ת'רד הפציעות על שם פרלאן מנדי :: מגפת קרעים בצולבת

המסקנה היחידה שלי מהאירוע הזה הוא שהמועדון צריך לקחת כמה פסיכולוגים במשרה מלאה. השחקנים שלנו נראים בעלי יציבות נפשית של נערה בגיל 15.

גב, כשיש דיון על מקרה באאנה, ומישהו כותב הודעה ששחקני ריאל צריכים להחזיר, אני אוטומתית מניח שמדובר באותו מקרה.
אתה כתבת אחר כך על בעיטות ותפיסות, אבל באאנה זה מקרה אחר.

אני לחלוטין מסכים שהשופטים צריכים להיות נוקשים יותר בעבירות ותפיסות .
במיוחד השופטים צריכים להיות עקביים. לא ייתכן שאותו שופט מראה צהוב או שורק לפנדל במקרה אחד, ועושה הפוך במקרה דומה 5 דקות אחר כך.

לגבי באאנה, בוודאי שהוא צריך להיענש אם אכן אמר את הדברים. אולי לא על ידי הליגה, אלא על ידי ויאריאל.
גם וולוורדה צריך להיענש למרות שזה קרה אחרי המשחק. המקרה קשור למשחק , לכן יש זכות מוסרית להעניש אותו בתור כדורגלן. אבל אני לא יודע מה החוקים לגבי זה.
לדעתי באאנה לא יגיש תלונה במשטרה כי אז תהיה חקירה ויתגלה מה הוא אמר באמת. זה יהיה כתם שיקשה מאוד על הקריירה שלו. אם אני ויאריאל, הייתי חוקר אותו פנימית ונותן לו עונש כבד אם אכן לעג למשפחה של וולוורדה.
אני מחזק את וולוורדה מפה, אני בטוח שהוא לא סתם הרביץ לו, אני מניח שבאאנה אכן אמר משהו נבזי על אישתו.

ועל טראשטוק לשופט שחקנים לא מורחקים?
על דברים כאלה ועודאיך מגיע לו להיות מורחק, יש הבדל גדול בין טראשטוק לגיטימי למילים כאלה.

אתה מצפה שהשופט יחליט להרחיק שחקן בזמן אמת כי שחקן אחר אומר לו שהוא אמר ככה וככה?
אם זה היה תלוי בי, ואני מניח שוולוורדה לא שיקר, באאנה היה מקבל עונש הרבה יותר גדול מוולוורדה. אבל אני לא מצפה משופט להחליט תוך שניות על החלטה כזאת ובלי הוכחות חותכות.

על טראש טוק לשופט חלק מהשחקנים נענשים, אבל וויניסיוס למששל לא. אבל אין קשר למקרה באאנה כי השופט לא שמע בעצמו את מה שבאאנה אמר.

חברים, יש טראשטוק וזה חלק מהמשחק ואני דווקא אוהב טראשטוק ומשתמש בזה כל הזמן במשחקים עם החבר’ה, מה שבאאנה עשה לא קשור בשום צורה לטראשטוק, זה מעשה שפל ומגעיל ומזל שלו שזה היה פדה ולא אני.

דל"פ- אמנם זה בין הדברים השפלים ששמעתי וזה חורג מגבולות הטראש טוק הלגיטימי, ועדיין שחקן של ריאל מדריד לא יכול לחכות לשחקן בחניון להרביץ לשחקן יריב. הוא חייב לפתח עור של פיל וכל שחקן גדול שמע וישמע עשרות דברים מזעזעים בימי חייו והוא לא יכול לאבד את העשתונות ככה.

מעשה חסר אחריות ואני במקום ריאל מדריד לא מגבה אותו, תקדים מסוכן מאוד.

האמת, לרוב אני מסכים לגבי עניין התקדים וכו’ אבל הפעם אני לא חושב שזה המצב. העובדה שאף אחד כמעט בכלל לא יוצא נגד וואלוורדה די מעידה על זה: זה די ברור שזה מקרה חריג שלא דומה לשום דבר אחר. אני לא חושב שאם וואלוורדה יצא מזה נקי אז שחקנים ירגישו חופשי להרביץ אחד לשני בחניה אחרי משחקים.

כן, ואלוורדה כנראה צריך להיענש (ספורטיבית. אני חושב שהזוי אם יש פה קייס פלילי באמת). זה לא סותר את זה שזה מוצדק לחלוטין ואני מגבה אותו 100% אם אכן באאנה אמר את מה שנטען שאמר.זה ממש ממש ממש לא טראשטוק. זה אולי הדבר הכי שפל ששמעתי שנאמר אי פעם בעולם הספורט.

אם באאנה יוצא קצת גבר, הוא מוציא הודעה שהוא מבין שטעה, החליט לא להגיש תלונה ושהוא יבוא לברך את בני הזוג על הולדת הבן.

בארסה מאניה טוענים שהוא הגיש תלונה.

לא יודע מה המקור שלהם.

קללה מכוערת ככל שתהיה לא מצדיקה תקיפה פיזית. לא בכדורגל ולא בחיים עצמם, לא חושב שיש חוק שמאפשר סגירת חשבונות הכוללת אלימות פיזית בעקבות גידוף מכוער ככל שיהיה. תקיפה פיזית היא לגיטימית רק כאשר ניתן לטעון להגנה עצמית כאשר אתה חש סכנה. ברור שסגירת חשבונות אחרי שזרקו לך הערה דוחה ברמות היא לא קייס.

