כדור הזהב 2019- הבמה שלכם

אם הפרס מוענק אובייקטיבית לשחקן הטוב ביותר בעולם בשנה מסויימת, זה צריך להיות מסי בכל שנה. אם ממש רוצים לגוון ולתת משקל כלשהו לזכיות בתארים קבוצתיים אז אפשר לתת גם לרונאלדו בשנים מסויימות, כפי שכתב אגלמה. בכל בחירה אחרת ניתן משקל לפרמטרים “רגשיים” שונים ומשונים.

יש פרק טוב בפודקאסט הפודיום עם דור הופמן על הנושא. בחרו שם במסי ורונאלדו בשני המקומות הראשונים. בהתחלה חשבתי כמו סימאונה שוראן או גריזמן היו צריכים לזכות בגלל המונדיאל וכל זה, אבל שיניתי את דעתי בעקבות הטיעונים של הופמן - חושב כמוהו שעדיין התחרות צריכה להיות בין מסי לרונאלדו. אני לא רוצה לצטט שם כל משפט אז פשוט תאזינו :slight_smile:

הדירוג שלי:

1. מסי
  2. רונאלדו
  3. סלאח
  4. דה בריינה
  5. מרסלו

הייתי מכניס את גריזמן למקומות 3-4 ומוציא את דה בריינה או מרסלו. אבל אתה מבין עניין, אני צופה לך עתיד גדול.

גריזי נתן סיבוב שני גדול בעונה שעברה, שלט בנוקאאוט של האירופית, מונדיאל מצויין בעיניי, ומהחצי הנוכחי של העונה גם ככה מתעלמים. דה בריינה נתן עונה גדולה אבל זה לא כוחות שם בסיטי. כמו לבחור בזהבי :slight_smile:

גריזמן הודח מליגת האלופות בשלב הבתים כשאתלטיקו לא מנצחת פעמיים את קרבאח. הליגה האירופית זה לא נקודה לזכותו בעיניי אם זוכרים איך הוא הגיע לשם מלכתחילה.

בליגה הייתה לו עונה סבבה, בטח לא משהו שמתקרב לדגדג כדור זהב, במונדיאל הוא לא היה מבריק מדי אבל הוא כן נתן טורניר טוב סה"כ והנבחרת שלו בסופו של דבר זכתה בתואר שזה הכי חשוב בסוף. הוא גם הפסיק לפספס פנדלים חשובים שזה גם לזכותו. ועדיין, זה רק חודש בשנה בשבילי ובתוך נבחרת שלא הרגשתי שהוא מעליה או סוחב אותה בעצמו לשם.

אין לי בעיה עם הכללה שלו בחמישייה, אבל העונה של דה בריינה במהלך כל השנה (פלוס חצי גמר מונדיאל ומשחק טוב מאוד ושער גדול מול ברזיל ברבע) והנוק אאוט של מרסלו שמעמדת המגן היה השחקן התקפה הכי חשוב של ריאל מדריד מלבד רונאלדו, מרשימות יותר בעיניי.

לגבי מודריץ, אני כן אחד מתומכיו באופן כללי וחושב שהוא קשר על בשיאו, אבל העונה שלו הייתה בינונית מאוד בריאל מדריד גם בשנה שעברה ובטח שבחצי השנה הזאת. בנוסף, מצטער על חילול הקודש אבל גם המונדיאל שלו היה אפור ולא מדהים, הוא רץ הרבה ונתן את הנשמה אבל הגרלות קלות והרבה מזל בפנדלים.

זה נכון אבל קרה ב2017, וזאת עוד בעיה ידועה עם הפרס הזה - ההתייחסות לשנה קלנדרית.
אם סופרים לרונאלדו את החצי הראשון של העונה שעברה אז גם הוא בבעיה.

הקטע המצחיק הוא שזכיה בכדור הזהב נכללת לעיתים בחוזים של שחקנים (תחת ההגדרה “משתנים”).

כשגריזמן מתראיין בכל דרך אפשרית ואומר ‘אני רוצה לזכות בכדור הזהב ולעשות היסטוריה באתלטיקו’, אני עיקמתי את הפרצוף, הציטוט הנכון יותר היה צריך להיות ‘אני חולם לזכות עם אתלטיקו מדריד בליגת האלופות ולעשות איתה היסטוריה’. הוא מדבר ומדבר ומדבר על התואר הזה באובססיה, לא פחות מכריסטיאנו שתמיד ספג ביקורות על האובססייה שלו לכך. בגדול, ההערות שלי לגבי הטקס ידועות. אני חושב שמודריץ’ לדוגמא אפילו לא היה השלישי בחשיבותו בזכייה שלנו בצ’מפיונס. לא רק כריסטיאנו אלא גם ראמוס ומרסלו שהבקיע בנוק-אאוט - היו לפניו. מסי לא היה צריך לזכות לטעמי, גם לא גריזמן. הזוכה הראוי לדעתי היה כריסטיאנו. לדעתי הסובייקטיבית, וזה מה שקורה בפועל גם - לליגת האלופות יש משקל רחב יותר, וכמובן שגם המונדיאל משפיע בשעתו.

צר לי ששחקן כמו ראול מעולם לא זכה בפרס הזה, וגם תיירי הנרי למשל, כמובן שצ’אבי ואינייסטה, גם הם כביכול היו ראויים לפרס על ‘מפעל חיים’. אני נזכר בזכייה של אואן ב-2001 ע"ח ראול ומתבאס מחדש. אם זה היה תלוי בי, גם נדבד לא היה זוכה ב-2003 :slight_smile:

עוד עונת כדורגל הגיעה לסיומה. נכון שנשארה עוד חצי שנה לשחק, אבל ידוע שהיא מקבלת משמעות מינימלית.

