ת'רד הפציעות על שם פרלאן מנדי :: מגפת קרעים בצולבת

אני לא שחקן מקצועי ולא קרוב לזה, גם לא מומחה בפציעות, אבל כן סבלתי מנקע דרגה 3, זה חרא של דבר, זה סיוט שאני לא מאחל לאף אחד, לי לקח חודשיים כדי לחזור ללכת רגיל ו 7 חודשים לחזור לספורט, כמוהן שלשחקן מקצועי עם טיפול מקצועי יקח פחות.

אז גם מנדי וטושאמני פצועים ונטשו את הנבחרת.
מה אנחנו אמורים לעשות כשטשואמני פצוע? מי אמור לשחק בקישור כרגע ואלורדה, מודריץ וגולר? פשוט לא רציני.
ומה יקרה אם מיליטאו נפצע בפגרת הנבחרות, מי יפתח בלם?
יש לנו חורים בסגל אי אפשר להתנער מזה.

קרבחאל בלם, ואסקס מגן, לוקה קשר אחורי ועונה שאנחנו לא רלוונטיים בליגה החל מהמחזור העשירי בדרך.

אי אפשר להחזיר את מיצ’ל סלגאדו או משהו?

טשומאני, פדה, קמאבינגה, ג’וד, סבאיוס, מודריץ’.
כשגם שחקנים כמו גולר, ברהים ואלאבה יכולים להיחשב.
אחלה סגל - פשוט יש הרבה פציעות.
בארסה כבר עולים עם הילדים של הילדים שלהם, לא יקרה כלום אם נסתום חורים מקסטיליה למשחק שניים.

אני לא אשקר, אישית אני מאוד מאמין שעוד צולבת למיליטאו תגרום לאליפות להיות יותר קלילה ומהנה, לא שאני מאחל לו פציעה, רק מגיב לחשש שהועלה כאן.

מדברים כבר על חומרת הפציעה של טשואמני? יש הערכות פחות או יותר?

דני סבאיוס נמצא בעונות האחרונות בריאל מדריד בסוג של צומת דרכים. שחקן שהיווה הבטחה גדולה בתקופתו בריאל בטיס האנדלוסית וכמה הופעות בספרד הצעירה הצטרף לריאל מדריד לאחר שסירב לברצלונה מתוך רצון להוכיח את יכולותיו ולזכות על מקומו בהרכב על פניי שחקנים אחרים בעמדתו- טוניס קרוס ולוקה מודריץ’. בעוד לא זכה להזדמנות, סבאיוס מצא את עצמו בהשאלה בארסנל במשך שתי עונות שהיו דיי פושרות בסטנדרטים שלו. בעוד הוא חזר לריאל מדריד, שם בעיקר ראה מהספסל איך ריאל גורפת תארים, הקיץ הזה החלו רעשים על עזיבה מהבלאנקוס, דווקא בעונה בה אין הרבה שחקנים צעירים בפרופיל שלו, טוני קרוס פרש, ומודריץ’ מתקשה לעמוד במשחקים מלאים. בעוד הוחלט שישאר הספרדי בן ה28 נקע את הקרסול השמאלי במשחק האחרון של ריאל מול הקבוצה בה הוא גדל- ריאל בטיס.

“יש רצועות בקרסול?”

כן, יש מספר רצועות בקרסול במספר מקומות וגבהים, הן בחלקים הפנימיים של הקרסול, והן החיצוניים. הליגמנטים הרלוונטיים בקרסול עליהם מדברים בדיווחים הינם ה -ATFL, CFL ו-PTFL, שלושתם נמצאים בחלק החיצוני והנמוך של הקרסול ושלושתם עשויים להיפגע במנגנון הפציעה בו סבאיוס היה. לפי חלק מהמחקרים, נקעים בקרסול מהווים כ- 17-20 מסך כל הפציעות בכדורגל. הפציעה השנייה בשכיחותה אחרי המסטרינגס.

במקרה של סבאיוס לא דווח על איזו רצועה מדובר, אבל הסבירות הכי גבוהה שמדובר על ב ATFL

“רגע, מנגנון פציעה?”

לנקעים בקרסול יש מנגנון מסויים אותו ראינו באופן מאוד ברור אצל סבאיוס. שינוי כיוון או בלימה כשכף הרגל פונה פנימה וכל כף הרגל והקרסול מתגלגלים כלפי פנים. המצב הזה, בגלל המיקום של הרצועות בקרסול, יכול להביא למתיחה שלהן ואפילו לקרעים.

“כמה זה חמור?”