כמובן שיש סיבות מקלות ואפשר להתחשב בסערת הרגשות אבל זה עדיין לא הופך את התגובה לתקינה, ובטח ובטח שלא מעוררת השראה.

אפשר לטעון שזכותו של ואלוורדה לעשות את מה שעשה ולשאת בעונש אבל מכיוון שהוא לא מייצג רק את עצמו אלא גם ספורטאי על במועדון הגדול בעולם יש להתנהגות שלו השלכות עבור מועדון שלם.

באאנה כבר אמר שהוא לא אמר את הדברים שמיוחסים לו, הוא לא יכול לחזור בו עכשיו ולצאת שקרן.
אני מסכים עם שאר הדברים שלך.

המקור שלהם הוא אחד העיתונים הקטאלוניים, שמייד אחרי המקרה חגג על חשבון וולוורדה, עד שהתברר מה באאנה אמר לו בדיוק (כביכול).
אבל לא ראיתי את זה במארקה, שמבחינתי יותר אמין.
היום אני לא מוצא לא בספורט ולא במונדו את החגיגות האלה, אבל ראיתי את זה אתמול.

למה בארסה מאניה צריכה להתעסק עם זה? מה זה קשור לברצלונה.

מה זאת אומרת?!
באנה משחק בויאריאל, שאותה מאמן האקס המיתולוגי והאהוב קיקה.
מה גם, בטח וואלורדה הצטלם פעם עם חולצה של בארסה.

אם אתה לא רואה את הקשר, הבעיה כנראה אצלך.

האפס הגיש תלונה כנראה,מישהו יודע אם זה יכול להשפיע על הגעתו ללונדון?

רק אומר שכשאשתו של רונאלדו הפילה, אוהדי ליברפול עמדו לכבודו, על אחת כמה וכמה שחקני ליברפול.
רק כדי להמחיש כמה זה שפל ומעל לכל יריבות.

דעה לא פופולארית. אולי כי הפכתי ‘לאיש חינוך’ ואני עובד עם ילדים כבר שנה וחצי (וממש ביום-יום מחודש ינואר). אני אף פעם לא מצדיק אלימות. אי אפשר להתחיל לבדוק כל פעם ‘מי אמר למי’ ומה הוא אמר. אני חושב שמה שחשוב באמת זה שההיריון של מינה בונינו תקין לשמחתנו ועוד מדרידיסטה אוטוטו מגיח לאוויר העולם. אם התקרית העלובה הזו הייתה מתרחשת בחודש ינואר אז אני יכול להבין ואז פדה ואלוורדה שמר על איפוק מופתי. כמובן שזה קשה ומצב לא פשוט אבל משחקן בריאל מדריד מצופה לגדל עור של פיל, פדה התמודד עם אתגרים הרבה יותר גדולים מזה. די מפתיע אותי שלא ראינו הודעה של ריאל מדריד באתר הרשמי. ומנגד כיף לראות את החיבוק הגדול של האוהדים לפדה בין אם זה במתחם האימונים וכן הלאה. אלכס באנה אפס וזה לא רלוונטי.

לגבי בארסה מאניה, לא ראיתי את הפוסט המדובר, אולי הוסר? אבל קודם כל שיהיו מסוגלים לכתוב בפוסט סיכום משחק ברצלונה-ריאל מדריד 4:0, זה המינימום לכתוב את התוצאה הסופית כמה שזה כואב, מי כמוני יודע. אחר כך אתייחס אליהם ברצינות וחבל.

אם אני לא טועה, הריב בין פדה לבאנה התחיל בסביבות משחק הגביע, כשאז הכל היה טרי. היום הוא חזר על מה שאמר לו אז. אז זו בהחלט אמירה שנאמרה כשהאירוע היה טרי.
כנראה שפדה הפעם לא מצא את הכוחות להתעלם וזה החזיר אותו אחורה, או שאולי פעם קודמת הוא פשוט היה בשוק וזה גם הוסיף לתסכול שלו הפעם.

חלילה לא מצדיק אלימות, לפדה מגיע עונש, רק קיוויתי שיתחשבו באירוע בעת מתן העונש.
באנה פשוט שחקן מסריח אם זה באמת קרה.

אכן הגיש תלונה במשטרה, יש הודעה רשמית של ויאריאל.

מארקה בכתבה שלמה מציין במיוחד שבאאנה לא הגיש תלונה לרשויות הספורט, ולכן לא יהיו השלכות ספורטיביות על וולוורדה.
אין אף מילה על בעיות בלהגיע לחו’'ל, אז אני מניח שאין עוצר יציאות. הגיוני גם, אין חשש שהוא יברח.

אני מקווה שזה יהרוס לבאאנה את הקריירה. שיקבל שריקות בוז בכל מגרש בו ידרוך.
אני אפילו מקווה שאוהדי ויאריאל ישרקו לו בוז, אם כי לא מאמין שזה יקרה.

במסורת היהודית יש רעיון שנקרא עבירה לשמה. העניין הוא שלמרות שזה לשמה צריך לשלם על כך כי זאת עדיין עבירה.

קשה לי לא להבין את פדה שהגיב כך. מקווה שלא ייענש בחומרה.

תראה מה זה, בהודעה אחת איחדת את כל אוהדי ברצלונה וריאל.

אני יכול לאחד את כולם חוץ מאחד…
“אם הכלב שלך מחרבן ברחוב, אז תרים את הקקי”