שמות המועמדים לכדור הזהב כבר מתחילים לרוץ בתקשורת וזה הזמן שלכם לויכוח השנתי.

מי צריך לזכות בכדור הזהב 2019 נכון להיום?

חשבתי שסיכמנו על וירג’יל

אני לא רואה את ואן דייק זוכה (אם מגיע לו או לא - זה דיון אחר).
מסי קל

עונה שניה ברצף שלמסי אין תחרות (טוב, אולי בקודמת כן הגיע לרונאלדו), ואני מניח שהוא לא יזכה מאיזו סיבה פופוליסטית ומטומטמת כמו ‘הוא לא זכה בליגת האלופות’.

מסי צריך לזכות כל עוד הוא נושם או לפחות עד שאמבפה יעלה לבוגרים

מסי שוב שמר על הסטנדרט שלו (דבר מדהים בפני עצמו) והוא השחקן הטוב בעולם, מלך שערי אירופה, הליגה הספרדית וליגת האלופות. אין שחקן שמייצר כל כך הרבה כמוהו לאורך זמן, והשנה באמת שלא הייתה לו בכלל תחרות בקרב השחקנים המייצרים.

כל זה נכון, אבל עם זאת, אני חושב שבחירה בואן דייק היא ראויה לגמרי בניגוד לזכייה הפופוליסטית של מודריץ בעונה הקודמת.

ואן דייק באמת היה השחקן הכי חשוב ויציב של ליברפול בעונה בה זכו בצ’מפיונס (והיה מצטיין הגמר) ובנוסף עשו עונת ליגה של 97 נק בפריימרליג. עונת אליפות לכל דבר בכל עונה אחרת, שבה החלק החזק של הקבוצה היה משחק ההגנה בראשות הבלם הטוב בעולם.

למרות הכל אני הייתי בוחר במסי כי הוא פשוט משהו אחר ואף אחד לא היה קרוב למה ששוב ייצר (מסתבר שגם ואן דייק ואמבפה מסכימים על זה), אבל אני לגמרי אבין ואכבד בחירה בטאוויל ההולנדי.

הרכב עונת 2018-2019 שלי:

טר שטגן
רוברסטון ואן דייק דה ליכט ארנולד
ברנרדו סילבה דה יונג אריקסן
הזארד רונאלדו מסי

מאמן העונה: יורגן קלופ.

מוזמנים לצרף הרכב גם אתם!

1. מסי
  2. ואן דייק
  3. ברנרדו סילבה

כל בחירה שהיא לא מסי תצריך את שינוי הטייטל של התואר משחקן השנה בעולם לשחקן המצטיין של הקבוצה שזכתה בליגת האלופות.

הבחירה בואן דייק תהיה פופוליסטית, אמנם פחות ממודריץ’, אבל תמשיך את המגמה בה השחקן הטוב בעולם לא זוכה בתואר שנה שביעית ברציפות, אלא אם כן הוא זכה בליגת האלופות.

בכלל, לא ברור לי איך מפעל שבו טוטנהאם העיפה את סיטי, שלקחה לליברפול אליפות היסטורית, רק כדי להפסיד לאותה ליברפול בגמר יכול להיות הקריטריון העיקרי לפרס כזה.

עם זאת, העונה של ואן דייק בהחלט אדירה, ואני אשמח לראות אותו על הפודיום.

כדור זהב? אני במתח אם מסי יתקדם לרביעי’ זה היה התקדמות… לי אישית זה לא משנה, כל עוד זה לא יהיה סאלח, לא אכפת לי.

כדור הזהב - ואן-דייק

הרכב -

אליסון
רוברטסון ואן-דייק מאטיפ ארנולד
קייטה פאביניו ווינאלדום
סלאח אוריגי מאנה

ואן דייק, ואם לא אז סלאח או מאנה. מספר הנקודות בו זכו בליגה והזכיה אתמול מרשימים.

השנה מגיע למסי לדעתי, אבל קצת יפריע לי שמסי יזכה השנה אחרי שכל כך הגיע לרונאלדו בשנה שעברה והוא לא זכה.

ואן דייק או סלאח פשוט לא טובים מספיק כדי לזכות בכדור הזהב כשיש שחקנים כמו מסי ורונאלדו בסביבה.

הרכב העונה (קצת התקפי):

טר שטגן
רוברסטון ואן דייק דה ליכט ארנולד
הזאר פרננדיניו טאדיץ’
רונאלדו אגווארו מסי

אציין שגם לדעתי למסי מגיע כבר 15 שנה ברצף, אבל אחרי תקדים מודריץ’ בעונה שעברה אני חושב שמסי שוב יקופח. רק זכיה בקופה עם חבורת הסנדלרים שמקיפה אותו תהפוך אותו לפייבוריט.

הרכב העונה שלי: כמו אסף רק עם קון או טדיץ’ במקום רונאלדו ומישהו במקום דה יונג. אם חייבים מישהו מאייקס אז זייך.

הרכב הפורצים!

וצ’ליק.
פרלאן מנדי, דה ליכט, מיליטאו, אלכסנדר-ארנולד.
ארתור, דה יונג.
ויניסיוס, ז’ואאו פליקס, סאנצ’ו.
יוביץ’.

כמעט נכנסו: אוננה, ואן דר ביק, סראביה.

יותר ממה שמסי עשה השנה בליגת האלופות, הוא עצמו כבר לא יוכל לעשות כנראה לעולם, וגם זה לא הספיק בשביל הגביע. אולי יספיק לו לכדור הזהב, מעין פרס ניחומים עבורו, וכבוד עצום לכל אחד אחר בפלנטה.