החומרה בגדול מתחלקת לשלוש:

1. מתיחה לרצועה.

2. קרע חלקי עם מתיחה של הרצועות.

3. קרע מלא. עם אפשרות לקרע ברצועה נוספת.

לפי האתר הרשמי של ריאל מדריד מדובר על דרגה 3 אצל סבאיוס.

“אז מה יקרה לו?”

ברוב המקרים זה נפתר אחרי שיקום ופיזיותרפיה, בפרק זמן משתנה של 3-12 שבועות ולעיתים יותר. משך הזמן המתואר בתקשרות של 6-8 שבועות לחזרה הוא אומנם אפשרי, אך עם זאת שאפתני. הפיזיותרפיה בסיטואציה הזאת מאוד חשובה, הואיל ולפי מחקרים יש סבירות של נקעים חוזרים עד כ- 70%, ועם סיבוכים נוספים של חוסר יציבות וכאבים כרוניים, כשהתערבות של טיפול שמרני יכולה להקל על כל הנ"ל.

ברגע שנאמר שסבאיוס נמצא מתהלך עם קביים לא נשיאת משקל על הרגל החשש היה שהיו גם שברי תלישה מעורבים בתמונה. בעוד לא נראה שהוא מתהלך עם מגף (חלק מהפרוטוקול של שברי התלישה) ניתן להסיק שמדובר על משנה זהירות הנוגע ברצועות בלבד ולא בשברים מלווים בהכרח.

קשה שלא לראות את העיניין כחוסר מזל עבור שני הצדדים. בעוד ריאל מדריד חסרה את “בעל הבית” על מגרש שיוכל לעזור לה לנהל את המשחק, סבאיוס יכל לקבל העונה הזדמנות פז ולהצליח להרוויח את מקומו בהרכב. נראה שלאחר מספר שנים בהם דברים לא הסתדרו במדריד עבור האנדלוסי, הפציעה היא עוד פרק בקריירה הדיי מוחמצת של דני סבאיוס.

סבאיוס ומודריץ לא שחקנים שצריכים להילקח בחשבון להרכב.
ברהים וגולר נהדרים אבל הם לא צריכים להיות קשרים במערך של 3 קשרים.
אלאבה? נו באמת אני שומע את הבדיחה הזו 4 שנים ובפועל מעולם לא שיחק אצלנו בקישור, מה גם שאני בספק אם הוא בגזרת שחקן כדורגל.
שחקנים מהקסטיליה זו עוד סיסמה שנוכחנו להבין שאין בה מים, אנחנו לא ברצלונה לרע ובעיקר לטוב ושחקני נוער לא מקבלים אצלנו הזדמנויות.
בכל מקרה, אף אחד מהשחקנים הנ"ל לא יכולים לשחק בקישור האחורי.

פציעה של טשואמני (תאהבו אותו או לא) ואנחנו גם בלי הקשר האחורי היחיד בסגל וגם בלי הבלם המחליף היחיד בסגל.

יש לנו התקפה אדירה, קישור איכותי ולא מאוזן והגנה חזקה אבל רזה מאוד.

והנה זה קרה, גם מיליטאו נפצע. בהצלחה!

ברור שהוא נפצע ושפרמין נפצע. פאקינג פיפ"א ואופ"א.

בואו פשוט נגדיל את המונדיאל היורו וליגת האלופות ל-700 קבוצות כל טורניר, למה לא? אולי עוד טורניר משחקי ידידות ככה בשביל לסגור את התמונה. מה לא מגיע למכבי ברטיסלבה ולסאן מרינו לשחק בטורנירים גדולים? שחקני כדורגל הם בכל מקרה סוג של רובוטריקים לא? מה כבר יקרה?

הפציעה של ברהים שאולי לא נראתה קשה מידי, והוא ניסה לסחוב עוד כמה דקות, מתבררת כמשמעותית מאוד עם צפי להיעדרות של שלושה חודשים

איך אנחנו מבחינת פציעות בשנים האחרונות לעומת קבוצות אחרות?

הפציעה של ברהים דיאס גרמה לי לשביזות וטישטשה לי את אווירת החג עם חזרתה של ליגת האלופות ביום שלישי וכולם יודעים מהי המשמעות של ליגת האלופות עבור ריאל מדריד, עבור אוהדי ריאל מדריד ועבורי. זה הרגיש לי קצת כמו הקיץ שעבר עם בשורות האיוב על טיבו קורטואה ואדר מילטיאו.

