׳, אז רונאלדו היה צריך לזכות.

הדירוג שלי:

1. רונאלדו
  2. סלאח
  3. מודריץ׳
  4. מסי
  5. איקארדי

אימבפה לא משתייך לרשימה הזו למרות שסיפק לי את אחד הימים הכי טובים במונדיאל.

בכל מקרה, ברכות למודריץ׳ על הזכיה ונתראה בזכיה הבאה של רונאלדו.

חייבים להודות שזו הייתה אחת הזכיות הפחות מוצדקות. מעבר למונדיאל מוצלח מודריץ’ לא עובר שנה מוצלחת במיוחד, וכשזוכרים שהפרס הוא על כל 2018 אני חושב שרונאלדו היה חייב לזכות. גם למסי הגיע יותר.

אם כבר שחקן של תארים, כנראה שלוראן הייתה שנה מוצלחת יותר ושניהם חלשים מאוד מאז תחילת העונה הנוכחית.

מודריץ’ בתקופה הכי גרועה שלו מאז שהגיע לריאל.

אם יש שחקן שאוהב את המעמדים האלה זה ראמוס, להצטלם, להתלבש יפה, להגיע עם האישה והפמיליה, ואתמול הוא ויתר על העניין כדי להמשיך לטפל בכתף הפצועה שלו, כתב ‘אין ימי חופש’ באינסטגרם. היעדרותו של כריסטיאנו לא הפתיעה אף אחד.
כתבתי כאן ערב ‘הבחירה’ או יותר נכון ההכרזה - התואר מגיע לכריסטיאנו רונאלדו, אבל כשמודריץ’ קיבל את הפרס היה קשה שלא לחייך, אני רואה בזה יותר פרס על מפעל חיים, והוא עשה דבר גדול. מסכים שהעונה האחרונה שלו הייתה לא טובה, כבר פירטתי. את היללות של גריזמן אני פחות אוהב - חפרת לנו על זה, מדבר על זה באובססיה כמו כריסטיאנו רונאלדו בזמנו. מבחינתי שבייל ובנזמה הגיעו למקום ה-19 ביחד - לא ידעתי אם לצחוק או לבכות.

אין שום סיבה בעולם לדרג שחקן שלא זכה בכלום מעל מסי.

גם לי הבחירה במודריץ’ הזויה. אני מניח שאנשים שפטו אותו באופן יחסי. ז"א מודריץ’ לקרואטיה זה הרבה יותר מגריזמן/אמבפה לצרפת. וגם קרואטיה הרבה יותר מרגשת מצרפת האימתנית.

יש נטייה הפוכה כזו. פעם היה קשה להעריך שחקן שהוא לא חלוץ, עם תרומה פחות ברורה למשחק. היום, עם מודריץ’ מגזימים עם ההיפך. אני באמת לא זוכר שום נוקאאוט בצ’מפיונס שהוא התעלה בו והיה משמעותי. מה שאני כן זוכר דווקא, למשל, זה את המעבר ל442 עם אסנסיו ולוקאס בכנפיים שגמר את פאריז.

העצוב ששחקן כמו מודריץ’ זכה ואילו צ’אבי לא… וצ’אבי בשיאו לא מביט במודריץ’ עם כל הכבוד ויש המון!

כדור זהב שלא הולך ישירות אל מסי ממתג את הזהב שבו בדיוק כמו קניון הזהב וכמו ערוצי זהב; וכמו זהבי.

ועכשו ברצינות: מה שכתבתי.

אולי גריזמאן יצר את הרושם שהוא רק בורג בנבחרת, אבל תנסה להוציא את הבורג הזה.

אתחיל ואומר שאני לא מסכים עם הזכיה של מודריץ.

צאבי בשום שנה לא היה הגדול ביותר בעולם, כמו אינייסטה בזמנו (אגב, כמו מודריץ השנה, שוב). פשוט כי זכיה בכדור הזה (ובכל תואר בעצם) היא זכיה יחסית.
אתה לא צריך להיות הכי טוב בהיסטוריה, רק צריך להיות הכי טוב בשנה קלנדרית אחת.
סניידר לדעתי הוא הדוגמה הכי טובה לשחקן בינוני (באופן יחסי כן) שזכה בצדק כשנתן שנה גדולה (זכיה באלופות + גמר מונדיאל).
ב10 השנים האחרונות לדוגמה היו המון שחקנים שסבלו מזה, הם יכלו להציג יכולת שלא נראתה כמוה לפני כן אבל יתעלמו מהם בגלל שהם שיחקו לצד רונאלדו ומסי.

תזמון זה גם הכל בכדורגל מסתבר, בגלל זה ללסטר יש יותר אליפויות מלליברפול, טוטנהאם וארסנל יחדיו בעשור האחרון. לא כי הם גדולים או טובים יותר, פשוט כי הם התעלו בשנת נפל של כל הגדולות, מה שלאחקות לא היה מזל.

הפרשנות יפה רק שסניידר לא זכה באותה שנה ואפילו לא עמד על הפודיום. זאת בדיוק הבעיה.

זה פרס מונחה הייפ, לפעמים מוצדק ולפעמים לא. הפעם לא.

שנת מונדיאל היא תמיד שנה מוזרה על הפודיום, גם ב2006 כשהפרס הזה עוד ייצג יוקרה אמיתית וכבוד הלך לקנאברו, למרות שסוף 05/06 הייתה שנת שיא לרונאלדיניו כולל זכייה באלופות, ליגה ספרדית ומשחקי על מול ריאל מדריד כולל 3-0 בברנבאו.

מגיע או לא מגיע, הפרס הזה איבד את זה הרבה לפני לדעתי, ברכות למודריץ על הגשמת החלום!

אני דווקא מבין את הרצון לתת לקשר הכי טוב בעולם את הכבוד הראוי לו, לכן מסי היה צריך לזכות.

אם רוצים לתת למודריץ’ פרס על מפעל חיים אפשר לעשות זאת בנפרד.

משום מה היה זכור לי שזכה ב2010, למרות שעכשיו קולט שזה לא הגיוני…
בכל אופן ההסבר זהה. אינייסטה עם כל הכבוד לא היה צריך להיות טוב יותר ממודריץ באותה שנה אלא ממסי. ואני חושב שקיים כאן מספיק קונצנזוס שבהסתכלות אובייקטיבית מבלי להכנס לעניין רגשי, למסי הגיע יותר באותה שנה.

אני באמת ובתמים מנסה להבין אוהדי ריאל (מעבר להזדהות מיידית שיש להם עם שחקן שלהם) בגיבוי שהם מצליחים לתת לבחירה של כל שחקן שהוא לא רונאלדו על פני מסי. כי לבחור ברונאלדו על פני מסי זה עוד איכשהו לתת פייט במדד מדיד כגון נניח ‘שערים’, אבל אם מודריץ’ שהוא באמת שחקן נפלא וחביב לכל הדיעות זוכה בעונה בה מסי עושה את מה שהוא עושה. אז הפרס מיותר.