אני לא אומר שרק אצלנו יש מגיפה חסרת רסן של פציעות ושחקנים, גם האתלטיים הגדולים ביותר וכל העונה שעברה הוא היה בריא, סובלים מפציעות בגלל העומס הלא הגיוני של המשחקים. אבל זה אצלנו מרגיש שתמיד פציעה שמדיווח ראשוני אומרים שזה לא עניין רציני - בסוף אנחנו אוכלים אותה.

ברהים אחד השחקנים שהכי מסקרן היה לי לראות אותו העונה. וזו פציעה של שלושה חודשים שלוקח זמן לחזור ממנה, היא פוגעת בקצב ובחדות, הוא יהיה אובדן משמעותי לסגל. היינו מבסוטים שההתקפה כל כך עמוסה ועכשיו זה לא ככה וברור לכם שהכישרון באגפים אצלינו ממש לא מאוזן. ברהים, ואולי אני קצת משוחד, אחד השחקנים בסגל שאני הכי מחכה שהכדור יגיע אליו. יש לו מעין הילה עם הכדור והוא מזכיר לי את אגדות העבר. אני מחכה שהכדור יגיע אליו יותר מוויניסיוס אפילו ואני לא אומר שהוא טוב מהברזילאי. הקסם שלו עם הכדור זה משהו מיוחד. הזריזות, הדריבל, ראיית המשחק. ריאל מדריד משחקת כדורגל רובוטי, בעצם לא כדורגל. כבר שכחנו שכדורגל זה גם בידור. ברהים יודע את זה.

חשבתי בתחילת הדרך שהוא דריבליסט בחסד וזהו. והוא חזר ממילאן שחקן אחר וגידל מסת שריר. לאחר מכן הוא הוכיח שהוא מסוגל לספק מספרים, והעונה ראינו גם כמה וכמה מסירות יוצאות מן הכלל.

הוא טוב - בצד ימין - מרודריגו, בטח שמארדה גולר. הוא השחקן עם הקצב הכי גבוה והמוטיבצייה הכי גבוהה למעט אנדריק אולי. הוא ישר מנסה לעשות דברים ולא מבזבז זמן, כל כך רעב! תמיד טענתי שזה לא שהוא משנה משחק כי היריבה עייפה אלא שהוא כדורגלן גדול וקצת אנדרייטד, ציפיתי שישחזר את המספרים שלו השנה.

אני חושב שהוא גם שחקן קבוצתי נפלא ונכס לריאל מדריד, בין אם זה הרעיון למסור לאנדריק נגד ויאדוליד ולא לחשוב על להבקיע את הצמד, בין אם זה שהוא מסתובב כל הזמן עם ארדה גולר, כל כך צנוע ומקסים בריאיונות שלו. תחזור חזק

לא שמעניין אותי להיכנס לתחרויות התמסכנויות וכאלה, ובאמת שפציעות is a bitch לא משנה איך מסתכלים על זה, אבל בברצלונה בערך פתחו פטנט על הקטע הזה של פציעה ראשונית לא רצינית שנגמרת בדיעבד בחודשים בחוץ. כל פציעה של פדרי, אראוחו, גאבי, הפציעות של דמבלה ופאטי בזמנו, ועוד ועוד - כולן התחילו בקול ענות חלושה, והסתיימו עם חודשים ארוכים בחוץ - ולפעמים אפילו שנים.

ההבדל הגדול בינינו לבינם בהקשר הזה, אגב, זה שאצלנו “ההערכות הראשוניות” החיוביות הן של אנשי תקשורת ועיתונאים “מומחים” בשקל שמנסים להרגיע את הקהל מטעם עצמם, ואילו המועדון עצמו נותן הערכות מקצועיות בלבד גם אם הן קשות לעיכול, לעומת בארסה שם ההנהלה עצמה היא זו שמפזרת הרגעות שווא ללא כיסוי, שמתנפצות מהר מאוד אל מול המציאות העגומה.

מתי ג’וד חוזר?

אמרו למשחק הבא, היה סיכוי שישחק אתמול, כנראה למשחק באלופות.

ג’וד בלינגהאם התאמן ביום חמישי להפתעת רבים, אבל לא הצליח באימון המסכם ולכן החמיץ את המשחק נגד ריאל סוסיאדד באנואטה. היום הוא כן התאמן ואמור להתאמן גם מחר כרגיל כך שהוא צפוי לחזור נגד שטוטגארט ביום שלישי. פחות או יותר עומד בציפיות של זמן ההיעדרות הראשוני| גם אורליאן טשואמני התאמן כרגיל בעוד הקאמבק של אדוארדו קמאבינגה עדיין רחוק.

מקווה שהקישור יהיה פדה, גולר וג’וד